نقدی به سخنان اخیر حداد عادل

حجت‌الاسلام احمد حیدری در یادداشتی که در اختیار انصاف نیوز قرار داده است، نوشت: در تاریخ 31/6/1401، چند روز بعد از شروع اعتراضات اخیر در یادداشتی، دلسوزانه معترضان و به خصوص حکومت را از سوق دادن اعتراضات به برادرکشی حذر دادم و این تحذیر در سخنان دلسوزان این مرز و بوم و در دیگر یادداشت‌های … نوشته نقدی به سخنان اخیر حداد عادل اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

نقدی به سخنان اخیر حداد عادل

حجت‌الاسلام احمد حیدری در یادداشتی که در اختیار انصاف نیوز قرار داده است، نوشت:

در تاریخ 31/6/1401، چند روز بعد از شروع اعتراضات اخیر در یادداشتی، دلسوزانه معترضان و به خصوص حکومت را از سوق دادن اعتراضات به برادرکشی حذر دادم و این تحذیر در سخنان دلسوزان این مرز و بوم و در دیگر یادداشت‌های حقیر در این دو ماهه بارها و بارها تکرار شد ولی متأسفانه از جانب اصحاب قدرت که «تأثیرگذار اصلی» هستند، شنیده نشد.

در این مدت مردم معترض در کلیپ‌های منتشره شاهد رفتارهای گارد ویژه، نیروهای پلیس و لباس شخصی‌ها [که متأسفانه در این چند دهه برای کشور جز «مصیبت‌ساز» نبوده‌اند!] با معترضان بودند که به طور طبیعی مردم معترض و عصبانی را عصبانی‌تر کرد و به خشونت سوق داد و شاهد خشونت متقابل از جانب معترضان هم شدیم. دشمن خارجی هم به طور طبیعی با استفاده از «نفوذی‌های خود در حکومت و مردم» بر این آتش بنزین ریخت و آن را شعله‌ورتر کرد به گونه‌ای که تا به امروز ده‌ها نفر از مردم معترض و نیروهای انتظامی و امنیتی و حتی طلبه‌ها که به قول یکی از نویسندگان از دیدگاه مردم «یونیوفورم پوش نظامند»؛ به خاک و خون کشیده شده‌اند!

متأسفانه کسانی که دستشان به جایی می‌رسد و قدرتی دارند، نه تنها از برادر کشی تحذیر نمی‌دهند بلکه با توصیه‌های مکرر به برخورد شدید و قاطع با بازداشت شدگان، صدور احکام اعدام و …؛ ناآگاهانه [یا خدای ناکرده آگاهانه و به عمد] بر آتش خشم معترضان بنزین می‎ریزند و روز به روز آن را شعله‌ورتر می‌کنند و به «برادرکشی» رواج می‌دهند!

نمونه اخیر سخنان آقای «حداد عادل» از رجال تأثیرگذار و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است. وی با نسبت دادن اعتراضات به استکبار جهانی این راه را برای مقابله پیشنهاد می‌کند: «استکبار غرب به سرکردگی آمریکا آمده‌اند سر بهانه فوت خانم امینی که هم ظرفیت جنسیتی داشت چون خانم بود؛ هم ظرفیت قومیتی داشت چون کُرد بود و… طراحی‌ انجام دادند و در خیابان آمدند، به تصور اینکه از اقبال مردمی و از پشتیبانی مردم بهره‌مند می‌شوند و چه با اقبال مردم مواجه نشدند! ناامید شده‌اند و شروع کرده‌اند به کار‌های ایذایی ترور! در شهر‌هایی مثل ایذه و اصفهان …؛ در این شرایط وظیفه ما چیست؟ امروز وظیفه ایجاب می‌کند تغییر رفتار بدهیم. الان دارند سلاح وارد می‌کنند، ما باید مردم انقلابی را سازمان‌دهی کنیم و به صحنه بیاوریم».

