ایلنا   |  اقتصادی  |  

معرفی بهترین دانشگاههای پزشکی ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی

برای بسیاری از دانشجویان، تحصیل در رشته پزشکی تنها یک رویا باقی می‌ماند. برای بسیاری از دانشجویان، تحصیل پزشکی در کشور خودشان بخاطر شرایط سخت قبولی در این رشته یا بخاطر هزینه ی زیاد شهریه، غیرممکن است.

معرفی بهترین دانشگاههای پزشکی ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی

برای بسیاری از دانشجویان، تحصیل در رشته پزشکی تنها یک رویا باقی می‌ماند. برای بسیاری از دانشجویان، تحصیل پزشکی در کشور خودشان بخاطر شرایط سخت قبولی در این رشته یا بخاطر هزینه ی زیاد شهریه، غیرممکن است.

تحصیل پزشکی در ترکیه فرصتی در اختیار دانشجویان بین المللی قرار میدهد تا بتوانند از این طریق رویای پزشک شدن خود را به حقیقت بدل کنند. شما می‌توانید در دانشگاه های معتبر ترکیه واقع در استانبول، آنکارا یا ازمیر، در رشته ی پزشکی پذیرش تحصیلی بگیرید و به زبان ترکی و یا انگلیسی تحصیل کنید.

پذیرش تحصیلی و تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه یکی از روش‌های دریافت اقامت ترکیه است که پروسه‌ای زمان‌بر و نسبتا پیچیده دارد. این در حالیست که برخی والدین ترجیح می‌دهند از طریق سرمایه‌گذاری برای دریافت اقامت و شهروندی ترکیه اقدام کنند. با دریافت حق شهروندی متقاضی، حق شهروندی به فرزندان وی نیز اعطا می‌گردد؛ بدین‌ترتیب ایشان براحتی می‌توانند برای تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه اقدام کنند و از تمامی حقوق شهروندی ترکیه نیز برخوردار باشند.

آیا دانشجویان بین المللی هم می توانند در دانشگاه های پزشکی ترکیه ثبت نام کنند؟

بله، تحصیل پزشکی در ترکیه برای دانشجویان بین المللی آزاد است و حتی این رشته به زبان انگلیسی تدریس می شود. با این حال، دانش آموزان همچنان باید زبان ترکی را یاد بگیرند و بلد بودن زبان ترکی برای کارآموزی بالینی آنها ضروری است، چراکه اکثر بیماران آنها ترک زبان هستند. برخی از دانشگاه ها دروس زبان ترکی را معمولاً در ترم های اول ارائه میکنند که دانش آموزان برای واجد شرایط بودن جهت گذراندن کارآموزی بالینی باید ترکی بلد باشند. به غیر از مهارت های زبان انگلیسی و ترکی، پذیرش در اکثر دانشکده های پزشکی ترکیه، مستلزم ارائه مدارک زیر است:

دیپلم دبیرستان که دوازده سال تحصیل را ثابت می کند. رونوشت سوابق و توصیه نامه از مدرسه قبلی کپی اسکن شده پاسپورت یا شناسنامه معتبر معدل بالا و نمرات عالی در علوم سخت کسب نمره قبولی/بالا در آزمون ورودی مدرکی دال بر درآمد یا بورسیه تحصیلی که نشان دهد می توانید از پس هزینه های زندگی در ترکیه برآیید

همه دانشکده های پزشکی در ترکیه دانشجویان خارج از کشور را می پذیرند، و تعداد معدودی از دانشگاه ها که در آنجا به زبان انگلیسی هم تدریس میشود عبارتند از دانشگاه هاجت تپه، دانشگاه استانبول و دانشگاه آنکارا.

در نظر داشته باشید، درصورتیکه کشور ترکیه را برای تحصیل انتخاب کرده‌اید، بعد از گرفتن پذیرش تحصیلی باید برای دریافت ویزای تحصیلی و کیملیک کارت (کارت اقامت ترکیه) اقدام کنید. ازآنجاییکه اکثر ایرانیان به زبان ترکی تسلط ندارند، بهتر است از یک مشاور قابل اعتماد در کل فرایند دریافت اقامت ترکیه کمک بگیرند. گونش‌اینوست، با کادری مجرب از مشاوران حرفه‌ای شما را در فرایند دریافت اقامت ترکیه یاری خواهد کرد.

برنامه آموزشی رشته ی پزشکی در دانشگاه های پزشکی ترکیه چگونه است؟

مانند بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی، دانشکده های پزشکی ترکیه نیز یک برنامه درسی فشرده برای پزشکی ارائه می دهند که فقط شش سال طول می کشد و بدون نیاز به گذراندن دوره پیرا پزشکی است. نمونه برنامه درسی از دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe) به شرح زیر است:

سیستم پزشکی مربوط به هر سال به شش مرحله تقسیم می شود. مرحله اول شامل مقدمه ای بر پزشکی و رفتار حرفه ای است که طی این مرحله علوم پایه مجدداً تدریس میشوند. در مرحله دوم، چند موضوع بالینی مانند زیست شناسی انسانی و میکروبیولوژی تدریس می شود. بحث پاتولوژی، فارماکولوژی، فیزیوپاتولوژی و سایر موضوعات اصلی پیچیده تر در فاز 3 است. و در بین این سه مرحله، یک آزمون کتبی و عملی از دروس تدریس شده اخذ میشود.

مرحله ی 4 و 5 بر روی کارآموزی بالینی در کلینیک‌ها متمرکز خواهد بود که در پایان، دانشجو مورد ارزیابی نیز قرار خواهد گرفت. مرحله ششم و آخرین مرحله کارآموزی با حقوق همراه است. در این مرحله، دانشجویان زیر نظر یک پزشک، بطور واقعی اقدامات مراقبتی را از یک بیمار به عمل خواهند آورد. بعد از فارغ التحصیلی، دانشجویان با گذراندن 2 سال خدمت اجباری در یک بیمارستان محلی، میتوانند مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند.

بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه 1.دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe)

بدنبال تأسیس دانشکده پزشکی دانشگاه حاجت تپه در سال 1963، موسسه ی بهداشت کودک دانشگاه آنکارا نیز تأسیس شد. چیزی که این دانشکده پزشکی را در بین رقبا متمایز کرده است این است که آنها دامنه بسیاری از رشته ها را در یک موضوع ادغام می کنند و این باعث کوتاه شدن سالهای تحصیل پیرا پزشکی و پزشکی آنها می شود. در نتیجه، دانشگاه حاجت تپه بهترین دانشکده پزشکی در ترکیه است. آنها همچنین 30 درصد برنامه درسی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند که باعث می شود برنامه آموزشی پزشکی آنها برای خارجی ها مناسب باشد. درصورتیکه برای تحصیل در رشته پزشکی قصد دارید به کشور ترکیه مهاجرت کنید، می‌توانید برای خرید آپارتمان در شهر آنکارا اقدام کنید. لازم است بدانید، قیمت ملک در شهر آنکارا در مقایسه با استانبول نسبتا ارزان‌تر می‌باشد.

2.دانشگاه استانبول

دانشکده پزشکی دانشگاه استانبول اولین دانشکده پزشکی ترکیه است که به سال 1453 بازمی گردد، اما این دانشکده تا سال 1827هنوز رسما تأسیس نشده بود. این دانشکده به عنوان دانشکده ی پیشرو در آموزش پزشکی و همچنین اولین دانشکده ی پزشکی ترکیه است که علوم پزشکی مدرن را با جدیدترین فناوری ها ارائه می دهد.

در سال 1967، به دلیل مسائل اداری و آموزشی، دانشکده پزشکی به دو بخش تقسیم شد: دانشکده پزشکی استانبول و دانشکده پزشکی سراپاشا (Cerrahpaşa). مجله پزشکی سراپاشا یکی از مطبوعات پیشرو در انتشارات پزشکی در ترکیه است. در این دانشگاه برنامه های آموزشی پزشکی به دو زبان انگلیسی و ترکی ارائه میشود.

3.دانشگاه آنکارا

پس از جمهوری شدن ترکیه، تعداد دانشجویان پزشکی افزایش یافت که دانشکده پزشکی استانبول دیگر نمی توانست پذیرای این حجم از دانشجو باشد. نیاز به تاسیس دانشکده پزشکی دیگر، بسیار بالا بود که این امر منجر به تأسیس دانشکده پزشکی آنکارا در سال 1945 شد. بنابراین دانشکده پزشکی دانشگاه استانبول اولین دانشکده پزشکی در ترکیه است، اما دانشگاه آنکارا اولین دانشکده پزشکی است که در زمان جمهوری شدن ترکیه ساخته شده است.

این دانشگاه، تنها پس از چند سال، به سرعت به یکی از بهترین دانشکده های پزشکی ترکیه بدل شد. در سال 2018، این دانشگاه یک برنامه آموزشی پزشکی ارائه کرد که طی آن آموزش بطورکامل به زبان انگلیسی تدریس می شود تا فارغ التحصیلان بتوانند در سطح بین المللی کار کنند و همچنین خود دانشگاه بتواند دانشجویان بین المللی را جذب کند.

4. دانشگاه اژه

برخلاف سه دانشگاه قبلی، برنامه پزشکی دانشگاه اژه (Ege) فقط از زبان ترکی برای آموزش استفاده می کند. رویکرد آنها در آموزش پزشکی از برنامه یکپارچه سازی عمودی استفاده می کند که مبتنی بر اندام است. دانشگاه Ege  همچنین یکی از اولین دانشکده های پزشکی در ترکیه است که توسط هیئت ملی اعتباربخشی آموزش پزشکی (TEBDAD)  تایید شده است. این مرکز مجهز به زیرساخت‌ها و برنامه‌های پزشکی برای ارائه آموزش عالی پزشکی مانند آزمایشگاه‌های بیمار شبیه‌سازی شده، ماژول‌های مطالعه امراض خاص، برنامه‌های آموزشی پژوهشی و غیره است.

این دانشگاه همیشه پذیرای دانشجویان بین المللی است. اولین سال تحصیلی آنها در سال 1955 شامل 20 دانشجوی خارجی از تعداد کل 90 دانشجو بود. با این حال، پذیرش در این دانشگاه برای دانشجویان غیرترکی به شرط قبولی در آزمون مهارت زبان ترکی انجام میشود. رد شدن در این آزمون به این معنی است که دانشجو باید یک دوره مقدماتی  زبان ترکی را بگذراند.

5.  دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه (Dokuz Eylül Üniversitesi)

دانشگاه اژه به یک موسسه عظیم با امکانات و دانشکده های بسیار در استان های مختلف تبدیل شد. بر این اساس، در طول سال 1982، دانشگاه اژه از طریق مصوبه 41 قانون بنیاد مؤسسات آموزش عالی تقسیم شد. برخی از دانشکده های آن خود به عنوان دانشگاهی مجزا دایر شدند، از جمله دانشگاه دوکوز ایلول.

دانشگاه دوکوز ایلول در حال حاضر یکی از بهترین دانشکده های پزشکی ترکیه است که هم‌تراز با دانشگاه اژه است و درست مانند دانشگاه اژه، آنها پذیرش دانشجوی بین المللی دارند اما تدریس فقط به زبان ترکی انجام میشود.

6. دانشگاه کوچ

اگر علاقه مند به ثبت نام در دانشگاه کوچ هستید، آماده باشید تا در دانشکده های متعدد آن درس بخوانید زیرا آنها سه سال اول برنامه آموزش پزشکی را در دانشکده ی روملی فنری ( ( Rumeli Feneri  خود تدریس می کنند. در حالی که کارآموزی بالینی در بیمارستان آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه کوچ در توپکاپی مستقر است. آموزش پزشکی آن‌ها به زبان انگلیسی و بر مبنای طب یونانی است. برنامه درسی آنها از محوریت تشریح ستون‌ فقرات و برنامه‌های تحقیقاتی و بهداشت عمومی پیروی می‌کند. این دانشکده پزشکی برتر در ترکیه قصد دارد از این مدل برای داشتن پزشکان عالی و مجرب که قادر به رسیدگی به مسائل بهداشتی قرن بیست و یکم باشند، استفاده کند.

7. دانشگاه قاضی (Gazi Üniversitesi)

مانند دانشگاه دوکوز ایلول، دانشگاه قاضی نیز شامل دانشکده های مختلفی است. دانشگاه قاضی، مشتکل از دانشکده آکادمی مهندسی و معماری، آکادمی علوم اقتصادی و تجاری، دانشکده فنی حرفه ای، دانشکده فنی حرفه ای دختران و آکادمی مهندسی دولتی آنکارا بود.

دانشکده پزشکی دانشگاه قاضی، یکی از برترین دانشگاه‌های پزشکی ترکیه، قبلاً بخشی از آکادمی علوم اقتصادی و بازرگانی آنکارا بود که سابقا به عنوان یک بیمارستان برای امور اورژانس و تروماتولوژی در سال 1979 ساخته شده بود. در سال های ابتدای تاسیس، این دانشکده پزشکی به محدودیت مکانی و نبود محیط آزمایشگاهی با مشکل مواجه شده بود که این نیاز آنها اکثرا از طریق استفاده از محیط پادگان ها مرتفع میشد. ‌پس از سالها تلاش جهت تهیه و تکمیل تجهیزات و بهبود برنامه ی آموزشی، دانشگاه قاضی به یکی از مؤسسات پیشرو در پزشکی بدل شد. همچنین این دانشگاه اولین دانشگاه دولتی است که موفق به اخذ مجوز از مؤسسه استانداردهای کیفیت ترکیه (TQSI) شده است.

پایان رپرتاژ آگهی

آموزش پزشکی ترکیه شبیه سازی   اخبار برگزیده
  

به دموکراسی سازمانی در دانشگاه تهران معتقدم/ باید از خرد جمعی استفاده کنیمرییس دانشگاه تهران با بیان اینکه به دموکراسی سازمانی در دانشگاه تهران معتقدم، بر لزوم استفاده از خرد جمعی تاکید کرد.
ایلنا دموکراسی دانشگاه تهران تهران 

  

فوری/ افزایش قیمت خودروهای سایپا و ایران خودرو+ قیمت جدید محصولاتمجوز افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا صادر شد.
اقتصادنیوز افزایش قیمت قیمت سایپا 

  

تمهیدات اورژانس تهران برای آلودگی هوا در میادین پرتردد شهرسرپرست اورژانس تهران از تمهیدات اورژانس تهران برای آلودگی هوا در میادین پر تردد شهر خبر داد.
ایلنا اورژانس تهران آلودگی هوا 

  

تشکیل دولت در سایه از سوی اصلاح‌طلبان، ادعایی بی‌اساس استغلامعلی رجایی گفت: اصلاح طلبان حتی در دولت فراجناحی رئیسی هم که شعار آن داده می شد جایی ندارند. بنابراین من فکر می‌کنم ادعای تشکیل دولت در سایه غیرقابل اثبات است.
نامه نیوز دولت ازدواج سازمان انرژی اتمی 

  

اُمیکرون از دیگر سویه های کروناویروس خطرناکتر نیستمتخصصان آمریکایی و کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO) اظهار داشتند: اُمیکرون از دیگر سویه های کروناویروس خطرناکتر نیست.
۵۵ آنلاین بیمارستان ژاپن مصاحبه 

  

همصدایی اصلاح‌طلبان برای ایجاد تغییر در سیاست خارجی!دو روزنامه اصلاح‌طلب «شرق» و «اعتماد» امروز در اقدامی هماهنگ یا شاید هم اتفاقی از لزوما بازنگری و تغییر ریل‌گذاری در سیاست خارجی نوشته‌اند.
فردا اصلاح طلبان سیاست خارجی دولت 

  

اعتراف اسرائیل به گفتن دروغ بزرگی علیه ایرانمردی که ارتش اسرائیل را اداره می کرد معتقد است که خروج آمریکا از برجام برای اسرائیل تأثیر منفی داشت و ایران را از تمامی محدودیت ها رها ساخت و برنامه هسته ای اش را به یک مرحله بسیار پیشرفته رساند. این در حالی بود که خروج آمریکا از برجام به منزله یک پیروزی تاریخی برای اسرائیل و تضمینی برای امنیتش قلمداد می شد...
مثلث ایران ایران و آمریکا دونالد ترامپ 

  

واکنش رئیس بانک مرکزی به قیمت دلار: نه بابا چه خبره!واکنش جالب رئیس‌کل بانک مرکزی به 32هزار تومانی شدن دلار: نه بابا چه خبره!
مستقل‌آنلاین بانک مرکزی بانک قیمت 

  

واکسن نزده ها بخوانند!در ترددهای شخصی افرادی که دو دُز واکسن را نزده باشند و بخواهند به شهر‌های قرمز یا نارنجی کرونایی سفر کنند، مشمول جریمه یک میلیون تومانی خواهند شد. تردد واکسن نزده ها به شهر‌های زرد هم جریمه 500 هزار تومانی به همراه دارد.
مستقل‌آنلاین دلار سفر 

  

آیت الله مکارم: نظام آموزشی باید شیعی و اسلامی شودآیت الله مکارم شیرازی گفت: دستاوردهای علمای بزرگ شیعه باید در کتب درسی دانش آموزان و دانشگاهیان گنجانده شود.
مستقل‌آنلاین آموزش نجوم حوزه 

  

فوری: پرسپولیس به خودش آمد| جای خالی کاپیتان پر شد؟مدافعان پرسپولیس در غیاب سیدجلال حسینی عملکردی را از خود به نمایش گذاشتند تا در ادامه فصل نگرانی ها در خصوص غیبت های احتمالی کاپیتان اول سرخ ها کمتر از قبل باشد.
خانه فوتبال پرسپولیس بهاره رهنما محمدرضا گلزار 

  

اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس با وزیر خارجه دیدار می‌کننداین دیدار در روز جاری و در محل وزارت امور خارجه برگزار می شود.
مثلث مجلس شورای اسلامی کتایون ریاحی یارانه 

  

منشا ضعف‌ها در اداره شهر دوره چهارم شوراست/ "فساد" نتیجه نظارت حداقلی شوراییان استعضو اسبق شورای شهر تهران گفت: در فرهنگ مدیریتی هر کسی که بر سرکاری منصوب می‌شود و قدرت را به دست می‌گیرد، برای عملکرد مثبت و برنامه‌های مدیریتی گذشتگان اهمیتی قائل نبوده و نوعا به دنبال اِعمال نظرات شخصی و یا جناحی خودشان است.
ایلنا درآمد شورای شهر تهران تهران 

  

حاکمیت تحمل خود را در برابر اعتراضات معیشتی مردم بالا ببرد/ خودمان را فریب ندهیم/ وضعیت اقتصادی‌ هیچ کشوری با وجود تحریم‌ها، گل و بلبل نشده استقائم مقام حزب اعتماد ملی درباره علت افزایش اعتراض معیشتی مردم گفت: قبل از انتخابات رقبای اصلاح‌طلبان و حتی خود رئیس‌جمهور ‌گفتند سرنوشت معیشت مردم را به تحریم‌ها گره نمی‌زنیم. اما حالا آفتاب آمد دلیل آفتاب، می‌بینیم که سرنوشت همه چیز به تحریم‌ها گره خورده است. آیا می‌توان کشوری را به شهادت آورد که درگیر تحریم باشد ولی وضعیت اقتصادی‌اش گل و بلبل باشد؟
ایلنا ایران اصلاح طلبان بابک زنجانی 

  

قالیباف: شفافیت کل نظام باید از مجلس آغاز شودنماینده مردم تبریز در مجلس جزئیات جلسه غیر علنی صبح امروز مجلس درباره طرح شفافیت آرای نمایندگان را تشریح کرد.
فردا مجلس شورای اسلامی تبریز دولت 

