اولین ورود پول حقیقی به بورس در سال 1400 رقم خورد

برپایه معاملات روز سه شنبه بیش از 6 میلیارد و 973 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش 51 هزار و 605 میلیارد ریال داد و ستد شد.همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با 509 واحد افزایش به 435 هزار و 231 واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با 332 واحد رشد به 283 هزار و 471 واحد رسیدند.شاخص بازار اول 15 هزار و 343 واحد و شاخص بازار دوم 30 هزار و 980 واحد افزایش داشتند.

اولین ورود پول حقیقی به بورس در سال 1400 رقم خورد

اعتمادآنلاین| برپایه معاملات روز سه شنبه بیش از 6 میلیارد و 973 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش 51 هزار و 605 میلیارد ریال داد و ستد شد.همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با 509 واحد افزایش به 435 هزار و 231 واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با 332 واحد رشد به 283 هزار و 471 واحد رسیدند.شاخص بازار اول 15 هزار و 343 واحد و شاخص بازار دوم 30 هزار و 980 واحد افزایش داشتند.

 

به گزارش تعادل، در بورس روزگذشته حقیقی‌ها حدود 70میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد چهار هزار و 250میلیارد تومان بود، افراد حقیقی83درصد یعنی سه هزار و 540میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان دو درصد از کل معاملات شد.بیشترین ورود پول حقیقی به بازارسهام در سه گروه «فلزات اساسی»، «محصولات شیمیایی» و «شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و موسسات اعتباری» و «مواد و محصولات دارویی»به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

 

همچنین افزایش سهام حقیقی‌ها در 50نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 68نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 400میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم 310میلیارد تومان بود.آخرین قیمت84نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آنها افزایش یافته و 461نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

 

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد «فولاد مبارکه اصفهان» با سه هزار و 506 واحد، «شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی» با دو هزار و 311 واحد، «ملی صنایع مس ایران» با دو هزار و 153 واحد، «نفت و گاز پتروشیمی تامین» با یک هزار و 326 واحد، «معدنی و صنعتی چادرملو» با یک هزار و 139 واحد، «فولاد خوزستان» با یک هزار و 14 واحد و «پالایش نفت اصفهان» با 989 واحد، «صنایع پتروشیمی خلیج فارس» با 790 واحد و «پتروشیمی نوری» با 754 واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

 

در مقابل، نماد «شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین» با 124 واحد، «تولیدی فولاد سپید فراب کویر» با 116 واحد، «شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی» با 114 واحد، «بانک صادرات ایران» با 87 واحد، «فولاد آلیاژی ایران» با 87 واحد، «گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید» با 72 واحد، «بورس اوراق بهادار تهران»، «باما» با 65 واحد، «مبین انرژی خلیج فارس» با 60 واحد و «بانک تجارت» با 56 واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. بر پایه این گزارش، در چهارمین روزهفته نماد «سایپا»، «پالایش نفت اصفهان»، «ایران‌خودرو»، «فولاد مبارکه اصفهان»، «گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو»، «ملی صنایع مس ایران» و «بانک تجارت» در گروه نمادهای پرتراکنش قرار داشتند.گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه دو میلیارد و 571 هزار برگه سهم به ارزش هفت هزار و 75 میلیارد ریال دادوستد شد.

 

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

 

در روز مذکور شاخص فرابورس نیز بیش از 143 واحد افزایش داشت و روی کانال 17 هزار و 940 واحد ثابت ماند.همچنین در این بازار 910 میلیون و 63 هزار برگه سهم به ارزش 22 هزار و 200 میلیارد ریال دادوستد شد. روز سه شنبه نمادهای«پلیمر آریا ساسول»، «پتروشیمی زاگرس»، «فولاد هرمزگان جنوب»، «سرمایه‌گذاری صبا تامین»، «پتروشمی تندگویان»، «شرکت آهن و فولاد ارفع»، «هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه»، «گروه توسعه مالی مهر آیندگان»، «سنگ آهن گهرزمین» و «بیمه پاسارگاد» تاثیر مثبت بر شاخص این بازار داشتند. همچنین نماد «صنایع ماشین‌های اداری ایران»، «زغال‌سنگ پرورده طبس»، «پتروشیمی مارون»، «قاسم ایران»، «بیمه سامان»، «سهامی ذوب‌آهن اصفهان»، «گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی»، «سرمایه‌گذاری مس سرچشمه»، «ذوب روی اصفهان» و «تولید برق ماهتاب کهنوج» تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

 

ارزش سهام عدالت افزایش یافت

 

در پایان معاملات چهارمین روز هفته بازار سرمایه، ارزش سهام عدالت در مقایسه با روز گذشته، 2.3درصد افزایش یافت و ارزش سبد 532هزار تومانی و یک میلیون تومانی سهام عدالت به ترتیب به 11 میلیون و 582هزار تومان و 21 میلیون و 816هزار تومان رسید.با احتساب این موضوع، ارزش 60درصد قابل فروش سبد 532هزار تومانی سهام عدالت به 6 میلیون و 949هزار تومان رسیده است.