آقای حداد تا کی می‌خواهید اعتراضات دو ماه اخیر را که از حیث گستردگی و وسعت نظیر ندارد و مستظهر به خواست و رضایت عمومی است، انکار کنید و آن را اعتراض جماعتی محدود از عناصر فریب خورده و وابسته به دشمن خارجی بدانید و آنچه رخ داده را به عناصر خارجی و … نسبت دهید و اعتراض‌ها را به بهانه مرگ خانم امینی یا فلان دختر یا فلان پسر و … منسوب کنید و دلایل اعتراض‌ها را که کاملا واضح و آشکار است، انکار کنید؟

مردم می‌خواهند خودشان صاحب کشور باشند، قانون مصوب نمایندگان واقعی خودشان نه «استصوابی‌های کانون‌های قدرت» بر کشور حاکم باشد، منتخبان واقعی خودشان بر مصادر امور تکیه بزنند، خودشان سالار واقعی باشند و هر گاه خدمتکاری را نپسندیدند، براحتی او را بکنار بگذارند، نیروهای نظامی به پادگان‌ها برگردنند و حفظ تمامیت ارضی کشور وجهه همتشان باشد، سیاست دست احزاب و نهادهای مردمی باشد نه حزب پادگانی؛ نیروهای امنیتی امنیت واقعی در کشور ایجاد کنند تا تروریست‌ها نتوانند هر روزی که اراده کردند وارد کشور شوند و در پایتخت[مثل مجلس و مرقد امام] یا در دیگر شهرها مثل شیراز و ایذه و زاهدان و … به آسانی آب خوردن افراد را به رگبار ببندند و بعد از جنایتشان، در مرز دستگیر شوند!

آقای حداد با کشاندن هیئت‌های مذهبی در مقابل مردم معترض، وجهه دینداران را مثل وجهه روحانیت و سپاه و بسیج بیش از این تخریب نکنید. از برج عاج به زیر آیید و سخن مردم را بشنوید و ایرادهای وارد را بپذیرید و به آنان اطمینان دهید که سخنشان شنیده شده و اشکال‌ها را برطرف کنید و با برگزاری انتخابات آزاد، اجازه دهید مردم مطابق قانون، امور را به دست بگیرند و نام خود را به نیکی در تاریخ ثبت کنید و در این راه از معتمدان بی‌شمار مردم در صنف‎های مختلف کمک بگیرید.

انتهای پیام

برچسب هااحمد حیدری غلامعلی حداد عادل

شیراز بازداشت خشونت   اخبار برگزیده
  

قانون کار، قانون کارگران است نه قانون تجارت!مراسم بزرگداشت سالروز تصویب قانون کار به همت خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران امروز در محل دانشگاه علمی و کاربردی خانه کارگر برگزار شد.
ایلنا قانون قانون تجارت قانون کار 

  

ترس عجیب وزیر دفاع آمریکا نسبت به همکاری ایران و روسیهوزیر دفاع آمریکا با تکرار ادعاها مبنی بر ارسال پهپادهای ایران به روسیه برای استفاده علیه اوکراین گفت که این همکاری‌ها نگرانی‌های امنیتی جدید را برای واشنگتن و متحدانش ایجاد کرده است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و روسیه 

  

خبر خوش درباره حقوق کارگران | مبلغ نهایی حقوق کارگران مشخص شدمدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان از افزایش حق مسکن کارگران مشمول قانون کار به 650 هزار تومان خبر داد و گفت: این مهم در مصوبه جدید با افزایش 40 درصدی همراه بود.
فردا کارگر بازار کار کار 

  

پیش‌بینی جالب طارمی از 3 بازی ایران در جام جهانیمهدی طارمی مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان 3 دیدار ایران را مرحله گروهی پیش بینی کرد.
خانه فوتبال مهدی طارمی بازی ایران 

  

همه چیز درباره همسان سازی حقوق کارمندان و بازنشستگان/ زمان واریزی جدید به حقوق کارمندان / میزان حق عائله‌مندی و حق اولاد چقدر شدبا تصویب مصوبه لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری از سوی شورای نگهبان ماه، میزان افزایش حقوق از مهرماه اعمال می‌شود. این خبر را سخنگوی شورای نگهبان در چهاردهم آبان‌ماه اعلام کرده و گفته است اجرای آن از آذرماه عملیاتی خواهد شد.
فردا ایران خودرو مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران 

  

واریز مابه التفاوت حقوق بازنشستگان | حقوق کدام بازنشستگان افزایش یافت؟وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: پرداخت معوقات 5ماهه بازنشستگان سایر سطوح، در ماه جاری آغاز خواهد شد و تا قبل از پایان سال جاری، کلیه معوقات این گروه از بازنشستگان از محل افزایش 81 درصدی به عالوه مبلغ ثابت 585 هزار تومان تسویه خواهد شد.
مثلث وزارت بازرگانی کارگر بازار کار 

  

بازهم توافق با دولت بر سرِ طرح ساماندهی؟ / مجلس به خانه‌ی اول برمی‌گردد!کارگران بسیاری در انتظار تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت هستند. این نگرانی البته با توجه به صحبتهای اخیر قالیباف در مورد توافق با دولتی‌ها بی‌مورد نیست.
ایلنا دولت خبرنگار مصاحبه 

  

حمله به ایران، در دستور کار بنیامین نتانیاهو استروزنامه صهیونیستی هاآرتص مدعی شد که نتانیاهو در حال ورود به یک واقعیت جدید است و با در نظرگرفتن اهمیت موضوعی که او تهدید هسته‌ای ایران می‌نامد، ممکن است به دنبال آن باشد تا از او به عنوان حمله کننده به ایران و نه تضعیف کننده دموکراسی در اسرائیل، یاد شود.
ایلنا ایران کار بنیامین نتانیاهو 

  

صدر جدول لیگ یک تغییر کرد|استقلال ملاثانی باختپایان شکست ناپذیری استقلال ملاثانی و فجر/ صدر جدول تغییر کرد
خانه فوتبال جدول استقلال استقلال خوزستان 

  

بلاروس در آستانه تقابل با ایرانتیم ملی فوتبال جوانان در صورت موافقت فدراسیون با تیم امید بلاروس دیدار خواهد کرد.
ایلنا بلاروس فدراسیون فوتبال فوتبال 

  

دستور جلسات نمایندگان مجلس در این هفته مشخص شدنمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی هفته جاری خود به بررسی تقاضای استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌پردازند.
ایلنا مجلس شورای اسلامی درمان شورای نگهبان 

  

بررسی راهکارهای تقویت امنیت در مجلسنماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس گفت: کمیسیون امنیت ملی راهکارهای تقویت تدابیر امنیتی در اماکن مذهبی و عمومی را با دستگاه‌های ذیربط بررسی خواهد کرد.
فردا خانواده اماکن مذهبی ایران 

  

سیاست‌ورزی آمریکا به شیوه گاوچران‌های آمریکایی استجعفر قنادباشی گفت: آمریکایی‌ها در ظاهر فشار می‌آورند و در پشت پرده التماس می‌کنند.
مثلث سیاست خارجی استثنایی جعفر قنادباشی 

  

شکارچی قهار مقابل تیم ملی ایرانضربه هالند به ایران/شکارچی قهار مقابل شاگردان کی‌روش در جام جهانی
خانه فوتبال ایران هری کین خودرو 

  

6 درصد تولید گاز کشور صادر می‌شود/ مصرف خانگی در زمستان 3 برابر می‌شودرییس امور نظارت، اندازه‌گیری و کنترل کیفیت گاز اظهار داشت: در تابستان 200 میلیون مترمکعب گاز در بخش خانگی مصرف می‌شود و این رقم در زمستان به بالای 600 میلیون مترمکعب گاز در روز می‌رسد.
ایلنا تولید گاز زمین