گسترش   |  فرهنگی  |  

واکنش آموزش و پرورش به ابتلای دانش آموزان یک مدرسه به کرونا

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم خبر منتشره در خصوص ابتلای دانش آموزان یک مدرسه در قم به کرونا را تکذیب کرد.

واکنش آموزش و پرورش به ابتلای دانش آموزان یک مدرسه به کرونا

چند روز پیش خبری در برخی از رسانه های مجازی، مبنی بر مبتلا شدن تعداد بسیاری از دانش آموزان یک مدرسه در قم به کرونا منتشر شد.

همین خبر کافی بود که مخالفان واکسیناسیون و همچنین باز شدن مدارس جبهه رسانه ای جدیدی بر علیه جریان درمانی و تصمیم گیری مدیریت کرونا در کشور ایجاد کنند.

البته روز پنجشبه معاون داشگاه علوم پزشکی این خبر را به شکل دیگری اصلاح کرد که مهمترین بخش آن نیز عدم ابتلای دانش آموزان یک مدرسه خاص به کرونا بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم درباره مثبت شدن تست دانش‌آموزان قمی گفت: بررسی‌ها نشان داد هیچ یک از این دانش‌آموزان در محیط مدرسه به کرونا مبتلا نشده‌اند.

سیامک محبی با اشاره به مثبت شدن تست کرونا برخی از دانش‌آموزان قمی اظهار داشت: پیرو تایید بازگشایی مدارس که از سوی مقام‌های مربوطه اعلام شد از 15 آبان 1400 در ابتدا مقطع متوسطه به فعالیت حضوری بازگشته و بعد از آن مدارس ابتدایی نیز آموزش حضوری را آغاز کردند.

محبی در ادامه افزود: قبل از آغاز به کار مدارس بعد از دوره تعطیلی کرونا دستورالعمل‌های بهداشتی تایید شده وزارت بهداشت تعیین و به تمامی مراکز آموزشی سراسر کشور از جمله استان قم ابلاغ شد که براساس آن مسئولان مدارس ملزم به رعایت آنها بوده‌اند و بازرسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که تماماً براین اصول پایبند بوده‌اند و پروتکل‌ها کاملا رعایت شده است.

وی تاکید کرد: البته براساس این دستورالعمل‌ برنامه‌ریزی‌های دقیقی جهت رصد سلامت دانش‌آموزان طرح‌ریزی و پایه‌گذاری شد که با همکاری ادارات کل آموزش و پرورش استان از تاریخ یاد شده که مدارس به آموزش حضوری بازگشتند اجرایی شده است، برهمین اساس در بازه زمانی 15 آبان گذشته تا روز 10 آذر 1400 مجموعاً تست کرونا 48 دانش آموز مثبت شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم درباره مدیریت شرایط برای جلوگیری از ابتلای سایر دانش‌آموزان نیز گفت: براساس فلوچارت‌های تعیین شده و برنامه‌های مدونی که در اختیار مسئولان مدارس قرار داشت به‌سرعت وارد عمل شدند و غربالگری هوشمند برای تمام افرادی که با این دانش‌آموزان مرتبط بوده‌اند انجام شد که خوشبختانه هیچ مشکلی نه در میان همکلاسی‌ها و نه کادر مدرسه دیده نشد.

محبی همچنین افزود: با درنظر گرفتن اینکه در این دوره هیچ مورد دومی از ابتلا در میان دانش‌آموزان یک کلاس دیده نشده به یقین رسیدیم که ابتلای دانش‌آموزان به ویروس کرونا خارج از محیط آموزشی بوده و هیچ ارتباطی به حضور آنها در کلاس‌های آموزشی نداشته است.

به گفته محبی این روند غربالگری و کنترل‌های مورد نظر تا پایان سال انجام می‌شود و در هرزمانی که لازم باشد یا دانش آموزان و والدین آنها مراجعه کنند قطعاً نسبت به ارایه خدمات اقدام خواهد شد.

