مدرک Icdl چیست؟

رپورتاژ آگهی برنامه صدور مدرک Icdl شامل ماژول‌هایی است که بر طیف گسترده‌ای از موضوعات مانند ملزومات رایانه، یادگیری برنامه ورد (Word)، امنیت فناوری اطلاعات و همکاری آنلاین متمرکز هستند. هر قسمت از یک ماژول یادگیری و یک امتحان تشکیل شده است. در بخش یادگیری، کاربران مهارت‌های لازم را برای آمادگی در آزمون گواهینامه کسب … نوشته مدرک Icdl چیست؟ اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

مدرک Icdl چیست؟

رپورتاژ آگهی

برنامه صدور مدرک Icdl شامل ماژول‌هایی است که بر طیف گسترده‌ای از موضوعات مانند ملزومات رایانه، یادگیری برنامه ورد (Word)، امنیت فناوری اطلاعات و همکاری آنلاین متمرکز هستند.

هر قسمت از یک ماژول یادگیری و یک امتحان تشکیل شده است. در بخش یادگیری، کاربران مهارت‌های لازم را برای آمادگی در آزمون گواهینامه کسب می‌کنند و آزمون نشان می‌دهد که کاربر در زمینه‌های موردنیاز مهارت کافی را کسب کرده است.

کاربرد مدرک Icdl

Icdl یک نیاز اساسی است که چه در کسب‌وکار و چه در زندگی عادی به آن نیاز خواهید داشت و برای استخدام در بعضی شرکت‌ها به مدرک Icdl احتیاج دارید.

Icdl  به چه معنی است؟

احتمالاً برای شما سؤال است که کلمه Icdl چه معنی دارد؟ Icdl مخفف International Computer Driving License به معنای گواهینامه بین‌المللی کاربری کامپیوتر است.

سرفصل‌های آموزش Icdl

تا سال 2013 سرفصل‌های مدرک Icdl هفت بخش داشت که به مهارت‌های هفت‌گانه معروف بود.

مبانی فناوری اطلاعات

این بخش به آموزش‌های ویندوز خلاصه می‌شود و به شما مبانی و نکته‌های استفاده از ویندوز را به طور کامل یاد می‌دهد.

پردازش متن

بخش پردازش متن به آموزش نرم‌افزار Word که امروزه در بسیاری از موارد مانند ادارات، مدارس، دانشگاه‌ها و… به کار می‌رود می‌پردازد.

صفحات گسترده

این سرفصل نرم‌افزار Exel را به طور کامل به شما آموزش می‌دهد. نرم‌افزار اکسل در مبحث حسابداری بسیار کاربرد دارد.

پایگاه‌داده

آموزش نرم‌افزار Access برای ساخت پایگاه‌داده برای پروژه‌های برنامه‌نویسی و حسابداری کاربرد دارد و یادگیری آن برای شما به‌ شدت مؤثر است.

برنامه ارائه تصویری

قطعاً اسم نرم‌افزار Power Point به گوش شما خورده است یا حداقل یکبار با آن سروکار داشته‌اید. مدرک Icdl شامل آموزش این برنامه هم می‌شود که در ارائه‌های درسی و شغلی بسیار کاربرد دارد.

استفاده از ایمیل و اینترنت

این بخش به شما آموزش استفاده از اینترنت، استفاده از ایمیل، مرورگرها و… را می‌دهد.

در ایران همچنان از همین سرفصل‌ها استفاده می‌شود و کارآموزان با آموزش این دوره‌ها مدرک Icdl دریافت می‌کنند.

مدرک Icdl در اروپا

بعد از سال 2013 مدرک Icdl به 18 مهارت و سه سطح پایه، متوسط و پیشرفته تقسیم شدند.

سطح پایه به بخش‌های ملزومات کامپیوتر، ملزومات آنلاین، پردازش متن، صفحات گسترده و تئوری تقسیم می‌شود.

سطح متوسط شامل ارائه تصویری، استفاده از پایگاه‌های داده، امنیت IT ، همکاری آنلاین، ویرایش تصویر، ویرایش وب، برنامه‌ریزی پروژه، طراحی دوبعدی به کمک رایانه، استفاده از سیستم‌های اطلاعاتی سالم، فناوری اطلاعات و ارتباطات  و بازاریابی دیجیتالی می‌شود.

مرحله بعدی دوره Icdl سطح پیشرفته است که شامل سرفصل‌های پردازش متن پیشرفته، صفحات گسترده پیشرفته، پایگاه‌داده پیشرفته، ارائه تصویری پیشرفته می‌شود که آموزش‌های تخصصی نرم‌افزارهای Word، Exel، Access و Power Point را ارائه می‌دهد.

