تدوین و تصویب قوانین بازدارنده برای حمایت از محیط‌بانان در دستور کار مجلس یازدهم

فاطمه محمدبیگی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اظهار تاسف شدید از شهادت غریبانه و مظلومانه دو ‫محیط‌بان در تعقیب و گریز برای دستگیری شکارچیان غیرمجاز در منطقه شکار ممنوع فیله‌خاصه زنجان، گفت: خبر شهادت سربازان پر افتخار عرصه حفاظت از محیط‌ زیست زنجان و نحوه شهادت آنها غم و تاسفی عمیق در روح و روانِ همه دوستداران محیط‌ زیست ایجاد کرد و بی شک یاد، خاطره و ایثارگری‌های…

تدوین و تصویب قوانین بازدارنده برای حمایت از محیط‌بانان در دستور کار مجلس یازدهم

فاطمه محمدبیگی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اظهار تاسف شدید از شهادت غریبانه و مظلومانه دو ‫محیط‌بان در  تعقیب و گریز برای دستگیری شکارچیان غیرمجاز در منطقه شکار ممنوع فیله‌خاصه زنجان، گفت: خبر شهادت سربازان پر افتخار عرصه حفاظت از محیط‌ زیست زنجان و نحوه شهادت آنها غم و تاسفی عمیق در روح و روانِ همه دوستداران محیط‌ زیست ایجاد کرد و بی شک یاد، خاطره و ایثارگری‌های خالصانه آن شهدای ارجمند برای همیشه در اذهان ما ثبت خواهد شد.

وی با بیان اینکه محیط بانی و جنگل بانی از جمله مشاغل حساس در کشور است، افزود: در چند دهه گذشته شاهد شهادت ده‌ها نفر در عرصه دفاع از کیان محیط زیست بوده ایم؛ کسانی که برای نجات جان حیات وحش و گونه‌های نادر جانوری جان خویش را در طبق اخلاص گذاشته تا بدین واسطه حافظ حراست از زیست‌ بوم وطن باشند.

نماینده مردم قزوین در مجلس با بیان اینکه طبق آنچه مشهود است محیط‌بانان در هر شرایطی همواره به‌ دنبال حفظ جان افراد هستند تا افراد متخلف با کم‌ترین آسیب دستگیر شوند، ادامه داد: گاهی شاهد آن هستیم که متجاوزان به عرصه‌های زیست محیطی از هیچ گونه جرم و جنایتی در رسیدن به اهداف پلید و اقدامات غیرقانونی خود ابایی ندارند و در سایه بی تدبیری و بی‌توجهی، عدم برخورد جدی و موثر و نبود قوانین بازدارنده در حمایت از محیط‌بانان برای خود حاشیه امنی را متصور هستند و همین امر موجب می شود گاهی بی‌محابا دست به جنایتی فراموش نشدنی مثل آنچه در فیله خاصه رخ داد بزنند.

محمدبیگی با تاکید بر اینکه برخورد قاطع با متخلفان برابر قانون یک ضرورت است، تصریح کرد: از دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و قضایی خواهان پیگیری جدی و رسیدگی فوری چنین حوادث تلخ و شناسایی و دستگیری و اعمال مجازات مقصران و عاملان این حادثه هولناک هستیم چرا که نباید اجازه داد هیچ فردی امنیت جامعه را به مخاطره بیندازد.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست عنوان کرد: بی شک برخورد بازدارنده با چنین حوادثی از سوی دستگاه قضا باعث جلوگیری از تکرار این گونه حوادث تلخ و ناگوار در کشور و درس عبرتی برای متجاوزان به عرصه تخریب زیست محیطی و شکار غیرقانونی خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان اعلام کرد: مجلس یازدهم برای تدوین و تصویب قوانین بازدارنده به منظور حمایت از محیط‌بانان غیور و جان بر کف مدافع حریم سبز محیط زیست کشور ورود جدی خواهد داشت، هر چند پیش از این نیز قانون حمایت قضایی و بیمه‌ای از محیط‌بانان ابلاغ شده اما هنوز گزارشی از سوی دولتمردان مبنی بر نحوه اجرای آن ارائه نشده است و مسئولان ذی‌ربط باید در این مورد پاسخگو باشند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز یادآور شد: همچنین بر اساس استانداردهای جهانی به ازای هر 1000 هکتار یک محیط‌بان باید استخدام شود اما در حال حاضر تعداد محیط بانان در کشور کم است و همین موضوع گاه به یک معضل محیط زیستی در برخی از استان‌ها تبدیل می شود بنابراین برای داشتن محیط‌ زیست مناسب نیاز به تعداد بیشتر محیط‌بانان احساس می‌شود از این رو باید بستر حمایتی لازم برای افزایش میزان جذب تعداد محیط بانان در کشور ایجاد شود./

پایان پیام

فراکسیون محیط زیست دوستداران محیط زیست حیات وحش   اخبار برگزیده
  

در مسیر انتخابات شورا به دنبال شناسایی و معرفی نیروهای توانمند هستیم/ از فهرست نهایی شورای ائتلاف حمایت خواهیم کرد/معرفی همزمان شهردار و شورا در انتخابات، منطقی و امکانپذیر نیستدبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی و عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: ما برای پای صندوق رای حتما لیست نهایی را حمایت می‌کنیم. اما با توجه به اینکه هنوز فهرستی منتشر نشده، گزینه‌هایی که نزدیک به ما هستند خودشان را عرضه می‌کنند و در فضای انتخابات هم نسبت به آن‌ها ارزیابی صورت می‌گیرد؛ اما در پایان نهایتاً ما فهرست نهایی و مشترک را حمایت می‌کنیم.
ایلنا شوراهای شهر تهران اصلاح طلبان 

  

فعال سیاسی اصولگرا گفت: باید به چهره های جدید راه داد، مردم به چهره جدید بیشتر اقبال می کنند چون معتقدند چهره های تجربه شده امتحان خودشان را پس داده اند. توصیه می کنم آقایان قالیباف و رئیسی در مسئولیت های خودشان ادامه دهند و چهره ای دیگر بیاید و مسئولیت ریاست جمهوری را به عهده بگیرد.
نامه نیوز عباس امیری فر ریاست جمهوری سیدابراهیم رئیسی 

  

امیرآبادی: مردم کذب بودن تبلیغات 4 سال قبل علیه ‌رییسی را درک کرده‌اند عضو هیات رییسه مجلس: در انتخابات سال 1396 تخریب‌های بسیار شدیدی علیه رییس دستگاه قضا شکل گرفت. مثلا گفتند اگر رییسی بیاید دیوارکشی می‌کند و دلار به 5 هزار تومان می‌رسد، مذاکرات عقیم می‌ماند و خلاصه فضاسازی صورت گرفت که گویی اگر رأی به روحانی تکرار نشود، کار کشور تمام است! در حال حاضر و طبق نظرسنجی‌ها رییسی با فاصله، صدرنشین نظرسنجی‌هاست. یعنی مهمترین مولفه لازم را که رای فراگیر…
فردا تبلیغات دلار کار 

  

نگرانی‌ها از سایه جنگ میان ایران و اسرائیلواشنگتن پست در تحلیلی به افزایش تنش میان ایران و اسرائیل پرداخت.
ایلنا غنی سازی جنگ ایران 

  

شگفت‌زدگی رسانه‌های دنیا از سوپرگل طارمی + عکس جنجالیگل زیبای مهدی طارمی در دیدار پورتو و چلسی با واکنش رسانه‌های مطرح دنیا مواجه شده است.
خانه فوتبال رسانه بازی مهدی طارمی 

  

رمزگشایی علی مطهری از علت حادثه نطنز/ روسیه از اقدامات اسرائیل مطلع است اما مانع نمی‌شودمطهری گفت: اسرائیل هر چند وقت یک بار در سوریه به مواضع نیروهای تحت حمایت ایران حمله می‌کند و ما فعلاً نمی‌توانیم کاری انجام دهیم. متاسفانه باید گفت روسیه در برخی از موارد از اقدامات اسرائیل مطلعند و مانع نمی‌شوند.
اقتصادنیوز علی مطهری روسیه سوریه 

  

جزئیات گفتگوی بایدن و پوتینکاخ کرملین اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفته است که خواهان عادی سازی روابط دوجانبه و همکاری در زمینه کنترل تسلیحات، برنامه هسته‌ای ایران، افغانستان و تغییرات آب و هوایی است.
مثلث ایران خودرو رئیس جمهور اوکراین 

  

برادر رئیس جمهور دزد است، دختر وزیر دزد است اما با او کاری نداریم!مطهری، نماینده گرمسار در مجلس: اگر برادر کسی که کاندیدای شورای شهر است یک بست تریاک کشیده باشد پدرش را در می آوریم اما برادر رئیس جمهور دزد است، برادر معاون اول رئیس جمهور دزد است، دختر وزیر دزد است اما با او کاری نداریم!
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور همراه اول محمدرضا گلزار 

  

نتایج فاز 3-2 واکسن «برکت» برای اخذ مجوز پایان خرداد ماه ارایه می‌شودمدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نتایج اولیه مطالعه فاز 3-2 واکسن کوو ایران برکت برای اخذ مجوز استفاده اضطراری پایان خرداد 1400 به سازمان غذا دارو ارسال می شود.
۵۵ آنلاین ماه دانشگاه علوم پزشکی تهران آموزش پزشکی 

  

