کی‌روش یا اسکوچیچ فرقی ندارد!

دروازه بان اسبق استقلال گفت: علیرضا رضایی تا به حال هر چه تلاش کرده تازه به نقطه شروع زندگی ورزشی‌اش رسیده و باید از این پس چندین برابر قبل زحمت بکشد تا موقعیت فعلی اش را تداوم ببخشد.

کی‌روش یا اسکوچیچ فرقی ندارد!

اخبار ورزشی| آخرین اخبار ورزشی| کی‌روش یا اسکوچیچ فرقی ندارد! کی‌روش یا اسکوچیچ فرقی ندارد! کدخبر: 29995 ارسال به دیگران پرینت 2 آذر 1400

دروازه بان اسبق استقلال گفت: علیرضا رضایی تا به حال هر چه تلاش کرده تازه به نقطه شروع زندگی ورزشی‌اش رسیده و باید از این پس چندین برابر قبل زحمت بکشد تا موقعیت فعلی اش را تداوم ببخشد.

پایگاه خبری خانه فوتبال: آنچه دیگران می خوانند عکس لو رفته از عروسی شیلا خداداد|نظر شیلا خداداد درباره خیانت همسرش دختر قرتی پژمان بازغی با مادرش مستانه| عکس خصوصی لو رفته فوری/ واریزی جدید بحساب این بازنشسته ها | افزایش مجدد حقوق بازنشستگان در سال 1400 پرداخت کارت رفاهی فوق العاده به خانوارها | واریز یارانه 750 هزار تومانی در جیب خانوارها عکس بی روسری هووی بهنوش طباطبایی پخش شد | تیپ عجیب رعنا آزادی ور همسر دوم مهدی پاکدل

حضور دروازه‌بان سوم تیم استقلال درون چارچوب دروازه این تیم مقابل نساجی در چارچوب مسابقات هفته پنجم لیگ برتر، بسیاری از اهالی فوتبال را به یاد زمانی انداخت که امیر قلعه نویی سرمربی وقت استقلال در فصل 83-1382 در حضور پرویز برومند و مسعود قاسمی به "وحید طالب لو"ی جوان در فصل سوم لیگ برتر بازی داد. به همین بهانه با دروازه بان اسبق استقلال که این روزها در شهر واشنگتن پایتخت آمریکا مشغول تمرین دادن بازیکنان تیمش است به صحبت نشستیم.

وحید طالب‌لو در گفتگو با خبر ورزشی، از هر دری سخن گفت. او ابتدا درباره دروازه بانی علیرضا رضایی در ترکیب تیم استقلال با 21 سال سن، سر خوردن حسینی در دیدار با فجر، شرایط فعلی تیم استقلال و مدیریت جدید آن و در ادامه درباره بازی پیش رو مقابل گل‌گهر سیرجان سخن گفت و در خاتمه در مورد شرایط تیم ملی فوتبال کشورمان در دور پایانی مقدماتی جام جهانی و حضور دراگان اسکوچیچ در رأس کادر فنی تیم ملی حرف زد.

حضور علیرضا رضایی در چارچوب دروازه استقلال مقابل نساجی، طرفداران این تیم و اغلب آنهایی که با شرایط ظهور شما در فوتبال باشگاهی ایران آشنایی داشتند را به یاد زمانی انداخت که 18 سال پیش امیر قلعه‌نویی چنین فرصتی را در اختیارتان قرار داد. آن زمان در حضور برومند و قاسمی و این بار در حضور مظاهری و حسینی. نظرتان در این باره و البته شرایط این روزهای تیم استقلال چیست؟ راستی مسابقات استقلال را دنبال می کنید؟

اول باید بگویم که به رغم دوری از ایران، هرچه از دوران حضورم در استقلال بیشتر می گذرد ظاهراً طرفداری ام از این تیم تقویت می شود. وقتی استقلال بازی دارد به ساعت شهری که من در آن زندگی می کنم حدود 6 یا 7 صبح از خواب بیدار میشوم و با دقت مسابقات استقلال را دنبال می کنم. بنابراین خیلی خوب از شرایط این تیم و اتفاقات مربوط به آن خبر دارم.

با این وجود از حضور علیرضا رضایی درون دروازه استقلال تعجب نکردید؟

واقعیت این است که من هم مثل بقیه از این موضوع تعجب کردم و اصلا نمی‌دانم که چرا چنین تصمیمی گرفته شد. البته قطعاً نمی دانم چه اتفاقاتی در این زمینه باعث شده که تصمیم کادرفنی این گونه باشد. اما هر چه بوده باید به آن احترام گذاشت. نکته مهم این است با بازی که رضایی در دیدار مقابل نساجی انجام داد مشخص شد استقلال 3 دروازه بان خوب دارد.

رضایی را چطور دیدید؟

رضایی هنوز کار دارد. او در ابتدای راه طولانی است که تازه شروع شده. در واقع هرچقدر تا امروز زحمت کشیده تا به اینجا برسد باید بداند برای ادامه این مسیر باید تلاشش را بیشتر کند و چند برابر قبل زحمت بکشد. هرچه تا به اینجا تلاش کرده مثل مقدمه کتابی بوده که از اینجا به بعد پیش رویش است. درباره شکل بازی رضایی باید بگویم او تا حدی در جریان بازی هیجان داشت اما سعی می‌کرد با زبان بدنش یا همان بادی لنگوئیج بگوید که آرامش دارد و می خواست این را به کادر فنی، هواداران داخل استادیوم و بیننده تلویزیونی القا کند که من هیجانی ندارم. این خیلی خوب است ولی امیدوارم در صورت تداوم حضورش درون دروازه استقلال بتواند این انرژی را روی تمرکز بیشترش معطوف کند. درکل مشخص بود که آقا بهزاد (غلامپور) با رضایی خوب کار کرده است. رضایی هم فیزیک مناسبی دارد و هم برای بازی اول چند موقعیت خوب را از حریف گرفت. امیدوارم این رقابت سالم بین سه دروازه بان استقلال تداوم داشته باشد.

فکر می کنید چرا مجیدی چنین تصمیمی گرفته؟

هر دلیلی داشته کار سختی بوده. چون با وجود دو دروازه‌بان بزرگ چنین تصمیمی دشوار است. به هرحال شاید فرهاد مجیدی حسینی را به خاطر اشتباهی که در بازی مقابل فجر داشت بازی نداده است. جایی که پای سیّد سُر خورد. ممکن است در آن هوای بارانی و زمین لغزان این اتفاق برای هر دروازه‌بانی رخ بدهد. نباید فراموش کنیم که همین حسینی در خیلی از مسابقات استقلال را نجات داده است. از طرفی رشید مظاهری هم سال گذشته خیلی خوب کار کرد و این رقابت قطعاً برای کادرفنی جذاب است. بخش بعدی به روحیه و شرایط یک بازیکن برمی‌گردد که حتماً یکی از این‌ها باعث شده تا فرهاد مجیدی رضایی را در این دیدار به میدان بفرستد.

اوضاع و احوال استقلال در پایان هفته پنجم را چطور تحلیل می‌کنید؟ حتما می‌دانید که استقلال این فصل با 11 بازیکن تازه وارد و 6 بازیکن خروجی لیگ را شروع کرد. با این همه تغییرات، استقلال خوب بازی می کند؟

