لزوم تقویت بهداشت و درمان یگان های مرزی و دوردست

سلامت نیوز:رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به همکاری حوزه بهداشت و درمان نیروهای مسلح با وزارت بهداشت در ماموریت مقابله با کرونا، ازعملکرد مدیریتی معاونت بهداد ناجا و بیمارستان های تابعه در سال 99 تقدیر کرد...

لزوم تقویت بهداشت و درمان یگان های مرزی و دوردست

سلامت نیوز:رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به همکاری حوزه بهداشت و درمان نیروهای مسلح با وزارت بهداشت در ماموریت مقابله با کرونا، ازعملکرد مدیریتی معاونت بهداد ناجا و بیمارستان های تابعه در سال 99 تقدیر کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از به گزارش اعلام پایگاه خبری پلیس، سردار حسن عراقی زاده در بیست و هفتمین همایش سراسری معاونان، مدیران و روسای بهداشت، امداد و درمان ناجا، حلول ماه رجب و اعیاد مبارک این ماه را تبریک گفت و از عملکرد معاون بهداد ناجا و مدیران و روسای مراکز تابعه در کسب رتبه برتر این معاونت در بین رده ها و معاونت های نیروهای مسلح و دریافت جایزه مالک اشتر سال 99 ستاد کل نیروهای مسلح تقدیر کرد.

رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه بیان کرد: سالی را که پشت سر گذاشتیم به دلیل مواجهه با کرونا به عنوان یک تهدید زیستی جهان شمول و از دست دادن بسیاری از هم وطنان سال سختی بود.

وی ادامه داد: از ابتدای اسفند سال 99 پیرو فرمان مقام معظم رهبری، مراکز درمانی نیروهای مسلح با بسیج امکانات و نیروها برای خدمت رسانی به بیماران کرونایی در کنار وزارت بهداشت قرار گرفتند و در این راستا خدمات بستری و سرپایی و تخت های ویژه خود را گسترش دادند.

عراقی زاده با اشاره به عملکرد مطلوب مراکز درمانی نیروهای مسلح از جمله ناجا در ماموریت مقابله با کرونا، اظهار کرد: عملکرد و همکاری مطلوب بیمارستان های نیروهای مسلح بارها مورد تقدیر رئیس جمهور، وزیر بهداشت و مقامات کشوری قرار گرفته است.این مقام ارشد ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه با اشاره به این که کرونا همچنان قربانی می گیرد، تصریح کرد: وظایف ما در حوزه بهداشت و درمان تمام نشده و آمادگی مراکز درمانی و آموزشی ما نباید کم رنگ شود.

وی با تاکید بر تقویت حوزه پیشگیری و اقدامات طرح امام رضا(ع) اضافه کرد: مراکز آموزشی ما به عنوان اماکن تجمعی میزبان فرزندان و سرمایه های انسانی این مرز و بوم هستند و نباید هیچ گونه عادی انگاری در رعایت شیوه نامه های بهداشتی و پیشگیری از کرونا در این مراکز صورت گیرد.

رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به وضعیت بحرانی استان خوزستان از لحاظ شیوع کرونا بر ضرورت آماده باش مراکز درمانی نیروهای مسلح استان برای پذیرش و خدمت رسانی به بیماران کرونایی تاکید و خاطرنشان کرد: کلیه ظرفیت های این مراکز باید در خدمت بیماران کرونایی قرار گیرد و کمبود امکانات و تجهیزات درمانی آنها با در اختیار گرفتن تجهیزات مراکز درمانی سایر استان ها جبران شود.

سردارعراقی زاده در ادامه با تقدیر از 59 هزار متر مربع اقدامات عمرانی صورت گرفته در بیمارستان ها و مراکز درمانی ناجا اعم از احداث، بازسازی، نوسازی و استانداردسازی ها اظهار کرد: در کنار مناسب سازی فضای فیزیکی در خور شان بیماران ضرورت دارد سایر فرآیندها از جمله تکریم ارباب رجوع و جلب رضایت از کیفیت خدمات نیز با جدیت دنبال شود.

وی اضافه کرد: بر همه کارکنان بیمارستان از رئیس تا نگهبان واجب است کرامت بیمار را حفظ کنند و هیچ بیماری نباید با کوچک ترین تکدر خاطر، بیمارستان های ما را ترک کند.

عراقی زاده در ادامه با اشاره به اهمیت و حساسیت اعتبار بخشی بیمارستان های نیروهای مسلح و تاکید بر کسب درجه یک عالی اعتبار بخشی وزارت بهداشت از اجرای طرح اعتباربخشی ستاد کل نیروهای مسلح از بیمارستان های تابعه بر اساس 3 محور بیمار محوری، طب رزم و انطباق موازین شرعی خبر داد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه، سلامت کارکنان را به عنوان یک اولویت مهم مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: موفقیت هر سازمان در انجام ماموریت ها در گرو برخورداری از نیروهای سالم و توانمند است بنابراین انتظار می رود در جریان اجرای طرح ابلاغی پایش سلامت، سلامت جسمی و روحی کارکنان در طول خدمت مورد پایش مستمر قرار گیرند.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز سلامت روان برای اولین بار در ناجا خواستار تقویت این مرکز و بهره برداری از ظرفیت های آن برای ارائه راهکارهای عملیاتی ارتقای روحیه و افزایش تاب آوری کارکنان در شرایط سخت شد.

سردارعراقی زاده تقویت حوزه بهداشت و درمان مناطق مرزی و صعب العبور را مورد تاکید قرار داد و اجرای طرح طبیب دوار، برپایی ایستگاه های سلامت بین پاسگاهی، آموزش های خودامدادی و دگرامدادی و ارتقای تجهیزات امدادی یگان های دوردست و مناطق صعب المعیشه را در این راستا موثر برشمرد.

وزارت بهداشت سلامت روان استان خوزستان   اخبار برگزیده
  

افت 8 هزار واحدی شاخص بورس/ سه سهام سبز امروزشاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 8 هزار و 300 واحدی در سطح یک میلیون و 177 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران سهام 

  

فوری/خبری مهم از اولین جلسه حقوق کارگراندر نخستین جلسه دستمزد شورای عالی کار پیشنهاد کارفرمایان برای تعیین مزد منطقه ای پذیرفته نشد و مقرر شد که برای سال 1400 تعیین مزد ملی همچون روال سالهای قبل در دستور کار قرار گیرد.
گسترش سازمان تامین اجتماعی دستمزد حداقل دستمزد 

  

اولین واکنش بازار سکه وطلا به تعویق FATFبازار طلا و سکه به خبر تعویق FATF در فروردین سال 1400 واکنش نشان داد. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران درباره اولین واکنش بازار طلا به تعویق FATF می‌گوید: امروز طلای 18 عیار پنج هزار تومان و سکه طرح جدید 50 هزار تومان گران شد
فردا تهران تجارت ارز 

  

احتمال تشدید برخورد با تخلفات کرونایی خودروها/ ممکن است علاوه بر جریمه خودروها توقیف شوندرئیس پلیس راهور ناجا گفت: در صورت تشدید وضعیت بیماری علاوه بر اینکه خودروهای متخلف جریمه می‌شوند، ممکن است توقیف این خودروها نیز در دستور کار قرار بگیرد.
ایلنا خبرنگار پلیس راهور پلیس 

  

قرعه کشی خودرو از سیستم فروش خودروسازان حذف می شود؟10 ماه از آغاز قرعه‌کشی متقاضیان خرید خودروی صفر با هدف توزیع عادلانه خودرو می‌گذرد. اما شنیده‌ها حکایت از ناخشنودی دولت نسبت به این رویه دارد.
خودروتک خودرو خودروسازان ماه 

  

کیهان: مخالفت با FATF در «مجمع» بیشتر نشده باشد، کمتر نشدهدر حالی که هیچ تغییری در رویکرد ضدایرانی گردانندگان FATF رخ نداده، نشریات زنجیره‌ای، در یک عملیات روانی هماهنگ ادعا کردند نظر مخالفان FATF در «مجمع تشخیص مصلحت نظام» تغییر کرده و احتمال تصویب دو لایحه مربوط به آن افزایش یافته است!.
مثلث خودرو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران 

  

شرط جنجالی فرهاد مجیدی برای بازگشت به استقلال ؛ او نباشد !فرهاد مجیدی یک استوری را در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت : آفرین بر حسد ! چقدر عدالت پیشه است ،نخست به سراغ صاحبش می رود و او را می کشد.
خانه فوتبال فرهاد مجیدی استقلال اینستاگرام 

  

تصویر عجیب از سفر احمدی نژاد به سی‌سخت| تیم حفاظتی احمدی نژاد فعال استتصویر عجیب از سفر احمدی نژاد به سی‌سخت در رسانه ها منتشر شد. تیم حفاظتی احمدی نژاد فعال است. اصلاحات نیز در این تصویر از احمدی نژاد مورد خاصی را فاش کرد.
۵۵ آنلاین سفر احمدی نژاد رسانه 

  

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت با بیان اینکه باید بدانیم وقتی لوایح FATF اجرا نمی‌شود یعنی برای نقل و انتقال پول باید پول بیشتری از جیب مردم بدهیم، گفت: الان مجمع تشخیص باید قدرت خود را برای حل معضلات مالی مردم نشان دهد.
نامه نیوز رئیس جمهور سازمان ملل حسن روحانی 

  

فوری و مهم / 9 خدمه کشتی سانچی زنده اند!؟ + فیلم و جزئیاتگواهی فوت 9 نفر از خدمه کشتی سانچی در حالی صادر شد که هنوز برخی خانواده ها فوت آنها را باور ندارند و با توجه به اینکه از صدور این گواهی هم مطلع شده اند هیچ اعتراضی در این زمینه نداشته اند.
مستقل‌آنلاین سازمان ثبت احوال رئیس جمهور وام 

  

آغاز فروش فوق العاده دنا پلاس توربو اتومات با قیمت دولتی از امروزچهاردهمین مرحله از فروش فوق العاده ایران خودرو در حالی از امروز آغاز می شود که قیمت مصوب دولتی احتمالا تقاضای زیادی را وارد چرخه ثبت نام این خودرو خواهد کرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو ایران 

  

پیش بینی جهانگیری از رفع تحریم ها در آینده نزدیکمعاول اول رئیس جمهور گفت: در این شرایط سخت که آمریکایی ها قصد زمین گیر کردن تولید و صنعت کشور را داشتند اما یک عده ایستادند و تولید کشور را سرپا نگه داشتند.
مستقل‌آنلاین اسحاق جهانگیری رئیس جمهور زمین 

  

هشدار قاطع ایران به اعضای شورای حکامشورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز گذشته در پی توقف اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران که در چارچوب اقدام تلافی‌جویانه به عدم تحقق منافع برجامی اش انجام شده بود، نشست ویژه ای برگزار کرد.
گسترش ایران جمهوری اسلامی ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

بایدن می‌خواهد برای ایجاد ارتباط با ایران، رابطه با عربستان را تخریب کندوزیر امور خارجه پیشین آمریکا به بیان اظهارات بی‌اساس علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران عربستان مایک پمپئو