مهر   |  فرهنگی  |  

نمایشگاه مجازی کتاب جلوی بسیاری از رانت‌خواری‌ها را می‌گیرد

فرهاد تیمورزاده مدیرمسوول انتشارات تیمورزاده در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اهمیت و تاثیر نمایشگاه مجازی کتاب گفت: با برگزاری نمایشگاه در قالب مجازی می‌توان جلوی بسیاری از رانت‌خواری‌ها گرفته شود، اقدامی که در آخرین نمایشگاه کتاب تهران انجام شد و اگر نمایشگاه هم امسال در قالب فیزیکی بود شاید رانت‌خواری عده‌ای که نباید در این حرفه باشند و به هیچ قاعده و قانونی پایبند باشند…

نمایشگاه مجازی کتاب جلوی بسیاری از رانت‌خواری‌ها را می‌گیرد

فرهاد تیمورزاده مدیرمسوول انتشارات تیمورزاده در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اهمیت و تاثیر نمایشگاه مجازی کتاب گفت: با برگزاری نمایشگاه در قالب مجازی می‌توان جلوی بسیاری از رانت‌خواری‌ها گرفته شود، اقدامی که در آخرین نمایشگاه کتاب تهران انجام شد و اگر نمایشگاه هم امسال در قالب فیزیکی بود شاید رانت‌خواری عده‌ای که نباید در این حرفه باشند و به هیچ قاعده و قانونی پایبند باشند قطع می‌شد.

وی افزود: این موضوع در کتاب‌های پزشکی دانشگاهی و غیرپزشکی هم وجود دارد و برخی از ناشران به دلیل تخلفاتی که انجام داده بودند امسال نمی‌توانستند در نمایشگاه شرکت کنند زیرا برخی در طول سال کتاب می‌فروختند و بعد در نمایشگاه با استفاده از یارانه‌ها با مشتریان خود تسویه حساب می‌کردند.

تیمورزاده با بیان اینکه همه ناشران باید از امکانات برابر استفاده کنند، عنوان کرد: این موضوع در حوزه پزشکی به شدت وجود دارد و به‌نظرم در این زمینه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رایزنی کند تا کتاب‌های مورد نیاز آن‌ها پس از ارزیابی خریداری شوند تا جلوی برخی سواستفاده‌ها گرفته شود.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با بیان اینکه معاونت فرهنگی از دو سال قبل پای کار آمده بود تا جلوی برخی از این تخلفات گرفته شود، اشاره کرد: باید راهی پیدا شود که در نمایشگاه مجازی کتاب در حوزه دانشگاهی کتاب‌های مورد نیاز و با کیفیت خریداری شود نه اینکه رانت و رابطه‌ای برای خریداری کتاب‌ها وجود داشته باشد، زیرا این موضوع اهمیت ویژه‌ای در ساماندهی و کنترل یارانه‌ها دارد.

تیمورزاده اضافه کرد: با توجه به استمرار بیماری کرونا چاره‌ای جز برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب نیست و همان‌طور که واکسن بیماری آنفولانزا مانع ایمنی همیشگی نمی‌شود نمی‌توان از کرونا انتظار ایمنی دایمی را داشته باشیم و باید به دنبال اقدامات مجازی بود تا بتوان بیماری را کنترل کرد.

وی همچنین با طرح این موضوع که ممکن است نمایشگاه مجازی کتاب به اندازه نمایشگاه حضوری به بنیه اقتصادی ناشران کمک نکند، ادامه داد: زمانی که ناشر کتابی منتشر می‌کند باید بازاری برای عرضه داشته باشد و یکی از مشکلات اساسی صنعت نشر که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید برای آن فکری کند مساله توزیع کتاب است.

این ناشر کتاب های پزشکی در پایان گفت: به عنوان مثال اکنون کتاب‌های کودک بسیار خوبی در کشور تولید می‌شود ولی هیچکدام از مراکز پخش این کتاب‌ها را نمی‌گیرند و توزیع کنند زیرا سیستم پخش ما به صورت اقماری کار می‌کنند و بسیار ضعیف است در حالی که اگر سیستم توزیع خوب و مناسبی داشته باشیم صنعت نشر ما رونق خوبی می‌گیرند.

نمایشگاه کتاب رانت خواری تهران   اخبار برگزیده
  

حمله موشکی به پایتخت عربستان صحت دارد؟برخی منابع از حمله موشکی به ریاض خبر دادند. بنا به گزارش برخی رسانه‌ها، صدای انفجار در پایتخت عربستان به گوش رسیده است.
اقتصادنیوز پایتخت عربستان ریاض 

  

مدیر شبکه چهار تکذیب کرد؛ مجری برنامه ای که مهمانش به روحانی توهین کرد، اخراج نشدهمدیر شبکه چهار سیما، اخراج حبیب رحیم‌ پورازغدی سردبیر و مجری برنامه «زاویه» را تکذیب کرد.
۵۵ آنلاین شبکه چهار سیما 

  

اظهرات تخت روانچی درباره مذاکره با آمریکاتخت روانچی نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در گفتگوی اختصاصی با NBCNEWS آمریکا گفت :توپ در زمین آمریکا است.
مثلث بانک جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

الیاس حضرتی، مدیرمسئول مجموعه اعتماد دیدار خود با سیدمحمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات را تکذیب کرد.
نامه نیوز الیاس حضرتی دولت اصلاحات دولت 

  

تاکید لاوروف بر نجات برجاموزیر خارجه روسیه در دیدار با همتای ایرانی خود خواهان تداوم برجام شد.
ایلنا سرگئی لاوروف روسیه ایران و روسیه 

  

اظهار امیدواری به تولید واکسن ایرانی کرونا + فیلمربیعی: اواخر بهار یا تابستان سال آینده واکسن ایرانی کاملا در دسترس عموم خواهد بود
گسترش بهار تولید بنیاد برکت 

  

کارایی واکسن «مدرنا» در برابر کرونای جهش‌یافته در بریتانیا و آفریقای جنوبیشرکت داروسازی «مدرنا» اعلام کرد که واکسن تولیدی این شرکت در برابر انواعی از ویروس کرونا که در بریتانیا و آفریقای جنوبی شیوع یافته است کارایی دارد.
مملکت‌آنلاین بریتانیا آفریقای جنوبی ویروس 

  

خودروی زیبای ایتالیایی در راه بازار ایران | تصاویرشرکت پارسیان موتور در نظر دارد خودروی فیات تیپو را در آینده‌ای نزدیک به بازار کشورمان عرضه کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو ایران 

  

قرعه کشی خودرو به زودی برچیده می شود؟امسال دو اتفاق در مسیر فروش خودرو در کارخانه رخ داد. یکی افزایش فصلی قیمت کارخانه خودرو و دیگری فروش خودرو از طریق قرعه کشی. روند افزایش قیمت کارخانه به صورت فصلی و با توجه به میزان تورم بخش تولید خودرو در آستانه اعلام قیمت فصل زمستان متوقف شد.
خودروتک خودرو خودروسازان افزایش قیمت 

  

ماجرای قهر آیت الله طالقانی از زبان فرزندشه مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب و بازخوانی وقایع ابتدای انقلاب به سراغ فرزند آیت‌الله طالقانی رفتیم. حضور آیت‌الله طالقانی در انقلاب هر چند به دهه 60 و تنش‌های پس از آن نرسید اما در همان چند ماه پس از انقلاب که ایشان در قید حیات بودند نقش موثری در کمک به مدیریت انقلاب و دوری از تحجر داشتند.
مستقل‌آنلاین مدرسه ماه خانواده 

  

زمان پایان انتقال کرونا در ایران اعلام شد + جزئیات​مصطفی قانعی، دبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: تا شهریور ماه سال آینده کمبود واکسن کرونا نداریم و تا پایان سال آینده می توانیم زنجیره انتقال کرونا را قطع کنیم.
مستقل‌آنلاین ایران کوبا ماه 

  

مواضع مخالفان در حال تغییر است؟ | احمد توکلی: FATF اگر به معیشت مردم کمک کند، من به آن رأی می‌دهممخالفان پیوستن ایران به لوایح FATF که تاکنون جز اطمینان‌نداشتن به دنیا دلیل قانع‌کننده دیگری برای مخالفت خود بیان نکرده‌اند، آیا در برابر انتقادات مردم از مواضع حزبی‌شان کوتاه خواهند آمد؟
۵۵ آنلاین احمد توکلی احمدی نژاد ایران 

  

تکرار اظهارات خصمانه نتانیاهو علیه ایراننخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به بیان تهدیدهای تکراری علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران رئیس جمهور دولت 

  

نخستین محموله واکسن کواکس در راه ایراندبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: سهمیه ایران در کواکس نخستین محموله وارداتی واکسن کرونا است که در هفته‌های آینده وارد کشور خواهد شد.
گسترش ایران کوبا تولید 

  اخبار داغ
  

بورس سقوط کرد/ بازگشت شاخص به کانال 1.1 میلیون واحدیشاخص کل بورس تهران در ادامه روند کاهشی خود با افت بیش از 18 هزار واحدی تا ساعت 9 و 45 دقیقه امروز به کانال 1.1 میلیون واحدیدوباره بازگشت.
ایلنا بورس تهران شاخص تهران 

  

سقوط سنگین بورس در 20 دقیقه/ بازار سرخپوش شدشاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات بازار سرمایه قرمزپوش شد و با ریزش 18 هزار واحدی در سطح یک میلیون و 196 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص تهران 

  

حاشیه های جنجالی انتخاب رئیس جدید بورسانتخاب رئیس جدید سازمان بورس بعد از استعفای حسن قالیباف‌اصل، یکی از موضوعات پر بحث و پر حاشیه در شبکه‌اجتماعی توییتر، گروه‌های تلگرام و سایت‌های اقتصادی‌تحلیلی است.
اقتصادنیوز حسن قالیباف اصل تلگرام 

  

آخرین جزییات از واکسن ایرانی کرونادبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله کرونا با اشاره مراحل اخذ مجوز و کارآزمایی بالینی واکسن‌های ایرانی کرونا، در عین حال از تولید واکسنی مرتبط با وزارت دفاع با نام «میلاد نور» خبر داد و گفت: این واکسن هم در نوبت ورود به فاز مطالعات انسانی است.
گسترش کودکان وزارت دفاع تولید 

  

توصیه‌هایی به بیماران ام اس در روزهای کرونایی به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی صحرائیان در برنامه «طبیب» با اشاره به اینکه امروز سوال بسیاری از مبتلایان به ام اس این است که در شرایط کرونا چه کاری باید بکنند، گفت: افرادی که مبتلا به ام اس هستند چه کرونا نگرفته باشند و چه گرفته باشند، به ویژه آن دسته از بیمارانی که داروهایی استفاده می‌کنند که تغییراتی در سیستم ایمنی بدن ایجاد می‌کند، نگران آن هستند که این داروها باعث شود که کرونا…
مهر درمان خبرنگار دارو 

  

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : به گزارش نامه نیوز، شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و 201هزار واحد قرار گرفته است.نمادهای افق، رانفور و کساوه بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای شستا، فملی و خودرو بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند. فوری: 5 برابر شدن یارانه نقدی در سال 1400 / یارانه این افراد 220 هزارتومان می شود سقوط شدید قیمت طلا و قیمت…
نامه نیوز بورس تهران خودرو جدول 

  

آغاز قرمز بورس امروز (99/11/08)شاخص کل بورس در معاملات صبح امروز با بیش از 13 هزار واحد افت به عدد یک میلیون و 201 هزار واحدی رسید.
گسترش شاخص خودرو فولاد 

  

محدودیت‌های کرونایی در تهران ادامه داردمعاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران با تاکید بر ادامه محدودیت های کرونایی در استان تهران، گفت: محدودیت ها در استان تهران ادامه دارد مگر موردی از طریق ستادملی مدیریت کرونا برای ما ابلاغ شود.
ایلنا تهران استانداری تهران 

  

قیمت سکه و طلا امروز 8 بهمن 99 / روند صعودی قیمت‌هاهر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی در بازار آزاد تهران امروز (چهار‌شنبه 8 بهمن) به قیمت 10 میلیون و 550 تومان به فروش رسید.
برنا قیمت سکه و طلا بهار 

  

8 نیروگاه بورسی برای خرید جذابند؟درحالی که صنعت نیروگاهی در بازار سرمایه مورد توجه است که برخی با واکاوی طرح های نیروگاهی به بحث جذابیت سهام نیروگاهی در بورس پرداخته اند.
اقتصادنیوز صنعت سرمایه سهام 

  

مقصد جدید قیمت سکه امامیاقتصاد نیوز: ورق در بازار سکه برگشت برخی معامله گران برای فتح کانال جدید قیمتی خود را آماده می کنند اما در بازار سکه امروز قیمت دلار حرف اصلی را می زند.
اقتصادنیوز قیمت اقتصاد دلار