تغییرات برای تیمی مثل استقلال همیشه باعث می شود تا هماهنگی کمی دیرتر ایجاد شود. اما در واقع باید گفت مهمترین یا بهترین یارگیری استقلال تغییر مدیرعاملی بود. مدیر عاملی به استقلال آمد که همه او را قبول دارند. رزومه قوی دارد و تا همین چند وقت پیش نیز کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال بود. همیشه در این سالها همه ما می گفتیم استقلال مدیری می خواهد که تنش ها را کم کند در حالی که مدیران قبلی نه‌تنها تنش را از بین نمی بردند بلکه آن را بیشتر می کردند اما الان آقای آجرلو آمده و در مهمترین اقداماتش کمپ ناصر حجازی و زمین تمرین استقلال را سر و سامان بخشیده. اینها یعنی کار مدیریتی و گرنه پول همیشه در این باشگاه آمده و از جای دیگر خارج شده. اگر قرار بر پول خرج کردن است باشگاه حسابدار دارد ولی اینکه چطور پول هزینه شود خیلی مهم است. شنیدم که پیشکسوتان استقلال به تازگی دور هم جمع شده بودند. این ایجاد اتحاد قطعاً یکی از مهمترین کارهاست. دومین اتفاق مهم در استقلال این فصل عدم تغییر در کادر فنی و ثبات در نیمکت بود. به هرحال مجیدی در سه سال گذشته به صورت موقتی روی نیمکت می نشست اما همین که این بار خودش استارت کار را زد خیلی خوب بود. درباره بازیکنان هم باید بگویم استقلال نفرات خوبی را از دست داد ولی در عوض نفرات خوبی را هم گرفت. در واقع یک ترکیب با تجربه و جوان همیشه برای یک تیم فوتبالی ترکیب ایده آل تر است.

چطور؟

جوانان انگیزه دارند که خودی نشان بدهند و یاد بگیرند، با تجربه ها هزم که تکلیفشان روشن است. دو بازیکن خارجی هم جذب استقلال شدند که با رزومه خوبی آمدند ولی به هر حال هنوز اوایل حضورشان در استقلال است و البته نمایش بدی هم نداشتند، ولی قطعاً با گذشت زمان روز به روز بهتر هم می شوند.

استقلال در دو بازی اخیر 4 امتیاز از دست. این مشکلی برای تیم ایجاد نمی کند؟

بله و چه وقت بدی! واقعا حیف شد که این چهار امتیاز در دو بازی قبل از دست رفت آن هم در روزهایی که بقیه نتیجه نگرفتند. اوایل لیگ امتیازات خیلی حیاتی و مهم هستند و در پایان مسابقات ارزش آنها مشخص می شود. کادر فنی استقلال باید تفکر قهرمانی را بین نفرات تیم جا بیندازد.

 

منظورتان از تفکر حرفه ای چیست؟

به یاد دارم زمانی که در استقلال بودم هر زمان قرار بود در تورنمنتی شرکت کنیم حالا چه لیگ برتر بود، چه جام حذفی و یا حتی یک تورنمنت چهارجانبه دوستانه ما فقط می‌رفتیم که اول شویم. برای نباختن وارد تورنمنت نمی‌شدیم. شاید هم می رفتیم و می باختیم ولی تفکرمان "نباختن" نبود بلکه برای اولی وارد می شدیم. کادر فنی استقلال باید این موضوع را برای جوانان تیم جا بیاندازند تا در نهایت کارنامه قابل قبولی از خودشان برجای بگذارند. مربیان استقلال باید تفکر حرفه‌ای را برای جوان‌ترها شرح بدهند. باید از نظر اخلاقی مراقبشان باشند تا رفتار حرفه‌ای با هوادار، رفتار حرفه‌ای با داور و رفتار حرفه‌ای با بازیکنان حریف را یاد بگیرند. اینها ذاتی نیستند بلکه باید به آنها آموخت.

بازی با گل گهر سیرجان و تیم امیر قلعه نویی را چطور پیش بینی می کنید؟

همواره بازی مقابل تیم هایی که امیر قلعه‌نویی سرمربی آن است سخت بوده و هست. گل گهر سال گذشته تازه به لیگ برتر آمده بود و هنوز آن شخصیت که تلاش می کرد تا به لیگ دسته پایین‌تر نیافتد را با خودش همراه داشت. تنها در اواخر فصل شخصیت برنده بودن و لیگ حرفه‌ای را متوجه شده بودند. اما حالا مشخص است که تفکرات امیر قلعه‌نویی کاملا در این تیم وارد شده و توانسته بازیکنان گل گهر را به شکل دیگری به لیگ برتر بیست و یکم بیاورد. حالا آن ها نه تنها به نیفتادن فکر نمی‌کنند بلکه دنبال کسب رتبه و مقام در خور توجهی هستند. گرچه این تیم در سه بازی اخیر مساوی کرده ولی فکر می کنم گل گهر تیمی نیست که به سادگی به کسی امتیاز می‌دهد. آن هم استقلال. البته استقلال هم خیلی خوب بازی می کند.

