آیا ترتیب تولد بر شخصیت افراد تاثیر دارد؟

از آن جا که آخرین کودک اند، عشق و محبّت اضافی و بی جهت دریافت میکنند . کلی عشق، حمایت و توجه! این بدان معناست که کودک های آخر خیلی از خودشان راضی بوده و اعتماد به نفس شان برای دیگران مثال زدنی است. کودک های آخر لازم نیست برای خواهر یا برادر های کوچکشان الگو باشد و بدین ترتیب میتواند راحت از زندگی لذت ببرد...

آیا ترتیب تولد بر شخصیت افراد تاثیر دارد؟

ترتیب تولد یکی از چیزهایی است که ما خیلی بر روی آن کنترلی نداریم. با این که خیلی وقت ها پیش می‌اید که بچه ی اول از پدر و مادر خود خواهر یا برادر کوچکتر می خواهد، ولی خیلی احتمال آن کم است که والدین تنها بر روی خواسته ی بچه مبادرت به آوردن فرزند کنند!

هدف این است که چه بخواهیم چه نخواهیم ترتیب تولد ما بر روی شخصیت مان تأثیر گذار است و چه بسا تک کودک بودن هم روی خصوصیت های شخصیتی افراد تأثیر می گذارد و به همین ترتیب بچه های اول، بچه های وسط و دوقلوها هم خصوصیت های شخصیتی مخصوص به خودشان را دارند. با این که تمام اشخاص با یکدیگر متفاوت اند، ولی ترتیب به دنیا امدن قطعاً تأثیر بیشتری بر روی این مسأله خواهد گذاشت.

گروهی از روان شناسان بالینی در انگلیس با مطالعه بر روی گروهی از اشخاص دریافتند که ترتیب تولد نقش مهمی بر روی ویژگی های شخصیتی، شغل و روابط اجتماعی هر فرد دارد.

بر این اساس، ویژگی های شخصیتی فرزند اول با فرزندان وسط و آخر متفاوت است.

فرزندان اول

آن ها وظیفه شناس تر، جاه طلب تر و سلطه جوتر از خواهر و برادرهای کوچکتر از خود هستند، فرزندان اول در دانشگاههای هاروارد و ییل به خوبی خود را نشان می‌دهند ، هم چنان که در رشته های مشکل تری مانند پزشکی، مهندسی و حقوقی می درخشند. تمامی فضانوردانی که به فضا رفته اند بزرگ ترین فرزند یا بزرگ ترین پسر خانواده شان بوده اند و در طول تاریخ هم( حتی زمانیکه خانواده های پرفرزند رایج بوده است) بیش از نیمی از برندگان جایزه نوبل فرزند نخست بوده اند.

بد نیست بدانید بعضی شخصیتها مانند هیلاری کلینتون، ریچارد برانسون، جی. کی. رولینگ( نویسنده کتابهای هری پاتر)، وینستون چرچیل همچنین برخی از ستاره های سینما از جمله :کلینت ایستوود، جان وین، سیلوستر استالونه، بروس ویلیس، و تمامی بازیگرانی که نقش جیمز باند را بازی نموده اند ، همه فرزند اول خانواده بوده اند.

فرزند وسط

چون فرزند وسط خانواده هستید معمولاً نقش گفتگو کننده را دارید و قابلیت بالایی در برقرای آشتی و ارامش و صحبت کردن در مورد چیزی که می خواهید را دارید و معمولاً به میزان فرزند نخست و آخر مورد توجه قرار نمی گیرید و توانایی مستقل بودن نسبت به خواهر و برادرهای دیگر و همچنین این که دور از خانواده زندگی میکند را دارید و معمولاً افراد اجتماعی هستید و از جمع های شلوغ لذت می برید و دوست های زیادی دارید و احساساتشان را به خوبی مدیریت می کنید.

کودک های آخر جذاب و جالب اند

از آن جا که آخرین کودک اند، عشق و محبّت اضافی و بی جهت دریافت میکنند . کلی عشق، حمایت و توجه! این بدان معناست که کودک های آخر خیلی از خودشان راضی بوده و اعتماد به نفس شان برای دیگران مثال زدنی است. کودک های آخر لازم نیست برای خواهر یا برادر های کوچکشان الگو باشد و بدین ترتیب میتواند راحت از زندگی لذت ببرد. افرادی مثل کمرون دیاز، جیم کری و ادی مورفی مثال های فاحشی از بچه های آخر جذاب و جالب اند.

ولی بچه های اخر میتوانند بدجنس هم باشند . کسانی که خواهر و برادر کوچکتر دارند حتماً حس نموده اند که آن ها از زیر تمامی چیز در میروند . برای بچه های آخر نقش قربانی را بازی کردن خیلی راحت است. کوچک ترین بچه ها معمولاً تمایل به وابسته بودن دارند. بچه های بزرگتر معمولاً راه را هموار میکنند و بچه های آخر راحت تر میتوانند هرآنچه که می خواهند را به دست بیاورند. این مسأله سبب میشود که این کودکان اندکی لوس شده و خیلی مناسب زندگی بیرون از خانه نباشند.

