ایلنا   |  سیاسی  |  

ارسال نامه حدادعادل به رئیسی درخصوص انتخابات به همراه 220 درخواست استانی/ تا پایان هفته کاندیدای اصلی نیروهای انقلاب مشخص می‌شود/ قالیباف و رئیسی جلسات مستمر دارند/ طرح سیاست «اشتراک صفر» در شورای ائتلاف

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اعلام کرد: تکلیف کاندیدای اصلی نیروهای انقلاب تا آخر هفته مشخص می‌شود.

ارسال نامه حدادعادل به رئیسی درخصوص انتخابات به همراه 220 درخواست استانی/ تا پایان هفته کاندیدای اصلی نیروهای انقلاب مشخص می‌شود/ قالیباف و رئیسی جلسات مستمر دارند/ طرح سیاست «اشتراک صفر» در شورای ائتلاف

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اعلام کرد: تکلیف کاندیدای اصلی نیروهای انقلاب تا آخر هفته مشخص می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امیرابراهیم رسولی سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب امروز دوشنبه در نشست خبری به تشریح برنامه ها و فعالیت های شورای متبوعش در انتخابات 1400 پرداخت و گفت: تا این لحظه با توجه به شرایط روز جلو آمدیم و کارهای خودمان را جلو می‌بریم و برنامه‌هایی داریم که معرفی کاندیداها در برنامه‌های ماست. بعد از آن افرادی که در کنار نامزدهای ما هستند، مشخص می‌شود. تکلیف کاندیدای اصلی نیروهای انقلاب هم تا آخر هفته مشخص می‌شود.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اظهار داشت: شورای ائتلاف در کنار کاندیدای متبوع خود خواهد بود و پس از انتخابات هم این حمایت را انجام خواهد داد. حتما در رای اعتماد به وزرای پیشنهادی او کمک خواهد کرد. مجلس هم بازوی قوی در کنار دولتی خواهد بود که از دل جریان انقلاب بیرون می‌آید.

وی همچنین با بیان اینکه حضور آیت الله رئیسی در انتخابات جدی است، افزود: نظرسنجی‌ها و مطالبات مردم به سمت او است، مطالبات نسبت به حضور رئیسی در انتخابات جدی است.

سخنگوی شورای ائتلاف با اشاره به اینکه قالیباف در کنار رئیسی حرکت خواهد کرد، افزود: تعامل و روابط نزدیک آنها منجر به این خواهد شد که یک کاندیدا ثبت نام خواهد کرد.

رسولی گفت: رئیس شورای ائتلاف تا امروز 220 فقره درخواست مردمی را برای حضور آیت الله رئیسی در انتخابات به او تحویل داده است؛ در روزهای آینده رئیسی تصمیم خود را خواهد گرفت و تا دقیقه 90 باید منتظر بمانیم.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در خصوص توقع مردم از دولت آینده و رقیبان احتمالی جریان انقلابی در انتخابات، اظهار داشت: اسامی مختلفی در جریان انقلاب وجود دارد اما اختلافی با هم نداریم. همه تلاش می‌کنیم تا دولت سوم روحانی تشکیل نشود و اگر این اتفاق رخ دهد به تکلیف خودمان عمل نکرده‌ایم. مردم حق دارند که بدانند نیروهای نماینده‌شان چه کسی است. اینطور نیست که جوانگرایی همین طور باشد و باید با برنامه‌ریزی صورت بگیرد.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص احتمال انتشار فهرست انتخاباتی مشترک با سایر گروه‌های اصولگرا، بیان کرد: ما به یقین تلاش می‌کنیم که به یک لیست واحد برسیم، جریان‌های مختلفی ماند همنا، جبهه پایداری، جبهه ایستادگی و شورای وحدت وجود دارند که ممکن است لیست بدهند. ما همه این گروه‌ها را در جریان انقلاب می‌دانیم. البته در انتخابات مجلس یازدهم هم این گمانه زنی وجود داشت که لیست‌ها مختلف باشد اما در نهایت با دوستان به نتیجه مشترک رسیدیم و یک لیست منتشر شد. ما قبول داریم که در میان نگاه‌های موجود اختلاف سلیقه وجود دارد اما تلاش داریم نگاه‌ها را نزدیک کنیم.

رسولی در پاسخ به سوالی درخصوص برخی مخالفت‌ها در میان جریان اصولگرایی با کاندیداتوری رئیسی، گفت: دوستانی که مخالفت می‌کنند از حضور آقای رئیسی هراس دارند، چون کاندیدای ایشان فرد دیگری است؛ ما در شورای ائتلاف نگاه می‌کنیم که خواست و مطالبه عمومی مردم چیست. ملاک ما نظرسنجی‌ها و درخواست‌های مردم است که گفتیم 220 نامه به دست ما رسیده که دعوت از ایشان است. امروز نامه رئیس شورای ائتلاف به ایشان با این 220 نامه به صورت مستند برای ایشان ارسال شده است.

وی ادامه داد: دوستانی که تشکیک می‌کنند ممکن است کاندیدای‌شان فرد دیگری باشد که می‌خواهند عرصه را برای او فراهم کنند.

مشاور رئیس مجلس اظهار داشت: آقایان رئیسی و قالیباف با هم جلسات مستمر دارند و با هم دارند کار را جلو می.برند، اما اینکه در دقیقه 90 ممکن است تصمیم‌گیری چه باشد، اجازه بدهیم خودشان تصمیم بگیرند. این آقایان افرادی فراجناحی هستند و براساس مطالبه ملی وارد می‌شوند نه یک خواست جناحی.

وی ادامه داد: آقای رئیسی اگر وارد انتخابات شود در واقع فداکاری کرده است، این آقایان اکنون رئیس قوه هستند، یعنی حضورشان به معنی دنبال پست و مقام بودن نیست بلکه از روی وظیفه است.

عضو شورای ائتلاف درباره مطرح بودن سیاست «اشتراک صفر» پیرامون لیست انتخاباتی شورای شهر در این شورا، خاطرنشان کرد: سیاست اشتراک صفر در مورد لیست شورای ائتلاف یک سیاستی است که در جلسه درباره آن بحث شده و بررسی شده اما هنوز قطعیت نیافته و به جمع‌بندی در این رابطه نرسیده‌ایم؛ البته دوستانی در شورا به این مساله نظر دارند و پیگیر آن هستند. اشتراک صفر به معنای این است که شورای ائتلاف محکم با اعضای لیست وارد انتخابات شده و خود رقابت خواهد کرد؛ در نتیجه طبیعتاً دوستانی که طبل تفرقه را بکوبند باید پاسخگوی عواقب آن باشند.

ادامه دارد...

جبهه پایداری انتخابات مجلس دولت   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

نامه نماینده مجلس به نمکی درباره کرونارئیس کمیسیون بهداشت مجلس در نامه‌ای به وزیر بهداشت خواستار اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی شد.
فردا مجلس شورای اسلامی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درمان 

  

ارزش سبد بورسی سهام عدالت یک تیر 1400/ موتور رشد روشن شداقتصادنیوز: موتور رشد ارزش سبد بورسی سهام عدالت در حال روشن شدن است.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام 

  

مراسم آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا ترکیهفاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا تولیدی ترکیه از امروز(سه شنبه) آغاز شد.
۵۵ آنلاین ترکیه رجب طیب اردوغان تولید 

  

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس خواستار اعمال محدودیت‌های کرونایی در سیستان و بلوچستان شدرییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نامه ای به وزیربهداشت با اشاره به افزایش آمار مرگ و میر ناشی از شیوع کرونا در استان های جنوبی و شرقی کشور خواستار اعمال محدودیت در استان سیستان و بلوچستان شد.
ایلنا کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مجلس شورای اسلامی درمان 

  

قیمت سکه در اولین روز تابستانقیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز سه شنبه اول تیر 1400 در بازار آزاد تهران به 10 میلیون و 420 هزار تومان رسید.
فردا قیمت تهران بهار 

  

بازیکنان و اعضای کادرفنی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان تست کرونا دادند که پاسخ تست همگی آن‌ها منفی بود.
ورزش۳ امیر قلعه نویی فوتبال استقلال 

  

جهش بورس تهران در اولین روزتابستاناقتصادنیوز: امروز اول تیر 1400 برای اهالی بورس روز خوشایندی بود، شاخص‌ها رشد کردند و قیمت سهام اغلب نمادهای بازار افزایش یافت.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران شاخص 

  

قیمت دلار امروز سه شنبه 1400/04/01|دلار بالا رفتقیمت دلار امروز در بازار بالارفت و به24,210 (بیست و چهار هزار و دویست و ده ) تومان رسید.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

بررسی حمایت های جدید سینمایی در جلسه کارگروه کروناتصمیم گیری جهت مصوب کردن حمایت از بسته پیشنهادی شورای صنفی نمایش به جلسه آینده کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما موکول شد.
برنا شورای صنفی نمایش سینما 

  

کرونا یک شهر چین را قرنطینه کرد پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : شهر «دونگ گوانگ» واقع در استان پر جمعیت گواندونگ، از امروز سه شنبه قرنطینه شد و مقامات از مردم خواسته اند جز در موارد اضطراری، از خانه خارج نشوند. نوع دلتا ویروس کرونا که اولین بار در هند مشاهده شده است در این منطقه از چین گزارش شده است، شهر دونگ گوانگ برای 31 روز است که با این ویروس مبارزه می کند. بر اساس این گزارش، مقامات شهر به…
نامه نیوز چین ایران رضا عطاران 

  

اجرای طرح غربالگری موارد ابتلا به کرونا در بین کارکنان فروشگاه شهروند کاشانکدر راستای شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا، تست رایگان و سریع کرونا در فروشگاه شهروند کاشانک انجام شد. طرح غربالگری و شناسایی موارد ابتلا به ویروس کرونا در بین کارکنان شهروند طی ماه های گذشته، یکی از موثرترین روش های کنترل و محدود کردن ویروس کرونا بوده که در تمامی فروشگاه ها و واحدهای ستادی شرکت شهروند عملیاتی خواهد شد.
مستقل‌آنلاین شهروند ویروس رایگان 

  

کاهش اثربخشی واکسن‌های کرونا در برابر سویه دلتایکی از مقامات سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: واکسن های کووید-19 در حال از دست دادن اثربخشی خود در بر
خبرفوری روسیه ویروس بوریس جانسون