دریافت مدرک Icdl چقدر زمان می ‌برد؟

دریافت این مدرک کاملاً به خود شما بستگی دارد. بعضی از افراد از قبل اطلاعات زیادی از سرفصل‌های آموزشی این دوره دارند که به آن کمک می‌کند زودتر از بقیه مدرک Icdl را دریافت کنند، اما بعضی هم ممکن است پیشینه زیادی از مباحث این دوره نداشته باشند که کار را کمی برای آن‌ها سخت‌تر می‌کند.

خیلی از افراد هفت مهارت این مدرک را یک جا آزمون می‌دهند که اگر قبول شوند با سرعت بیشتری به هدف خود خواهند رسید ولی اگر به‌صورت جداجدا امتحان بدهند عادی است که روند تهیه مدرک به زمان بیشتری احتیاج پیدا کند.

مدرک Icdl آنلاین

شما می‌توانید به‌ صورت حضوری یا مجازی در آموزشگاه کامپیوتر تمدن از آموزش‌های هر هفت مهارت بهره‌مند شوید و به همین شکل آزمون‌های دوره را هم پشت سر بگزارید و مدرک غیرحضوری یا آنلاین Icdl خود را دریافت کنید.

مدرک بین‌المللی Icdl

با دریافت مدرک بین‌المللی Icdl شما از مزایای قابل‌توجهی برخوردار خواهید بود.

این مدرک قابل‌ارائه به ادارات و سازمان‌های خارجی است و به‌ عنوان یک مدرک معتبر جهت استخدام و ارتقا درجه شغلی به کار می‌رود. این مدرک شناخته‌شده‌ترین و گسترده‌ترین مدرک کامپیوتری در سطح جهان است و راه ورود شما به جامعه اطلاعاتی و تحصیلات عالیه در زمینه IT است.

چند دلیل برای یادگیری Icdl

اگر پس از آموزش کامپیوتر در یک آموزشگاه کامپیوتر خوب به دنبال کار دفتری هستید و می‌خواهید در دفاتر دولتی و یا خصوصی به‌عنوان منشی و… فعالیت کنید یادگیری icdl  برای شما به‌شدت مؤثر خواهد بود.

امروزه همه چیز با تکنولوژی سروکار دارد حتی خریدهای خانه و… پس باید کارکردن با کامپیوتر و اینترنت را به‌خوبی بلد باشید.

اگر روزی نیاز به نامه‌نگاری یا ارائه به یک اداره یا شرکتی را داشته با نیاز دارید تا با نرم‌افزارهای Word و Power Point کار کنید و ازاین‌رو اگر دوره‌های Icdl را گذرانده باشید با راحتی از پس این کار برخواهید آمد.

با داشتن این مدرک می‌توانید در خانه کسب درآمد کنید و با نوشتن مقالات و ساخت پاورپوینت برای دانشجویان قادر به درآمدزایی هستید.

چرا Icdl ضروری است؟

در آموزش icdl مدرک Icdl از معتبرترین گواهینامه‌های جهان به شما می‌رود که با داشتن این مدرک به کارفرمایان می‌فهمانید که دارای توانایی‌های بسیاری در کارهای کامپیوتری هستید و می‌توانید کارمند مناسبی برای شرکت مربوطه باشید.

همان‌طور که گفتیم Icdl جزو شرایط اولیه برای استخدام در اکثر شرکت‌ها محسوب می‌شود چرا که در حال حاضر تمامی ادارات و سازمان‌ها اکثر کارها به‌وسیله کامپیوتر انجام می‌شود.

تا اینجا متوجه شدید که مهارت‌های هفت‌گانه Icdl نمایانگر سواد فرد در مهارت‌های کامپیوتری است. سازمانی که در نظر دارد نیروی انسانی یا کارمند استخدام کند باید مطمئن شود فرد موردنظر توانایی‌های لازم برای انجام امور اداری و کامپیوتری را دارد تا حقوقی که به کارمندانش پرداخت می‌کند به‌خوبی صرف شود.

اینترنت ایران رایانه   اخبار برگزیده
  

درخواست رئیسی جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمترئیس مجلس شورای اسلامی از درخواست رئیس جمهور جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طرح استیضاح در راستای اصلاح امور و پیشرفت کار است، بهتر است این فرصت را برای اصلاح اصولی ساختار به دولت بدهیم.
مثلث وزارت نیرو رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی 

  

طرح اصلاح قانون کاهش مجازات حبس تعزیری با فوریت بررسی می‌شودنمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری موافقت کردند.
ایلنا قانون بازداشت مجلس شورای اسلامی 

  

مربی پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شدیک پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شد
خانه فوتبال خودرو نساجی فوتبال 

  

تاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادندتاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادند. صحبت‌های انتقادی کارگردان «برادران لیلا» درباره تحریم‌ها در جشنواره مونیخ: یک فاجعه رخ داده و همچنان هم ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین خودکشی معتاد مسکن 

  

واریز یارانه نقدی جدید در دولت رئیسی/ کالابرگ چه زمانی توزیع می‌شود؟جانشین معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرار است یارانه نقدی در قالب یک پلتفرم و بستر، به کالابرگ تبدیل شود و مردم با مراجعه به فروشگاه‌ها بتوانند کالاها را خریداری کنند که خوشبختانه کارهای آن تا حد خوبی پیش رفته است.
فردا یارانه نقدینگی دولت 

  

لزوم ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به شورارئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا طی تذکری خواهان ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به این کمیسیون شد.
ایلنا شهرداری تهران جوانان مرگ 

  

چرا باید با غرب خبیث مذاکره کنیم وقتی از تحریم و مشکلات اقتصادی عبور کردیم؟بر چالش تحریم غلبه کرده و در حال خروج تدریجی از رکود اقتصادی هستیم. سؤال اساسی که مطرح می‌شود این است که با این ‌حال چه نیازی به مذاکره با غرب خبیث و جنایتکار است؟
مستقل‌آنلاین بانک جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

نامهٔ جبههٔ اصلاحات ایران به ابراهیم رئیسیاکنون به‌هر تقدیر این وظیفه و انتظار متوجه دولت جنابعالی است تا با کسب اختیارات لازم، هر چه سریع‌تر موضوع مذاکرات هسته‌ای کشور را با شجاعت و بر اساس تامین منافع ملی کشور به نتیجه برسانید.
مستقل‌آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران اقتصاد ایران 

  

اعلام آمادگی فرانسه برای توافق با ایران در وینوزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای با اشاره به سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران تصریح کرد که برای به نتیجه رساندن برجام آمادگی دارند.
مثلث فرانسه بانک صادرات بانک 

  

رونمایی از مربی جدید تراکتورسازیسرمربی جدید تراکتور دستیار خود را روسیه می آورد.
ایلنا تراکتورسازی ایران روسیه 

  

افزایش وام ضروری بازنشستگان به 15 میلیون تومانبازنشستگان کشوری منتظر دریافت وام 15 میلیون تومانی از تیرماه هستند.
ایلنا وام بازنشستگی خبرنگار 

  

فرصت احیای مذاکراتسفر بورل به تهران و تحرکات اخیر در روند مذاکرات برجامی با تحلیل‌های مختلفی همراه شده، مثلا «فرهیختگان» نوشته: اگر بخواهد توافقی اتفاق بیفتد، حداکثر تا نیمه‌ شهریور فرصت باقی است.
فردا سفر تهران روزنامه 

  

رئیس قوه قضاییه، نورانی و معتقد استمن رئیس نورانی قوه قضاییه فعلی را از 50 سال قبل و از دوره نوجوانی می‌شناسم و هم نسبت به خانواده و هم به خودشان شناخت دارم.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور قوه قضاییه تجاوز 

  

رئیسی: مردم اروپا هم از کوپن استفاده می کنندبرخی از کشور‌های اروپایی نیز به دلیل گرانی کالا‌های اساسی روش تخصیص کوپن را برای توزیع کالا در پیش گرفتند و برخی کالا‌ها را بدین شکل در کشورشان توزیع می‌کنند.
مستقل‌آنلاین گرانی اوکراین دختران 

  

مصوبه مجلس نقض قانون اساسی جمهوری اسلامی استدکتر گرجی می‌گوید: مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی به معنای دقیق کلمه نقض حق دادخواهی شهروندان و بنیان‌های قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون 

  اخبار داغ
  

آیا کرونا ساخته آزمایشگاه است؟بحث احتمال آزمایشگاهی بودن ویروس کرونا همچنان داغ است. کمیته‌ای از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در چین توصیه کرده که امکان نشت ویروس از آزمایشگاه‌ها بررسی شود، اما سه کشور مقاومت می‌کنند.
مستقل‌آنلاین ویروس چین برزیل 

  

علت افزایش تعداد مبتلایان به کرونا چیست؟اقتصادنیوز: معاون درمان وزارت بهداشت درباره علت افزایش میزان مبتلایان به کرونا در هفته گذشته این است که بیماری در کشورهای همجوار بیشتر است و میزان انجام تست‌ها در ایران بیشتر شده و به همین علت تعداد موارد شناسایی افزایش پیدا می‌کند.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت درمان ایران 

