آیا ترتیب تولد بر شخصیت افراد تاثیر دارد؟

از آن جا که آخرین کودک اند، عشق و محبّت اضافی و بی جهت دریافت میکنند . کلی عشق، حمایت و توجه! این بدان معناست که کودک های آخر خیلی از خودشان راضی بوده و اعتماد به نفس شان برای دیگران مثال زدنی است. کودک های آخر لازم نیست برای خواهر یا برادر های کوچکشان الگو باشد و بدین ترتیب میتواند راحت از زندگی لذت ببرد...

آیا ترتیب تولد بر شخصیت افراد تاثیر دارد؟

ترتیب تولد یکی از چیزهایی است که ما خیلی بر روی آن کنترلی نداریم. با این که خیلی وقت ها پیش می‌اید که بچه ی اول از پدر و مادر خود خواهر یا برادر کوچکتر می خواهد، ولی خیلی احتمال آن کم است که والدین تنها بر روی خواسته ی بچه مبادرت به آوردن فرزند کنند!

هدف این است که چه بخواهیم چه نخواهیم ترتیب تولد ما بر روی شخصیت مان تأثیر گذار است و چه بسا تک کودک بودن هم روی خصوصیت های شخصیتی افراد تأثیر می گذارد و به همین ترتیب بچه های اول، بچه های وسط و دوقلوها هم خصوصیت های شخصیتی مخصوص به خودشان را دارند. با این که تمام اشخاص با یکدیگر متفاوت اند، ولی ترتیب به دنیا امدن قطعاً تأثیر بیشتری بر روی این مسأله خواهد گذاشت.

گروهی از روان شناسان بالینی در انگلیس با مطالعه بر روی گروهی از اشخاص دریافتند که ترتیب تولد نقش مهمی بر روی ویژگی های شخصیتی، شغل و روابط اجتماعی هر فرد دارد.

بر این اساس، ویژگی های شخصیتی فرزند اول با فرزندان وسط و آخر متفاوت است.

فرزندان اول

آن ها وظیفه شناس تر، جاه طلب تر و سلطه جوتر از خواهر و برادرهای کوچکتر از خود هستند، فرزندان اول در دانشگاههای هاروارد و ییل به خوبی خود را نشان می‌دهند ، هم چنان که در رشته های مشکل تری مانند پزشکی، مهندسی و حقوقی می درخشند. تمامی فضانوردانی که به فضا رفته اند بزرگ ترین فرزند یا بزرگ ترین پسر خانواده شان بوده اند و در طول تاریخ هم( حتی زمانیکه خانواده های پرفرزند رایج بوده است) بیش از نیمی از برندگان جایزه نوبل فرزند نخست بوده اند.

بد نیست بدانید بعضی شخصیتها مانند هیلاری کلینتون، ریچارد برانسون، جی. کی. رولینگ( نویسنده کتابهای هری پاتر)، وینستون چرچیل همچنین برخی از ستاره های سینما از جمله :کلینت ایستوود، جان وین، سیلوستر استالونه، بروس ویلیس، و تمامی بازیگرانی که نقش جیمز باند را بازی نموده اند ، همه فرزند اول خانواده بوده اند.

فرزند وسط

چون فرزند وسط خانواده هستید معمولاً نقش گفتگو کننده را دارید و قابلیت بالایی در برقرای آشتی و ارامش و صحبت کردن در مورد چیزی که می خواهید را دارید و معمولاً به میزان فرزند نخست و آخر مورد توجه قرار نمی گیرید و توانایی مستقل بودن نسبت به خواهر و برادرهای دیگر و همچنین این که دور از خانواده زندگی میکند را دارید و معمولاً افراد اجتماعی هستید و از جمع های شلوغ لذت می برید و دوست های زیادی دارید و احساساتشان را به خوبی مدیریت می کنید.

کودک های آخر جذاب و جالب اند

از آن جا که آخرین کودک اند، عشق و محبّت اضافی و بی جهت دریافت میکنند . کلی عشق، حمایت و توجه! این بدان معناست که کودک های آخر خیلی از خودشان راضی بوده و اعتماد به نفس شان برای دیگران مثال زدنی است. کودک های آخر لازم نیست برای خواهر یا برادر های کوچکشان الگو باشد و بدین ترتیب میتواند راحت از زندگی لذت ببرد. افرادی مثل کمرون دیاز، جیم کری و ادی مورفی مثال های فاحشی از بچه های آخر جذاب و جالب اند.

ولی بچه های اخر میتوانند بدجنس هم باشند . کسانی که خواهر و برادر کوچکتر دارند حتماً حس نموده اند که آن ها از زیر تمامی چیز در میروند . برای بچه های آخر نقش قربانی را بازی کردن خیلی راحت است. کوچک ترین بچه ها معمولاً تمایل به وابسته بودن دارند. بچه های بزرگتر معمولاً راه را هموار میکنند و بچه های آخر راحت تر میتوانند هرآنچه که می خواهند را به دست بیاورند. این مسأله سبب میشود که این کودکان اندکی لوس شده و خیلی مناسب زندگی بیرون از خانه نباشند.

تک فرزندان

تک فرزندها خصوصیاتی مثل فرزندان نخست دارند و مداوماً زیر بار توقعات سنگین والدین هستند. تحقیقات نشان میدهد که فرزندان نخست اعتماد به نفس بیشتری دارند، خوش گفتار هستند و چه بسا بیش از کودک های دیگر از تخیل خود استفاده میکنند . گرچه آن ها متوقع هم هستند، از انتقاد متنفرند، و ممکن است انعطاف ناپذیر و کمال گرا باشند. برخی اشخاص معروف که تک فرزند بوده اند عبارتند از:فرانکلین دلانو روزولت، آلن گرینسپن، تایگر وود، ملکه جوان تنیس ماریا شاراپووا و لئوناردو داوینچی.

دوقلوها 

گاهی مردم حس میکنند دوقلوها تله پاتی دارند یا توانایی دارند تا احساسات دیگری را حس کنند. با این که مدرکی که از تله پاتی حمایت کند وجود ندارد، ولی به علت نزدیکی دوقلوها بهم آن ها حس هم دردی بیشتری با یکدیگر دارند. این بدین دلیل است که دوقلوها با یکدیگر پیوند داشته و بیش تر از خواهر و برادرهای معمولی با یکدیگر وقت می گذرانند و به همین علت درک درستی از احساسات یکدیگر در خودشان توسعه می‌دهند .

ولی دوقلوها یک رگ رقابتی هم دارند . کلا خواهر و برادرها میتوانند رقابتی باشند. ولی نزدیکی بیش تر در دوقلوها سبب میشود که حد رقابت هم بالاتر برود. از طرفی هم سایرین بطور طبیعی دوقلوها را باهم مقایسه میکنند حتی اگر تصمیم مقایسه و قضاوت هم نداشته باشند. در بعضی موارد، دوقلوها خود را از یکدیگر جدا میکنند تا برای خودشان هویت فردی ای جدا درست کنند.

منبع: بیتوته

تولد بازی جایزه نوبل   اخبار برگزیده
  

جدید ترین قیمت گوشی موبایل در ایراناقتصاد نیوز: بازار موبایل کشور در پی کاهش قیمت ارزهای مهم، با کاهش قیمت ها مواجه شده است. این درحالی است که برخی فعالان معتقد هستند قیمت گوشی های موبایل می تواند در روزهای آینده باز هم کاهشی شود.
اقتصادنیوز قیمت کاهش قیمت ها موبایل 

  

عیار برانکو در عربستان مشخص شدپیشکسوت فوتبال ایران گفت: برانکو مربی خوبی است اما یک مربی درجه یک جهانی نیست و عیار واقعی او را فوتبال عربستان مشخص کرد.
شما‌نیوز برانکو دربی عربستان 

  

آصفی: ملاقات با ترامپ جز تحقیر رهاورد دیگری ندارد​رهبر معظم انقلاب اخیرا در حاشیه جلسه درس خارج فقه خودشان مسئله مذاکره با آمریکا را منتفی دانستند و گفتند که «مسئولان کشور از رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه و دیگران، یک‌صدا اعلام کردند که با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد نه مذاکره دوجانبه نه چند جانبه.»
مثلث حمیدرضا آصفی ترامپ رهبر انقلاب 

  

ترامپ فرمان جنگ را صادر نمی‌کند/ جایگزین بولتون شباهت‌هایی به او دارد/ شرایط تحریمی موقعیت عادلانه‌ای برای مذاکره نیست/ آمریکا تاکنون به تلاش‌های ماکرون پاسخ درستی نداده استاستاد علوم سیاسی دانشگاه کلمبیا، تاکید کرد که ترامپ خواهان جنگ با ایران نیست و گفت: ترامپ برای انتخابات به افکار عمومی نیاز دارد پس فرمان جنگ را صادر نمی‌کند.
ایلنا ترامپ جنگ ایران 