پول ایران خودرو بانک صادرات   اخبار برگزیده
  

ویدئو| مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا به کجا رسید؟مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اکنون به کجا رسیده است؟
مثلث ایران ایران و آمریکا وین 

  

کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه دادند/ جلسه گفت‌و‌گو و ارائه برنامه کاندیداها ادامه داردسخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: تاکنون آقایان مصطفی تاجزاده، محمود صادقی، مسعود پزشکیان، محمد شریعتمداری، محمد صدر، محسن هاشمی، صادق خرازی، عباس آخوندی و مصطفی کواکبیان و همچنین خانم‌ها شهیندخت مولاوردی و زهرا شجاعی برنامه‌های خود را ارائه و به پرسش‌های اعضای مجمع عمومی پاسخ دادند.
ایلنا ایران صادق خرازی عباس آخوندی 

  

مصوبه جدید شورای نگهبان ، نه شرعی است نه حقوقی و سیاسیعباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:متنی که از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد، اتفاق نادری در تاریخ 42 سال پس از انقلاب بود. به نظرم خودشان نیز خوب می‌دانند که این متن واجد اعتبار حقوقی نیست و به هیچ‌وجه الزام‌آور برای وزارت کشور و هیچ مرجع دیگری نیست. در نتیجه برای توجیه آن به نکاتی اشاره کردند که چیزی جز ادعای فوق را ثابت نمی‌کند.
۵۵ آنلاین شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

بررسی تاثیر ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان شوراها بر رفتار انتخاباتی شهروندانعضو شورای عالی استان‌ها معتقد است با ردصلاحیت‌های گسترده کاندیداهای شوراها و خالی ماندن برخی صندلی‌ها در برخی از شهرها، متاسفانه بخشی از مردم عملا در انتخابات شرکت نمی‌کنند و انگیزه مشارکت شهروندان به طور حتم کاهش خواهد یافت.
ایلنا شوراهای شهر خبرنگار شورای نگهبان 

  

اصرار خودروسازان به افزایش بیشتر قیمت خودروبا وجود تصویب افزایش 10 درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو، ظاهراً خودروسازان به افزایش 9 درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند.
خودروتک خودروسازان بهره وری افزایش قیمت 

  

احمدی‌نژاد: مسئولین خودشان واکسن زده‌اند خیالشان راحت استمن احتمال می‌دهم مسئولین کشور خودشان واکسن زده‌اند. خیالشان راحت است. خیلی نگران مردم نیستند. سوز و گدازی نمی‌بینیم. آدم بگوید روزی 450 نفر فوت می‌کنند، خیلی راحت. هیچ تغییری در روش‌ها و منش‌ها داده نمی‌شود. این امر فضای ذهنی و روحی مردم را سخت می‌کند.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد دولت دهم مترو 

  

جزئیات جدید از ترور سردار سلیمانی/ چه کسانی تلفن حاج قاسم را ردیابی کردند؟سه تیم تک‌تیرانداز خود را در فاصله 500 تا 800 متر دورتر از "منطقه ترور" مستقر کرده بودند، که همان جاده ورودی به فرودگاه بود، و به نحوی قرار گرفته بودند تا هدف خود را هنگام خروج از فرودگاه در یک مثلث احاطه کنند.
اقتصادنیوز سردار سلیمانی تلفن جاده 

  

افشاگری سنگین پرسپولیسی ها علیه زردها+جزئیات بیشترتیم سپاهان در سال 1350 با هدایت محمود یاوری در برابر پرسپولیس قدرتمند آن زمان با نتیجه تحقیرآمیز 6 بر صفر شکست خورد.
خانه فوتبال بهاره رهنما فوتبال بازی 

  

توئیت جدید ظریف: بایدن باید تصمیم بگیردوزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: رئیس جمهور بایدن باید تصمیم بگیرد که آیا ایالات متحده به بی‌قانونی ادامه خواهد داد و یا به قانون پایبند می‌شود.
فردا رئیس جمهور وین قانون 

  

اعلام پیش فروش سایپا با شاهین و 4 خودرو دیگر + مبالغ پیش پرداختسایپا برنامه پیش فروش خود به مناسبت عید سعید فطر را اعلام کرد. در این پیش فروش خودرو شاهین و 4 محصول دیگر سایپا عرضه شده است.
خودروتک سایپا خودرو خودروسازان 

  

ظریف روی مین رفتبه جهت بررسی دو مشکل عمده انتخابات یعنی رد صلاحیت‌ها و میزان مشارکت گفتگو کردیم با منصور حقیقت پور فعال سیاسی اصولگرا و نماینده مجلس نهم که مشروح آن را می‌خوانیم:
مستقل‌آنلاین دولت سردار سلیمانی رئیس جمهور 

  

تذکر رهبری به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ظریف نیست/ پشت پرده افشای فایل صوتی باید مشخص شود/ جریان رقیب بدنبال ناامیدی اصلاح‌طلبان استیک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: سخنان رهبری درباره برخی از گفته‌های وزیر امورخارجه به معنای این نیست که آقای ظریف مهره سوخته است.
ایلنا محمدجواد ظریف اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف شناخته‌شده ترین رقیب جدی جریان اصولگرا است/ اصولگرایان به اجماع نخواهند رسید/ عملکرد شورای نگهبان مشخص می‌کند مشارکت چگونه باشدیک کنشگر سیاسی اصوگرا فضای انتخاباتی جریان‌‌های سیاسی کشور را مورد بررسی قرار داد و میزان مشارکت را وابسته به عملکر شورای نگهبان دانست.
ایلنا اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

آغاز فروش اقساطی محصولات MVM با پیش پرداخت 30 درصدطرح جدید فروش اقساطی محصولات ام وی ام شرکت مدیران خودرو ویژه ماه اردیبهشت ماه آغاز شد.
خودروتک خودرو ماه ایران 

  

متن عجیب ارسالی به واتس آپ استقلالی‌ها+جزئیات بیشتر را بخوانیداستقلال نماینده پرقدرت کشورمان با اقتدار صدرنشین گروه خود در آسیا شد اما باز هم کادرفنی این تیم، آبی پوشان را ممنوع المصاحبه کرد!
خانه فوتبال مصاحبه کعبه فرهاد مجیدی 

  اخبار داغ
  

احیای سنت چهارشنبه های صعودی در بورس + نموداراقتصادنیوز: امروز 22 اردیبهشت 1400 در آخرین روز کاری هفته شاخص کل بورس به روند صعودی دو روز اخیر ادامه داد.
اقتصادنیوز شاخص 

  

گم شدن 200 هزار دُز واکسن کرونا صحت دارد؟سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: ادعای گم شدن چند صدهزار دُز واکسن وارداتی کرونا به هیچ وجه صحت ندارد.
اقتصادنیوز دارو 

  

موج‌های خبری چه بر سر بورس می آورد؟برخی کارشناسان بر این باورند که جریان انتخابات ریاست جمهوری و مذاکرات برجام باعث موج جدید افت و خیز بازار سرمایه می‌شود و در این بین اقبال گروه‌های دلاری و گروه‌هایی که p/e پایین‌تری دارند و اصلاح قیمت مناسبی داشتند، بیشتر است.
گسترش سرمایه پتروشیمی انتخابات ریاست جمهوری 

  

پیش بینی یک نماینده مجلس از آینده بورسپورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سود صنایع اصلی و شرکت‌های تاثیر گذار در بازار سرمایه، مثبت ارزیابی شده به همین دلیل مسیر بازار سرمایه در سال جاری مثبت خواهد بود.
گسترش مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس سود 

  

ماجرای گم شدن 200هزار دُز واکسن وارداتی کروناسخنگوی سازمان غذا و دارو به اظهارات برخی افراد از جمله برخی نمایندگان مجلس مبنی بر گم شدن 200هزار یا چندصدهزار دز واکسن وارداتی کرونا پاسخ داد.
گسترش وزارت بهداشت دارو واردات 

  

بورس در انتظار روشن شدن ابهامات سیاسیدر همه کشورها رویدادهای سیاسی مهم مانند انتخابات ریاست جمهوری تاثیر بسزایی در روند بازارهای مختلف می گذارد، قطعا در بازار سرمایه هم اثر گذار است اما به این معنی نیست که روند فعالیت از مسیر اصلی خارج می شود.
گسترش بورس تهران انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری