ایلنا   |  فرهنگی  |  

فعال بودن 531500 تخت رسمی در کل کشور برای نوروز/ ضریب اشغال مراکز اقامتی رسمی و شهرهای مکمل اعلام شد

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی از ضریب اشغال مراکز اقامتی رسمی کشور در نوروز 1402 و شهرهای مکمل خبر داد.

فعال بودن 531500 تخت رسمی در کل کشور برای نوروز/ ضریب اشغال مراکز اقامتی رسمی و شهرهای مکمل اعلام شد

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدمصطفی فاطمی (مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی) درخصوص درصد رزرو مراکز اقامتی استان‌ها و شهرهای کشور در نوروز 1402 و شهرهای مکملی که برای اقامت مسافران نوروزی در نظر گرفته شده، گفت: شهرهای مکمل سفر شهرهایی هستند که با وجود جاذبه‌های گردشگری، امکان اقامت و خدمات‌دهی کمتر شناخته شده هستند از این رو توصیه می‌شود که مسافران در نوروز به این شهرها سفر کنند.

او ادامه داد: استان آذربایجان شرقی با تعداد کل 13 هزار تخت رسمی درحال حاضر با 70 درصد اشغال برای نوروز روبه روست از این رو شهرهای اسکو، شبستر و مرند به عنوان شهرهای جایگزین انتخاب شده‌اند که هر یک 300 تخت دارند. استان آذربایجان غربی نیز با 7500 تخت در حال حاضر 30 درصد ضریب اشغال دارند و شهرهای مهاباد و ماکو به عنوان شهرهای جایگزین انتخاب شده‌اند که هر یک به ترتیب 250 و 200 تخت برای اقامت مسافران نوروزی در هر شب دارند.

او ادامه داد: استان اردبیل نیز با 23000 تخت در حال حاضر 80 درصد رزرو شده و شهر‌های مشکین شهر و خلخال به عنوان شهرهای مکمل آن انتخاب شده‌اند که به ترتیب 1500 و 680 نفر شب اقامت دارند. استان اصفهان نیز 25000 تخت دارد که در حال حاضر با 98٪ رزرو برای نوروز روبه‌روست و شاهین شهر با 120 تخت، ورزنه و خمینی شهر با 440 تخت و نجف آباد با 80 تخت به عنوان شهرهای مکمل معرفی شده اند. استان البرز نیز 7000 تخت دارد که در حال حاضر 70 درصد رزرو را تجربه می‌کند و شهرهای طالقان با 700 تخت ساوجبلاغ 250 تخت و نظرآباد با 150 تخت شهر‌های مکمل آن هستند. استان ایلام نیز 1000 تخت دارد که درحال حاضر 80 درصد آن برای نوروز 1402 رزرو شده است. در این میان شهرهای ایوان با 340 تخت و آبدانان با 261 تخت و دره شهر و دهلران با 200 تخت به عنوان شهرهای مکمل معرفی شده‌اند.

فاطمی تصریح کرد: استان بوشهر نیز 10000 تخت دارد که درحال حاضر 98 درصد رزرو شده است. عسلویه با 1700 تخت، دلوار با 1000 تخت و دشتستان با 500 تخت میزبان مسافران نوروزی خواهند بود. استان تهران نیز 34000 تخت دارد که دماوند با 350 تخت و شهر ری با 250 تخت و فیروزکوه با 200 تخت به عنوان شهرهای مکمل معرفی شده‌اند. استان چهارمحال و بختیاری نیز با ظرفیت اقامتی 5000 تخت رسمی در حال حاضر 95 درصد رزرو شده است در این میان شهرهای بروجن با 1000 تخت و کوهرنگ با 260 است به عنوان شهر‌های مکمل معرفی شده اند. استان خراسان جنوبی نیز پنج هزار تخت رسمی برای نوروز 1402 در نظر گرفته است که در حال حاضر 60 درصد آن رزرو شده، در این میان شهر فردوس با 84 تخت نهبندان با 18 تخت و قائم با 15 تخت به عنوان شهرهای مکمل معرفی شده‌اند.