دست وزیر کشور آلوده به خون مردم استدکتر احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو: انتخابات شوراهای اسلامی مراحل اجرایی را طی می‌کند و ثبت‌نام برای انتخابات ریاست جمهوری هم از ماه آینده آغاز می‌شود و با توجه به حساسیت زمانی این فراز از تاریخ انقلاب اعلام می‌کنم دست وزیر کشور آلوده به خون مردم است و او صلاحیت این مسئولیت خطیر را ندارد.
مستقل‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری تبریز 

  

اولین پیش فروش ایران خودرو در 1400 با عرضه 4 محصول + مبالغ پیش پرداختایران خودرو که اولین فروش فوق العاده خود را در اوایل فروردین ماه انجام داده بود از امروز اولین پیش فروش خودرو در سال 1400 را آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

نسخه جدیدی از دنا درآستانه تولید و عرضه به بازاردر ادامه بهینه سازی محصولات کنونی ایران خودرو، این شرکت نسخه جدیدی از دنا را به زودی تولید می کند.
خودروتک تولید ایران خودرو یورو 

  

مشروح مذاکرات نخست‌وزیر کره جنوبی با مسئولان کشور، دراختیار نمایندگان قرار گیردیک نماینده مجلس تاکید کرد: هیأت رئیسه مجلس و کمیسیون امنیت ملی باید به موضوع دیدار مسئولان کشور با نخست‌وزیر کره جنوبی ورود کنند.
ایلنا کره جنوبی انتخابات ریاست جمهوری مجلس شورای اسلامی 

  

رابطه حسن میرکاظمی معروف به رعیت با طبری، زنجانی،قاضی منصوری و... چگونه بود ؟
نامه نیوز بلژیک فساد مالی بانک صادرات 

  

جزئیات مهم از تزریق 24 هزار میلیارد تومانی نقدینگی به بورسسازمان بورس درباره زمان و نحوه تزریق حدود 24 هزار میلیارد تومان به بازار سهام توسط شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ‌ها توضیح تکمیلی داد.
اقتصادنیوز نقدینگی سهام سرمایه 

  اخبار داغ
  

افشاگری وزیر بهداشت از علت گسترش کرونای انگلیسی در ایرانوزیر بهداشت گفت: باید همه مردم و مسئولان به دور از سیاست‌زدگی راهکار موفقیت را در پیش گیرند اما متاسفانه برخی از افراد در حال سو استفاده از موضوع هستند، اما باید این افراد بدانند زدن نظام هیچ عایدی برایشان نخواهد داشت.
اقتصادنیوز ایران موفقیت 

  

بسته مانع زدایی بورسی تصویب شد + عکسمدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس از تصویب بسته مانع‌زدایی از توسعه صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد.
گسترش عکس سازمان بورس و اوراق بهادار فضای مجازی 

  

تزریق دلار رکورد زد/ قیمت دلار و یورو در عمده فروشیاقتصاد نیوز: در روزی که عرضه دلار رکورد شکست قیمت دلار در بازار خرده فروشی بالا رفت. قیمت یورو نیز در بازار رسمی روز چهارشنبه کم نوسان بود.
اقتصادنیوز دلار قیمت یورو 

  

خبرهای نگران کننده زالی درباره کرونا/ آماده باش کامل مراکز نقاهتگاهیفرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: تست پی سی آر 50 درصد مراجعان در تهران مثبت می شود.
اقتصادنیوز تهران 

  

گونه های جهش یافته کرونا چه تفاوتی با هم دارند؟در حالی که واکسیناسیون همگانی علیه کرونا در نقاط مختلف جهان در حال انجام است گونه های جهش یافته و جدید به نگرانی شدیدی برای جوامع جهانی تبدیل شده اند.
برنا واکسیناسیون 

  

وزیر کشور به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شدعبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در یکی از بیمارستان های تهران بستری شد.
خبرفوری بیمارستان عبدالرضا رحمانی فضلی تهران 

  

وزیر کشور در بیمارستان بستری شد/ علت ابتلا به کروناعبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در یکی از بیمارستان های تهران بستری شد.
اقتصادنیوز بیمارستان عبدالرضا رحمانی فضلی تهران 

  

وزیر کشور کرونا گرفتعبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در یکی از بیمارستان های تهران بستری شد.
گسترش عبدالرضا رحمانی فضلی بیمارستان تهران 

  

کرونا وزیر کشور را در بیمارستان بستری کردرحمانی فضلی که به دلیل ابتلا به کرونا چند روزی بود که در جلسات حاضر نمی‌شد،‌ در یکی از بیمارستان‎های تهران بستری شد.
فردا تهران بیمارستان 

  

وزیر کشور کرونا گرفت + جزئیاتفارس/ عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در یکی از بیمارستان های تهران بستری شد.
مثلث عبدالرضا رحمانی فضلی بیمارستان تهران