برنا   |  اجتماعی  |  

فرهنگ مسافرت مردم مشخص است، برنامه‌ریزی پلیس راه نامشخص بود/ سفرهای مردم را هدفمند کنیم

میرزاده گفت: مسئولین بهتر از هر فرد دیگری با فرهنگ رایج سفر در کشور آشنا هستند و باید پیش بینی‌های لازم را برای سفرهایی با این حجم مردم انجام دهند تا با یک بی‌نظمی در داخل کشور و جاده روبرو نشویم.

فرهنگ مسافرت مردم مشخص است، برنامه‌ریزی پلیس راه نامشخص بود/ سفرهای مردم را هدفمند کنیم

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ در تعطیلات چند روز اخیر، شاهد موج مسافرت‌های هموطنان از نقطه به نقطه‌ای دیگر از کشور بودیم .سفرهای پرحجمی که غیرقابل پیش بینی نبود ولی مسافران جاده‌ای را با مشکلات سختی مواجه کرد که از عدم مدیریت مناسب برای سفرهای خردادماهی مردم و بی نظمی جاده‌ای  نشات می گرفت . 

اکثر مسافران ساعت‌های طولانی را در جاده‌ها و در ترافیک‌های سنگین گذراندند که در این دقایق مسئولان برای امداد جاده‌ای و بازگشایی گره‌های ترافیکی حضور به موقع نداشتند و هموطنان بدون کمک‌رسانی حتی در بخش رساندن آب و بنزین رها شده باقی مانده بودند.

در همین راستا گفتگوی را با میرحمایت میرزاده، عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی، داشتیم؛

میرزاده در خصوص اینکه چرا با توجه به پیش‌بینی دور از ذهنی که وجود نداشت تا این حد دچار گره ترافیکی بود و ماموران بازگشایی این گره‌ها هم در جاده ها نبودند ؛ با بیان اینکه در سرتاسر دنیا اگر مردم قصد سفری را داشته باشند معمولا قبل از سفر برنامه ریزی های لازم را انجام می دهند و وظیفه اصلی این برنامه ریزی‌ها بر عهده خود افرادی است که قصد عزیمت به مکانی برای مسافرت دارند به خبرگزاری برنا گفت: در این برنامه ریزی تمامی لازمات سفر مهیا شده و فرد با توجه به اینکه می خواهد چه نوع سفری را داشته باشد به سوی جاده‌ها و مقصد خود می‌روند که از این طریق اکثر این افراد دچار مشکلاتی در طول مسافرت خود نمی‌شوند.

وی افزود: اما در جامعه ما اینگونه برنامه‌ریزی‌ها چندان جایی ندارد و با مردم با مواجه شدن با چند روز تعطیلی بدون هیچ‌گونه برنامه‌ریزی به سوی مقصدهایی که در لحظه آخر انتخاب کرده‌اند رهسپار می‌شوند و به همین دلیل است که ارگان‌هایی مانند پلیس راه و همچنین ارگان‌های امدادی دچار غافلگیری‌هایی می‌شوند و در نهایت خدمات به صورت صحیح به مسافران ارائه نمی‌شود و مسافران نیز دچار سردگمی می‌شوند.

وی سخنان خود را با یک مثال ادامه داد و گفت: در یکی از سفرهای کاری که به کشور آلمان داشتیم طی گفتگویی که با یکی از شهروندان سالمند آلمانی صورت گرفت، از وی پرسیدیم آیا قصد سفر به ایران را دارید که در جواب عنوان کردند: در برنامه 10 ساله آینده‌ام سفر به ایران را برنامه‌ریزی کرده‌ام، این موضوع نشات گرفته از یک برنامه‌ریزی صحیح در بین شهروندان و مردم جوامع دیگر است که امید به زندگی را نیز با خود همراه کرده است.

وی در خصوص اینکه وظیفه مسئولان و مردم برای ایجاد نظم سفر و بسترسازی یک سفر آرام چگونه می‌تواند باشد گفت: در این خصوص اولا قبل از هرچیزی باید کارهای فرهنگی و آموزش‌هایی متناسب از سوی متولیان مبحث فرهنگ در کشور صورت گیرد تا افراد به صورت هدفمند و صحیح اقدامات لازم را برای سفر به سوی مکانی و شهری داشته باشند و سردرگم نباشند و تمامی حوادث و اتفاقات را نیز پیش‌بینی کنند. به عنوان بحث دوم نیز باید زیرساخت‌های لازم مانند وسائط حمل و نقل، اسکان در مراکز اقامتی و همچنین وضعیت مناسب جاده‌ها؛ ایجاد گردد تا به بهترین شیوه خدمات و سرویس‌های  لازم در اختیار مسافران قرار گیرد.

و در مبحث آخر نیز مسئولین باید اقدامات لازم را در این راستا انجام دهند، چون مسئولین بهتر از هر فرد دیگری با فرهنگ رایج سفر در کشور آشنا هستند و باید پیش بینی‌های لازم را برای سفرهایی با این حجم مردم  انجام دهند تا با یک بی نظمی در داخل کشور و جاده روبرو نشویم.

این عضو فراکسیون گردشگری در رابطه با تعداد نیروهای پلیس راه و همچنین نیروهای امدادی در جاده‌ها نسبت به حضور مردم در روزهایی که تعطیلات پشت سر هم وجود دارد گفت: برخی از موارد دست به دست هم می‌دهند تا حضور پلیس راه و همچنین ارگان‌های امداد جاده به صورت صحیح به چشم نیاید در صورتیکه این نیروهای زحمتکش تمامی سعی خود را برای ارئه خدمات و همچنین برقرای نظم در جاده‌های بین شهری انجام داده‌اند، این موضوع را نباید به عنوان کوتاهی در همراهی و ارائه خدمات به مردم دانست بلکه همانطور که گفته شد این موضوع نشات گرفته از حجم زیاد ترافیک در جاده‌های بین شهری است که باعث به وجود آمدن این سوءتفاهم شده است.

میرزاده  در خصوص حجم زیاد مسافرت‌هایی که به سمت شمال کشور صورت می‌گیرد نیز عنوان کرد: مردم باید بدانند ایران فقط در شمال کشور خلاصه نمی‌شود، این مبحث ناشی از یک فرهنگ‌سازی نادرست است که در بین مردم ایران جای گرفته است و پس از شروع هر تعطیلاتی به سمت شمال کشور سرازیر می‌شوند که مشکلات و معضلاتی مانند ترافیک جاده‌ای سنگین و عدم خدمات رسانی مناسب را به همراه دارد، در این خصوص آگاه‌سازی‌های لازم باید از سوی متولیان امر، رسانه‌ها و مسئولین انجام گیرد تا مردم از باقی ظرفیت‌های کشور آگاه شوند و بدانند در سرتاسر کشور مناطق بکر و بی‌نظیر دیگری وجود دارد که برای مسافرت به آن جا نیز می‌توانند بروند و از مکان‌های دیدنی دیگر نیز بازدید کنند.

پلیس پلیس راه ایران   اخبار برگزیده
  

حتی اگر کسی جنون هم داشته باشد با آمریکا مذاکره نمی‌کندحجت‌الاسلام مجتبی‌ ذوالنور، ‌نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، گفت: آمریکایی‌ها موضوع موشکی و توان دفاعی ما را هدف گرفته‌اند و این موضوع هم طبیعتا به ضرر ماست و ما چرا باید بپذیریم که بر سر توان دفاعی‌مان مذاکره کنیم و آن را کاهش دهیم؟ چرا آمریکایی‌ها موشک داشته باشند و ما نداشته باشیم؟ موضوع دیگر،‌ موضوع برجام است...
مستقل‌آنلاین مجتبی ذوالنور قم مجلس شورای اسلامی 

  

بروجردی: حمله به آرامکو ارتباطی به ایران نداردآمریکا به دنبال راه‌اندازی فریب حداکثری علیه ایران است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران سیاست خارجی 

  