مدیرکل گردشگری داخلی تصریح کرد استان خراسان رضوی نیز 140 هزار تخت دارد که در حال حاضر 85 درصد آن رزرو شده‌اند در این میان شهرهای نیشابور با 300 تخت سبزوار 300 تخت و شهر قوچان با 100 تخت به عنوان شهرهای مکمل در نظر گرفته شده اند. استان خراسان شمالی نیز 3 هزار تخت رسمی دارد که در حال حاضر 85 درصد آن رزرو شده از این رو شهر‌های بانه و سملقان با 207 سیروان با 250 تخت و اسفراین با 160 تخت خط به عنوان شهرهای مکمل این استان در نظر گرفته شده اند. استان خوزستان نیز 7 هزار تخت رسمی دارد که 95 درصد آن برای نوروز رزرو شده است از این رو در شهرهای دزفول با 600 پخت شوشتر با 300 تخت و شوش با 207 به عنوان شهرهای مکمل معرفی می‌شوند. استان زنجان نیز پنج هزار تخت دارد که در حال حاضر 50 درصد آن رزرو شده از این رو ابهر با 120 خط و خدابنده با 180 تخته شهر‌های مکمل این استان هستند.

به گفته فاطمیِ، استان سمنان نیز پنج هزار تخته رسمی دارد که 85 درصد آن رزرو شده است و شهرهای شاهرود با 1736 تخت مهدی‌شهر با 856 تخت و دامغان با 466 تخت شهرهای مکمل این استان هستند. استان سیستان و بلوچستان نیز 6 هزار تخت برای نوروز 1402 در اختیار گردشگران گذاشته است که 95 درصد آن اشغال است از این رو شهرهای کنارک با 200 تخت دشتیاری با 300 تخت و زرآباد و 200 تخت شهر مکمل این استان خواهد بود. استان فارس نیز 24 هزار تخت دارد که 98 درصد آن رزرو شده از این‌رو شهرهای کازرون با 200 تخته داراب 300 تخت و اقلید صد تخت شهرهای مکمل خواهند بود.

او ادامه داد: استان قزوین با سه هزار تخت در حال حاضر 60 درصد ضریب اشغال را تجربه می‌کند و شهرهای تاکستان و الموت هر یک با 350 تخت شهرهای مکمل خواهند بود. استان قم نیز 16 هزار تخته رسمی دارد که 95 درصد آن رزرو شده است. استان کردستان شش هزار تخت دارد که 30 درصد آن اشکال است و شهرهای قروه و دهگلان هرکدام با 200 تخت شهرهای مکمل خواهندبود. استان کرمان نیز 15 هزار تخته رسمی فعال دارد که 95 درصد آن اشغال خواهد شد از این رو شهرهای بم و سیرجان هر کدام جداگانه با 600 تخت شهر‌های مکمل معرفی می‌شوند. در استان کرمانشاه نیز 6 هزار تخته رسمی فعال وجود دارد که 80 درصد آن رزرو شده و شهر روانسر با 150 تخت پاوه با 500 تخت و قصرشیرین با هزار تخت شهرهای مکمل این استان خواهد بود. استان کهگیلویه و بویراحمد نیز 2 هزار تخت فعال به صورت رسمی دارد که 75 درصد آرا رزرو شده و شهرهای مارگون با 70 تخت و چرام باسد تخت شهر مکمل هستند. استان گلستان نیز 12 هزار تخت رسمی دارد که 70 درصد آن رزرو شده علی آباد کتول با 300 تخت گنبد 300 تخت و کلاله با 800 تخت شهرهای مکمل خواهندبود.