تک فرزندان

تک فرزندها خصوصیاتی مثل فرزندان نخست دارند و مداوماً زیر بار توقعات سنگین والدین هستند. تحقیقات نشان میدهد که فرزندان نخست اعتماد به نفس بیشتری دارند، خوش گفتار هستند و چه بسا بیش از کودک های دیگر از تخیل خود استفاده میکنند . گرچه آن ها متوقع هم هستند، از انتقاد متنفرند، و ممکن است انعطاف ناپذیر و کمال گرا باشند. برخی اشخاص معروف که تک فرزند بوده اند عبارتند از:فرانکلین دلانو روزولت، آلن گرینسپن، تایگر وود، ملکه جوان تنیس ماریا شاراپووا و لئوناردو داوینچی.

دوقلوها 

گاهی مردم حس میکنند دوقلوها تله پاتی دارند یا توانایی دارند تا احساسات دیگری را حس کنند. با این که مدرکی که از تله پاتی حمایت کند وجود ندارد، ولی به علت نزدیکی دوقلوها بهم آن ها حس هم دردی بیشتری با یکدیگر دارند. این بدین دلیل است که دوقلوها با یکدیگر پیوند داشته و بیش تر از خواهر و برادرهای معمولی با یکدیگر وقت می گذرانند و به همین علت درک درستی از احساسات یکدیگر در خودشان توسعه می‌دهند .

ولی دوقلوها یک رگ رقابتی هم دارند . کلا خواهر و برادرها میتوانند رقابتی باشند. ولی نزدیکی بیش تر در دوقلوها سبب میشود که حد رقابت هم بالاتر برود. از طرفی هم سایرین بطور طبیعی دوقلوها را باهم مقایسه میکنند حتی اگر تصمیم مقایسه و قضاوت هم نداشته باشند. در بعضی موارد، دوقلوها خود را از یکدیگر جدا میکنند تا برای خودشان هویت فردی ای جدا درست کنند.

منبع: بیتوته

تولد بازی جایزه نوبل   اخبار برگزیده
  

ارضای حلال غریزه جنسی؛ وعده عجیب یک کاندیداروزنامه جمهوری اسلامی نوشت: تبلیغات انتخاباتی نامزد‌های مجلس در مواردی به ابتذال کشیده شده است. یکی از نامزد‌های ورود به مجلس در تابلوی تبلیغاتی خود «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» را وعده داده است. علاوه بر مبتذل بودن این قبیل وعده‌ها، متأسفانه کسی که صلاحیتش برای ورود به مجلس شورای اسلامی تأیید شده از حدود اختیارات و وظایف نمایندگان مجلس خبر ندارد.
مستقل‌آنلاین روزنامه روزنامه جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی 

  

خبرهای تایید نشده درباره به وحدت رسیدن شورای ائتلاف و جبهه پایداری بر سر یک لیست واحدبرخی اخبار غیررسمی از وحدت حداکثری اصولگرایان(شورای ائتلاف و جبهه پایداری) در انتخابات مجلس خبر می‌دهد.
۵۵ آنلاین جبهه پایداری اصولگرایان انتخابات مجلس 

  

چشم انداز قیمت خودروهای داخلی پس از یورو 5 شدنعضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن اظهار کرد: نمی‌توان میزان افزایش قیمت خودروها را به واسطه استاندارد یورو 5 فعلا اعلام کرد.حتی اگر پیشرانه‌های یورو 5 نیز روی خودروهای داخلی قرار گیرد اما وقتی سوخت مناسب آن وجود ندارد امکان‌پذیر نیست که این پیشرانه‌ها بتوانند به درستی کار کنند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودروسازان 

  

دستور کدخدایی برای پیگرد قانونی مدعیان ارتباط با اعضای شورای نگهبانسخنگوی شورای نگهبان نوشت: کلاهبرداران مدعی ارتباط با شورای نگهبان تحت پیگرد قانونی هستند.
ایلنا عباسعلی کدخدایی شورای نگهبان کلاهبرداری 

  

وزیر بهداشت:موردی از آلودگی کرونا در هیچ نقطه ای از کشور نداریماقتصادنیوز : وزیر بهداشت، گفت: تا کنون هیچ موردی از آلودگی کرونا ویروس در کشور نداشته ایم.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت ایران ویروس 

  

حزب سبز برای انتخابات لیستی عجیب و غریب دادحزب سبز یک لیست انتخاباتی عجیب و غریب برای حضور مجلس از اصلاح طلبان، اصولگرایان و جبهه پایداری منتشر کرده که توجه خیلی‌ها را به خود جلب کرده است.
مستقل‌آنلاین انتخابات مجلس مجلس شورای اسلامی اصولگرایان 

