مهر   |  فرهنگی  |  

«هارمونی پولی» در کتابفروشی‌ها

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «هارمونی پولی» نوشته اولیویا ملان و شری کریستی با ترجمه سید محمد باقر غروی نخجوانی به تازگی توسط انتشارات نشر یزدا با همکاری گروه نشریات سازمان چاپ و نشر، منتشر و راهی بازار نشر شده است. این کتاب جهت خودشناسی مالی و به عنوان نقشه راهی برای اشخاص و زوج‌هاست که در دو بخش اصلی «هارمونی پولی و شما» و «هارمونی پولی برای شما و شریک زندگی تان» و در 11 فصل به…

«هارمونی پولی» در کتابفروشی‌ها

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «هارمونی پولی» نوشته اولیویا ملان و شری کریستی با ترجمه سید محمد باقر غروی نخجوانی به تازگی توسط انتشارات نشر یزدا با همکاری گروه نشریات سازمان چاپ و نشر، منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این کتاب جهت خودشناسی مالی و به عنوان نقشه راهی برای اشخاص و زوج‌هاست که در دو بخش اصلی «هارمونی پولی و شما» و «هارمونی پولی برای شما و شریک زندگی تان» و در 11 فصل به مخاطب تفاوت‌های زن و مرد درباره پول: درک دو فرهنگ متفاوت، الگوهای قطبی سازی: رفع اختلاف بر سر قدرت و حرکت به سمت میانه، فراگیری نحوه شناسایی باورهای غلط و کنار گذاشتن آنها، تعیین وضعیت فعلی، شنیدن صداهایی از گذشته، پرداختن به شخصیت پولی، به اشتراک گذاری تاریخچه پولی و غیره به مخاطب اطلاعاتی را می‌دهد.

اولیویا ملان در مقدمه‌ای در ابتدا این کتاب می‌گوید:

«صحبت کردن درباره پول برای اکثر افراد دشوار است در تجربه روان درمانی ام، متوجه شده ام که مراجعین نمی‌توانند بدون غمگین و یا آزرده خاطر شدن درباره مباحث پولی صحبت کنند. در واقع گاهی برای آنها راحت تر است که راجع به موضوعات زناشویی یا ترس‌های کودکی حرف بزنند تا زندگی پولی شأن.

کاملاً به یاد دارم که در ابتدای دهه 1980 صحبت درباره پول بدترین تابو بود_ نه فقط در مطب درمان گر بلکه به طور عمومی متأسفانه برای تعدادی از ما هنوز هم چنین است چرا؟ به این دلیل که در فرهنگ ما مفهوم پول فراتر از ظاهر فیزیکی آن است؛ با عمیق‌ترین نیازهای احساسی ما به عشق، قدرت، امنیت، استقلال، کنترل و عزت نفس گره خورده است از آنجا که ما معمولاً نمی‌دانیم که پول دارای چنین ظرفیتی برای ایجاد فشارهای روحی، روانی و احساسی است بر سر آن می‌جنگیم بی آنکه بدانیم علت جنگ چیست و چگونه آن را رفع کنیم.

به ما در طول زندگی مان چندان الگوهای خوبی از چگونگی صحبت درباره پول ارائه نمی‌شود در نقطه مقابل، با آگهی‌های تبلیغاتی فراوانی بمباران می‌شویم که سعی دارند به ما ضرورت خریدن بهترین، جدیدترین، بزرگترین یا سریع‌ترین چیزها را القا کنند وعده کسب فوری ارزش و جایگاه و ترغیب به اینکه دنبال لذات آنی خود باشیم نه برنامه ریزی و پس انداز برای دستیابی به چیزی که می‌خواهیم. این پیام‌ها باعث نوعی بیماری همگانی ولخرجی شده که جز بدهی چیز دیگری به بار نمی‌آورد فقط مسئله خانوار نیست بسیاری از دولت‌ها و حتی قانون گذاران بر این باورند که «الان هزینه کن بعداً بپرداز».

از میان آن ایی که تسلیم وسوسه خرج کردن‌های افراطی می‌شوند افرادی هستند که پول احتکار می‌کنند یا پیوسته دلواپس آن هستند هنگامی که یک محتکر و یک ولخرج به هم می رسند تعارض میان آنها غیر قابل اجتناب است یکی می‌خواهد ذره ذره پول خود را پس انداز کند و دیگری می‌خواهد حتماً مقداری از آن را خرج کند تا از خرید و تجارب لذت بخش بی نصیب نماند.

در فصل پنجم این کتاب با عنوان گفتگوهای پولی: ابزارهایی برای رشد و تغییر شکل می‌خوانیم:

«وقتی تلاش می‌کنید رابطه خود را با پول ارزیابی کنید اغلب رسیدن به درک کامل و دیدگاه صحیح برایتان سخت است سال‌ها قبل اولیویا به حل این معضل کمک کرد و آن هم با کمک تکنیک «گفتگوی پولی» که یک تمرین برای افزایش آگاهی است و به افرادی که به دنبال درک بهتر خودشان هستند کمک کرده. او درباره ارزش این تکنیک و راز پیداشدن آن می‌گوید: هنگامی که برای اولین بارتعلیم مردان و زنان در رابطه با هارمونی پولی را آغاز کردم می‌ترسیدم که مردم به این عقیده من که همه ما با پول رابطه‌ای مانند یک انسان داریم واکنش منفی نشان دهند با این وجود اعتقاد داشتم که اگر از این استعاره برای کشف جنبه‌هایی از رابطه مان با پول استفاده کنیم (برای مثال وضعیت فعلی آن تأثیرات عمده در گذشته و تغییراتی که باید صورت داد) می‌توانیم کارهای غیرعقلانه ای که ما را از رفتار خردمندانه در مورد پول وا می‌دارد را کشف کنیم.

به همین دلیل تمرین درمانی قبلی را تغییر دادم و به تمرینی که آن را گفتگوی پولی نامیدن تبدیل کردم اما با این وجود همچنان شک و ترددید داشتم: آیا برای مردم این تمرین عجیب و غریب خواهد بود؟ آیا به غیر از برخی افراد رک و صریح بقیه می‌توانند خودشان یک گفتگوی پولی صحیح ایجاد کنند؟

خوشبختانه ترس‌هایم بی دلیل بودند. بسیاری از مراجعین به ایجاد گفتگوی پولی علاقه نشان دادند و از آن اطلاعات بسیاری به دست آوردند. برخی از آنها گفتند که این وظیفه برایشان بسیار سرگرم کننده بوده است! بعد از خواندن و شنیدن صدها گفتگو باید بگویم (نقل قولی را به عاریه بگیرم از ویل راجرز) هیچ گفتگوی پولی نداشتم که دوستش نداشته باشم. آنها همیشه حرف‌هایی برای گفتن داشتند و جالب، عمیق و روشنگر بودند.»

کتاب «هارمونی پولی» در 263 صفحه با شمارگان هزار نسخه و با قیمت 105 هزارتومان در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

درمان کتابفروشی خبرنگار   اخبار برگزیده
  

قشم ایر رکورد دار کیفیت و امنیت پروازIATA گواهینامه معتبرIOSA را برای سومین بار تمدید کرد!
اقتصادنیوز 

  

سرلشکر باقری پیام دادسرلشکر باقری با صدور پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار تاکید کرد: دشمن در تهاجم ترکیبی همه‌جانبه علیه ملت ایران، همه توان و امکانات خود را بسیج کرده از این رو در مقابله با ایجاد شبهه توسط دشمن در مسیر جهاد تبیین امری ضروری است.
فردا سربازی خبرنگار ایران 

  

هدفگذاری صنعت بیمه در راستای کاهش دغدغه های دولت و مردم استکاهش دغدغه های دولت در خصوص جبران خسارت های مردم در حوادث گوناگون از اهداف دارای اولویت صنعت بیمه به شمار می رود.
ایلنا صنعت بیمه شرکت های بیمه 

  

درخواست اصلاح قانون تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیرانجمعی از کارکنان دولتی در کارزاری خواستار اصلاح قانون بودجه 1401 در خصوص تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیران شدند.
ایلنا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون مالیات 

  

تصویب برنامه عملیاتی توسعه، نصب و راه اندازی ارتباطات سیارمحمد عزیزی در راستای پیاده سازی بستر های لازم برای ایجاد شهر الکترونیک، از تصویب برنامه عملیاتی توسعه 5G در کیش و ابلاغ آن به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در جزیره خبر داد.
ایلنا همراه اول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شهر الکترونیک 

  

جاماندگان یارانه بخوانند | یارانه جدید جاماندگان واریز شداعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد.
مثلث یارانه عکس دولت 

  

محرومیت فوتبالی لیدر معروف پرسپولیسبا حکم قطعی؛ لیدر پرسپولیس به استادیوم‌ها ممنوع الورود شد!
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازار خودرو 

  

وزیر ارتباطات: ماهواره‌بر جدید در روزهای آینده پرتاب می‌شودوزیر ارتباطات:خط تولید مشترک ماهواره خیام را با روسیه راه‎اندازی خواهیم کرد.
فردا ماهواره تولید روسیه 

  

بازنشستگان کارگری خوزستان: دولت افزایش مصوب شورایعالی کار را ابلاغ کندبازنشستگان در اهواز و شوش، خواستار اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار شدند.
ایلنا دولت کار اهواز 

  

رئیسی: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم استرئیس‌جمهور در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:همه دولتمردان و دستگاه‌های در این رابطه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت وظایف خود را انجام دهند.
فردا دولت رئیس جمهور 

  

تلاش دولت و رئیس‌جمهور خدمت‌رسانی به مردم استوزیر کشور گفت: در مورد این دولت که امروز خودش را دولت مردمی و متعهد به اسلام و خدمت به مردم می‌داند باید بتوانیم خدمات را تشریح کنیم. دولت و در راس آن آقای رئیس‌جمهور تلا‌شان این است که به مردم خدمت کنند.
ایلنا دولت رئیس جمهور حوزه 

  

تغییر قیمت بنزین تصویب شد؟ | گرانی قیمت بنزین در راه استطرح بنزین برای همه از کیش به پاستور رسیده و منتظر جلسه بررسی در حضور رئیس جمهور است. همزمان با جدی شدن طرح بنزین برای همه، زمزمه‌هایی در خصوص تغییر قیمت بنزین هم شنیده می‌شود. چه تغییراتی در انتظار بنزین است؟
مثلث قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان استرئیس اتحادیه صنف کفاشان دستدوز گفت:‌ تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان است.
ایلنا تولید جوانان مسکو 

  

دستیار وزیر خارجه:دایران در بازسازی سوریه برادرانه کنار مردم خواهد بوددستیار وزیر امور خارجه ایران گفت: ملت ایران برادرانه و بدون قید و شرط به منظور بازسازی سوریه، کنار مردم ما بوده و خواهد بود.
فردا سوریه ایران جمهوری اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

ریزش قیمت سکه در بازار | انواع سکه چند شد؟هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید (امامی) امروز به 14 میلیون و 601 هزار تومان رسید.
نامه نیوز قیمت خودرو بهار 

  

بورس کالا راه نجات صنعت خودرو است/ غزل خداحافظی با خریداران قلابی خودرومحمدرضا نجفی منش دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا و کشف واقعی قیمت ها در تقابل عرضه و تقاضا، صف طولانی خریداران قلابی خودرو که ماه هاست برای دریافت رانت از این صف خارج نمی شوند، جمع شده و بدون شک با عرضه های منظم خودرو علاوه بر حمایت از تولیدکننده، شاهد تعادل بازار نیز خواهیم بود.
ایلنا بورس کالا صنعت خودرو 

  

بزرگ ترین رشد تابستانی شاخص بورس/دومین ورود پول در مرداداقتصادنیوز: در معاملات امروز 22 مرداد بورس تهران، شاخص‌ کل بازار سهام رشد کرد و شاهد تزریق پول حقیقی به بورس بودیم.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران پول 

  

3315 ابتلا و 55 فوتی؛ آخرین آمار روزانه کرونا در کشوردر شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
ایلنا وزارت بهداشت 

  

آمار کرونا امروز 22 مرداد 1401 / پایان موج هفتم کرونا در راه است؟بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
نامه نیوز خودرو وزارت بهداشت پول 

  

آمار امروز کرونا 22 مرداد | 3315 ابتلا و 55 فوتیبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت 

  

جهش شاخص بورس /4 گروه ریالی سبزپوش شدنداقتصادنیوز: امروز قیمت سهام تمامی نمادهای گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات»، «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «سرمایه‌گذاری‌ها» و «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» افزایش یافت و این 4 گروه یکپارچه سبزپوش شدند.
اقتصادنیوز شاخص قیمت سهام 

  

آخرین آمار کرونا در کشور(22مرداد)بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
گسترش وزارت بهداشت 

  

همراه داشتن کارت واکسن کرونا برای زائرین اربعین الزامی استفرماندار شهرستان مرزی مهران گفت: زائران علاوه بر همراه داشتن گذرنامه برای خروج از مرز به عتبات عالیات باید حتما 2 دُز واکسن کرونا تزریق کرده و کارت واکسن همراه داشته باشند.
برنا اربعین گذرنامه 

  

عبور پرقدرت شاخص بورس از نیمه کانالاقتصادنیوز: در بازار معاملات امروز بازار سهام، شاخص بورس در اولین دقایق معاملات از نیمه کانال بالاتر آمد و رکورد بیشترین رشد در 2 ماه اخیر را به ثبت رساند.
اقتصادنیوز شاخص سهام ماه 

  

قیمت دلار سقوط کرد | هجوم مردم برای فروش دلارهای خانگی | قیمت دلار امروز 22 مرداد چند؟ طی روزهای اخیر و همزمان با اعلام برخی اخبار سیاسی و گمانه‌زنی‌ها از نتایج مذاکرات، بازار ارز وارد مدار کاهشی شده و قیمت دلار در کانال 30 هزار تومان قرار گرفته است. فعالان بازار جو موجود در بازار ارز را مثبت اعلام کرده و معتقدند قیمت ارز احتمالاً همین روال را طی خواهد کرد و در کانال‌های پایین‌تری قرار می گیرد. دبیرکل کانون صرافان: اگر مدیریت بازار براساس عرضه و تقاضا و بدون…
نامه نیوز قیمت ارز قیمت دلار 

  

پیام آمریکایی به قیمت دلار /قیمت طلا پایین آمدبه نظر می رسد سیگنال های ضد و نقیض برجامی بازار ارز تهران را تحت تاثیر قرار داده است ، قیمت طلا هم در مقایسه با دیروز پایین آمد .
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز