کلکسیون‌های شخصی میلیاردر‌های مشهور

بعضی از ثروتمندترین مردم دنیا ترجیح می‌دهند کلکسیون‌هایی مثل ساعت‌های لوکس و ماشین‌های اسپرت داشته باشند و بعضی از آن‌ها هم به چیز‌های خاص تری مثل بقایای سفر‌های فضایی یا عکس‌های قدیمی علاقه دارند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به کلکسیون‌های شخصی میلیاردر‌های مشهور دنیا.

کلکسیون‌های شخصی میلیاردر‌های مشهور

با بررسی محبوب ترین سرگرمی های مشترک میان میلیاردرهای دنیا می توان پی برد که انجام فعالیت های بشردوستانه محبوب ترین آن ها است، به طوری که طبق آمارها در سال 2018، پنجاه و دو درصد از میلیاردرهای دنیا برای انجام کارهای خیریه پول اهدا کردند. اما بسیاری از این میلیاردرها وقتی را هم صرف جمع آوری کلکسیون های شخصی شان می کنند.

بعضی از ثروتمندترین مردم دنیا ترجیح می دهند کلکسیون هایی مثل ساعت های لوکس و ماشین های اسپرت داشته باشند و بعضی از آن ها هم به چیزهای خاص تری مثل بقایای سفرهای فضایی یا عکس های قدیمی علاقه دارند.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به کلکسیون های شخصی میلیاردرهای مشهور دنیا.

جف بزوس

جف بزوس که تا چندی پیش ثروتمندترین فرد حال حاضر دنیا محسوب می شد و حالا دوباره بیل گیتس او را در این رقابت پشت سر گذاشته، در سال 2013 سه هفته را در یک زیردریایی به کار جمع آوری راکت های کمکی استفاده شده در مأموریت آپولو 11 از کف اقیانوس گذراند.

بزوس که حالا 112/8 میلیارد دلار ثروت دارد، در سال 2013 گفته بود وقتی پنج سالش بود آپولو 11 را از تلویزیون دیده بود و شکی ندارد که همان نقش بزرگی در عشق و علاقه ی شدید او به علم، مهندسی و اکتشاف داشته. به گفته ی بزوس، از حدود یک سال قبل از شروع سفرش با زیردریایی، با یک تیم متخصص درباره ی امکان پذیر بودن بازیابی موتورهای سفینه ی آپولو 11 صحبت کرده بود، موتورهایی که مأموریت بشر به ماه را کلید زدند.

یکی از این راکت ها در موزه ی پرواز شهر سیاتل آمریکا از سال 2015 به نمایش درآمده.

بزوس موفق شده چندین مورد از دست ساخته های آژانس فضایی ناسا را از کف اقیانوس بیابد.

کایلی جنر

کایلی جنر، جوان ترین میلیاردر خودساخته ی دنیا کلکسیونی از کیف های برند و لوکس دارد.

جنر یک بار در ویدئویی در یوتیوب، کلکسیون کیف های لوکسش را به رخ کشید.

از کلکسیون کیف های کایلی جنر که شامل چندین و چند کیف از برندهای لوکس و گران قیمت دنیا از جمله لویی ویتون، شنل، گوچی و هرمس می شود، در یک کمد که به طور اختصاصی برای او ساخته شده نگهداری می شود.

این کلکسیون دست کم 440 هزار دلار قیمت دارد. جنر خود ثروتی یک میلیارد دلاری دارد.

بیل گیتس

بیل گیتس، مدیر عامل شرکت مایکروسافت که دوباره در صدر فهرست ثروتمندترین افراد حال حاضر دنیا قرار گرفته، ماشین های اسپرت لوکس جمع آوری می کند.

کلکسیون گیتس که شامل یک پورشه مدل 911،  یک پورشه کاررا کابرویلت مدل 964، یک پورشه کوپه مدل 959 مربوط به سال 1988 و یک فراری مدل 348 می شود، نزدیک به 650 هزار دلار ارزش دارد.

گیتس خود 103/8 میلیارد دلار ثروت دارد.