  

عضو لیست 9 دی با بیان اینکه در مجلس یازدهم نباید آمریکایی و آمریکا پرست داشته باشیم، گفت: در این مجلس نباید کسی به دنبال ارتباط با شیطان بزرگ و کدخدا باشد.
نامه نیوز حسن روحانی رئیس جمهور ایوانکا ترامپ 

  

«دیدن این فیلم جرم است» متقاضی اکران در نوروز 99 شدفیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» به کارگردانی رضا زهتابچیان متقاضی اکران نوروزی شد.
مملکت‌آنلاین جشنواره فیلم فجر جرم نوروز 

  

قیمت جدید انواع پراید صفر و کارکرده (بهمن 98)در حال حاضر پراید صندوقدار مدل 1387 با 200 هزار کیلومتر کارکرد حدود 26 میلیون تومان قیمت خورده است.
خودروتک قیمت اقتصاد پایتخت 

  

نامه مهم فیفا برای حضور زنان ایرانی در ورزشگاه هافیفا در تازه‌ترین نامه‌اش به فدراسیون فوتبال ایران خواسته‌هایش درباره حضور زنان در بازی‌های انتخابی جام‌جهانی، لیگ قهرمانان آسیا و لیگ داخلی را توضیح داده است
مثلث فیفا زنان فدراسیون فوتبال 

  اخبار داغ
  

سهم ارز داروهای وارداتی در سال 99 به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا شانه ساز، در حاشیه نشست خبری، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه در سال 99 چه مقدار ارز برای واردات دارو پیش بینی شده است، گفت: با برنامه ریزی که انجام داده ایم، رقم 2.5 میلیارد دلار ارز برای داروهای وارداتی پیش بینی شده است. وی با عنوان این مطلب که در سال جاری شاهد صرفه جویی 20 درصدی ارزبری دارو نسبت به سال گذشته بوده ایم، افزود: در سال گذشته…
مهر ارز خبرنگار واردات 

  

600 میلیون دلار صرفه جویی ارزی در حوزه دارو به گزارش خبرنگار مهر، فرامرز اختراعی، بعد از ظهر سه شنبه در نشست خبری که در سالن کنفرانس سازمان غذا و دارو برگزار شد، اظهار داشت: تلاش‌های صنعت داروسازی کشور تا بدانجا پیش رفته است که توانسته ایم 70 درصد داروی کشورمان را بیمه کنیم. یعنی مواد اولیه دارویی این میزان دارو در داخل تأمین می‌شود. وی همچنین از خودکفایی صد درصدی در بسته بندی صنعت دارویی کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر…
مهر دلار صرفه جویی حوزه 

  

ضرورت تعیین دستمزد متناسب با خط فقر/جای خالی پرداخت وام‌های ودیعه مسکن ارزان به کارگرانفعال حوزه کارگری با اشاره به اینکه دستمزد باید متناسب با خط فقر تعیین شود گفت: دولت معتقد است که 60میلیون نفر مشمول بسته معیشتی می شوند یعنی جامعه به سمت فقیر شدن پیش می رود.
تسنیم دستمزد حداقل دستمزد خط فقر 

  

نمی‌توان با رها کردن تورم مزد‌بگیران را عاصی کرد/ نباید کارگران را مجبور کنیم در شیب افزایش قیمت سُر بخورندعضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران، گفت: در شرایط نامطلوب و بحرانی جامعه، گرچه نمی‌توان راهکارهای بادوامی را برای کاهش شکاف مزد از تورم پیدا کرد اما می‌‌توان با اتخاذ سیاست‌هایی از رها شدنِ حیوان وحشی تورم جلوگیری کرد.
ایلنا تورم دستمزد حداقل دستمزد 

  

برای وصول مالیات به فعالان اقتصادی شناسنامه دار فشار نمی‌‌آوریم/ مالیات بر ارزش افزوده صادرات به صادرکنندگان بازگردانده می‌شودوزیر اقتصاد با اشاره به نگرانی فعالان اقتصادی در مورد اخذ مالیات در بودجه 99 گفت: رویکرد دولت و وزارت اقتصاد این نیست که برای تامین مالی خزانه و وصول مالیات به فعالان اقتصادی شناسنامه دار فشار بیاورد.
برنا مالیات مالیات بر ارزش افزوده شناسنامه 

  

تورم بالا نقش کلیدی در خنثی کردن اقدامات نظام برای افزایش عدالت دارد/ ضرورت کاهش پایداری تورم برای حداکثرسازی رفاه اجتماعیرئیس کل بانک مرکزی گفت: بدون تردید یکی از الزامات کلیدی و اساسی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی کاهش پایدار تورم و دستیابی به نرخ تورم پایین در راستای آنچه است که اقتصاددانان برای حداکثرسازی رفاه اجتماعی بهینه می‌دانند.
ایلنا تورم درآمد بانک مرکزی