ایرنا   |  اقتصادی  |  

صندوق خرما با مشارکت بخش خصوصی در کشور راه اندازی می شود

شیراز-ایرنا- رئیس انجمن ملی خرمای ایران گفت: به زودی و با مشارکت بخش خصوصی و دولتی شاهد راه اندازی صندوق خرما در کشور خواهیم بود.

صندوق خرما با مشارکت بخش خصوصی در کشور راه اندازی می شود

به گزارش ایرنا محسن رشید فرخی، چهارشنبه در کارگاه آموزشی خرما در شیراز افزود: رقم پیشنهادی به عنوان آورده هر یک از بخش های دولتی و خصوصی برای راه اندازی این صندوق، یک هزار میلیارد ریال است.وی ادامه داد: یکی از موضوع های دیگری که در بحث خرما باید مورد توجه قرار گیرد، مقوله بیمه محصولات کشاورزی است چرا که کشاورزان هر سال مبلغی را بابت بیمه پرداخت می کنند اما در عمل اقدام موثری را شاهد نیستند.او اظهار داشت: پیشنهاد بخش خصوصی در این زمینه این است که بیمه به معنای واقعی انجام شود و نهاد بیمه گر هم به شکل حقیقی به تعهدات خود عمل کند.رشید فرخی، با اشاره به نقش تشکل ها در ایجاد اقتصاد پایدار، سالم و شفاف افزود: اقتصاد کشور ما در مقطع کنونی یک اقتصاد سالم و شاداب نیست در صورتی که با توجه به دوران پختگی انقلاب اسلامی باید شرایط به گونه دیگری باشد و جا دارد که کوشش بیشتری برای اقتصاد شود.وی، در مورد تولید و صادرات خرما هم گفت: با هدف جایگزینی ارقام برتر و بازار پسندتر خرما و تولید و صادرات این محصول، تفاهم نامه ای با وزارت جهاد کشاورزی منعقد کرده ایم.رئیس انجمن ملی خرمای ایران، بر لزوم توجه به تولید خرما متناسب با اقلیم و شرایط هر منطقه تاکید کرد و افزود: حدود چهار ماه قبل بحث ممنوعیت صادرات خرما مطرح شد که پس از رایزنی با مسئولان مربوطه این امر منتفی شد اما در 2 هفته اخیر شاهد مطرح شدن مجدد این مساله هستیم.رشید فرخی ادامه داد: عملی شدن این بحث و ممنوعیت صادرات خرما، میدان را برای کشورهای رقیب باز خواهد کرد و آسیب هایی را به صادر کنندگان خرما وارد می کند بنابراین ضرورت دارد که در این زمینه با دقت بیشتری تصمیم گیری شود.رئیس انجمن خرمای ایران، با اشاره به برپایی سه نمایشگاه خرما ظرف سه ماه گذشته، افزود: برگزاری نمایشگاه بین المللی خرما برای نخستین بار در کشور توسط انجمن خرمای استان فارس، اقدامی شایسته و موثر برای تحقق اهداف این انجمن است.**زنجیره تولید تا صادرات خرما تکمیل شودرئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس هم گفت: در بحث تولید خرما امکان دنبال کردن شیوه های سنتی وجود ندارد و باید زنجیره تولید، بسته بندی، فرآوری و صادرات این محصول به شکل نوین عملیاتی، دنبال و تکمیل شود.محمد مهدی قاسمی، با اشاره به جایگاه ایران و استان فارس در تولید خرما افزود: باید روند تولید خرما به گونه ای ترسیم شود که هم منافع تولید کننده، هم فرآوری کننده و صادر کننده در آن دیده شود در غیر این صورت بازارهای مناسبی را تصاحب نخواهیم کرد.وی، ایجاد صندوق حمایتی را راهکاری مناسب برای پشتیبانی از تولید و صادرات خرما دانست و اظهار داشت: این اقدام که در دیگر محصولات تجربه شده می تواند زمینه رقابت با دنیا را فراهم کند.قاسمی، بر لزوم توجه به مکانیزه کردن کشاورزی نیز تاکید و بیان کرد: از آنجا که ترویج مکانیزاسیون سبب کاهش هزینه تولید می شود انتظار است که سرمایه گذاران بیشتری در این حوزه وارد شوند و ما نیز حمایت های لازم را خواهیم داشت.رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس ابراز امیدواری کرد که وزارت جهاد کشاورزی نیز ردیف های اعتباری بیشتری برای ترویج مکانیزاسیون در نظر بگیرد.وی، با اشاره به وجود ضعف هایی در زمینه بسته بندی و فرآوری انواع محصولات کشاورزی گفت: هنوز محصولات ما به ویژه خرما به شکل حجمی و انبوه صادر می شود در صورتی که صادرات به شکل جزیی تر، منافع و سود بیشتری به همراه دارد.6122 /6118

خرما بخش خصوصی شیراز   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (شنبه 4 اسفند 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز شنبه 4 اسفند ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز کاری قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

متهم ردیف اول التهاب در بازار خودرودر هفته‌ای که گذشت رشد بهای 5 تا 25 میلیونی محصولات تولید داخل خبر از آغاز التهابی تازه در بازار خودرو داد. در حالی که کارشناسان بارها به وزارت صمت درباره لزوم توجه به رشد تولید در کنار اعمال سیاست‌ آزادسازی قیمت‌ها هشدار دادند، این پیام از سوی سیاست‌گذار دریافت نشد...
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

دهن کجی قیمت ها به پیش فروش خودروسازانیک کارشناس صنعت خودروسازی گفت: رفتارهای دولتی و خودروسازان مبنی بر اینکه بازار خودرو دارای حاشیه سود قابل توجهی است، در کنار افزایش تقاضا و ورود سرمایه‌های سرگردان عاملی شد تا در روزهای اخیر شاهد رشد قیمت‌ها در بازار خودرو باشیم و پیش‌فروش‌ها هم نتوانند تاثیری بر آن بگذارند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودروسازان 

  

وزیر امور خارجه روسیه با زیر سوال بردن ادعای تحریم کنندگان در غرب و اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تحریم های آنان ملت ها را هدف قرار نمی دهد، اظهار داشت: در درجه اول این مردم کشورها هستند که از تحریم ها ضربه می خورند.
نامه نیوز سرگئی لاوروف روسیه باراک اوباما 

  

«هرکسی هر نوعی تغییر می‎خواهد، پای صندوق آراست.» این سخنان حسن روحانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تکرار آن در سفر به هرمزگان حکایت از تحرکات مخالفینی دارد که این روزها کمر به طرح استیضاح و عدم کفایت سیاسی او بسته‎اند...
نامه نیوز حسن روحانی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مهدی فرجی: نوسانات ارزی به کیفیت «ن خ» لطمه‌ای وارد نکرده!مهدی فرجی از مراحل ساخت مجموعه تلویزیونی «ن خ» گفت.
برنا تهران تلویزیون خبرنگار 

  

دیهیم: در روزهای آینده بازار ارز متعادل‌تر می‌شودیک اقتصاددان با بیان اینکه، عواملی مثل سفرهای خارجی آستانه نوروز، اجلاس اخیر FATF و برخی تصمیمات دولت روی قیمت ارز موثر بوده است، گفت: به نظر می‌رسد با کاهش تقاضا در روزهای آتی قیمت ارز تا حدودی متعادل تر شود.
تسنیم ارز قیمت ارز بانک مرکزی 

  

امروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ شنبه 4 اسفنددر نخستین روز هفته بازار طلا و ارز تهران با کاهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد اما در ادامه وارد سیر صعودی قیمت‌ها شد. این روند صعودی بعدازظهر با شیب بیشتری ادامه یافت. سکه تا نیمه بالای کانال 4.7 میلیون تومانی بالا رفت. دلار به میانه کانال 13 هزار تومانی رسید و طلای آبشده روی مرز 1.9 میلیونی ایستاد.
خودروتک بازار طلا و ارز ارز یورو 

  

دور چهارم رقابت های آزاد ایروفلوت روسیه با پیروزی ارزشمند طباطبایی برابر حریف روسی خود به پایان رسید.
صراط روسیه مسکو یورو 

  

معافیت مالیاتی مشوق ورود ارز صادراتی به کشور استتهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات انتقال پول از خارج به کشور، گفت: معافیت مالیاتی به عنوان ابزاری در دست دولت و مجلس، مشوق و انگیزه ای برای وارد کردن ارز صادراتی به کشور است.
ایرنا ارز تهران ایرنا 

  

سامانه های مبارزه با قاچاق کالا تا پایان اسفند آماده می شودتهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا پایان اسفند آماده می شود و مرحله بعد اتصال این سامانه ها با یکدیگر است.
ایرنا سازمان بازرسی کل کشور قاچاق تهران 

  

رئیس اتحادیه قالیشویی از کلاهبرداری قالیشویی‌های غیر مجاز به بهانه ارائه خدمات ارزان خبر داد
صراط کلاهبرداری خودرو صدا و سیما 

  

اهدای سه نشان ارزشمند بسکتبال ایران به موزه ورزشفدراسیون بسکتبال چند نشان ارزشمند خود را به موزه ورزش تقدیم کرد.
برنا بسکتبال ایران موزه