احمدی‌نژاد خود را نماینده معترضین می‌داند

رویکرد احمدی نژاد نسبت به نظام و حکومت دستخوش تغییرات جدی شده و فارغ از اینکه حرف‌هایش دروغ یا راست، غلط یا درست باشد بی‌پیرایه و صریح مطرح می‌کند و بخشی از جامعه تحت تاثیر حرف‌های او قرار می‌گیرند.

احمدی‌نژاد خود را نماینده معترضین می‌داند

حسین نقاشی، فعال سیاسی اصلاح طلب،  در رابطه با کاندیداتوری محمود احمدی‌نژاد و اشاره به اینکه حق کاندیداتوری برای هر انتخاباتی حق همه شهروندان حائز شرایط قانونی است گفت: آقای احمدی‌نژاد و دیگران از حقوق مدنی و حقوق سیاسی خود به عنوان یک شهروند استفاده کرده‌اند. احمدی‌نژاد در دور پیش هم رد صلاحیت شده‌اند و به نظر می‌رسد دلیل مشخصی برای رد صلاحیت ایشان وجود نداشته است کما اینکه دیگرانی هم در طی این سال‌ها رد صلاحیت شده‌اند که دارای دلیل و معنای خاصی نبوده و نقص حقوق شهروندی‌ آنها بوده است.  به گزارش برنا، او همچنین ادامه داد: فارغ از اینکه ما با او و سیاست‌هایی که در دولت نهم و دهم در پیش گرفت موافق باشیم یا نه، در هر حال او ایده‌هایی در ذهن دارد و به وضع موجود منتقد است و گمان می‌کند با حضور در صحنه انتخابات می‌تواند تغییر و تحولی ایجاد کند، هر چند نیروهای اصلاح طلب با او مخالف خواهند بود و کارنامه او طی هشت سال و پیش از دوران ریاست جمهوری مورد نقد و ارزیابی قرار می‌گیرد اما اصل ماجرا این است که نمی‌شود از طرق اعمال محدودیت‌های قانونی سیاسی مانع حقوق شهروندی افراد شد.

حسین نقاشی با بیان اینکه احتمالا با توجه به رویکردهای  شورای نگهبان که در قالب نظارت استصوابی اعمال می‌کند احمدی نژاد رد صلاحیت خواهد شد تصریح کرد:  او از این موقعیت استفاده خواهد کرد همانطور که در نطق وزارت کشور گفته است که اگر رد صلاحیت شود رای نخواهد داد و از کسی هم حمایت نمی‌کند، بدنه و بخشی از جامعه که از دیدگاه خودش پایگاه رای او هستند و به آنها پیام داده در صورتی که در انتخابات نباشد مشارکت نکنند که طبیعتا با این کار مشارکت عمومی را تحت تاثیر و به چالش می‌کشد.

او با اشاره به رد صلاحیت احمدی‌نژاد و یارانش در سال‌های اخیر افزود: رویکرد ایشان نسبت به نظام و حکومت دستخوش تغییرات جدی شد و فارغ از اینکه حرف‌هایش دروغ یا راست، غلط یا درست باشد بی‌پیرایه  و صریح مطرح می‌کند و بخشی از جامعه که از وضعیت شرایط اقتصادی و سیاسی و فرهنگی به شدت آسیب دیده‌اند ممکن است تحت تاثیر حرف‌های او قرار گیرند، در واقع دلیل ثبت نام ایشان با توجه احتمال قریب الوقوع رد صلاحیتش این است که می‌خواهد خودش را رهبر اپوزیسیون و نماینده افراد ناراضی مانند اعتراضاتی که در سال‌های پیش به خیابان‌ها کشیده شد، معرفی کند. این فعال سیاسی اصلاح طلب ضمن نقد بر هشت سال عملکرد ریاست جمهوری و اشاره به عدم صداقت لازم در رفتار و گفتار احمدی‌نژاد گفت: چهره‌ها و فعالان سیاسی معترض و منتقد به وضع موجود با او همراهی نخواهند کرد به خصوص آنهایی که نیروهای دموکراسی خواه معرفی خواهند شد و در میان دیگر جریان های منتقد هم جایگاه خاصی ندارد ولی بالاخره مخاطبینی را در بین مردم داشته و دارد و با این کارها می‌خواهد این پایگاه‌ را تقویت کند.

حسین نقاشی در پاسخ به سوال خبرنگار سیاسی برنا مبنی بر تاثیر رد صلاحیت‌ها در جبهه اصلاح طلبی جهت مشارکت در انتخابات عنوان کرد: با توجه به قطعیت عدم حضور آقای ظریف در انتخابات گزینه های دیگر که مورد ارزیابی جبهه اصلاح طلبان قرار گرفته‌اند و افرادی برنامه‌هایشان را ارائه کرده‌اند که قطعا چارچوب‌های ارزیابی و پیمایش جبهه را پذیرفته اند و بعید است در مسیری خارج از چارچوب فعالیت و تصمیمات این مجموعه عمل کنند. رویکرد احمدی‌نژاد متفاوت است، او سالهاست که با ساختار رسمی اصولگرایی زاویه پیدا کرده است.

او در پایان با اشاره به اعلام کاندیداتوری افرادی با گرایش سیاسی اصلاح طلب اما خارج از لیست اعلام شده گفت: شاید این افراد خود را ملتزم به ساختارهای جبهه ندانند ، اما بعید می دانم که این افراد در صورت رد صلاحیت رویکرد مشابه احمدی نژاد را یعنی عدم مشارکت در انتخابات و عدم حمایت از دیگر افراد در جبهه  با توجه به تبعات سیاسی و امنیتی انجام دهند، و همچنین صراحتی بخواهند خرج کنند.