وی درباره اثرگذاری برنامه‌های آموزشی والدین و برنامه‌های فرهنگی انجام شده در میان والدین دانش‌آموزان نیست تصریح کرد: خوشبختانه نتیجه این آموزش‌ها در همین موارد کاملا مشهود بود چون والدین 48 دانش‌آموز یاد شده که تست آنها مثبت شده با سرعت نسبت به اعمال قرنطینه فرزندشان اقدام کرده‌اند و با مراجعه به موقع مانع از آلوده شدن دیگران شده‌اند و البته شاهد مثالی قابل اعتماد از کارآمدی برنامه‌های فرهنگی اجرا شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم در پایان تاکیدکرد: همانطور که قبلاً اشاره شد با درنظر گرفتن اینکه در دوره یاد شده و البته مراکز آموزشی که موارد ابتلای دانش‌آموزان در آنها ثبت شده است هیچ مورد دومی از ابتلا نداشتیم کاملاً به یقین رسیده‌ایم که ابتلای دانش‌آموزان مورد نظر خارج از محیط آموزشی بوده و نباید والدین نگران از حضور فرزندانشان در کلاس درس باشند.

امروز نیز حمیدرضا شیخ الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش استان قم در گفت وگو با ایسنا ضمن رد ابتلای گسترده دانش آموزان قم به کرونا گفت: دانش آموزان مدراس به خصوص دانش آموزانی که سن بالاتری دارند مثل همه مردم ممکن است به کرونا مبتلا شوند ولی اینکه به صرف دانش آموز بودن، نقطه کرونایی خاصی ایجاد شده باشد، قطعا صحت ندارد.

وی افزود: البته پایش دائمی دانش آموزان و مراکز آموزشی در استان به منظور رعایت همه پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری در حال انجام است و اگر مشکل خاصی ایجاد شود قطعا آموزش و پرورش استان در این زمینه اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

گفتنی است در این بین و در این روزها عده ای قصد دارند که با انتشار چنین اخباری مساله واکسیناسیون را مخدوش کنند. این درحالی است که در ماه های گذشته تاثیرگذاری واکسیناسیون و فاصله گذاری اجتماعی تاثیرات عینی خود را در کاهش فراگیری این بیماری ثابت کرده است.

 

منبع: ایرنا

آموزش وزارت بهداشت ویروس   اخبار برگزیده
  

نهاد امامت جمعه باید متناسب با دوران متحول شودرئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: نهاد امامت جمعه باید متناسب با دوران متحول شود و این تحول باید از نظر محتوا و سازمانی به‌روزرسانی شود که توانستیم بخشی از این مسیر را طی کنیم.
ایلنا استان خوزستان جوانان نوجوانان 

  

نخستین محموله واکسن فخرا تحویل وزارت بهداشت شدمدیرکل بهداشت و درمان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از تحویل نخستین محموله واکسن فخرا جهت واکسیناسیون عمومی به وزارت بهداشت خبر داد.
ایلنا وزارت بهداشت وزارت دفاع آموزش 

  

ادعای روزنامه قطری درباره دیدار مقامات ایرانی و مصرییک روزنامه قطری چاپ لندن مدعی شد که مقامات ایرانی و مصری برای بررسی برخی مسائل از جمله امنیت تنگه «باب المندب» اخیرا با یکدیگر دیدار کرده‌اند.
فردا روزنامه جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

ورود سامانه بارشی جدید از امشب به کشورکارشناس سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی امروز (چهارشنبه) از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود، اما از آخر وقت امشب سامانه بارشی دیگری از سمت غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود که‌ موجب تداوم سوز و سرما در اغلب نقاط کشور خواهد شد.
۵۵ آنلاین سازمان هواشناسی هواشناسی قزوین 

  

شورای نگهبان چه ایراداتی به لایحه رتبه‌بندی معلمان گرفت؟شورای نگهبان، مصوبه رتبه‌بندی معلمان را برای رفع اشکالات به مجلس فرستاد؛ اما چه اشکالاتی به مصوبه گرفته شده است؟ ماده 5 لایحه رتبه‌بندی معلمان بحث افزایش بار مالی آن است که مغایر با اصل 75 قانون اساسی شناخته شده و از ایرادات و ابهامات شورای نگهبان است.
فردا مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان تهران 

  

واکنش عضو جامعه روحانیت مبارز به سفر رئیسی به مسکومهر/ عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: با اتحادی که میان چین، روسیه، هند، ایران و سایر کشورهای منطقه در حال شکل‌گیری است، هیمنه پوشالی استکبار شکسته می‌شود.
نامه نیوز جامعه روحانیت مبارز بهاره رهنما سفر 

  

صف‌های خرید و فروش بوس؛ امروز 29 دی 1400اقتصادنیوز: شاخص کل بورس با اُفت یک هزار و 364 واحد در ارتفاع یک میلیون و 274 هزار و 601 واحدی قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

جایی برای ضد واکسن ها نیستاسپانیا اعلام کرد جایی برای افراد واکسن نزده مانند نواک جوکوویچ نیست و او باید واکسن بزند.
مستقل‌آنلاین اسپانیا دولت ویروس 

  

رئیسی: ایران و روسیه دو قدرت منطقه‌اندرئیس‌جمهور، پیش از عزیمت به روسیه گفت: ایران و روسیه به عنوان دو کشور مهم و دارای قدرت گفت‌وگو می توانند در جهت امنیت منطقه‌ای و روابط اقتصادی و تجاری منطقه تاثیر گذار باشند. روابط ایران و روسیه جلوی یکجانبه‌گرایی را در دنیا می گیرد. ایران و روسیه با ظرفیت‌های بسیاری که دارند می توانند در همکاری و تعامل متقابل در شرایط منطقه و بین المللی تاثیر گذار باشند.
مستقل‌آنلاین ایران ایران و روسیه رئیس جمهور 

  

انقلاب مردم برای آب، برق، آسفالت و معیشت نبود!مبارزات مردم در انقلاب علیه شاه برای آب، برق، آسفالت و معیشت نبود بلکه انگیزه آنها احیای دین و حمایت از دین بود که این انگیزه می‌توانست دستگاه شاهنشاهی را براندازد و بر همین اساس مقابل مردم ایستادند و مردم هم با هدف حفظ دین، جان خود را نثار کردند.
مستقل‌آنلاین برق جمهوری اسلامی حوزه 

  

دردسر جدید یار خارجی استقلالبازیکن خارجی استقلال شاید با دردسر جدیدی مواجه شود، دردسر کرونا!
خانه فوتبال استقلال فوتبال بازی 

  

خبر خوش بنزینیجزئیات واریز سهمیه سوخت تاکسی های اینترنتی اعلام شد.
مثلث تاکسی روابط عمومی مهران مدیری 

  

قیمت خودرو در بازار دی ماه | پراید به مرز 190 میلیون تومان رسیدبررسی بازار خودرو نشان می‌دهد قیمتها نسبت به هفته گذشته نوسان داشته است به نحوی که پراید 111 به مرز 190 میلیون تومان رسیده و با قیمت 188 میلیون تومان به فروش می‌رسد.
۵۵ آنلاین قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

ورود مجلس به باز نشدن ایربگ‌ها در تصادف زنجیره‌ای بهبهاندبیر هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودرو در مجلس در مورد باز نشدن ایربگ‌ها در تصادف زنجیره‌ای بهبهان گفت: شاید تاکنون صدها یا حتی هزاران نفر قربانی بی‌تدبیری خودروسازان شده‌اند. مسئله فقط باز نشدن ایربگ نیست؛ ما وظیفه داریم از کیفیت خودرو ایرانی تحقیق و تفحص کنیم.
فردا کمیسیون صنایع و معادن مجلس بازی خودرو 

  

ضرورت فرهنگسازی در جامعه برای مصرف صحیح آنتی بیوتیک‌هامعاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان این که برای مهار مقاومت میکروبی باید قدم های اساسی برداریم بر ضرورت فرهنگسازی در جامعه برای مصرف صحیح آنتی بیوتیک ها تاکید کرد.
ایلنا آنتی بیوتیک وزارت بهداشت داروخانه 

  اخبار داغ
  

برخی از بازیکنان پرسپولیس با ماسک روی صورت تمرین را پشت سر گذاشتند.
ورزش۳ استقلال پرسپولیس عکس 

  

جزییات تصمیم گیری درباره محدودیت‌های تازه کروناییوزیر بهداشت گفت: اجرای محدودیت‌های جدید برای پیشگیری از شیوع کرونا به تصمیم ستاد ملی پیشگیری از کرونا بستگی دارد از این رو فردا در این رابطه تصمیم‌گیری خواهد شد.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت ویروس درمان 

  

افت قیمت خودرو در آخرین هفته دی ماه1400 + جدولاقتصادنیوز: در آخرین هفته دی ماه 1400 پرونده بازار خودروها با افت و یا ثبات قیمت در بازار بسته شد. براساس ارزیابی بازار خودرو در آخرین روزهای دی ماه خودروها با افت 1 تا 2 میلیون تومان در بازار معامله شدند.
اقتصادنیوز قیمت خودرو بازار خودرو 

  

کالاها زنجیروار در راه بورس کالا هستندرییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با تصمیم وزیر صنعت، معدن و تجارت به منظور مقابله با قیمت گذاری دستوری و تامین نیاز تولید، اتفاقات خوبی همچون عرضه کالاهای زنجیره تولید در بورس کالا در حال رقم خوردن است که شاهد اثر مثبت آن در بازار کالاهای مختلف و نیز اقتصاد کشور هستیم.
شما‌نیوز بورس کالا کمیسیون اقتصادی مجلس صنعت 

  

بهمن سیمان در بورس کالاتالار سیمان بورس کالای ایران فردا شنبه 2 بهمن ماه میزبان عرضه یک میلیون و 52 هزار و 134 تن انواع سیمان تیپ یک و دو از سوی 64 شرکت است و عرضه های این هفته 32 هزار و 900 تن بالاتر از هفته قبل است.
شما‌نیوز سیمان بورس کالا ایران 

  

خبرهای خوب درباره قیمت خودرو در راه استاقتصادنیوز: وزیر صنعت با انتقاد از قیمت و کیفیت خودروها گفت: متاسفانه صنعت خودرو سازی ایران در طول سال های گذشته از نظر کیفیت و قیمت عملکرد و روند مناسبی نداشته است.
اقتصادنیوز قیمت خودرو صنعت 

  

احتمالا به خاطر سرعت بالای انتشار ویروس جدید کرونا یعنی امیکرون هم چنان بازی های لیگ برتر بدون حضور تماشاگر برگزار شود.
ورزش۳ بازی ویروس لیگ برتر 

  

افزایش 3500 درصدی قیمت دلار در دو دهه!ایسنا نوشت: «در آمارهای اقتصادی بانک مرکزی تحولات متوسط قیمت فروش دلار در بازار آزاد تهران از سال 1381 تا پایان آذرماه سال جاری ثبت شده که متوسط قیمت فروش دلار در بازار آزاد تهران در سال 1381 به میزان 800 تومان بوده و با گذشت هشت سال، متوسط قیمت فروش دلار به 1044 تومان … نوشته افزایش 3500 درصدی قیمت دلار در دو دهه! اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز قیمت دلار دلار آمریکا 

  

پیش بینی جذاب از بورس هفته پیش روبازار سرمایه در هفته گذشته روزهای پرنوسانی را دنبال کرد و خبرها و صحبت‌های ضد و نقیض درباره حمایت از آن، باعث افت و خیزهای زیادی در قیمت سهام شد.
گسترش گاز خودرو پتروشیمی 

  

زمان تصمیم‌گیری درباره محدودیت‌های کروناییوزیر بهداشت: اجرای محدودیت‌های هوشمند برای پیشگیری از شیوع اُمیکرون ضروری است.
گسترش ویروس