مدیرکل گردشگری داخلی خاطرنشان کرد: استان گیلان 58 هزار تخته رسمی فعال دارد که 95 درصد آن برای نوروز 1401 رزرو شده است از این‌رو شهرهای رودسر و چابکسر با 300 تخت لاهیجان با 140 تخته و لنگرود چمخاله با 250 تخت شهر‌های مکمل استان گیلان خواهند بود. استان لرستان نیز سه هزار تخته رسمی دارد که 95 درصد آن رزرو شده و شهر‌های بروجرد با 500 تخت دورود با صد تا تخت و الیگودرز با 210 تخت شهرهای مکمل این استان خواهد بود. استان مازندران نیز 38 هزار تخت فعال دارد که 98 درصد آن رزرو شده شهرهای کیاسر با چهارصد تخته بهشهر و گلوگاه با 207 و نکا با 449 تخت شهرهای مکمل مازندران خواهند بود. استان مرکزی نیز چهار هزار تخت فعال دارد که با 90 درصد اشغال روبرو هستند از این رو شهرهای دلیجان با 500 تخت و محلات با 1200 تخت شهر‌های مکمل هستند. در استان هرمزگان نیز 26 هزار تخته رسمی فعال خواهند بود که 98 درصد رزرو شده‌اند و شهرهای میناب با 200 تخت سیریک با صد تخت و بست با صد تخت شهرهای مکمل هستند. در همدان نیز 6000 تخت فعال برای نوروز 1401 وجود دارد که 50 درصد رزرو شده‌اند و شهرهای ملایر با 700 تخته نهاوند 200 تخت تویسرکان و اسدآباد 300 تخت‌های مکمل همدان خواهند بود. در استان یزد نیز 16 هزار تخت رسمی فعال است برای نوروز 140.95 درصد رزرو شده‌اند شهر مهریز با 200 تخت بافت با 300 تخت و اردکان میبد با 500 تخت‌های مکمل این استان خواهند بود.

به گفته مدیرکل گردشگری داخلی کشور در کل می‌توان گفت در نوروز 1402.531500 تخت رسمی در کل کشور فعال خواهد بود.

انتهای پیام/

استان مازندران نوروز استان خوزستان   اخبار برگزیده
  

شنانی: نفت مسجد سلیمان را به امان خدا رها کرده‌اند!بازیکن تیم نفت مسجد سلیمان درمورد اتفاقات پس از رویارویی با گل گهر در سیرجان صحبت کرد.
ایلنا نفت مسجد تهران 

  

کنعانی: گفتگوها و مذاکرات از طریق واسطه‌ها ادامه داردهم در خصوص زندانیان و دیگر مسائل گفتگوها و مذاکرات از طریق واسطه‌ها ادامه دارد.
فردا وزارت خارجه دولت دیپلماسی 

  

تداوم تنفس هوای «قابل قبول» در تهرانبراساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم‌اکنون (22 اسفند) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط «قابل قبول» قرار دارد.
ایلنا تنفس تهران پایتخت 

  

زمان و جزئیات قرارداد قلعه نویی با فدراسیون فوتبالاعلام مدت قرارداد سرمربی جدید تیم ملی/ قلعه نویی به دنبال طلسم شکنی
خانه فوتبال وام فوتبال فدراسیون فوتبال 

  

نیکزاد: تامین اجتماعی ملک خصوصی دولت نیستنایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حقوق کسانی که حق بیمه به تامین اجتماعی می‌پردازند باید رعایت شود گفت: تامین اجتماعی ملک خصوصی هیچ کس نیست. ملک خصوصی دولت هم نیست. باید تلاش کنیم کسانی که حق بیمه می‌پردازند برای دریافت خدمات درمانی به مرکز استان و شهرستان نروند و صاحب مرکز درمانی در منطقه خودشان باشند.
فردا علی نیکزاد سازمان تامین اجتماعی تامین اجتماعی 

  

سازوکار تأمین کسری منابع یارانه نقدی مشخص شدنمایندگان مجلس، سازمان ‌برنامه‌و‌بودجه کشور را مکلف کردند در‌صورت کسری منابع یارانه نقدی، منابع را از سایر محل‌ها تأمین و به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نماید.
ایلنا وزارت نفت نفت یارانه 

