گسترش   |  اقتصادی  |  

پیش‌ بینی جدید درباره آینده قیمت سکه

با سوء تفاهم دلاری در روز گذشته قیمت سکه برای پیشروی با مانع جدی روبه‌رو نیست مگر اینکه بازار ساز امروز تدبیر کند.

پیش‌ بینی جدید درباره آینده قیمت سکه

اتفاق غیرممکن برای معامله گران سکه ممکن شد آنها در اوج ناامیدی با این شایعه روبه‌رو شدند که تزریق نقدی اسکناس از سوی بانک مرکزی انجام‌نشده است. همین شایعه کافی بود تا سکه مثل تیر از چله کمان رها شود و در روزی که طلای جهانی رمقی برای رشد نداشت به لطف یک شایعه موج‌سواری کند و به بالای مرز 16 میلیون تومانی رفت. افزایش قابل‌توجه قیمت سکه در شرایطی رخ داد که در بازارهای جهانی، طلا توان زیادی را تا ساعت 3 بعدازظهر برای رشد قیمت از خود نشان نداده بود. به گفته فعالان، خریدهای سکه بازان به این دلیل بالا رفت که احساس کردند قیمت دلار می‌تواند اعداد بالاتری را هم در برابر نام خود ثبت کند.

حباب سکه یک‌میلیون و 600 هزار تومان

رابطه قیمت سکه با اجزای بنیادی اثرگذار بر قیمت خود تا حد زیادی به‌هم‌خورده است و حباب این فلز گران‌بها دیروز به بالای یک‌میلیون و 600 هزار تومان رسید. باوجود چنین حبابی، هم چنان تقاضا در بازار سکه قابل‌توجه به نظر می‌رسد و تنها تغییر مسیر دلار می‌تواند سکه بازان را در موقعیت عقب‌گرد قرار دهد.

سکه در معاملات فردایی کماکان بالای سطح 16 میلیون تومان قرار دارد و مسیر امروز آن نیز بسته به روند بازار دلار است.

سیاست درست در جای نادرست

دیروز در بازار متشکل حدود 80 میلیون دلار اسکناس از سوی بانک مرکزی باقیمت 30 هزار و 200 تومان به صرافی‌های مجاز و بانکی عرضه شد؛ اما این سیاست در بازار حس نشد. دلیل این بی‌حسی که با شایعه عدم تزریق همراه شد ناشی از تأخیر در انتقال ارز از بازار متشکل به بازار آزاد دلار است. به همین دلیل بازار روز گذشته باوجود اطلاعیه رسمی بانک مرکزی داوری دیگری داشت. معامله گران با باور شایعه عدم تزریق در حال ترویج این تصور هستند که سیاست‌گذار تمایلی به کاهش قیمت ندارد.

از سوی دیگر سیاست‌گذار اعتقاد دارد مداخله از طریق بازار متشکل با شفافیت و ردیابی منابع همراه است اما سیاست تزریق ارز در کف بازار به شکل سابق فاقد شفافیت و حتی اثربخشی است. از دید سیاست‌گذار بالاخره ارز بازار متشکل به بازار آزاد منتقل می‌شود و با این انتقال سمت عرضه تقویت خواهد شد.

اما تحلیل گران اعتقاددارند گرچه اقدام سیاست‌گذار در تزریق شفاف دلار سیاست درستی است اما با توجه به فضای بازار این سیاست در مکانی نادرست دنبال می‌شود. آنها به سیاست‌گذار پیشنهاد می‌دهند با توجه به مجوزهای قبلی که از شورای هماهنگی اقتصادی دریافت کرده سیاست تزریق مستقیم در بازار ارز را فعلاً جایگزین سیاست تزریق به بازار متشکل کند. البته برای تحقق شفافیت می‌تواند این سیاست را از طریق مکانیسم حراج و عاملیت صرافی‌های مجاز انجام دهد. در این شرایط معامله گران با حس مستقیم تزریق سریع‌تر به این سیاست واکنش نشان می‌دهند.

پیش‌بینی قیمت سکه

یک اقتصاددان می‌گوید: بازارها در بلندمدت به سمتی می‌روند که ارزش طبیعی آنها می‌گوید اما در کوتاه‌مدت در جهتی حرکت می‌کنند که معامله گران انتظار دارند. بازار سکه این روزها بر ذهنیت خریداران می‌چرخد. اشتهای عجیب معامله گران و ریسک‌های آنان موجب شده فاصله‌گیری سکه از ارزش ذاتی به محدوده دومیلیونی وارد شود. آخرین بار که سکه وارد این محدوده شد تعدیل جزئی را ثبت کرد اما این بار برای فاصله‌گیری از این حباب بزرگ نیازمند آن است که سوءتفاهم دلاری در رابطه با تزریق ارز رفع شود وگرنه این بازار منتظر بهانه در کانال جدید فعلاً جا خوش می‌کند. بازاری که در آن بدبینی بینی به آینده اقتصاد بر هر خبری که می‌توان این تصور را تغییر دهد غلبه می‌کند.