ولی مجیدی از بازی آخر تیمش رضایت نداشت؟

شاید فرهادمجیدی به لحاظ نتیجه‌ ای این حرف را زده باشد. من هم شنیدم که گفت از بازی تیم راضی نبودم. اتفاقاً بازی استقلال و نساجی فوق‌العاده جذاب بود و تا لحظه آخر شما احساس می کردید که هر لحظه ممکن است گلی بین دو تیم رد و بدل شود. به نظرم بازی خوبی بود ولی به لحاظ نتیجه چیزی نبود که مجیدی انتظارش را داشت. طبیعی است چون هنوز بازیکنان استقلال شناخت لازم را از هم ندارند اما رفته رفته این آگاهی و شناخت بیشتر می شود و مطمئن هستم مقابل گل گهر یک بازی زیبا را از این تیم شاهد خواهیم بود.

اوضاع تیم ملی پس از برد مقابل سوریه را چطور می بینید؟ خبر دارید که همچنان عده ای معتقدند این تیم ملی به واسطه بازیکنان که شاگرد کی روش بودند نتیجه می‌گیرد و همان گروه، اسکوچیچ را در حد تیم ملی ایران نمی‌دانند؟

من خیلی وارد این قضایا نمی شوم. کی‌روش یا اسکوچیچ فرقی ندارد، ما طرفدار تیم ملی هستیم و هر کسی در رأس باشد برای ما قابل احترام است. فعلاً که از نظر نتیجه گیری تیم ملی خوب کار کرده است. از طرفی اسکوچیچ در تیم ملی تنها نیست. وحید هاشمیان هم او را همراهی می‌کند که تمام مدارج مربیگری را در آلمان سپری کرده و خودش از ملی پوشان با سابقه ایران است. کنار او کریم باقری هم حضور دارد که قطعاً می‌تواند کمک حال اسکوچیچ باشد. شنیدم این اواخر اصغر قربانعلی‎پور هم به عنوان بدنساز به مجموعه اضافه شده که مشخص می‎کند کادر فعلی، کادر بدی نیست. ولی باید دید در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد و برای جام جهانی چه تصمیماتی در نظر گرفته خواهد شد و این خیلی مهم است. در رابطه با صعود به جام جهانی، من هم فکر می‌کنم ما 99 درصد راه را رفته ایم و انشاالله با یک برد دیگر صعودمان قطعی می‎شود. فارغ از همه این مسائل شخصاً خوشحالم در این روزهایی که خبر خوب در کشورمان کم است لااقل تیم ملی هرازگاهی دل مردم را شاد می‎کند.

ویژه :

پرداخت کارت رفاهی فوق العاده به خانوارها | واریز یارانه 750 هزار تومانی در جیب خانوارها استقلال اسکوچیچ کی روش وحید طالب لو علیرضا رضایی کی‌روش یا اسکوچیچ فرقی ندارد! دروازه بان اسبق استقلال لینک کوتاه : کپی شد با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

یارانه وحید هاشمیان دراگان اسکوچیچ   اخبار برگزیده
  

دادستان تهران: اصلی ترین ماموریت دادستانی امر تعقیب استدادستان تهران نقش قضات ارجاع را در نظم دهی به امور دادسرا مهم و اساسی ارزیابی کرد و گفت: مهمترین ماموریت و وظیفه قضات ارجاع نقش مدعی العمومی است.
فردا تهران آموزش حوزه 

  

آیا واکسن‌ها روی سویه «اومیکرون» اثرگذار هستند؟ | شدت بیماری سویه اُمیکرون چه میزان است؟از زمانی که سازمان بهداشت جهانی(WHO) سویه اُمیکرون را به‌ عنوان یک سویه نگران‌کننده کووید 19 اعلام کرد، در سراسر جهان این دغدغه‌ شکل گرفته که کدام واکسن‌ها در برابر آن موثر عمل می‌کند.
۵۵ آنلاین سازمان بهداشت جهانی استرالیا آفریقای جنوبی 

  

کنایه‌های آتشین سرمربی پورتو به طارمی؛ خودخواه است!سرمربی تیم فوتبال پورتو بعد از پیروزی این تیم در هفته دوازدهم لیگ پرتغال به عصبانیت بازیکن تیمش از مهدی طارمی واکنش نشان داد و گفت: طارمی زمانی که باید پاس بدهد، شوت می‌زند!
خانه فوتبال مهدی طارمی فوتبال بازی 

  

سند دیجیتال گامی به سوی مدرن‌سازی و توانمندسازی استرئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: سند دیجیتال گامی به سوی مدرن‌سازی و توانمندسازی است و تحولی عظیم به لحاظ نحوه ارائه خدمات به متقاضیان خلق خواهد کرد.
ایلنا قوه قضاییه اپلیکیشن 

  

ارزش سهام عدالت کم شد| جزئیاتی از آینده سهام عدالتارزش 60 درصد قابل فروش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت به 7 میلیون و 286 هزار تومان رسیده است.
نامه نیوز سهام عدالت سهام وام 

  

ثبت‌نام کارت سوخت المثنی آغاز شدسخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از آغاز دوباره ثبت‌نام کارت هوشمند سوخت المثنی در دفاتر پلیس +10 از امروز (دوشنبه، هشتم آبان‌ماه) خبر داد.
ایلنا پلیس ماه وزارت نفت 

  

تفویض اختیارات بیشتر به استانداران از اهداف اصلی دولت استوزیر کشور با اشاره به اینکه مهمترین هدف از دادن اختیارات بیشتر به استانداران و اختصاص صندوق توسعه استانی، توسعه استان‌ها در همه ابعاد است، افزود: برای تحقق این امر مصوبه‌ای به هیئت دولت ارائه خواهیم کرد.
مثلث هیئت دولت دولت یورو 

  

قیمت انواع گوشی موبایل 8 آذر 1400قیمت گوشی‌های موبایل موجود در بازار، مورخ 8 آذر را مشاهده می‌کنید.
اقتصادنیوز قیمت موبایل 

  

افزایش 10 درصدی قیمت خودرو؟ /ترافیک افزایش سرمایه هااقتصادنیوز: در مهمترین خبر، از فردا عصر کمیسیون مشترک برجام درو جدید از مذاکرات خود را آغاز میکند.
اقتصادنیوز قیمت خودرو ترافیک 

  

حقوق کارکنان دولت افزایش می‌یابدانتظار می‌رود حقوق کارکنان در سال آینده 10 درصد افزایش یابد.
۵۵ آنلاین دولت دوازدهم دولت بودجه 

  

کارایی واکسن آسترازنکا در برابر سویه جدید «امیکرون»شرکت آسترازنکا امیدوار است که کوکتل آنتی‌بادی کووید-19 این شرکت در برابر سویه جدید کرونا که در آفریقای جنوبی در حال گسترش است، کارایی خود را حفظ کند همچنین این شرکت بررسی می‌کند که آیا این سویه در برابر واکسن آسترازنکا نیز مقاوم است یا خیر.
نامه نیوز خودرو آفریقای جنوبی تهران 

  

شاگرد اول فرهاد مجیدی کیست ؟طبق آمار وبسایت متریکا ، مهدی مهدی پور ، تنها بازیکنی در لیگ برتر است که در هر شش بازی اخیر نمره بالای هفت را از این وبسایت گرفته است.
خانه فوتبال فرهاد مجیدی لیگ برتر استقلال 

  

لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان هر زمان به تصویب برسد از 31 شهریور امسال شامل حال آن‌ها خواهد شدرئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتفاق نظر مجلس و دولت درباره رتبه‌بندی فرهنگیان گفت: معلمان عزیز باید بدانند که این قانون هر زمان به تصویب برسد از 31 شهریور 1400 شامل حال آنها خواهد شد که برای امسال در سقف 12 هزار و 500 میلیارد تومان بوده و ادامه آن از ابتدای سال 1401 با اعتبار 25 هزار میلیارد تومانی اجرا می‌شود.
ایلنا سازمان برنامه و بودجه فضای مجازی رئیس جمهور 

  

نرخ تورم استان‌ها اعلام شددر این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان‌های کهگیلویه وبویراحمد و اردبیل با 5 درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کرمان با 1.4 درصد افزایش است.
ایلنا تورم استان همدان استان زنجان 

  

رئیسی: قرارداد گاز با ترکمنستان حتما احیا خواهد شدامروز با پیگیری های انجام شده، ترکمنستان اطمینان یافته که دولت جمهوری اسلامی ایران برای رفع مشکلات و موانع موجود اراده جدی دارد. قرارداد گاز ایران و ترکمنستان حتماً احیا خواهد شد.
فردا قرارداد گاز ترکمنستان 

  اخبار داغ
  

پیش بینی بازار سهام سه شنبه 9 آذر؛ | سیگنال مذاکرات وین به بورستغییرات بازار سهام در روز سه شنبه هم شبیه احتمالات روزهای قبل در دامنه نوسان محدود دنبال می شود.
۵۵ آنلاین سهام وین دلار 

  

تولید واکسن‌های mRNA برای کرونای «اومیکرون» سرعت گرفت به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، از جمله این شرکت‌ها می‌توان به فایزر و مدرنا اشاره کرد که هر دو در حال رقابت برای به‌روزرسانی واکسن‌های mRNA خود هستند. در شرایطی که هنوز مشخص نیست واکسن‌های کووید -19 فعلی تا چه اندازه از افراد در برابر گونه اومیکرون محافظت می‌کنند، سازندگان دارو در حال آماده‌سازی فرمول‌های جدید mRNA برای گونه‌های جدید ویروس کرونا هستند. استفان بانسل،…
مهر تولید دارو ویروس 

  

وحشت دنیا از اژدهایی به نام امیکرون/ چرا جهش جدید کرونا ترسناک است؟ویروس جهش یافته اومیکرون گونه ‌ای است که دو برابر کرونای دلتا جهش داشته است. اصلی ‌ترین نگرانی درباره اومیکرون، احتمال بی ‌اثر یا کم ‌اثر بودن واکسن‌ ها در برابر آن است اما این موضوع فعلاً به اثبات نرسیده است.
نامه نیوز فضای مجازی سازمان بهداشت جهانی ویروس 

  

قیمت سکه و طلا امروز سه شنبه 1400/9/9هر گرم طلا 18 عیار که 2 روز پیش تا 1،258،400 (یک میلیون و دویست و پنجاه و هشت هزار و چهارصد) تومان رسیده بود، امروز - سه شنبه 09 آذر 1400 مصادف با 30 نوامبر 2021 - با رشد 0.87 درصدی به 1،269،500 (یک میلیون و دویست و شصت و نه هزار و پانصد) تومان رسید.
۵۵ آنلاین قیمت سکه و طلا 

  

داروی کرونای مولنوپیراویر برای فرزندآوری عارضه جدی دارد/ "داروهای ضدویروس کرونا" جهش آن را افزایش می‌دهندعضو کمیته علمی کشوری کرونا گفت: هرچه که مصرف داروی ضد ویروس بیشتر شود، جهش ویروس نیز بیشتر می‌شود.
ایلنا ایران ویروس درمان 

  

سویه اومیکرون کرونا باعث نگرانی استبایدن رییس جمهوری آمریکا با بیان اینکه سویه جدید ویروس کرونا به نام "اومیکرون" باعث نگرانی است، مدعی شد که این سویه دلیلی برای وحشت نیست.
برنا ویروس 

  

دو ابرچالش بورس امروز/افسونِ دلار و هراسِ از ویناز سویی سیگنال‌های منفی درباره مذاکرات برجامی موجب ریزش قیمت‌ها در بازار سهام می‌شود و از سوی دیگر رشد قیمت دلار تأثیر افزایشی بر بورس دارد.
اقتصادنیوز دلار وین قیمت 

  

ادعای جددی بایدن درباره سویه اومیکرون کروناکارشناسان بهداشت عمیقاً نگران سرایت اومیکرون هستند چرا که دارای مجموعه‌ای غیرعادی از جهش‌ها است و مشخصاتی متفاوت از سایر سویه‌های نگران‌کننده دارد.
اقتصادنیوز 

  

شیوع کرونا و تغییر رویه گردشگران ساحلی و دریا به سوی گردشگری فرهنگی/ تورهای ورودی بلاتکلیف نوسان بازار ارز هستندرئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر هوایی، گردشگری و زیارتی استان تهران با اشاره به آنکه شیوع کرونا سبب شده تا برخی از گردشگران تغییر رویه دهند، از احتمال گرایش گردشگران ساحلی و دریا به سمت گردشگری فرهنگی خبر داد که می‌تواند به نفع ایران باشد.
ایلنا ویزا حوزه ویروس 

  

تزریق واکسن کرونا برای پیرترین فرد جهان + عکسفاطمه نوروزی شهروند خراسانی که ساکن تربت‌جام است، با 122 سال سن پیرترین فرد جهان محسوب می‌شود و امروز واکسن کرونا را تزریق کرد.
گسترش عکس شهروند ازدواج 

  

سیگنال مثبت مذاکرات به بورسعصر دیروز اولین جلسه مذاکرات برجام برگزار شد. در حالی که طرفین از مثبت بودن روند مذاکرات در آغاز صحبت می‌کنند، به نظر می‌رسد در حال حاضر این مهمترین اتفاق برای بازار سهام است.
گسترش خودرو تنظیم بازار روابط عمومی 

  

سیگنال مثبت مذاکرات به بورس/بورس بازان محتاط شدنداقتصادنیوز: تغییرات بازار سهام در روز سه شنبه هم شبیه احتمالات روزهای قبل در دامنه نوسان محدود دنبال می شود.
اقتصادنیوز سهام 

  

خطر 4 برابری مرگ بیماران کرونایی مبتلا به شیزوفرنی به گزارش خبرنگار مهر به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه تکزاس دریافتند افرادی که مبتلا به اسکیزوفرنی (شیزوفرنی) هستند چهار برابر بیشتر از جمعیت عادی در معرض خطر مرگ ناشی از کووید قرار دارند. علاوه بر این احتمال مرگ ناشی از این ویروس در افرادی که اختلالات اضطرابی یا خلقی دارند، تقریباً سه برابر بیشتر از افراد بدون این مشکلات است. از سوی دیگر، نرخ ابتلا به کووید 19 در افراد مبتلا…
مهر مرگ خبرنگار ویروس 

  

احتمال کاهش 90 درصدی بستری در صورت ابتلای مجدد به کرونا به گزارش خبرنگار مهر به نقل از ساوند هلث، محققان موج آلودگی کووید 19 را که در بهار 2020 به قطر رسید و سپس دو موج پشت سر هم در زمستان 2021 و بهار 2021 را در این کشور بررسی کردند. آنها دریافتند بیمارانی که برای بار دوم به کووید مبتلا شده‌اند، 90 درصد کمتر از دفعه اول بیماری شان، دچار بیماری شدید یا مرگ می‌شوند. برای این مطالعه، تیم تحقیق بیش از 353,000 نفر را که بین 28 فوریه 2020…
مهر بهار خبرنگار قطر 

  

کشف یک عارضه ترسناک بر اثر ابتلا به کرونا!اقتصادنیوز: دانشمندان آمریکایی جدیدا کشف کردند که کووید-19، ممکن است تغییراتی مشابه پیری را در بیماران ایجاد کند و به بروز پیری زودرس منجر شود.
اقتصادنیوز