شبکه ان بی سی نیوز بامداد چهارشنبه اعلام کرد، رهبران ارتش آمریکا در نشست روز دوشنبه گزینه های ممکن علیه ایران را مطرح کردند اما رئیس جمهوری با طرح درگیری دوباره آمریکا در یک جنگ خارجی دیگر مخالفت کرد.
نامه نیوز ترامپ ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

حسین شیخ الاسلام گفت: حملات پهپادی مقاومت یمن در ماه های اخیر به عربستان نشان داد هیچ پایگاه آمریکایی در منطقه امن نیست. معتقدم آمریکا امنیت پایگاه هایش را فدای امنیت ریاض نمی کند.
نامه نیوز ترامپ ایرباس یمن 

  

سرکرده منافقین مرد!علی حسین نژاد، مترجم قدیمی و سابق در بخش روابط خارجی سازمان منافقین در پاسخ به پرسشی درباره «مسعود رجوی» رهبر منافقین که از سال 2003 تاکنون ناپدید شده گفت: سازمان منافقین اخیرا در کنفرانسی که به مناسبت 55امین سال تأسیسش برگزار کرد به مرگ مسعود رجوی اذعان کرد. حسن نژاد تصریح کرد: بی‌تردید مسعود رجوی به عربستان فرار کرد و در آن جا مُرد...
مستقل‌آنلاین مسعود رجوی عربستان مرگ 

  

آمریکا عملا پشت سعودی را خالی کرداقتصادنیوز: رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، حمله به تاسیسات نفتی سعودی را پیچیده و دقیق دانست و گفت: سعودی‌ها درخواست حمایت‌های اطلاعاتی یا نظامی بیشتری به آمریکا نداده بودند.
اقتصادنیوز ایران خاورمیانه ایرنا 

  

حمله تند ظریف به امریکا در واکنش به حادثه ارامکو + عکسوزیر امور خارجه کشورمان با انتشار توئیتی با کنایه به آمریکا به ارتکاب جرایم جنگی متجاوزین به یمن با حمایت این کشور اشاره کرد.
شما‌نیوز عکس یمن خبرآنلاین 

  

مهمترین شرط مذاکره با آمریکا لغو تحریم‌های یکجانبه استشرایط ما تامین نشود، در مذاکره چیزی به دست نخواهیم آورد.
مثلث کره شمالی مجلس دهم ترامپ 

  

یک مقام امریکایی : موشک های کروز از ایران به عربستان شلیک شدندیک مقام ارشد دولت آمریکا به خبرگزاری آمریکایی "آ‌بی‌سی نیوز" ادعا کرد: ایران حدود 20 "پهپاد" را به عربستان فرستاده و در کنار آن حدود 12 موشک "کروز" را از خاک کشورش به عربستان شلیک کرده است.
شما‌نیوز مایک پومپئو موشک ایران 

  

حواشی پیرامون خانواده نعمت‌زاده که از شرکت‌داری آنان آغاز شده بود، زمانی اوج گرفت که رسانه‌های مختلف خبری منتشر کردند که داماد نعمت‌زاده به عنوان نماینده کمیسر ژنرال دولت ایران در اکسپو میلان 2015 معرفی شده بود.
نامه نیوز حسن روحانی جمهوری اسلامی ایران خاورمیانه 

  اخبار داغ
  

آلمان: ارز موازی یورو را قبول نخواهیم کردوزیر دارایی آلمان اعلام کرد که هیچ ارزی به جز یورو برای استفاده در منطقه یورو پذیرفته نخواهد شد.
خبرفوری آلمان ارز مجازی ارز 

  

ریسک‌های بازار متشکل ارزی از نگاه قائم مقام موسسه مللقائم مقام موسسه اعتبارى ملل گفت: احتمال مداخله مستقیم و مدیریت دولت در صورت افزایش نرخ ها، عدم کشف ریسک هاى مترتب بر فعالیت بازار مذکور به دلیل عدم وجود بازارهاى مشابه و تجربیات جهانى و محدودیت فعالیت بازار به معاملات نقدى از ریسک هاى بازار متشکل معاملات ارزى است.
شما‌نیوز یورو دولت تجاوز 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ رشد آرام دلار و سکه با کم‌توجهی بازار به سیگنال‌های سیاسیاقتصادنیوز؛ امروز چهارشنبه 27 شهریور 1398 بازار طلا و ارز تهران بار دیگر تغییر جهت داد و اینبار به مدار صعودی کم‌شیب بازگشت. با این وجود بازار همچنان بی‌تفاوت به اخبار سیاسی نوسان‌های اندک را ثبت کرد. عصر امروز دلار در بازار آزاد در محدوده 11500 تومانی معامله شد و و صرافی ملی قیمت رسمی دلار و یورو را بدون تغییر و به ترتیب 11400 و 12700 تومان برای فروش اعلام کرد...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازار تهران بازی 

  

اقدام سیدجلال حسینی بسیار ارزشمنئ بود (فیلم)حرکات ارزشمند قهرمانان بزرگ ورزشی در هیاهوی ورزش قهرمانی را باید ارج نهاد و بنده به نمایندگی از مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به خصوص شخص وزیر از کاپیتان با اخلاق پرسپولیس بواسطه حرکت ارزشمندی که داشتند تشکر و قدردانی می کنم
ایلنا جلال حسینی ورزش پرسپولیس 

  

کشف چندصد دستگاه استخراج ارز دیجیتال در زنجاناقتصادنیوز؛ رئیس پلیس آگاهی استان زنجان گفت: 809 دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) به همراه 773 دستگاه منبع تغذیه از سوی عوامل مبارزه با قاچاق و ارز پلیس آگاهی این استان، کشف و ضبط شد.
اقتصادنیوز ارز استان زنجان زنجان 

  

فریب بلیت‌های ارزان کانال‌‌های تلگرامی را نخوریدسرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور گفت: زائران عزیز به هیچ وجه فریب قیمت‌های ارزان بلیت
خبرفوری ایران فضای مجازی قیمت 

  

هشدار دادستانی به زائران اربعین: فریب بلیت‌های ارزان کانال‌‌های تلگرامی را نخوریدسرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور گفت: زائران عزیز به هیچ وجه فریب قیمت‌های ارزان بلیت هواپیما در سایتها و نرم افزارها، کانال‌های تلگرامی و موارد مشابه را نخوردند و بلیت خود را از شرکت‌های دارای مجوز تهیه کنند.
تسنیم اربعین ایران گرانی 

  

زائران اربعین فریب قیمت‌های ارزان بلیط هواپیما را نخورندسرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور از زائران پیاده روی اربعین خواست تا فریب قیمت‌های ارزان بلیط هواپیما را در سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی نخورند.
برنا اربعین قیمت بلیط 

  

3 نفر از کارگران بازداشت شده هپکو آزاد شدند/ با بازداشت کارگران هپکو موافق نیستم/ خواستار آزادی کارگران بازداشت شده هپکو هستیم/ یارانه طبقات متوسط و پایین قطع نمی‌شود/ حمایت از کارآفرین‌ها بازهم با پول‌پاشی/ آیا «خصوصی‌سازی» کلید مبارزه با فساد در خوهر چند منابع محلی خبر از فروکش کردن اعتراضات کارگران هپکو می‌دهند، اما پس‌لرزه‌های اعتصاباتی که حتی تا بستن راه‌آهن سراسری نیز پیش رفت، اخبار مربوط به هپکو را در صدر اخبار سرویس کارگری ایلنا قرار داد.
ایلنا سازمان تامین اجتماعی بازداشت خصوصی سازی 

  

حاجی‌میرزایی: آموزش و‌پرورش به نظام ارزیابی نیاز داردوزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه سند تحول زمانی اجرا می‌شود که تمام ارکان تعلیم‌و‌تربیت با آن آشنا باشند، گفت: عدالت آموزشی و تقویت مدارس دولتی که نگرانی دانش‌آموزان است از اولویت‌های بنده است.
تسنیم آموزش کنکور جوانان