 

منبع: اقتصاد نیوز

قیمت بانک مرکزی بانک   اخبار برگزیده
  

دولت بعدی آمریکا باید تهران و ریاض را مجبور به سازش کندآمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
اعتماد دولت تهران دونالد ترامپ 

  

پیروزی بایدن با ارزش دلار چه می کند؟عضو شورای مشاورین اقتصادی دوره ریاست جمهوری رونالد ریگان از ناکامی تحریم ها در دستیابی به اهداف خود خبر داد.
گسترش انتخابات ریاست جمهوری 13 آبان دلار 

  

گزارش رویترز از جنبه‌های متفاوت تحریم‌های آمریکا علیه ایران برای بایدنرویترز در تحلیلی به تحریم‌های جدید آمریکا و شرایط آن‌ها در دولت بعد آمریکا پرداخت.
ایلنا ایران وزارت خارجه دولت 

  

تحریم‌های جدید آمریکا، بار دیگر صنعت نفت ایران را هدف گرفت، اما مگر تحریم‌های نفتی وجود نداشت؟ پاسخ مثبت است، اما این بار دولت آمریکا از زاویه جدید صنعت نفت ایران و مدیرانش را مورد تحریم قرار داد.
اقتصادنیوز دلار آمریکا صنعت نفت 

  

وزیر خارجه عربستان: عادی سازی روابط با اسرائیل انجام خواهد شدوزیر خارجه عربستان تأکید کرد، عادی‌سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی در نهایت اتفاق خواهد افتاد.
۵۵ آنلاین عربستان دونالد ترامپ ترامپ 

  

آمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
نامه نیوز دولت بهاره رهنما ایران 

  

هراس آمریکا از تاثیر ایران در انتخابات هفته بعدیک روزنامه آمریکایی نوشت: ایران در پی ضربه زدن به انتخابات و دموکراسی در آمریکاست.
مثلث بازی ایران روزنامه 

  

خودرو چینی جدید حوالی بازار ایران + مشخصاتوقت آن رسیده که صنعت خودرو ایران برگ های جدیدش را برای بازار خودرو رو کند. خودروهایی که هم تنوع بازار خودرو را بیشتر کند و هم افزایش تیراژ خودرو را به دنبال داشته باشد. جک X7 یکی از خودروهایی است که زمزمه ورودش به بازار ایران شنیده می شود.
خودروتک خودرو بازار خودرو ایران 

  

جزئیاتی از طرح آزادسازی قیمت خودروبه نظر می رسد شکست قیمت گذاری دستوری خودرو که نه نظر خودروسازان را تامین می کند و از عهده تامین هزینه های آنها بر می آید و نه موجب افزایش تولید و رضایت متقاضیان خودرو می شود، سیاست گذاران صنعت خودرو را به سمت تصمیم درست آزادسازی قیمت خودرو سوق می دهد. البته این آزادسازی قرار نیست به صورت کامل انجام شود.
خودروتک خودروسازان بازار خودرو بازی 

  

دورکاری در کدام استان ها اعمال خواهد شد؟غلامرضا عباس پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران درباره آخرین تصمیمات مربوط به دورکاری شهرستان های استان تهران توضیح داد.
مستقل‌آنلاین دورکاری سازمان امور اداری و استخدامی تهران 

  

طرح مجلس برای واگذاری زمین به هر خانوار ایرانی چیست؟ + فیلمطرح جدید نمایندگان مجلس برای تامین مسکن مردم چگونه قرار است اجرا شود؟
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی زمین بهاره رهنما 

  

توییتر دست از سر انتخابات آمریکا بر نمی‌‌دارد!شرکت توئیتر اعلام کرد از این پس تمامی موارد جستجو شده کاربران درباره انتخابات آمریکا را بررسی خواهد کرد.
مملکت‌آنلاین فضای مجازی انتخابات ریاست جمهوری توئیتر 

  

مجوز افزایش قیمت خودرو صادر شدرییس شورای رقابت اعلام کرد: براساس مصوبه اردیبهشت ماه خودروسازان می‌توانند حداکثر تا سقف اعلامی نرخ تورم بخشی از سوی بانک مرکزی در سه ماهه سوم امسال افزایش قیمت‌ها را اعمال کنند.
خودروتک افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

طرح تأمین کالاهای اساسی در آستانه تصویب مجلس/ چه کسانی مشمول دریافت می شوند؟رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف با دولت بر سر تأمین منابع طرح کالاهای اساسی گفت: طرح تأمین کالاهای اساسی 4شنبه همین هفته در دستور کار مجلس برای تصویب نهایی قرار دارد.
اقتصادنیوز کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی قیمت 

  

آژیر جنگ داخلی در آمریکا | نیویورک‌تایمز درباره پیامدهای انتخابات هشدار دادانتخابات آمریکا، قلب این کشور را مورد آزمون قرار خواهد داد. این بخشی از سخنان چارلز بلو، ستون‌نویس نیویورک تایمز است. او در یادداشت 25 اکتبر می‌نویسد: اینکه ما چه کسی هستیم؟ چگونه به این نقطه رسیدیم؟ چگونه این کشور دونالد ترامپ را انتخاب کرد و آیا قانون اساسی ما ظرفیت پذیرش خطا و معکوس کردن آن را دارد، سوالاتی است که مطرح شده است.
۵۵ آنلاین جنگ نیویورک نیویورک تایمز 

  اخبار داغ
  

فرمولی جهت حمایت از افراد آسیب دیده از کرونا ارائه می‌شودعلی بابایی کارنامی، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از تعیین مدت زمان یک هفته ای برای ارائه فرمولی جهت حمایت از افراد آسیب دیده از کرونا خبر داد.
اعتماد سازمان تامین اجتماعی مجلس شورای اسلامی تامین اجتماعی 

  

افزایش مرگ و میر سکته مغزی در دوران کرونارئیس انجمن سکته مغزی ایران، گفت: ترس از ابتلا به کووید 19 و اختلال در خدمت رسانی به بیماران سکته مغزی باعث افزایش مرگ و میر و عوارض ناشی از سکته مغزی شده است.
ایلنا مرگ سکته مغزی درمان 

  

زمان آماده سازی واکسن کرونا رسما اعلام شدمدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا ضمن هشدار درباره احتمال افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا در ایالات متحده، گفت که احتمالاً واکسن این ویروس ژانویه 2021 آماده می‌شود
مستقل‌آنلاین ترامپ وام ماه 

  

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: با کاهش نرخ ارز در روز‌های آینده قیمت خودرو نیز روند نزولی خواهد داشت.
صراط قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

قیمت دلار و قیمت یورو در صرافی‌ها امروز 99/08/08|قیمت دلار 27 هزار و 750 تومان شدقیمت دلار در صرافی‌های بانکی با کاهش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل 27 هزار و 750 تومان تعیین شده است.
تسنیم قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

بررسی وضعیت بازار سرمایه و کسب‌وکارها در دوره کروناسازمان برنامه و بودجه کشور با ارائه گزارشی تحلیلی به تحلیل وضعیت بازار سرمایه و کسب و کارها در دوره شیوع کرونا پرداخت است.
تسنیم سرمایه تورم بودجه 

  

«اگر ریسک تازه‌ای به این بازار وارد نشود،‌ قطعا بازار روندی صعودی در پیش خواهد گرفت.» این پیش‌بینی صریح علیرضا عسکری مارانی، کارشناس باسابقه بازار سرمایه است.
نامه نیوز ایوانکا ترامپ رایگان سرمایه 

  

عرضه تمام محصولات فولادی به‌زودی در بورسسخنگوی کمیسیون صنایع مجلس از تکمیل طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد طی دو هفته‌ آینده خبر داد و گفت: براساس این طرح تمامی محصولات فولادی باید در بورس عرضه شوند.
گسترش تنظیم بازار فولاد بخش خصوصی 

  

صدای بلند سکته مغزی در جامعه را بشنوید / افزایش مرگ و میر سکته مغزی در زمان کرونارئیس انجمن سکته مغزی ایران، ترس از ابتلا به کووید 19 و اختلال در خدمت رسانی به بیماران سکته مغزی باعث افزایش مرگ و میر و عوارض ناشی از سکته مغزی شده است.
برنا سکته مغزی ایران مرگ 

  

ضرورت شتاب در تکمیل اطلاعات برای دریافت تسهیلات کرونامعاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست با روسای تشکل های تخصصی گردشگری و فعالان این حوزه گفت: فعالان گردشگری برای بهره‌مندی از تسهیلات بانکی باید هرچه سریع‌تر در سامانه‌های مربوطه اطلاعات خود را تکمیل کنند.
برنا تسهیلات بانکی گردشگری میراث فرهنگی 

  

قیمت خودرو کاهش یافت + قیمت جدیدرییس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: با کاهش نرخ ارز در روز‌های آینده قیمت خودرو نیز روند نزولی خواهد داشت.
شما‌نیوز قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

یک محقق روس خود را برای دومین بار به ویروس کرونا آلوده کرد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، دکتر الکساندر چپورنوف اولین بار در ماه فوریه در سفر به فرانسه برای اسکی و ورزش به این ویروس مبتلا شد. وی در ادامه به منزل خود در سیبری بازگشت و بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان بهبود یافت. وی در همان زمان مطالعه بر روی آنتی‌بادی‌های ویروس کرونا را آغاز کرد. مطالعات وی در این زمینه نشان داد آنتی‌بادی‌های ویروس مذکور چندان قوی نیستند و…
مهر روسیه ویروس فرانسه