  اخبار داغ
  

تزریق دوز سوم واکسن کرونا به یک میلیون و 971 هزار نفر رسید به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تا کنون 58 میلیون و 489 هزار و 565 نفر دوز اول، 48 میلیون و 926 هزار و 450 نفر دوز دوم و یک میلیون و 971 هزار و 229 نفر، دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند. ‌مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 109 میلیون و 387 هزار و 244 دوز رسید. در شبانه روز گذشته 396 هزار و 309 دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده…
مهر وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

آمار کرونا در ایران 18 آذر 1400آخرین آمار کرونا در ایران، 18 آذر 1400: فوت 78 نفر در شبانه روز گذشته
نامه نیوز ایران یارانه دولت 

  

آمار ابتلا به کرونا در 24 ساعت گذشتهبنابر اعلام وزارت بهداشت، طی 24 ساعت گذشته 3228 بیمار جدید کووید-19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه 78 تن نیز به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.
گسترش وزارت بهداشت 

  

آمار امروز کرونا 18آذر1400 / شناسایی 3228 بیمار کرونایی/ 78 نفر فوت شدندوزارت بهداشت اعلام کرد در شبانه‌روز گذشته 3228 نفر دیگر به تعداد بیماران مبتلا به کووید 19 در کشور افزوده شد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

آمار دوز سوم واکسن کرونا به یک میلیون و 971 هزار نفر رسید به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تا کنون 58 میلیون و 489 هزار و 565 نفر دوز اول، 48 میلیون و 926 هزار و 450 نفر دوز دوم و یک میلیون و 971 هزار و 229 نفر، دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند. ‌مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 109 میلیون و 387 هزار و 244 دوز رسید. در شبانه روز گذشته 396 هزار و 309 دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده…
مهر وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

خبر مهم برای افراد واکسینه نشده کرونارییس دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله (عج) گفت: مطالعات زیادی در خارج و داخل کشور انجام شده است که نشان می دهد میزان ابتلا، بستری و میزان مرگ و میر در افراد واکسینه نشده بیش از 10 الی 18 برابر بیشتر است.
گسترش ویروس واکسیناسیون سود 

  

آمار جدید ابتلا به کرونا در جهانبراساس تازه‌ترین آمار، آمریکا با بیش از 50 میلیون و 422 هزار بیمار مبتلا، همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با بیماری کرونا قرار دارد.
گسترش روسیه اندونزی پرو 

  

سیگنال مهم به بورس بازان /خریداران محتاط شدنداقتصادنیوز: با وجود سیگنال های مثبت در روز پایانی بازار سهام، خریداران همچنان با احتیاط نظاره گر بازار هستند.
اقتصادنیوز سهام 

  

تیک عصبی قاضی زاده هاشمی در برابر یک سوال جنجالی/ رئیس جمهور نمی خواهد مشکل بورس حل شود؟!7 ماه قبل بود که «سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی» چشم در چشم میلیون‌ها مالباخته‌ی بورس، به آنان وعده داد که «سه روزه» مشکل بورس را حل خواهد کرد.
اقتصادنیوز رئیس جمهور ماه 

  

از بورس چه خبر؟بازار بورس درهفته جاری صعودی کج دار و مریز را تجربه کرد؛ به طوری که شاخص کل بورس تنها توانست نسبت به هفته قبل 0.69 درصد افزایش یابد. این در حالی است که شاخص کل با معیار هم وزن نسبت به هفته قبل کاهشی باقی ماند.
نامه نیوز ایران خودرو خودرو وزن 

  

بیل گیتس زمان پایان کرونا را پیش بینی کرد!بیل گیتس میلیاردر آمریکایی و صاحب شرکت معروف مایکروسافت در صفحه مجازی خود با انتشار یک یادداشت پایان کرونا را پیشبینی کرد!
گسترش بیل گیتس مایکروسافت تولید 

  

قیمت دلار، یورو و درهم در بازار امروز پنجشنبه 1400/09/18قیمت دلار و قیمت درهم امروز رشد را تجربه کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو