کشف راه جدید برای ابتلای خفیف به کرونا

اقتصادنیوز :مطالعات جدید نشان می‌دهد زدن ماسک می‌تواند ایمنی قابل توجهی در برابر ویروس کرونا به افراد بدهد و در واقع سیاست اجباری شدن استفاده از ماسک افراد را در برابر مواجهه با حجم بالایی از ویروس کرونا تا حدودی مصون کرده است.

کشف راه جدید برای ابتلای خفیف به کرونا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویداد 24،  نتایج مطالعاتی که با تازگی در ژورنال «نیوانگلند آو مدیسن» منتشر شده نشان می دهد استفاده اکثر مردم جهان از ماسک از تشدید و تقویت ویروس کرونا جلوگیری می‌کند و احتمال آن را کاهش می‌دهد. اگر فرضیه‌های دیگر را کنار بگذاریم به گفته دانشمندان استفاده از ماسک یکی از دلایل ایجاد ایمنی و کاهش سرعت توسعه ویروس کرونا بوده است.

نشریه تلگراف انگلیس در یادداشتی درباره نتایج این تحقیفات نوشته این ایده زمانی تقویت شد که به این نتیجه رسیدند که شدت بیماری با دوز ویروسی که فرد مبتلا با آن مواجه شده رابطه مستقیم دارد. در واقع مطالعات منتشر شده در مجله لنست در ماه گذشته نشان داد «حجم ویروس در زمان تشخیص بیماری» یکی از فاکتور‌های مستقل تعیین کننده نرخ مرگ و میر در بیماران بستری شده در بیمارستان بوده است.

استفاده از ماسک با این اوصاف بر میزان ویروسی که یک فرد ممکن است دریافت کند موثر است و در نتیجه بر شدت ابتلا و مرگ و میر احتمالی تاثیر خواهد داشت. محققان می‌گویند این نظریه اثبات این فرضیه است که استفاده از ماسک تعداد ناقلان بی‌علامت را بیشتر کرده است.

 نتیجه این تحقیقات از این جهت مثبت است که داده‌های هفته‌های اخیر نشان می‌دهد نوعی ایمنی قوی در کسانی که به صورت خفیف مبتلا شده‌اند یا ناقلان بی‌علامت ایجاد شده است. همین مساله به گفته محققان به کاهش شدت انتشار ویروس کمک می‌کند و به نوعی ایمنی گله‌ای منجر می‌شود.

دلیل این استدلال این است که دریافت مقدار کمی از ویروس هم می‌تواند ایمنی در بدن ایجاد کند. کاری که یک واکسن معمولی با بدن انسان می‌کند. با اینکه این فرضیه‌ها باید با تحقیقات بالینی نیز تایید شوند، اما تحقیقات روی همستر‌ها این فرضیه را تایید کرده است. اوایل سال تیمی از محققان در چین به این نتیجه رسیدند که همستر‌هایی که پشت دیوار ساخته شده از ماسک جراحی قرار داشتند، کمتر از دیگر همستر‌ها به ویروس کرونا آلوده شدند و همستر‌هایی که به ویروس مبتلا شده‌اند هم نسبت به دیگر حیواناتی که بدون واسطه ماسک مبتلا شدند شدت کمتری از ابتلا را تجربه کرده‌اند.

مشاهدات در انسان‌ها نیز این فرضیه را تایید می‌کند. برای مثال میزان عفونت ویروسی در کروز تفریخی آرژانتینی که همه مسافران آن به ویروس مبتلا شده بودند به این دلیل که افراد از ماسک N95 استفاده می‌کردند بسیار پایین بود و 81 درصد مسافران بدون علامت بودند.

 مونیکا گاندی پزشک بیماری‌های عفونی دانشگاه کالیفرنیا و یکی از نویسندگان مقاله ژورنال نیو انگلند تاکید کرده که این تفاسیر محدودیت‌های خودش را دارد و نباید به عنوان یک تئوری قطعی با آن مواجه شد. او گفته برای آزمون فرضیه‌ها باید مطالعات مقایسه‌ای بیشتری روی قدرت و دوام سلول‌های ایمنی ویروس کرونا بین افرادی که ناقل بی علامتند و کسانی که ناقل با علامتند انجام شود.

این پزشک آمریکایی تصدیق کرده که تعداد ناقلان بی‌علامت افزایش داشته و شاید ماسک زدن یکی از دلایل افزایش این تعداد و افرادی باشد که برای مدت کوتاهی در برابر ویروس کرونا ایمنی دارند.

 جولیان تنگ دانشیار علوم تنفسی دانشگاه لستر نیز نسبت به یافته‌های دکتر گاندی ابراز خوش‌بینی کرده و گفته این تئوری در دوران پیشا واکسن آبله نیز مطرح بود؛ این کاملا عملی و محتمل است و ممکن است با پایین آوردن سطح دریافت ویروس کرونای موجود در هوا نوعی واکنش‌های ایمنی در بدن ایجاد کنیم بدون اینکه به طور جدی به بیماری مبتلا شویم.

به گفته جولیان تنگ این همان اتفاقی است که بعد از دریافت واکسن‌های مغمولی در بدن رخ می‌دهد و سیستم ایمنی بدن تحریک می‌شود. اما قطعا برای تایید این فرضیه باید مطالعات بیشتری انجام بگیرد.

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

ماسک سیستم ایمنی ویروس   اخبار برگزیده
  

در اولین مناظره انتخاباتی آمریکا بایدن خطاب به ترامپ گفت: کی «انشالله» مدارک مالیاتی ات را نشان می‌دهی؟
رویداد۲۴ دونالد ترامپ ترامپ دموکرات 

  

رئیس دفتر رئیس جمهوری، شایعات مطرح شده در برخی رسانه ها، شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر ارسال کمک از سوی ایران به ارمنستان در مناقشه باکو - ایروان را تکذیب کرد و گفت: این شایعات کاملا بی اساس بوده و با هدف برهم زدن روابط خوب ایران و آذربایجان مطرح می‌شود.
رویداد۲۴ ایران جمهوری اسلامی ایران ارمنستان 

  

جزئیات فروش ماهانه خودرو با قیمت فصلیطبق مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، دو خودروساز بزرگ کشور باید طی نیمه دوم امسال، هر ماه در مجموع 25 هزار دستگاه محصول را در قالب فروش فوق‌العاده عرضه کنند؛ آن هم در شرایطی که شورای رقابت هر سه ماه یکبار نسبت به بازنگری قیمت‌ها اقدام می‌کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

روحانی‌: پنجشنبه‌ ها جواب منتقدان را می ‌دهم + فیلمرئیس جمهور: می‌گویند نگاه این دولت به بیرون است.
گسترش رئیس جمهور دولت 

  

جنجال حضور نظامی‌ها درانتخابات 1400/ممنوعه‌های دولت 1400/بدو میلیون تومان حقوق یک ماه 40 میلیون ایرانی است!اقتصادنیوز: بررسی روزنامه‌های امروز چهارشنبه 9 مهر 1399 رابا مرور مطالب اصلی صفحه اول روزنامه‌ها آغاز می‌کنیم.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام کالاهای اساسی 

  

نظرسنجی سی‌ان‌ان درباره برنده اولین مناظره آمریکانظرسنجی شبکه سی‌ان‌ان از مردم آمریکا در خصوص برنده اولین مناظره را مشاهده می‌کنید. قبل از مناظره: بایدن 56 درصد و ترامپ 43 درصد / بعد از مناظره: بایدن 60 درصد و ترامپ 28 درصد
۵۵ آنلاین سی ان ان ترامپ 

  

وعده کاهش قیمت خودروبدلیل تقاضای کاذب تنها 20 درصد خریداران مصرف‌کننده واقعی هستند، مابقی خودرو را در خانه‌های خود نگهداری تا مجددا در زمان گرانی آن را معامله کنند. همین امر موجب شده تا تقاضای کاذب در بازار به وجود بیاید که خود بیشترین دلیل گرانی نیز محسوب می‌شود.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

آقای رئیس‌جمهور، مردم می‌گویند خدا روحانی را لعنت کند!نماینده مخالف وزیر پیشنهادی صمت دیروز در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور که خودت را مخفی کردی آیا می‌دانی مردم می‌گویند خدا روحانی را لعنت کند؟! وزیری پیشنهاد شده است که دو دهه در خارج از کشور زندگی می‌کرده است.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور بهاره رهنما ترکیه 

  

آمریکا با ایران وارد مذاکره می‌شودچیزی به انتخابات 2020 ریاست‌جمهوری آمریکا نمانده است؛ انتخاباتی که بیش از هر دوره دیگری هم‌زمان بر سرنوشت مردم آمریکا و خاورمیانه تأثیرگذار است؛ دو کاندیدای رئیس‌جمهوری، ترامپ و بایدن، با دو رویکرد متفاوت.
مثلث اصلاح طلبان ایران ایران و چین 

  

یک فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه اگر آقای رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود، آقای جلیلی نمی آید، افزود: البته آیت الله رئیسی منصوب رهبر معظم انقلاب در ریاست قوه قضائیه هستند و حتما باید اجازه رهبر انقلاب را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری داشته باشند.
نامه نیوز سیدابراهیم رئیسی اصولگرایان خودرو 

  

جزئیات کامل پرداخت یارانه 60 هزارتومانیکالابرگ معیشتی در مجلس تصویب شد و خانواده‌های ایرانی از این پس به ازای هر نفر 60 هزار تومان کمک خرید غذا دریافت می‌کنند.
مستقل‌آنلاین یارانه بودجه دولت 

  

تنها راه تشخیص کرونا از آنفلوآنزاپزشکان آمریکایی معتقدند که تشخیص ویروس کرونا از آنفلوآنزا به دلیل شباهت زیاد علایم بدون انجام تست غیرممکن است.
مملکت‌آنلاین ویروس درمان پزشک 

  

فاطمه کروبی درباره حصر گفت: 10 سال است که آقای کروبی تحت شدیدترین محدودیت‌ها در حصر خانگی روزگار می‌گذرانند و در این مدت باتوجه به شرایط سنی که دارند، چندین مرتبه تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند...
رویداد۲۴ مهدی کروبی فاطمه کروبی جراحی 

  

مذاکره ایران و آمریکا؛ آیا شرایط مذاکره فراهم است؟روزنامه الجریده کویت در گزارشی از مذاکرات محرمانه میان ایران و آمریکا در عمان خبر داده و نوشته است که نمایندگان ترامپ هفته گذشته با یکی از بزرگان جریان اصولگرای ایران در کشور عمان گفتگو کرده‌اند.
رویداد۲۴ ایران ایران و آمریکا حسن روحانی 

  

راه حل کارشناسی برای بازگشت تعادل به بورسدرحالی که شاخص کل بورس و فرابورس همچنان به سمت کاهشی شدن تمایل دارند درحالی که از وضعیت بازارهای موازی انتظار می رود چراغ بازار سرمایه سبز باشد، یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که اجبار افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی شرکت ها، می تواند تاثیر زیادی روی تعادل بخشی به این بازار داشته باشد.
۵۵ آنلاین شاخص پتروشیمی تامین اجتماعی 

  اخبار داغ
  

این 5 علامت در کودکان نشانه ابتلا به کرونا استدانشمندان انگلیسی طی تحقیقات اخیر خود 5 علامت متفاوت ابتلا به کرونا در کودکان را شناسایی کردند.
خبرفوری کودکان ویروس ماه 

  

درخواست سازمان نظام پرستاری از مردم در روزهای کرونایی به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان نظام پرستاری در بیانیه‌ای ضمن تشریح وضعیت و مشکلات جامعه پرستاری در مبارزه با کرونا از مردم خواست با رعایت پروتکل‌ها در این مبارزه نفس گیر همراه پرستاران باشند و از مسئولان دولت خواست که به وعده‌های خود برای پرداخت معوقات، فوق العاده ویژه و استخدام نیرو عمل کنند. در این بیانیه آمده است: «سلام بر روح بلند قریب 50 شهید پرستار و سایر مدافعان شهید نظام…
مهر سازمان برنامه و بودجه اهواز وزارت بهداشت 

  

اجرای محدودیت‌های کرونایی از پنجشنبه در اصفهانسخنگوی ستاد مقابله با کرونا در استان اصفهان گفت: محدودیت‌های جدید کرونایی به مدت یک هفته در اصفهان اعمال می‌شود.
شما‌نیوز ازدواج نماز جمعه نماز 

  

چرا کرونا فوتبال را تعطیل نکرد؟ویروس کرونا بسیاری از کسب‌وکارها را تعطیل یا نیمه‌تعطیل کرده است. فوتبال اما یک پدیده استثنایی است ک
خبرفوری فوتبال کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال آسیا 

  

محدودیت‌های یک هفته‌ای از 10 مهر ماه 99 به منظور جلوگیری از شیوع کرونا در البرز طبق تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا آغاز می‌شود.
صراط استان البرز زیبایی نماز جمعه 

  

شاخص اعتماد به فضای کسب و کار در کره جنوبی با موج جدید کرونا کاهش یافتداده های بانک مرکزی کره جنوبی نشان داد که شاخص اعتماد به فضای کسب و کار در این کشور در ماه جاری میلادی با موج جدیدی از شیوع کرونا کاهش یافته است.
تسنیم شاخص اعتماد شاخص کره جنوبی 

  

قیمت خودرو به کدام سو می‌رود؟یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: با توجه به وضعیت کلی اقتصاد و نزول یک میلیون و 500 هزار واحدی بورس به نظر می‌رسد نرخ خودرو در بازار افزایش یابد.
گسترش قیمت افزایش قیمت واردات خودرو 

  

تخلیه بازدهی تابستان در یک شاخص بورس/ چهارشنبه سبز ماند؛ هفته قرمزدر معاملات روز چهارشنبه بورس علی‌رغم رشد 10 هزار واحدی شاخص کل، روند کاهش ارزش معاملات و خروج پول حقیقی ادامه داشت.
اقتصادنیوز شاخص پول فولاد