  

توییت ظریف: ایران هیچ تمایلی به جنگ نداردظریف وزیر خارجه کشورمان در حساب توئیتری خود نوشته است: ایران هیچ تمایلی به جنگ ندارد ولی مثل همیشه از مردم و کشور خود دفاع خواهیم کرد.
مستقل‌آنلاین محمدجواد ظریف ایران جنگ 

  

فرمانده کل ارتش گفت:برای ما فرقی نمی‌کند که متجاوز چه کسی باشد. هر هواپیمایی که با نیت تخاصم یا با شکلی که از او احساس هجوم و تخاصم و ضرر کنیم، بخواهد از مرزهای ما عبور کند، قطعاً با آن برخورد خواهیم کرد.
نامه نیوز ارتش جمهوری اسلامی ایران حسن روحانی جمهوری اسلامی ایران 

  

شبکه 13 تلویزیونی رژیم صهیونیستی جمعه شب فاش کرد: "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسرائیل در صدد است به شرط تبرئه شدن از اتهامات، از صحنه سیاسی کناره گیری کند.
نامه نیوز بنیامین نتانیاهو روزنامه ماه 

  

تشکیل جلسه امنیت ملی آمریکا در راستای ادعای دست داشتن ایران در حمله به آرامکوبه نقل از روزنامه نیویورک تایمز، برخی مقامات گفته‌اند که روز گذشته مقامات ارشد امنیت ملی دولت آمریکا نشستی داشتنه‌اند تا درباره فهرستی از هدف‌های بالقوه در صورت دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای «مقابله‌به‌مثل نظامی» علیه ایران با تکیه بر ادعای دست داشتن ایران در حمله رخ داده به آرامکوی عربستان، توضیح بدهند.
مستقل‌آنلاین ایران روزنامه نیویورک 

  

دربی فردا از همیشه جذاب‌تر استبازیکن پیشین پرسپولیس و استقلال تهران ضمن اشاره به تغییرات بوجود آمده در کادر فنی دو تیم در این فصل، گفت: شک نکنید که جذاب‌ترین دربی را خواهیم داشت.
شما‌نیوز دربی بازی لیگ برتر 

  

نامه ضد ایرانی عربستان به شورای امنیت درباره حادثه آرامکوعربستان سعودی در نامه‌ای به شورای امنیت، مدعی شده است که در حمله (ارتش یمن) به تأسیسات نفتی آرامکو، از سلاح‌های ایرانی استفاده شد است.
مثلث عربستان ایران پالایشگاه 

  اخبار داغ
  

سوارز: شکست نگران کننده‌ای بودمهاجم بارسلونا شکست برابر گرانادا را نگران کننده خواند.
خبرفوری بارسلونا لالیگا فوتبال 

  

گلزنی دنیس اکرت به بایرن مونیخ/ابراهیمی ،ارزانی غایبان بازی‌های امشبمهاجم ایرانی،آلمانی تیم انگولشتات تک گل تیمش برابر بایرن مونیخ را به ثمر رساند.
ایلنا بایرن مونیخ تیم بایرن مونیخ بایرن 

  

قیمت پراید باز هم ارزانتر شد (عکس)در حالی که صبح امروز قیمت پراید 131 SE در بازار 41 میلیون تومان بود بعد از ظهر قیمت 500 هزار تومان دیگر پایین آمد.
خودروتک قیمت عکس خودرو 

  

تولید ،‌شاه بیت تسیهلات ارزان قیمت بانک پاسارگادکمبود نقدینگی یکی از مسائلی است که همواره بنگاه های تولیدی در چرخه فعالیت خود با آن مواجه هستند، از این رو بناچار بایستی بخشی از نیازهای خود را از طریق تسهیلات بانکی تامین کنند اما در این فرایند آنچه که مشکلات بنگاه ها را دو چندان می کند سود بالای تسهیلات بازپرداختی است به نحوی که در ادامه کار نه تنها این منابع به کمک آنها می آید بلکه "استخوانی است در گلو " ، ازطرفی وضعیت اقتصاد...
شما‌نیوز قیمت تسهیلات بانکی بانک 

  

اوتلت­ها و مراکز خرید ارزان استانبولآیا علاقه دارید بهترین برندها را با قیمتی پایین تر از قیمت بازار تهیه کنید؟ آیا همیشه در جستجوی بهترین معاملات هستید؟ در این صورت مراکز اوتلت استانبول مکانی برای شماست.
ایلنا کودکان فرودگاه مواد غذایی