برنا   |  فرهنگی  |  

پخش مسابقات فوتبال لطمه‌ای به سینما وارد نمی‌کند!

​رضا سعیدی‌پور مدیر سینما آزادی گفت: اکثر سینماداران فروش بلیت مسابقات جام جانی را با خانه سینما تسویه کرده‌اند و این در حالی است که سازمان سینمایی هیچ ضابطه‌ای برای پرداخت این مبالغ مشخص نکرده است.

پخش مسابقات فوتبال لطمه‌ای به سینما وارد نمی‌کند!

رضا سعیدی‌پور مدیر سینما آزادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری برنا، درباره پخش مسابقات تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: اگر ما بتوانیم به هر بهانه‌ای اعم از اکران فیلم خارجی یا پخش مسابقات حساس فوتبال شرایطی را فراهم سازیم که زمان مرده سینماها را زنده کند این اتفاق در جهت مثبتی برای سینما عمل خواهد کرد.

سعیدی‌پور خاطرنشان کرد: مطمئناً در زمان پخش مسابقات حساس فوتبال کسی برای دیدن فیلم به سینما نمی‌آید و اگر سینماها طبق روال عادی‌شان عمل کنند در ساعاتی که مسابقات حساسی پخش می‌شود خیابان‌ها خلوت و در نتیجه سینماها نیز خالی خواهد بود و ما می‌توانیم با پخش فوتبال در سالن‌های سینما فضایی برای دور هم جمع شدن خانواده‌ها فراهم کنیم تا فوتبال را در ساعات مرده سینما در کنار هم ببینند.

وی افزود: حتی اگر سینما را کنار بگذاریم مطمئناً هر اتفاقی که منجر به یک شادی جمعی در بین مردم شود اتفاق مثبتی است. وقتی سینماها در زمان پخش مسابقات فوتبال خالی هستند چرا نباید از این موقعیت برای پر کردن سالن‌ها استفاده کرد؟ از طرفی سه بازی ایران در جام جهانی خارج از ساعت پخش فیلم‌ها بود و تنها یکی از این بازی‌ها ساعت 18:30 برگزار شد که ما به جای اکران فیلم، مسابقه فوتبال را پخش کردیم. دو بازی بعدی ایران ساعت 23:30 بود که در آن زمان اصلا فیلمی در سینماها پخش نمی‌شد.

سعیدی‌پور با اشاره به بازی پرسپولیس و کاشیما آنتلرز در فینال جام باشگاه‌های آسیا اظهار داشت: حتی بازی تیم پرسپولیس نیز خارج از زمان پخش فیلم در سینماها بود. این بازی که ساعت 9:30 صبح برگزار شد باعث پر شدن چند سالن در سینمای آزادی شد که در آن ساعت که قرار بر خالی بودن سالن‌ها بود این اتفاق به نوعی به سینما سودرسانی کرد. مطمئناً همه سینماداران به این مسأله واقف هستند که سینمای ملی برای سینما اهمیتی بیشتر از این مسائل دارد و نمایش فیلم‌ها اتفاقی موقت است که هیچ لطمه‌ای به دیگر آثار سینمایی وارد نمی‌کند.

وی درباره تسویه حساب سینماها در نمایش بازی‌های جام جهانی با خانه سینما گفت: بنده جزو هیأت مدیره انجمن سینماداران هستم و طبق اطلاعاتی که دارم سهم تهیه‌کننده‌ها از پخش بازی‌های جام جهانی از سوی سینماها داده شده و اگر چند سینما هنوز تسویه حساب نکرده‌اند به دلیل شلختگی اداری است. انجمن سینماداران از سازمان سینمایی درخواست کرده که به آنها نامه‌ای برای تسویه حساب بدهند و سازمان هنوز هیچ نامه‌ای نداده و در این شرایط هیچ دلیلی وجود ندارد که سینماداران بدون مدرک پول را تسویه کنند ولی با این حساب بسیاری از سینماها از جمله سینمای آزادی که مدیریتش با بنده است مبلغ مشخص شده را به خانه سینما پرداخت کرده است.

مدیر سینما آزادی در پایان تصریح کرد: مطمئناً استقبال از بازی‌های آسیایی به اندازه جام جهانی نخواهد بود اما سینماها می‌توانند بدون اینکه به فیلم‌ها لطمه‌ای وارد شود چند سالن را به مسابقات تیم ملی کشورمان در زمانی که این مسابقات برگزار می‌شوند اختصاص دهند و این اتفاق از هر جهت می‌تواند به نفع سینمای ایران باشد.    

فوتبال ایران سینمای ایران   اخبار برگزیده
  

دردسر عجیب برای فوتبالیست مشهور/ حبس موقت تا زمان صدورحکم نهاییفوتبالیست مشهور تا زمان حکم نهایی در حبس می ماند.
برنا تایلند فوتبال بازداشت 

  

باشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی واکنش نشان دادباشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود واکنش نشان داد.
برنا باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  

تا می توانید مغز بخورید و فرقی نمی کند از کدامیک از مغزها استفاده کنید. بادام، بادام زمینی، فندوق... همگی پر خاصیت هستند.
برنا سرطان پروستات رژیم غذایی مغز 

  

پیش‌بینی پدیده استقلال درست از آب درآمدمهاجم استقلال می گوید این تیم با حمایت می تواند نتایج بهتری کسب کند.
برنا باشگاه استقلال استقلال بازی 

  اخبار داغ
  

تامین 15 میلیون دلار ارز برای تهیه 11 هزار تن کاغذ/ توزیع پنج هزار تن کاغذ بین 400 نفر ناشردبیر کارگروه ساماندهی کاغذ وزرات‌ارشاد از تامین 15 میلیون دلار ارز برای تهیه حدود 11 هزار تن کاغذ مورد نیاز نشریات و مطبوعات از سوی بانک مرکزی خبر داد.‌
ایلنا دلار ارز معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد 

  

جشنواره خوارزمی میدان رقابت برای تولید دانش استکرمانشاه - ایرنا - معاون فرماندار پاوه گفت: جشنواره نوجوان خوارزمی میدان رقابت برای تولید دانش و تفکر و ارتقای خلاقیت است و همه کسانی که در این مسیر تلاش می کنند، پیروز این رقابت ها هستند.
ایرنا تولید کرمانشاه ایرنا 

  

گل محمدی: تساوی برابر استقلال در آزادی ارزشمند بود / بازیکنان پدیده در حد تیم ملی نمایش نشان دادندسرمربی پدیده مشهد می‌گوید در بازی برابر استقلال هر دو تیم بیشتر روی تاکتیک‌های دفاعی متمرکز بودند و به همین دلیل مهاجمان دو تیم فرصت کمی داشتند.
ایلنا استقلال ورزشگاه آزادی بودجه 

  

سرمربی تیم فوتبال پدیده گفت:گرفتن یک امتیاز از استقلال در ورزشگاه آزادی ارزشمند بود.
نود استقلال فوتبال ورزشگاه آزادی 

  

طباطبایی: گرو و نیومایر در اروپا چقدر ارزش دارند؟ / استقلال گرانقیمت‌ترین نیمکت ایران را داردپیشکسوت استقلال تهران از عملکرد دو بازیکن خارجی این تیم رضایت ندارد.
ایلنا جوانان استقلال ایران 

  

طباطبایی: واقعاً ارزش نیومایر و گرو در اروپا چقدر است؟/ در مورد کیفیت این بازیکنان زودتر از اینها نظرم را گفته بودمهادی طباطبایی، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: خیلی‌وقت پیش گفتم دو بازیکن خارجی استقلال از کیفیت پایینی برخوردارند.
تسنیم ورزشگاه آزادی فوتبال اروپا فوتبال 

  

مردم توجهی به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز نکنندبا توجه به روند کاهشی نرخ ارز در بازار و تقویت مداوم ارزش پول ملی، برخی کانال های ناشناخته مجازی با انتشار جملات جعلی درباره"وضعیت اقتصادی کشور"، "هزینه‌بر بودن پایین نگاه داشتن قیمت ارز برای بانک مرکزی" و انتساب آن به رئیس کل بانک مرکزی تلاش می‌کنند نسبت به بازار پول و ارز در بین مردم نگرانی ایجاد کنند.
ایلنا پول روابط عمومی ارز 

  

پائولو سرجیو: می‌توان مقابل سایپا مبارزه کرد و به 3 امتیاز رسیدپائولو سرجیو، سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: در هفته گذشته با بازیکنان صحبت کردیم و به آنها نشان دادیم می‌توان مقابل سایپا مبارزه کرد و به سه امتیاز بازی رسید.
تسنیم سایپا فوتبال صنعت