استیلی: بعد از 22سال یک بازی دوستانه خارج از خانه درآمدزا ش

به‌دنبال نهایی کردن بازی دوم نیز هستیم تا بتوانیم دو بازی دوستانه در این اردو انجام دهیم.

استیلی: بعد از 22سال یک بازی دوستانه خارج از خانه درآمدزا ش

حمید استیلی، مدیر تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که پس از 22سال بازی‌های دوستانه خارج از خانه ایران درآمدزا شده است.

حمید استیلی در خصوص برنامه‌ریزی تیم ملی برای سفر به کانادا در فیفادی پیش‌ِ‌رو و انجام بازی دوستانه با تیم ملی این کشور اظهار داشت: خوشبختانه توانستیم بدون حاشیه و سروصدا، یک اردو و بازی دوستانه خوب ترتیب بدهیم و فکر می‌کنم دیدار با کانادا با توجه به شرایطی که آنها در انتخابی جام جهانی 2022 قطر داشتند، یک دیدار خوب برای تیم ملی ایران خواهد بود.

وی افزود: بخش بین‌الملل فدراسیون فوتبال تلاش زیادی کرد با ارتباط مستقیم و به‌دور از حاشیه، هماهنگی‌های این دیدار دوستانه را انجام دهد و حالا به‌دنبال نهایی کردن بازی دوم نیز هستیم تا بتوانیم دو بازی دوستانه در این اردو انجام دهیم.

مدیر تیم ملی فوتبال در پاسخ به این سؤال که بازی دوم با چه تیمی خواهد بود و با چه کشورهایی در این زمینه مذاکره شده است، گفت: بهتر است تا نهایی نشدن بازی و امضا نشدن قرارداد چیزی نگوییم. در تمام مدتی که ما سکوت کرده بودیم، برای هماهنگی بازی دوستانه با کانادا تلاش می‌کردیم و به‌جرئت می‌گویم این تلاش شبانه‌روزی بود. ما پیش از قرعه‌کشی مذاکرات خود را با گزینه‌های مختلف آغاز کردیم تا بتوانیم برای تیم ملی بهترین برنامه آماده‌سازی را داشته باشیم.

استیلی خاطرنشان کرد: همزمان با حضور ما در قطر برای قرعه‌کشی جام جهانی، مذاکرات‌مان برای بازی‌های دوستانه نیز آغاز شد و سکوت ما به‌معنای تلاش نکردن نبود، بلکه سکوت ما از این جهت بود که به‌دنبال برنامه‌ریزی بودیم. نگرانی هواداران و رسانه‌ها را نیز درک می‌کردیم، اما حق بدهید که تا زمان قطعی نشدن بازی‌ها نمی‌توانستیم چیزی بگوییم و حالا هم تا نهایی نشدن بازی دوم نمی‌توانیم نامی ببریم.

وی در خصوص اینکه بحث دخالت برخی‌ها برای به‌هم‌زدن بازی‌های تیم ملی برای درآمدزایی خودشان نیز مطرح بود و حتی میرشاد ماجدی اعلام کرد برخی به‌دنبال به‌هم‌زدن بازی‌های هماهنگ‌شده تیم ملی بودند، اظهار داشت: در این زمینه کاملاً هوشیار بودیم و اجازه ندادیم کسی به منافع فدراسیون فوتبال و تیم ملی لطمه بزند. حتی باید از آقای ماجدی هم به‌عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال تشکر و قدردانی کنیم که اجازه نداد هیچ واسطه‌ای در هماهنگی بازی‌های دوستانه تیم ملی وارد شود که به منافع فوتبال ایران لطمه بزند. شاید برخی دنبال منافع خودشان از هماهنگی این اردو و بازی بودند و واسطه‌های مختلفی هم به فدراسیون نامه زدند و قطعاً به درآمدهای این بازی چشم داشتند، اما با ارتباط مستقیم خودمان با فدراسیون کانادا و پیگیری‌های شبانه‌روزی بخش بین‌الملل توانستیم قراردادی با کانادا امضا کنیم که درآمد خوبی از این بازی داشته باشیم، در حالی که شاید اگر واسطه‌ها این بازی را هماهنگ می‌کردند، باید هزینه هم می‌کردیم، بنابراین بالاخره بعد از 22 سال، یک بازی دوستانه خارج از خانه برای تیم ملی، درآمدزا شد.

مدیر تیم ملی فوتبال کشورمان درباره گزینه‌های ایران برای انجام بازی دوستانه، خاطرنشان کرد: مذاکره ما با کانادا دقیقاً پیش از قرعه‌کشی جام جهانی آغاز شد. ما به‌دنبال بازی با کانادا در ماه سپتامبر (شهریور) بودیم و حتی شخصاً با آمریکایی‌ها نیز صحبت کردم که آنها هم مثبت بودند اما همگروهی با آمریکا شرایط را تغییر داد. از طرفی ما به تقویم نگاه کردیم که متوجه شدیم نمی‌توانیم بابت برگزاری لیگ ملت‌ها در هیچ کدام از فیفادی‌های پیش از جام جهانی با اروپایی‌ها بازی کنیم، اما تمام شرایط را بررسی کردیم. با توجه به همگروهی اوکراین و اسکاتلند با ایرلند جنوبی و حضور آنها در پلی‌آف جام جهانی، احتمال دادیم بتوانیم با ایرلند در روزی که درگیر لیگ ملت‌ها نیست، بازی کنیم، اما آنها به ما اعلام کردند برنامه‌شان را بسته‌اند.

وی افزود: در قطر، بازی نیوزیلند و جزایر سلیمان را که پلی‌آف قاره اقیانوسیه برای انتخابی جام جهانی بود زنده تماشا کردم و نیوزیلند هم قدرت خوبی دارد، حتی چند بازیکن آنها در فوتبال انگلیس، ولز و اسکاتلند هستند که به‌طور مثال کریس وود، مهاجم آنها در نیوکاسل بازی می‌کند و سبک بازی آنها نیز کاملاً شبیه انگلیسی‌ها است که می‌توانستند حریف مناسبی برای تیم ملی باشند. صحبت‌ها با نیوزیلند خوب و مثبت بود، اما در این مقطع سرمربی تیم ملی حضور در کانادا را پیشنهاد کرد. با پرو مذاکره کردیم که آنها اردوی خود را در اسپانیا برپا خواهند کرد و با نیوزیلند بازی دوستانه خواهند داشت. مذاکره خوبی هم با کاستاریکا داشتیم و آنها موافق بازی دوستانه بودند، اما کونکاکاف اجازه نداد آنها پیش از سفر به دوحه، با تیم دوم در لیگ ملت‌ها شرکت کنند و این بازی نیز به سرانجام نرسید. از میان تیم‌های اروپایی با آلبانی هم که دو بازی‌اش با روسیه در لیگ ملت‌ها لغو شد صحبت کردیم و می‌توانستیم با آنها بازی کنیم و با وجود تمایل آلبانی اما برنامه ما با آنها همخوانی نداشت.

استیلی درباره اینکه برخی انتظار هماهنگی بازی دوستانه با تیم‌های رنکینگ بالای فیفا را داشتند و آیا مذاکره‌ای با چنین تیم‌هایی صورت گرفت یا نه، گفت: ما در قرعه‌کشی جام جهانی که بودیم، پیشنهادی برای سفر به آمریکا و برگزاری بازی با مکزیک و اکوادور داشتیم و حتی به ما مبلغی هم پرداخت می‌شد. هم مکزیک و اکوادور جایگاه خوبی در رنکینگ داشتند و بازی با آنها مناسب بود و هم درآمد حاصل از آن، به فدراسیون کمک می‌کرد، با این حال طبق استعلامی که همان موقع و پیش از قرعه‌کشی گرفتیم به ما اعلام شد زمان کافی برای صدور ویزا وجود ندارد و ازهمین‌رو برنامه‌های دیگری را پیگیری کردیم و آنها نیجریه را جایگزین ما کردند. با سنگال و مراکش هم مستقیم مذاکره کردیم که آن موقع با توجه به نامشخص بودن دیدارهای انتخابی جام ملت‌های آفریقا، نتوانستیم برنامه‌ریزی قطعی با آنها داشته باشیم. ما تمام تلاش‌مان را کردیم که مذاکرات مستقیم و بدون واسطه باشد تا منافع فدراسیون و تیم ملی را حفظ کنیم.

وی در خصوص صحبت‌هایی که درباره بازی با برزیل و آرژانتین مطرح شد اما در نهایت برزیل با کره جنوبی و ژاپن دیدار خواهد کرد، گفت: در این بین هم پیشنهادهایی آمد که برخی پیشنهاد بازی بدون هزینه با برزیل و آرژانتین را مطرح کردند و برخی به‌دنبال پول هنگفت بودند. مذاکره برای این بازی‌ها با توجه به دخالت اشخاص مختلف، اصلاً به مذاکره رسمی با شرکت Pitch International که بازی‌های برزیل و آرژانتین خارج از آمریکای جنوبی را برگزار می‌کند، نرسید، البته بخش بین‌الملل فدراسیون به‌دنبال این اتفاق با Pitch International مذاکره کرد که گویا برخی با آنها نیز به‌عنوان نماینده ایران مذاکره کرده بودند که واقعیت نداشت. البته نکته مثبت این اتفاق، ارتباط مستقیم فدراسیون فوتبال با این شرکت بود و قرار شد شرکت Pitch International در فرصت‌های آتی در سال 2023 و بعد از آن، مستقیم با فدراسیون مذاکره کند.

مدیر تیم ملی فوتبال همچنین گفت: وقتی نام ژاپن و کره جنوبی مطرح می‌شود، توجه کنید که تلویزیون آن کشورها چقدر برای پرداخت حق پخش هزینه می‌کنند که همین مسئله برای انجام بازی دوستانه تسهیل‌کننده است، از طرفی عربستان با آن سرمایه عظیم و بودجه‌ای که دارد، در فیفادی پیش‌ِرو فقط دو بازی با کلمبیا و ونزوئلا خواهد داشت و بازی آنها با اکوادور نیز در سپتامبر برگزار می‌شود. قطر که میزبان جام جهانی است، هنوز هیچ برنامه‌ای برای بازی‌های دوستانه اعلام نکرده است و باید به این نکات توجه داشت.

استیلی تأکید کرد: این گزارش کاملی از تلاش‌های ما و فدراسیون برای هماهنگی اردو و بازی دوستانه بود‌ و همچنان نیز برای بازی‌های دیگری در فیفادی پیش‌ِرو و سپتامبر در تلاشیم. از هواداران تیم ملی و رسانه‌ها درخواست دارم سکوت ما را به‌منزله پیگیری نکردن نگذارند و اتفاقاً زمانی که سکوت کردیم، در حال پیگیری مستمر هستیم. تا زمانی هم که بازی‌های دوستانه و اسامی حریفان مانند دیدار با کانادا به‌صورت رسمی از سوی فدراسیون فوتبال اعلام نشود، مورد تأیید ما نیست، این یک رفتار حرفه‌ای است که هر فدراسیونی در مذاکرات باید آن را رعایت کند و ما نیز به آن پایبند هستیم. اکنون نیز به‌دنبال نهایی کردن چند بازی دوستانه در فیفادی پیش‌ِرو و سپتامبر هستیم که به‌محض نهایی شدن، نام حریفان را اعلام می‌کنیم.

حمید استیلی بازی مکزیک   اخبار برگزیده
  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  

هنوز از افزایش حقوق بازنشستگی خبری نیستتا پایان اردیبهشت ماه 1401 پنج روز باقی است اما هنوز از افزایش حقوق بازنشستگی خبری نیست.
مستقل‌آنلاین سازمان تامین اجتماعی بازنشستگی تامین اجتماعی 

  

کوبا نمی‌تواند غلات ایران را تامین کند/ عدم موفقیت بخش خصوصی در تهاتر اوره با نهادهبازرس اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور گفت: برای تامین نیاز غلات باید مراودات تجاری را با کشورهایی که جزو تامین‌کنندگان عمده و اصلی غلات در دنیا محسوب می‌شوند مانند برزیل، آرژانتین، آمریکا، استرالیا، کانادا، اورگوئه، آلمان و فرانسه را توسعه بدهیم.
ایلنا کوبا ایران استرالیا 

  

کاهش کیفیت هوا در برخی استان‌هاسازمان هواشناسی کشور با اشاره به کاهش کیفیت هوا در برخی استان‌ها اعلام کرد که به تدریج از غلظت گرد و غبار از سمت غرب کشور کاسته خواهد شد.
ایلنا هواشناسی اهواز سازمان هواشناسی 

  

آمریکا برای برجام دست به دامان قطر شدوزیر خارجه قطر در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود، درباره تحولات مذاکرات با ایران و همچنین جنگ اوکراین گفتگو کرد.
نامه نیوز قطر ایران اوکراین 

  

کشورهای خارجی جاسوس به ایران نفرستندخطیب زاده: انگلیس از فرستادن جاسوس به ایران خودداری کند. بیش از نیم میلیون ایرانی در انگلیس هستند و به ایران رفت و آمد می کنند و هیچ مشکلی ندارند.
مستقل‌آنلاین ایران انگلیس 

  

ادعای عجیب وزیر دفاع آمریکا برای حمله به 3 نقطه در ایرانخبرگزاری فارس نوشت: وزیر دفاع سابق آمریکا روایتی از کشمکش‌ها در دولت دونالد ترامپ بعد از سرنگونی پهپاد 200 میلیون دلاری گلوبال‌هاوک توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارائه کرده است.
مثلث وزارت دفاع ایران خودرو خودرو 

  

تحقیق حراست فدراسیون فوتبال درباره یک داور لیگ برتریپای حراست فدراسیون فوتبال به ماجرای کمک داور بازی تراکتور- ذوب‌آهن باز شد
خانه فوتبال فدراسیون فوتبال فوتبال بازی 

  

چه کسانی در اولویت دریافت سهام عدالت هستند؟اقتصادنیوز: بنابر اعلام رئیس کمیسون اقتصادی مجلس، کسانی که برگه سهام عدالت دارند، در اولویت دریافت سهام عدالت هستند.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام 

  

قانون تثبیت ساعت رسمی کشور به دولت ابلاغ شدرئیس مجلس شورای اسلامی، طی نامه‌ای به رئیس جمهور، قانون تثبیت ساعت رسمی کشور را ابلاغ کرد.
فردا قانون دولت رئیس جمهور 

  

واریز کمک معیشتی ماه اول به حساب همه متقاضیان/ درخواست‌ها ظرف یک ماه بررسی می‌شودوزیر کار گفت: با دستور رئیس‌جمهور کمک معیشتی ماه اول به حساب همه افراد متقاضی در سامانه واریز شده است.
ایلنا ماه کار رئیس جمهور 

  

رهبر انقلاب: اطلاعات گسترده و بیان جذاب مرحوم فاطمی‌نیا منبعی پر فیض برای جوانان بودرهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت عالمِ واعظ حجت‌الاسلام آقای حاج سیّد عبدالله فاطمی‌نیا را تسلیت گفتند
مثلث رهبر انقلاب وام جوانان 

  اخبار داغ
  

این خودروها وارد بورس می شوندمدیر تسویه بورس کالا گفت: امروز معاملات خودرو در بورس کالا آغاز شد و پنج خودروی جدید از هفته آینده در بورس کالا عرضه می‌شوند.
خودروتک بورس کالا خودرو نوروز 

  

شرایط واردات خودرو خارجی چیست؟/کنترل قیمت خودرو‌های وارداتی بر عهده کیست؟به گفته دبیر انجمن واردکنندگان خودرو، تا زمانی که مصوبه واردات خودرو نهایی و توسط وزارت صمت ابلاغ نشود، نمی‌توان پیش‌بینی کرد چه اتفاقی می‌افتد.
فردا واردات خودرو واردات خودرو 

  

شناسایی نمادهای پُرمعامله بورس در آخرین هفته اردیبهشت 1401اقتصادنیوز: در آخرین هفته‌ کاری اردیبهشت 1401 میانگین ارزش معاملات خرد نسبت به هفته پیش افزایش یافت.
اقتصادنیوز 

  

افزایش باورنکردنی قیمت یکه در آخر هفته/قیمت سکه امامی 90 هزار تومان گران شدقیمت انواع سکه در بازار طلا به‌دنبال افزایش اونس جهانی نسبت به روز گذشته، افزایش قیمت را تجربه می‌کند، به‌گونه‌ای که قیمت سکه امامی 90 هزار تومان افزایش یافته است.
فردا افزایش قیمت قیمت دلار 

  

استقبال از نمایشگاه باتوجه به شرایط بیماری کرونا و اقتصاد خانواده‌ها قابل قبول استوجیهه سامانی، نویسنده ادبیات داستانی، سطح استقبال مردم را خوب دانست و افزود: می‌توانست بهتر از این هم باشد ولی بالاخره باید شرایط را درک کنیم.
ایبنا نویسنده خانواده اقتصاد 

  

پیش بینی داغ از بورس هفته بعدبورس در هفته‌‌ای که گذشت رشد بیش از یک درصدی را تجربه کرد و به محدوده یک میلیون و 594 هزار واحدی رسید. به گفته کارشناسان، شاخص تا محدوده دو میلیون واحد رشد می‌کند.
گسترش سرمایه شاخص صنعت 

  

قیمت سکه امامی بر مدار صعودقیمت انواع سکه در بازار طلا به‌دنبال افزایش اونس جهانی نسبت به روز گذشته، افزایش قیمت را تجربه می‌کند، به‌گونه‌ای که قیمت سکه امامی 90 هزار تومان افزایش یافته است.
گسترش قیمت افزایش قیمت دلار 

  

اعلام آمار جدید کرونا در ایران (29 اردیبهشت)وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا، بهبودیافتگان و جان‌باختگان ناشی از بیماری کرونا را در کشور اعلام کرد.
گسترش درمان ایران وزارت بهداشت 

  

آمار فوتی های کرونا در ایران امروز 29 اردیبهشتبنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت طی شبانه روز گذشته 280 تن به کرونا مبتلا شده و 9 نفر جان خود را از دست دادند.
اقتصادنیوز ایران روابط عمومی وزارت بهداشت 

  

فوت 9 بیمار دیگر بر اثر کرونا/ شناسایی 280 بیمار جدیدمتاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 9 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 141 هزار و 253 نفر رسید.
برنا 

  

معامله 103 دستگاه خودروی کارا در بورس کالادر نخستین روز از عرضه کارا در بورس کالا، 103 دستگاه از این خودرو شامل 58 دستگاه کارا دو کابین و 45 دستگاه کارا تک کابین در تالار خودرو بورس معامله شد. از این حجم 55 دستگاه در تالار معاملات و 48 دستگاه در سیستم معاملات مچینگ دادوستد شد.
شما‌نیوز خودرو بورس کالا دولت 

  

ریزش شاخص های بورس به علت افزایش نرخ تورمبر اساس جدیدترین گزارش های خبری، به دنبال ریزش شاخص های بورس در هند، نگرانی ها از افزایش تورم در این کشور رو به افزایش گذاشته است.
اقتصادنیوز شاخص تورم هند 

  

عرضه خودرو به بورس راه مناسب برای افزایش شفافیت نیستعده‌ای بر این باورند که عرضه خودرو به بورس راه مناسب برای افزایش شفافیت نیست و این روش تنها سبب افزایش چالش‌های بازار خودرو خواهد شد.
مستقل‌آنلاین خودرو بازار خودرو بورس کالا