برنا   |  سیاسی  |  

هجمه علیه وزیر امور خارجه نارواست

حمیده زرآبادی- عضو فراکسیون امید مجلس

هجمه علیه وزیر امور خارجه نارواست

در روزهای اخیر، هجمه گسترده‌ای علیه وزیرخارجه کشورمان آغاز شده است، موضوع این حملات سخنان آقای ظریف در مورد پولشویی است، اما در این مورد ذکر چند نکته به نظر ضروری می‌رسد.

نخستین موضوع این است که وزیر امور خارجه کشورمان اولین مسئولی نیست که وجود پولشویی در کشور را مطرح کرده و پیش از ایشان هم افراد دیگری در مورد پولشویی صحبت کرده‌اند، بنابراین ادعای کسانی که عنوان می‌کنند این موضوع صرفا توسط دکتر ظریف مطرح شده، درست نیست، نمی‌توان منکر شد پولشویی وجود دارد ولی این دستگاه‌های نظارتی هستند که باید در مورد میزان و چگونگی این پدیده شوم اظهار نظر کنند، اشکالی که در کشور ما وجود دارد این است که موضوعات و مشکلات موجود را بررسی نمی‌کنیم و در مورد آنها به صورت شفاف گزارشی به مردم ارائه نمی‌دهیم.

مسئله دومی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که این منطقی نیست که وزیر امور خارجه کشورمان، با اطلاعی که از برخی مسائل دارد، در مورد وجود پولشویی صحبت کند اما در مقابل گروه مخالف بدون اینکه مستنداتی ارائه دهند، بگویند اصلا پولشویی وجود ندارد، بدون وجود سند نمی‌توان موضوعی را تایید یا تکذیب کرد و با شناختی که از شخصیت وزیر امور خارجه داریم، به طور قطع ایشان مستندات و مدارکی در این زمینه دارد و در غیر این صورت، طرح موضوع نمی‌کرد.

 سومین مسئله متاسفانه هجمه‌هایی است که در روزهای اخیر علیه وزیر امور خارجه کشورمان به راه افتاده است. هجمه‌هایی که نارواست و منطقی پشت آن نیست، محمدجواد ظریف یک دیپلمات موفق و یکی از وزرای خوب کابینه دوازدهم است که همیشه در تمام رفتارهایش، منافع ملی کشور را در نظر گرفته و می‌گیرد، بنابراین واقعا این نوع رفتارها شایسته نیست و نباید به کسانی مانند وزیر خارجه که برای کشور زحمت می‌کشند و در تمام رفتار و گفتارشان منافع ملی را در نظر می‌گیرند، چنین هجمه‌های ناروایی وارد کنیم.

 در روزهای اخیر، تعدادی از نمایندگان مجلس عنوان کرده بودند به دنبال سئوال و طرح استیضاح وزیر امور خارجه هستند، البته سئوال و استیضاح، حق نمایندگان مجلس است اما هجمه‌های بی مبنا و بدون دلیل علیه ظریف نه تنها در داخل کشور اثرات منفی برجا می‌گذارد بلکه تاثیراتی منفی در شرایط بین‌المللی کشورمان هم دارد، در شرایط کنونی با وجود تحریم ها، باید حمایت و پشتیبانی یکپارچه‌ای از وزیر امور خارجه و تیم دیپلماسی کشورمان انجام شود که در راس این موضوع باید نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار داشته باشند.

مجلس شورای اسلامی استیضاح محمدجواد ظریف   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

اهل شاخه: باخت چیزی از ارزش ما کم نکرد / هدف ما با مهاجری والاستبازیکن تیم ماشین سازی می گوید مهاجری مربی بسیار بزرگ و شناخته شده ای است، هدف ما با او هدف والایی است و انشالله که با او بالای جدول باشیم.
ایلنا بازی ورزشگاه جدول 

  

دو مهاجم مشترکا ارزشمندترین مهاجمان دنیای فوتبال از دید نرانسفرمارکت لقب گرفتند.
نود فوتبال 

  

بانک مرکزی به دنبال کنترل شوک تبدیل رمز ارز به ریالرئیس انجمن بلاک‌چین ایران تاکید کرد: بانک مرکزی در پیش نویس سند رمز ارز در حوزه تبدیل ارز رمزنگار به ریال، محدودیت‌هایی دارد که این مساله به منظور پیشگیری از شوک بازار رمز ارز به ریال است.
ایلنا بانک مرکزی بانک سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند و نیازمند صیانت استمراغه- ایرنا- عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با تاکید بر لزوم تبیین ارزش های انقلابی و اسلامی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی، دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند بوده و نیازمند صیانت است.
ایرنا رهبر انقلاب خانواده پوشش 

  

پیگیر بومی‌سازی و به روزرسانی صنعت فولاد هستیم/ ادعای عدم بازگشت ارز صادرات فولاد به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها مطرح شدمعاون وزیر صنعت تاکید کرد:‌ قطعا صنایع کشور باید قانون کشور و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی را رعایت کنند.
ایلنا دولت فولاد صنعت فولاد 

  

هدف سمپوزیوم کیش، بومی‌سازی تولید فولاد بود/ بازگشت ارز صادرات فولاد برای بانک مرکزی اثبات شده استمدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر برای بانک مرکزی نیز اثبات شده است که فولادسازان ارز صادراتی را در داخل کشور ارائه کرده‌اند و اگر مقداری از ارز هم وارد نشده به دلیل مصرفی ارزی شرکت‌های فولادی است.
ایلنا جزیره کیش تولید فولاد 

  

توضیحات نوبخت درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور توضیحاتی درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98 ارائه کرده است.
تسنیم محمدباقر نوبخت نرخ ارز ارز 

  

کشف ارز خارجی در مرز بازرگانفرمانده هنگ مرزی ماکو گفت: با تلاش ماموران مستقر در گمرک بازرگان ارز قاچاق به ارزش یک میلیارد و 130
خبرفوری ارز خودرو گمرک