هشدار جی پی مورگان نسبت به ریزش قیمت ها

بیتکوین و اتریوم موفق به ثبت قله های تازه ای شدند.

هشدار جی پی مورگان نسبت به ریزش قیمت ها

 در حالی که بیتکوین در ادامه روند صعودی خود توانسته است تا در کانال 50 هزار دلاری جایگاه خود را تثبیت کند، تحلیلگران بانک جی پی مورگان در گزارشی هشدار داده اند رالی صعودی این ارز به احتمال زیاد پایدار نخواهد بود و قیمت ها در آینده ای نزدیک ریزش خواهد کرد. از پنج ماه پیش تاکنون ارزش بازار بیتکوین حدود 4.5 برابر شده و تحلیل گران این بانک هشدار داده اند چنین روند سریعی در افزایش قیمت که بخشی از آن هم به لطف شرایط کرونایی به دست آمده است امکان شکست دارد. 

ایلان ماسک- بنیان گذار و مدیرعامل گروه تسلا از سرمایه‌گذاری 1.5 میلیارد دلاری شرکتش در بیتکوین دفاع کرده و نگهداری این ارز را بهتر از نگهداری وجه نقد دانسته است. وی در اختیار داشتن بیتکوین را یک مزیت برای شرکتش خواند و افزود: بهره واقعی ارزهای فیات منفی است.  همین مساله باعث شد تا مردم به دنبال گزینه های دیگری برای سرمایه گذاری بروند. 

با افزایش محبوبیت و مقبولیت ارزهای دیجیتالی در جهان بانک های مرکزی هم به سرعت در حال توسعه ارزهای ملی خود هستند. رییس بانک مرکزی روسیه از آغاز به کار اولیه روبل دیجیتال به صورت مفهومی تا تابستان خبر داده و بانک مرکزی سوئد هم اعلام کرده است احتمالا تا سال 2022 کرون دیجیتالی راه اندازی خواهد شد. بانک مرکزی کانادا هم از تسریع در برنامه قبلی خود برای راه اندازی ارز دیجیتالی رسمی این کشور خبر داده است. 

 مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر 1750 میلیارد دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل 4.75 درصد بیشتر شده است. در حال حاضر 69 درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیتکوین و 13 درصد در اختیار اتریوم است.  بیت کوین 12 سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال 2009 معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

بروزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا 13 ظهر به وقت شرقی) / این رده حاوی تغییرات قیمتی 10 ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است

1- بیتکوین

قیمت: 56 هزار و 929.33 دلار

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 4.1 درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: 21.09 درصد افزایش

2- اتریوم

قیمت: 1996.51 دلار

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 1.51 درصد افزایش 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: 10.55 درصد افزایش

3- بایننس کوین

قیمت: 274.44 دلار

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 9.7 درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: 115.74 درصد افزایش

4- پولکا دوت

قیمت: 40.77 دلار

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 20.02 درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: 44.65 درصد افزایش

5- کاردانو

قیمت: 1.14 دلار

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 21.47 درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: 29.34 درصد افزایش

6- تتر

قیمت: 1.00 دلار

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 0.24 درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: 0.04 درصد کاهش

7- ریپل

قیمت: 0.541 دلار

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 2.47 درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: 10.52 درصد افزایش

8- لایت کوین

قیمت: 234.16 دلار

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 2.04 درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: 9.62 درصد افزایش

9- چین لینک

قیمت: 35.75 دلار

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 1.73 درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: 16.53 درصد افزایش

10- بیتکوین کش

قیمت: 717.14 دلار

تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته: 0.29 درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: 18.01 درصد افزایش

 

منبع: ایسنا

قیمت افزایش قیمت سوئد   اخبار برگزیده
  

امام جمعه لواسان: طبری نفس همه را در لواسان بُریده بودطبری در لواسان، نفس همه را بُریده بود؛ مثلا در یک جلسه خصوصی، شخصی مسئله‌ای خصوصی را به من گفته بود، سردار این مملکت بود، ولی طبری می‌خواست او را بازداشت کند و بهانه می‌آورد که او مخالف حکم حکومتی رهبری است.
فردا بازداشت 

  

آغاز واکسیناسیون عمومی از خرداد 1400توزیع ناعادلانه واکسن در جهان و دیگر مشکلاتی که شرکت های تولید کننده واکسن برای سایر کشورها ایجاد می کنند، باعث شد دانشمندان ایرانی به تولید واکسن فکر کنند.
۵۵ آنلاین واکسیناسیون سازمان بهداشت جهانی درمان 

  

ادعای جنجالی یک بازیکن در مورد علی دایی!محمد مومنی مهاجم استبق استقلال در یک برنامه تلویزیونی مدعی شد علی دایی «استقلالی» است!
خانه فوتبال علی دایی استقلال مصاحبه 

  

دوران تحریک‌پذیری از قطعنامه‌ها گذشته است/تحریم‌های جدید به ضرر غربی‌ها است و از همکاری با ایران محروم می‌شوند/اختلاف سلیقه میان ایران با روسیه و چین به معنای افتراق نیست/با آمدن دولت جدید گشایش‌های فوق‌العاده برای مردم در راه استنایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: ما دیگر در موضع ضعف نیستیم و میزان فشارها و تحریم‌ها به‌گونه‌ای است که دیگر کارتی برای بازی در این روش بازی ندارند. انواع تحریم‌ها بیش از آنکه به ضرر ما باشد به ضرر آن‌ها است، چراکه از همکاری با ایران محروم می‌شوند؛ بنابراین نباید مردم را از قطعنامه‌ها بترسانیم.
ایلنا بازی اصفهان سیاست خارجی 

  

حملات تند عبدالرضا داوری به احمدی نژاد /حتما در 1400 ردصلاحیت می شود /به تدریج موج احمدی‌نژاد فروکش خواهد کردعبدالرضا داوری گفت: احمدی نژاد باید سر چند پروژه مشخص با حاکمیت تفاهم می‌کرد و وارد صحنه می‌شد. اما آقای احمدی‌نژاد این کار را انجام نداد و با گفتارهای رادیکال تصویری از خودش ترسیم کرد که برهم‌زننده ثبات است.
اقتصادنیوز احمدی نژاد کار 

  

حداقل حقوق کارکنان دولت در سال 1400 چقدر است؟نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش 25 درصدی حقوق‌ها در سال آینده مشروط بر اینکه از سقف حداکثر 2 میلیون و 500 هزار تومان تجاوز نکند، موافقت کردند.
ایلنا دولت مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران 

  

پیشنهاد بایدن به ایران تله بودیک شبکه روسی در یادداشتی آورده است، تعیین پیش‌شرط برای بازگشت آمریکا به برجام، تکرار اشتباهات پیشین است و نتیجه آن عدم حصول توافق با ایران خواهد بود.
مثلث ایران خودرو ایران کنگره آمریکا 

  

دریافت مالیات از خودروهای لوکس شدنی است؟اخذ مالیات از خودروهای گران‌قیمت از وعده‌های نمایندگان مجلس یازدهم بود که به نظر می‌رسد این روزها با تصویب بودجه 1400 شکل عینی به خود پیدا کرده و قرار است شاهد اخذ مالیات از آنها باشیم، اما به نظر کارشناسان، این طرح ایراداتی دارد که اجرایی شدن آن را در هاله‌ای از ابهام فروبرده است.
خودروتک مالیات قیمت افزایش قیمت 

  

تکلیف سهمیه بنزین نوروزی 1400 مشخص شددرباره تخصیص سهمیه بنزین نوروزی مازاد بر سهمیه ماهانه، هیچ مصوبه ای ازسوی هیئت دولت به وزارت نفت ابلاغ نشده است.
خودروتک سهمیه بندی بنزین بنزین هیئت دولت 

  

جنبش عدم تعهد در بیانیه ای ضمن تاکید بر دسترسی آسان، به موقع، عادلانه و جهانی همه کشورها به واکسن کووید 19، خواستار اتخاذ تدابیر فوری و موثر از سوی جامعه بین المللی جهت رفع تحریم های غیر قانونی یکجانبه علیه کشورهای عضو جنبش در شرایط کووید 19 شد.
نامه نیوز نیویورک صدا و سیما سود 

  

به چه کسانی تا پایان سال یارانه تعلق می گیرد؟سال99 نیز در حال طی کردن روزهای پایانی خود است؛ دولت نیز باید اسفند ماه طبق روال ماه‌های گذشته 3یارانه به حساب خانوارها پرداخت کند.
مستقل‌آنلاین زمستان یارانه کمیته امداد 

  

خبر بد درباره تعطیلی های سال جدید + عکسمرور تقویم سال آینده نشان می‌دهد از هم‌اکنون باید 74 روز از 365 روز سال را به عنوان تعطیل رسمی از تقویم روزهای کاری کنار گذاشت.
مستقل‌آنلاین عکس تقویم سریال پایتخت 

  

نقشه اصلاح‌طلبان برای رقابت با رئیسیرئیسی اعلام کاندیداتوری نکرده اما اصلاح‌طلبان دنبال راه‌هایی هستند که از رقابت احتمالی با وی جا نمانند.
فردا اصلاح طلبان سیاست خارجی ریاست جمهوری 

  

اظهارات جهانگیری درباره مذاکره با آمریکا: تابع سیاست‌های رهبری هستیممعاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مسیر مذاکره ایران با آمریکا تابع سیاست‌های مقام معظم رهبری است منتها باید تحریمها علیه کشورمان لغو شود تا ایران پای مذاکره بیاید و قطعاً آمریکا در این باره کوتاه خواهد آمد، گفت: نباید اعتبار موضع گیری وزیر خارجه را با اظهار نظرهای غیرکارشناسی و غیرمسئولانه مخدوش کرد چرا که موضع وزیر خارجه تنها موضع جمهوری اسلامی در این حوزه است.
مثلث اسحاق جهانگیری رئیس جمهور جمهوری اسلامی 

  

این هفته؛ انتشار گزارش نهایی هواپیمای اوکراینسخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: گزارش نهایی سانحه هواپیمایی اوکراین در هفته جاری به صورت عمومی منتشر می‌شود.
گسترش اوکراین سازمان هواپیمایی کشوری ایران 

  اخبار داغ
  

بستری بیماران کودک مشکوک به کرونا درحال افزایش استرئیس بیمارستان حضرت معصومه (س) قم گفت: در حال حاضر 25 بیمار کودک مشکوک به کرونا در بیمارستان بستری هستند. وی در ادامه افزود: حال عمومی تمامی کودکان بستری خوب است اما بیشتر مراقب کودکان خود از ابتلاء به این بیماری باشیم.
۵۵ آنلاین کودکان بیمارستان حضرت معصومه 

  

تصاویر: روزهای سیاه کرونایی در اهوازآرامستان باغ فردوس اهواز که بعد از پلیس راه اهواز - سربندر قرار دارد، در سال 1373 احداث شد. این آرامستان که در خارج از محدوه شهری قرار دارد با شیوع ویروس کرونا به عنوان محل دفن قربانیان این بیماری انتخاب شد.
فردا اهواز پلیس پلیس راه 

  

واردکنندگان در انتظار ارزانی دلار/ قیمت دلار نیما؛ 22660 توماناقتصادنیوز: امروز 17 اسفند 1399 واردکنندگان استقبال چندانی از حواله ارز 22660 تومانی عرضه ارائه شده در سامانه نیما نداشتند.
اقتصادنیوز دلار قیمت ارز 

  

جزییات کامل روش های درمانی موثر برای کمک به زنده ماندن بیماران کروناییدرمان امیدوارکننده برای این بیماری، تزریق آنتی بادی ضدویروس به بدن بیماران با خطر بالای کووید-19 است که این تزریق باید قبل از اینکه بیمار به شدت با این بیماری مبتلا شود، تزریق گردد.
برنا درمان 

  

امروز در بورس چه گذشت؟ + جدولحقوقی‌ها در روز دوم هفته سه نماد بانکی را در لیست خرید خود قرار دادند.
گسترش جدول شاخص تجارت 

  

آخرین تغییرات قیمت دلار (17 اسفند) + جدولقیمت دلار و قیمت یورو برای تاریخ 17 اسفندماه 1399 اعلام شد.
گسترش قیمت افزایش قیمت دلار 

  

افزایش مراجعه کودکان کرونایی به بیمارستانهای قمرییس بیمارستان حضرت معصومه(س) قم،‌ گفت: متاسفانه در روزهای اخیر شاهد این هستیم که میزان مراجعه کودکان با علائم کرونا در بیمارستان رو به افزایش است.
گسترش کودکان پنبه قم