آنچه دیگران میخوانند : عکس جدید از زهره در سریال احضار + عکس دیده نشده رقص رامبد جوان با تتلو! + فیلم دیده نشده

احمدی نژاد دموکراسی شورای نگهبان   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

قیمت سکه صعودی می‌شود؟فعالان بازار سکه پیش بینی می کنند در بازار امروز قیمت سکه به دلیل دو نشانه صعودی باشد.
گسترش قیمت دلار اقتصاد 

  

صعود 6 هزار واحدی بورس تهران/ روز خوش گروه های بانکی و فلزاتدر شروع معاملات شاخص کل بورس سبزپوش شد و با صعود 6100 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 193 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران فلزات 

  

شروع گرم تابستان بورس | اولین روز تیرماه با رشد قیمت‌ها در تالار شیشه‌ای همراه شداولین روز از تابستان برای سهامداران با رشد 56/ 1درصدی شاخص کل بورس تهران پایان یافت که بیشترین رشد درصدی این نماگر از 8 خردادماه بود. با ثبت این رشد، پس از 24 روز کاری شاخص کل از حبس در بازه 100/ 1تا 170/ 1 میلیون واحد رهایی پیدا کرد و بازیگران حقیقی مجددا در سمت خرید بازار فعال شدند...
۵۵ آنلاین بورس کالا بورس تهران بازار خودرو 

  

رمان جدید احمد آرام با حال‌و‌هوای کرونانویسنده «حلزون‌های پسر» این‌بار در رمانی تازه، جامعه‌ای را روایت می‌کند که گرفتار یک اپیدمی خطرناک شده و قرنطینه‌های اجباری، تاثیرات عمیقی بر روح و روان مردم گذاشته است.
ایبنا نویسنده 

  

فهرست اسامی 41 نماد بورسی که متوقف شدنداز میان نمادهای بورسی 41 نماد به دلایل مختلف از جمله تعلیق نماد معاملاتی، برگزاری مجمع عمومی فوق العاده، تغییرات بیش از 50 درصد در 15 روز متوالی و... تا تاریخ اول تیرماه متوقف شدند.
اقتصادنیوز 

  

2 نشانه صعودی در بازار سکه/علامت حباب قیمت سکه به معامله گراناقتصاد نیوز: فعالان بازار سکه پیش بینی می کنند در بازار امروز قیمت سکه به دلیل دو نشانه صعودی باشد.
اقتصادنیوز قیمت اقتصاد 

  

کیهان: دلیل کاهش مشارکت در انتخابات، ترس سالمندان و برخی بیماران از کرونا بوددرصد قابل توجهی از سالمندان یا افراد دارای بیماری زمینه‌ای و سایر افراد که در گذشته با آسودگی برای ر
خبرفوری روزنامه کیهان سالمندان روزنامه 

  

نکات تغذیه‌ای برای قبل و بعد از تزریق واکسن کرونارئیس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که برای تزریق واکسن کرونا نیاز به رژیم خاص غذایی نیست، متذکر شد: لازم است با مصرف مواد غذایی که به سلامت و افزایش کارایی سیستم ایمنی بدن در زمان واکسیناسیون کمک می‌کند آشنا شویم تا بتوانیم علائم و عوارض احتمالی ناشی از واکسیناسیون را به حداقل رسانده و سیستم ایمنی خود را تقویت کنیم.
۵۵ آنلاین تغذیه مواد غذایی رژیم غذایی 

  

کدام نمادهای بورسی متوقف شده‌اند؟از میان نمادهای بورسی 41 نماد به دلایل مختلف از جمله تعلیق نماد معاملاتی، برگزاری مجمع عمومی فوق العاده، تغییرات بیش از 50 درصد در 15 روز متوالی و... تا تاریخ اول تیرماه متوقف شدند.
اعتماد استان مازندران بندرعباس استان خوزستان 

  

دلنوشته «محمد معتمدی» برای واکسن ایرانی کرونامحمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی با انتشار متنی از حضور داوطلبانه خود برای شرکت در فاز سوم تست انسانی واکسن ایرانی برکت خبر داد.
اعتماد محمد معتمدی خواننده موسیقی 

  

پیش بینی بورس امروز دوم تیرماه | یک اتفاق مهم دراولین روز معاملاتروز گذشته شاخص کل بورس از سطح حمایت یک میلیون و 170 هزار واحد بالا آمد و به کانال 1.2 میلیونی نزدیک شد
۵۵ آنلاین شاخص بازنشستگی پول 

  

اولین واکنش بورس به اظهارات رییسی در اولین روز معاملاتی تیر ماه شاخص کل بورس 18 هزار واحد رشد کرد که بیشترین میزان رشد شاخص کل در 17 روز کاری گذشته از 8 خرداد تا به امروز بوده است. همچنین قیمت 282 نماد معادل 60 درصد بازار افزایش یافت و برای اولین بار در 4 ماه گذشته سمت سبزپوش بازار پرتعدادتر از سمت قرمزپوش شد. پس از 10 روز متوالی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و 239 میلیارد تومان پول حقیقی به…
فردا ماه شاخص قیمت 

  

اسامی نمادهای بورسی که متوقف شده‌انداز میان نمادهای بورسی 41 نماد به دلایل مختلف از جمله تعلیق نماد معاملاتی، برگزاری مجمع عمومی فوق العاده، تغییرات بیش از 50 درصد در 15 روز متوالی و... تا تاریخ اول تیرماه متوقف شدند.
۵۵ آنلاین استان مازندران بندرعباس استان خوزستان