  

باید گام جدی‌تری برای توسعه روابط ایران و آفریقا برداشته شودوزیر راه و شهرسازی گفت: ایران و آفریقا باید با ارائه خدمات و شناسایی نیازمندی‌های مقابل، گام جدی‌تری در توسعه سرمایه‌گذاری‌ها و تجارت بردارند.
ایلنا ایران ایران و آفریقا فرودگاه 

  

آغاز نشست مهم در AFC برای گرفتن طلب سرخابی هااستارت تاج برای گرفتن طلب ایرانی‌ها از AFC
خانه فوتبال ایران خودرو خودرو فدراسیون فوتبال 

  

بررسی علت تلف شدن «پیروز» در فراکسیون محیط‌زیست مجلسجلسه فراکسیون محیط زیست مجلس برای مرگ یوز ایرانی امروز برگزار می‌شود.
ایلنا فراکسیون محیط زیست محیط زیست مجلس شورای اسلامی 

  

مجوز مجلس به دولت برای تامین مالی طرح های نیروگاه های برق اتمی از طریق فاینانسنمایندگان مجلس به دولت مجوز دادند از طریق فاینانس طرح های نیروگاه های برق اتمی را تامین مالی کند.
ایلنا مجلس شورای اسلامی دولت مالیات 

  

قالیباف: تنها دو شهر درگیر مسمومیت دانش‌آموزی هستند /جلسه ویژه ظهر امروز با وزیر بهداشترئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که دو شهر قم و بروجرد درگیر مسمومیت دانش‌آموزی شدند تاکید کرد که امروز جلسه‌ای با حضور وزیر بهداشت و کمیسیون در خصوص این موضوع در مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.
فردا مسمومیت مجلس شورای اسلامی قم 

  

هر کشوری علیه امنیت ما با رژیم صهیونیستی همکاری کند، هزینه‌اش را خواهد پرداختفرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء(ص) تاکید کرد: هر کشوری که با رژیم صهیونیستی برای تهدید امنیت ملی ایران همکاری کند، هزینه اقدامات خود را خواهد پرداخت.
مثلث رزمایش بازی بانک 

  

فیلم گل سوم پرسپولیس به نفت با بازگشت مهدی عبدیگل سوم پرسپولیس به نفت مسجدسلیمان توسط عبدی در دقیقه 89
خانه فوتبال پرسپولیس نفت 

  

سرلشکر سلامی: صهیونیست‌ها در پی ناامنی در عراق و ایران هستنددر دیدار فرمانده کل سپاه پاسداران و وزیر دفاع عراق بر توسعه همکاری‌های دفاعی، نظامی و امنیتی دو کشور و تبادل تجارب و دستاوردها برای ادامه مبارزه با تروریسم و تهدیدات قدرت‌های فرامنطقه‌ای تاکید شد.
فردا جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی حسین سلامی 

  اخبار داغ
  

کرونا در کمین است | در مهمانی‌ها از ماسک استفاده کنیدبرای اطلاع از آمار مبتلایان به بیماری کرونا در ادامه این خبر باما همراه باشید.
۵۵ آنلاین ماسک تعطیلات نوروز 

  

شیوع گسترده کرونا در استان سمنان/ بیماران بستری افزایش یافتند خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها؛ همزمان با فرا رسیدن سال نو و ماه رمضان شاهد شیوع گسترده بیماری کرونا در اقصی نقاط استان سمنان هستیم و آمار ارائه شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی سمنان و همچنین شاهرود، در کنار رنگ بندی جدید شهرستان‌های استان گواه این امر است. طبق آخرین رنگ بندی اعلام شده از سوی ستاد مقابله با کرونا مبتنی بر آمارهای دانشگاه علوم پزشکی سمنان و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود،…
مهر درمان استان سمنان سال نو 

  

وضعیت تورم بعد از نجومی شدن قیمت دلاریک کارشناس اقتصادی و عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی دو سناریو را برای روند تورم ایران در سال آینده محتمل شده‌است.
گسترش تورم بازار کالا و خدمات قیمت 

  

قیمت خودرو امروز 3 فروردین 1402 در بازار | قیمت خودرو کمرشکن شدقیمت روز خودرو‌های داخلی 3 فروردین 1402 را در جدول زیر ببینید.
خانه فوتبال قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

افزایش بی سابقه قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه امروز چند؟قیمت انواع طلا و ارز امروز پنجشنبه 3 فروردین ماه اعلام شد.
مثلث افزایش قیمت قیمت کاهش قیمت ها 

  

تاثیر افزایش قیمت خودرو در کارخانه بر بازار آزادیک کارشناس خودرو گفت که سیاست عرضه یکپارچه خودرو به نتیجه نمی رسد و تعداد متقاضیان بیش از میزان پیش فروش است؛ ضمن این که شورای رقابت و وزارت صمت شجاعت لازم برای افزایش قیمت را ندارند.
گسترش افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

اخبار ضد و نقیض از موج هشتم کرونا/ اطلاعات وزیر به روز نیست! به گزارش خبرنگار مهر، افزایش موارد ابتلاء و فوتی‌های کرونا در هفته‌ها و روزهای اخیر در کشور، باعث شد بار دیگر وزیر بهداشت از مردم بخواهد نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، جدی تر باشند. در همین حال، بهرام عین‌اللهی، یک موضوع دیگر را نیز مورد توجه قرار داد و آن هم غافلگیری در موج هشتم بود. به طوری که وزیر بهداشت، مدعی شده ما در بهمن ماه 1401 منتظر موج هشتم بودیم که در اسفند ماه از…
مهر وزارت بهداشت تعطیلات نوروزی سال نو 

  

روایت های متناقض از موج هشتم کرونا/ اطلاعات وزیر به روز نیست! به گزارش خبرنگار مهر، افزایش موارد ابتلاء و فوتی‌های کرونا در هفته‌ها و روزهای اخیر در کشور، باعث شد بار دیگر وزیر بهداشت از مردم بخواهد نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، جدی تر باشند. در همین حال، بهرام عین‌اللهی، یک موضوع دیگر را نیز مورد توجه قرار داد و آن هم غافلگیری در موج هشتم بود. به طوری که وزیر بهداشت، مدعی شده ما در بهمن ماه 1401 منتظر موج هشتم بودیم که در اسفند ماه از…
مهر وزارت بهداشت تعطیلات نوروزی خبرنگار 

  

قیمت خودرو داخلی طی یک سال چقدر افزایش یافت؟قیمت پژو 207 طی ماه‌های اخیر نیز روند افزایشی داشت. به طوری که اسفند 1401 این خودرو به 705 میلیون تومان نیز رسید.
نامه نیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

کاهش بی سابقه قیمت دلار در امروز | خبر خوش نوروزی برای خریداران ارزقیمت طلا امروز (پنجشنبه) در حالی افزایش یافت که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را 25 واحد پایه افزایش داد و نشان داد که با توجه به آشفتگی‌های اخیر در بخش مالی در آستانه توقف افزایش‌های آینده است.
مثلث قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

قیمت خودرو امروز پنج‌شنبه 3 فرودین 1402 + جدولقیمت خودروهای داخلی در بازار آزاد امروز 3 فروردین تغییر نداشته است.
برنا قیمت خودرو جدول 

  

قیمت دلار، یورو، طلا و سکه 3 فروردین 1402 + جدولقیمت ارز، دلار، یورو، طلا و سکه در بازار 3 فروردین 1402 را در جدول زیر ببینید.
فردا قیمت ارز قیمت دلار 

  

قیمت سکه، طلا و دلار امروز 3 فرودین 1402قیمت انواع طلا و ارز امروز پنجشنبه 3 فروردین ماه اعلام شد.
برنا قیمت دلار ارز