مایکل دل

مایکل دل، مؤسس شرکت دل، کلکسیونی از عکس های قدیمی دارد.

دل در سال 2010 آرشیوی متشکل از 185 هزار قطعه عکس متعلق به قرن بیستم خریداری کرده. ارزش این کلکسیون 100 میلیون دلار تخمین زده شده.

دل که خود 35/8 میلیارد دلار ثروت دارد، این عکس ها را به دانشگاه تگزاس در شهر آستین قرض داده.

جی زی

جی زی، خواننده ی سرشناس ژانر هیپ هاپ و همسر بیانسه، ساعت جمع آوری می کند.

کلکسیون ساعت های جی زی شامل چند ساعت از برندهای لوکسی از جمله رولکس، ادمارس پیگت و ریچارد میل می شود.

تنها یک ساعت رولکس کلکسیون جی زی 12،400 دلار قیمت دارد.

سرگرمی مایکروسافت تلویزیون   اخبار برگزیده
  

واعظی: عملکرد قالیباف با روحانی قابل مقایسه نیسترییس دفتر رییس جمهوری با انتقاد از بیانیه تبلیغاتی شهردار پیشین تهران در جریان ثبت نام در انتخابات مجلس گفت: به جای این که برنامه و سیاست‌های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند فکر می‌کنند اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند.
مثلث محمود واعظی محمد باقر قالیباف انتخابات مجلس 

  

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رهبر انقلاب رویه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در انطباق مصوبات مجلس با سیاستهای کلی نظام را موجب متوقف شدن برخی مصوبات مجلس دانست و خواستار صدور دستور مقتضی برای حل این مشکل شد.
نامه نیوز علی مطهری تهران مجلس شورای اسلامی 

  

رییس دفتر رییس جمهوری با انتقاد از بیانیه تبلیغاتی شهردار پیشین تهران در جریان ثبت نام در انتخابات مجلس گفت: به جای این که برنامه و سیاست‌های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند فکر می‌کنند اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند.
نامه نیوز مصاحبه محمد باقر قالیباف انتخابات مجلس 

  

بازداشت مدیری که به بهانه دور زدن تحریم‌ها، مرتکب فساد میلیون دلاری شداقتصادنیوز: رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه «راهکارهای دور زدن تحریم‌ها تعریف‌ شده است و نباید این موضوع یعنی دور زدن تحریم‌ها مجوز و بهانه‌ای برای فساد باشد» گفت: در همین راستا اخیراً پرونده‌ای داشتیم که فردی در یک دستگاهی به بهانه دور زدن تحریم‌ها مرتکب فساد ده‌ها میلیون دلاری شد و با بخشی از این پول‌ها برای خود و همسرش، ویلا و خودرو خریده است.
اقتصادنیوز بازداشت سازمان بازرسی کل کشور احمد توکلی 

  

اعتراض‌‌مان را نسبت به رای صادره برای نجفی به دیوان عالی کشور می‌بریموکیل مدافع محمدعلی نجفی با اشاره به رای صادر شده علیه موکلش گفت: این رای قطعی نیست و قابل اعتراض است. ما قطعا باتوجه به آنچه که در سامانه سنا نوشته شده و قتل را عمد دانسته اعتراض‌مان را به دیوان عالی کشور خواهیم کرد.
ایلنا محمدعلی نجفی سنا قتل 

  

ماجرای ذرت های آلوده به کجا رسید؟رئیس سازمان ملی استاندارد آخرین وضعیت امحاء ذرت‌ های آلوده را تشریح کرد.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور استاندارد وزارت جهاد کشاورزی 

  

حسن روحانی: از چارچوب خطوط قرمز نظام عبور نخواهیم کردرئیس جمهور، ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق را 2 هدف مهم دولت دوازدهم توصیف کرد و با تأکید بر اینکه دولت تمام توان خود را برای تحقق آن بکار گرفته است، اظهارداشت: در شرایط خاص منطقه‌ای و جهانی که در آن قرار گرفته‌ایم از همه دستگاه‌ها و رسانه ملی، روزنامه‌ها و فضای حقیقی و مجازی، درخواست می‌کنم که واقعیت‌ را به درستی به مردم اطلاع‌رسانی کند.
مثلث حسن روحانی فضای مجازی دولت دوازدهم 

  

آقای لاریجانی عاقل‌تر از این حرف‌هاست که به ریاست جمهوری فکر کندکنایه‌های صریح به قالیباف: امیدوار به ریاست مجلس نباشید. به حدادعادل و عارف نگاه کنید. اینگونه شیپور زدن یعنی نمی‌دانید چه چیزی را قرار است فتح کنید.
مستقل‌آنلاین ریاست جمهوری تهران 

  

2 محصول جدید ایران‌خودرو آماده ورود به بازار (تصاویر لو رفته)به زودی، دو محصول سمند ال.ایکس ای.اف7 پلاس(EF7 LX+) و سورن ای.ال.ایکس پلاس (ELX+) در سبد محصولات ایران خودرو قرار می‌گیرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

هزینه گازسوز کردن پراید چقدر است؟محسن جوهری، رییس هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور درباره وضعیت قیمت مخازن اظهار کرد: متاسفانه با توجه به این که تقاضا بیشتر از عرضه مخازن CNG در بازار است، قیمت‌ها به شدت بالا رفته است. در حال حاضر برای گازسوز کردن خودروها مردم می‌توانند به سامانه IRNGV.ir مراجعه کنند و پس از آن‌اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام می‌شود.
خودروتک هزینه قیمت گاز 

  اخبار داغ
  

افشارزاده: علی‌نژاد در وزارت ورزش هم می‌تواند مثل فدراسیون ووشو موفق باشددبیرکل پیشین کمیته ملی المپیک اعتقاد دارد که وزیر ورزش و جوانان انتخاب خوبی برای پست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای انجام داده است.
تسنیم بهرام افشارزاده وزارت ورزش و جوانان ورزش 

  

والورده: 3 امتیاز بازی با سوسیداد به اندازه بردن رئال مادرید ارزش داردارنستو والورده رقیب آتی بارسلونا را خطرناک می‌داند.
تسنیم والورده بازی بارسلونا 

  

تبلیغات کاغذی انتخابات بر روی افزایش تورم و نرخ کاغذ تاثیر می گذاردمدیر مسئول روزنامه ابتکار گفت: تبلیغات کاغذی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی حتما تورم کنونی در
خبرفوری تبلیغات انتخابات مجلس تورم 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ نزول دلاروسکه به زیر مرزهای روانیاقتصادنیوز: در روزهای پایانی هفته‌ای که گذشت بازار شاهد ریزش قیمت‌ها بود تا بازدهی دلار و سکه در هفته گذشته منفی شود. قیمت دلار در بازار آزاد روز گذشته (پنجشنبه) به زیر مرز روانی 13 هزار تومانی نزول کرد و از آنجا تا محدوده 12700 تومانی پایین رفت. از سوی دیگر در بازار طلا سکه طرح جدید از مرز روانی 4.5 میلیون تومانی پایین آمد و تا نیمه پایین کانال 4.4 میلیون تومانی کاهش یافت...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز پایتخت ایران 

  

هفته‌ای که گذشت، بازار‌های مهم کشور علاوه بر روند آرام تا حدودی صعود را تجربه کردند که با چراغ قرمز‌های نظارتی این صعود تا حدودی کنترل شد.
صراط نرخ ارز ارز قیمت ارز 

  

قیمت سکه و طلا ارزان شدهمزمان با کاهش نرخ دلار در بازار و عقب نشینی قیمت طلا در بازارهای جهانی، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی نیز با کاهش مواجه شد.
شما‌نیوز قیمت سکه و طلا دلار 

  

قائم مقام وزیر صنعت:در تامین ارز هیچ محدودیتی نداریمقائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، صدور برخی بخشنامه‌های دولتی را پاسخ به‌هنگام به متغیرهای بیرونی ناشی از تحریم دانست و گفت: تلاش داریم تا سنگ‌ها را از جلوی پای صادرکنندگان برداریم.
شما‌نیوز صنعت صادرات نفت کاهش صادرات