همراه اول در راس هرم توسعه شبکه ارتباطی روستایی قرار گرفت

همراه اول در مسیر پوشش شبکه ارتباطی روستایی با پوشش دهی در 44918 روستا، با اختلاف فاحشی نسبت به اپراتورهای دیگر در صدر قرار دارد و تقریبا سهمی 2.5 برابری را به خود اختصاص داده است.

همراه اول در راس هرم توسعه شبکه ارتباطی روستایی قرار گرفت

آنچه دیگران میخوانند : واکنش حامد بهداد به حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

به گزارش شمانیوز، این روزها ارتباطات حرف اول را در پیشبرد امور می زند به طوری که می توان اذعان داشت بدون برقراری ارتباط پای بسیاری از امور لنگ میزند. بر همین اساس توسعه و گسترش شبکه ارتباطی در جهان و به طبع آن در ایران به عنوان اصلی انکارناپذیر پذیرفته شده و برای پیشبرد سریع و بدون نقص تر آن برنامه های فراوانی پیش بینی شده است. 

 

ابتدایی ترین و اصلی ترین هدف کاربرد تلفن همراه، امکان برقراری کلامی و صوتی از طریق این رسانه است. ارتباط کلامی از طریق تلفن همراه این امر را ممکن ساخته است که با هر کسی و در هر کجا و در هر زمان بتوان به سهولت ارتباط برقرار کرد. 

در کشور نیز توسعه شبکه ارتباطی در کنار توسعه نسل‌های جدید ارتباطی و افزایش ظرفیت بسترهای ترافیک داده موبایل از جمله راهبردها بوده و اپراتورها اعم از همراه اول، ایرانسل و رایتل ملزم به پیشبرد این مهم شده اند.

 

در این بین نتایج خوبی حاصل شده است به طوری که شبکه ارتباطی در شهرها ، جاده ها و ... پیشرفت قابل ملاحظه ای یافت. اما روستاهای کشور که دسترسی های دورتری دارند هنوز به طور کامل به این شبکه ملحق نشده اند البته باید توجه داشت فراهم سازی زیرساخت های لازم در روستاها و مکان های دور افتاده کمی دشوارتر است.

در ابتدای دولت دوازدهم، 32 درصد از روستاهای کشور دارای سرویس کامل یعنی تلفن ثابت، تلفن همراه و پهن باند بودند که با اجرای پروژه هایی در دو سال  گذشته، در حال حاضر  روستاهای دارای سرویس کامل بیش از به دو برابر شده اند.

 

اما با مروی به سخنان اخیر وزیر ارتباطات می توان مدعی شد که شبکه ارتباط روستایی کشور با روندی صعودی در حال گسترش است اما اینکه کدام یک از اپراتورهای کشور به عنوان لوکوموتیو در این جهش نقش آفرین بوده جای بررسی دارد.

آذری جهرمی در همین رابطه طی روزهای اخیر در نشستی که با اعضای فراکسیون فناوری اطلاعات مجلس داشت، مدعی شد تا پایان دولت تمام روستاهای کشور به شبکه ارتباطی متصل خواهند شد. بررسی ها نشان می‌دهد همراه اول در صدر ارتباطات قرار دارد.

 

وزیر ارتباطات گفت که «تکلیف وزارت ارتباطات بر اساس ماده 67 قانون برنامه این است که تا پایان سال اجرای برنامه، 90 درصد روستاها به شبکه ارتباطی متصل شوند که تاکنون 80 درصد آن محقق شده و تا پایان این دولت نیز 100 درصد روستاها از این سرویس‌ها بهره‌مند خواهند شد.»

آمارهای سازمان تنظیم مقررات در تکمیل ادعای وزیرارتباطات نشان می‌دهد اپراتور اول در صدر این توسعه‌ها قرار دارد.

 

بر اساس این گزارش، همراه اول با پوشش دهی در 44918 روستا، با اختلاف فاحشی نسبت به اپراتور ایرانسل که سهم روستاهایش 16865 است، در صدر قرار دارد و تقریبا سهمی 2.5 برابری را به خود اختصاص داده است.

همچنین همراه اول 86.41 درصد جاده ها را تحت پوشش خود قرار داده که از ایرانسل با سهم 67.69 درصدی، عملکرد بسیار بهتری دارد.

 

این اپراتور در رابطه با درصد نفوذ و توسعه ارتباطی نیز با تخصیص سهمی 74.31 درصدی، همچنان در راس هرم قرار گرفته و ثابت کرده در تمام آمارها و شاخص ها، سهم بزرگ تری نسبت به سایر اپراتورها به خود اختصاص داده است.

با توجه به آمار و ارقام ارسالی از دستگاه های ذی ربط و با نگاهی به گزارش سازمان تنظیم مقررات می توان این ادعا را ثابت کرد که اپراتور اول در حوزه ارتباطات روستایی نیز اول است و با اختلاف چشمگیر از اپراتورهای دسته دوم(ایرانسل) در جایگاه نخست ایستاده است.

بر اساس تکلیف برنامه توسعه ارتباطات روستایی و رقابت شدید بین اپراتورها باید گفت که همراه اول سرآمد و پرچم دار حوزه توسعه روستایی است.

 

گزارش:معصومه افلاکی

 

 

 

همراه اول تلفن همراه پوشش   اخبار برگزیده
  

با خودروهای برقی جدید ایران خودرو آشنا شوید (تصاویر)روز گذشته ایران خودرو در یازدهمین همایش موتور‌های درونسوز از اولین خودروی تمام برقی ایرانی با تیراژ انبوه رونمایی کرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

رییس دفتر رییس جمهور: پای امنیت ایران در میان استبه اعتقاد رئیس دفتر رئیس جمهوری، مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو به نوعی میخ آخر بر تابوت کمپین فشار حداکثری امریکا خواهد بود.
مثلث رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

رئیس ستاد انتخابات استان تهران بر لزوم تعطیلی کامل ستادهای تبلیغاتی نامزدهای انتخابات مجلس در روزهای پنجشنبه و جمعه تاکید کرد.
نامه نیوز آموزش انتخابات مجلس تهران 

  

مشارکت در انتخابات حدود 40 درصد خواهد بود/ با وجود مشارکت اندک هم اصولگرایان پیروز انتخابات تهران نمی‌شوندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب عنوان کرد: اگر امروز قبل از اتفاقات آبان ماه بودیم، می‌گفتم سبد رأی اصلاح‌طلبان به شدت کاهش پیدا خواهد کرد زیرا بیشتر طبقه متوسط و قشر خاکستری هستند که انقلت‌هایی را نسبت به اصل شرکت در انتخابات خواهند آورد اما در این انتخابات اقشار آسیب‌پذیر به نوعی با حضور در انتخابات قهر کردند.
ایلنا انتخابات مجلس شورای نگهبان اصلاح طلبان 

  

اولین ویدئو از خودرو رانا برقی ایران خودرورانا برقی به عنوان اولین خودرو کاملا برقی ایرانی با قابلیت کاربردی روزمره رونمایی شد.
خودروتک ایران خودرو خودرو ایران 

  

حداد و قالیباف عقب نشستند،آقاتهرانی سهم گرفت/ لیست وحدت درآمد«لیست وحدت» شورای ائتلاف درحالی منتشر شد که در آن بیشترین سهم به فرزندان معنوی و سیاسی آیت الله مصباح اختصاص یافته است.
۵۵ آنلاین اصولگرایان سید رضا تقوی عبدالحسین روح الامینی 

  

نشانه‌ ها از کنترل ویروس کرونا/به مهار ویروس کرونا امیدوار باشیم؟سازمان بهداشت جهانی در گزارش تازه خود عملکرد چین در مهار ویروس کرونا را موفقیت‌آمیز خواند. هر ساعت به تعداد قربانیان ویروس کرونا افزوده می شود.
مستقل‌آنلاین سازمان بهداشت جهانی ویروس چین 

  

کارهای عجیب و غریبی که به هرچیزی شبیه است جز تبلیغات انتخاباتی!کاندیدا داریم چه کاندیدایی! نامزد تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس یازدهم وسط طرفدارانش که برای او شعار میدهند ایستاده و می‌گوید بلندتر شعار بدید!
مستقل‌آنلاین تبلیغات انتخابات مجلس 

  

ماهی قرمز کرونا ویروس دارد؟عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا با اشاره به برخی از نگرانی‌ها در رابطه با ورود ماهی‌های قرمز چینی در ایام نوروز و احتمال انتقال بیماری از این طریق، عنوان کرد: تا جایی که می‌دانم واردات کلیه محصولات غذایی و حیوانی از کشور چین ممنوع شده و هیچ منطقی وجود ندارد که در شرایط اپیدمی موجود محصولات غذایی و یا حیوانی از چین وارد شود.
اقتصادنیوز ویروس گربه نوروز 

  

بازگشت عادل فردوسی پور، سورپرایز امشب شبکه سه است؟رضا جاودانی در برنامه «گزارش ورزشی» اعلام کرده بود که سه شنبه شب، مخاطبان را سورپرایز می‌کند.
مملکت‌آنلاین مادرید بازی لیورپول 

  اخبار داغ
  

رییس جامعه روحانیت مبارز: امکان تشکیل جلسه نیست شخصا از قالیباف حمایت می کنمرییس جامعه روحانیت مبارز از لیست وحدت به سرلیستی قالیباف حمایت کرد .
مثلث جامعه روحانیت مبارز مهناز افشار عکس 

  

آیت‌الله موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت مبارز با صدور پیامی از لیست وحدت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی حمایت کرد.
نامه نیوز جامعه روحانیت مبارز تهران ایران 

  

جایگاه نشریات ایرانی در نظام‌های ارزیابی جهانی منتشر شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، در این گزارش جایگاه نشریه‌های ایرانی در نظام‌های جهانی ارزیابی در سال 2019 آمده است که داده‌های آن از عملکرد نشریه‌ها در سال 2018 گردآوری شده‌اند. همچنین روند سالانه شمار و میزان تأثیر نشریه‌های ایرانی در این نظام‌ها به همراه جدول‌های مقایسه‌ای با کشورهای منطقه نیز گزارش شده است. حضور در نمایه‌نامه «وب آو…
مهر نوآوری فناوری فناوری اطلاعات 

  

ارزش 1هزار میلیارد ریالی قراردادهای همکاری جهاد دانشگاهی با شرکت ملی حفاری ایراناز ابتدای همکاری این نهاد با شرکت ملی حفاری ایران تاکنون نسبت به عقد و اجرای قراردادهای همکاری به مبلغ افزون بر یک هزار میلیارد ریال مبادرت شده است.
شما‌نیوز جهاد دانشگاهی دکل های حفاری ایران 

  

ماسک پزشکی، کالای ارزشمند جهانیویروس کرونا تا کنون جان نزدیک به 80هزار نفر را آلوده کرده و جان بیش از 2000 نفر را گرفته است. این مس
خبرفوری ماسک ویروس تولید 

  

قیمت خودرو امروز 30 بهمن 98 (محصولات ایران خودرو)/ سمند ارزان شدبرخی محصولات ایران خودرو امروز تا 13 میلیون تومان هم در حاشیه بازار افزایش قیمت داشت اما دو محصول سمند LX و پژو GLX کاهش قیمت داشتند.
برنا قیمت افزایش قیمت ایران خودرو