  

زیر سویه های جدید کرونا چقدر خطرناک هستند؟رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت:زدن ماسک در اتوبوس، مترو، تاکسی، مراکز خرید، ادارات و شرکت های خصوصی بسیار اهمیت دارد.
برنا ویروس ماسک اتوبوس 

  

علت افزایش آمار کرونا در هفته گذشته/ میزان ذخیره واکسن به گزارش خبرنگار مهر، سعید کریمی، در گفتگوی ویژه خبری شبکه خبر سیما، گفت: در حال حاضر ویروس کرونا از بین نرفته و مردم نباید ساده انگاری کنند. وی افزود: در حال حاضر با وجود ایمنی در بیشتر کشورها شرایط کرونا مطلوب نبوده ولی در ایران شرایط مناسب است‌. یکشنبه هفته گذشته میزان افزایش مراجعه به پنج هزار نفر رسیده که امروز این آمار کاهش پیدا کرده است و میزان بستری به 350 عدد در روز…
مهر درمان وزارت بهداشت خبرنگار 

  

رشد ارزش صنعت حمل و نقل در بورسدر بهار 1401 با افزایش بازدهی نماد های گروه حمل و نقل نسبت به زمستان پارسال؛ شاخص این صنعت با افزایش محسوسی همراه بود اما تورم فصلی بهار امسال در رشد اسمی شاخص صنعت حمل و نقل نقش داشت.
اقتصادنیوز صنعت حمل و نقل تورم 

  

105 شهر کشور در وضعیت زرد کرونایی به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس آخرین به‌روز رسانی‌ها، همانند هفته‌های گذشته، هیچ یک از شهرهای کشور در وضعیت قرمز و نارنجی نیستند. طبق اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از 91 به 105 شهر افزایش و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از 357 به 343 شهر کاهش یافت. بر این اساس اکنون، صفر شهر قرمز و صفر شهر نارنجی در کشور داریم. همچنین 105 شهر در…
مهر وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

343 شهر کشور در وضعیت آبی/ افزایش شهرهای زردکروناییبر اساس اعلام وزارت بهداشت، تعداد شهرهای با وضعیت زرد از 91 به 105 شهر افزایش و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از 357 به 343 شهر کاهش یافت.
ایلنا وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

5 راهکار پیشنهادی برای کاهش قیمت خودرو5 راهکار اصلی برای کاهش قیمت خودرو در گزارش تحول صنعت خودرو پیش‌بینی شده که یکی از این راه‌ها روش‌ تامین مالی زنجیره‌ای است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

ادعای عجیب کره شمالی علیه کره جنوبی درباره منشأ کرونا + جزئیاتپیونگ‌یانگ، بالن‌های ارسالی از سمت کره جنوبی را عامل ‌همه‌گیری کرونا در کره شمالی می‌داند.
نامه نیوز کره جنوبی کره شمالی بالن 

  

کیم، عامل شیوع کرونا در کره شمالی را معرفی کرداقتصادنیوز: کره شمالی پس از ادعای بحث‌برانگیزش مبنی بر عاری بودن این کشور از ویروس کرونا برای بیش از دو سال، بالاخره در 12 ماه مه امسال به همه‌گیری کووید-19 اعتراف کرد.
اقتصادنیوز کره شمالی ویروس ماه 

  

لاماها مفید برای مقابله با ویروس کرونا | لاماها به کمک انسان ها آمدندمحققان دریافته‌اند که لاماها آنتی‌بادی‌هایی تولید می‌کنند که تقریباً یک‌دهم اندازه آنتی‌بادی‌های معمولی هستند. این ذرات ایمنی بسیار پایدارند و می‌توانند محکم به ویروس‌ها وصل شوند.
۵۵ آنلاین ویروس تولید سیستم ایمنی 

  

الزامی جدید بورسی برای استقلال و پرسپولیسرئیس سازمان خصوصی سازی گفت: استقلال و پرسپولیس حتما باید متن کامل همه قرارداد‌های مالی مهم خود را به شرکت فرابورس و سازمان خصوصی سازی ارائه کنند.
گسترش باشگاه استقلال استقلال پرسپولیس 

  

تغییرات جدید در نقشه کرونایی کشور / کاهش شهرهای آبیاقتصادنیوز: براساس جدیدترین رنگ‌بندی کرونایی کشور که توسط وزارت بهداشت اعلام شد، تعداد شهرهای آبی رنگ کاهش یافت.
اقتصادنیوز رنگ وزارت بهداشت