اعتماد   |  ورزشی  |  

فوتبال تهران رو به زوال است / رئیس 12 ساله فوتبال تهران چه برنامه‌ای برای آینده دارد؟

فوتبال تهران خلاصه شده در استقلال، پرسپولیس، سایپا و پیکان که بیشتر بازیکنان این تیم‌ها هم غیر تهرانی هستند. بحث قومیت‌گرایی نیست بحث کشف و رشد استعدادها در تهران 12 میلیون نفری است. فوتبال پایتخت رو به زوال است.

فوتبال تهران رو به زوال است / رئیس 12 ساله فوتبال تهران چه برنامه‌ای برای آینده دارد؟

اعتمادآنلاین| حبیب الله ابوالحسن شیرازی 12 سال است سکان هدایت فوتبال پایتخت را در دست دارد و روز گذشته نیز با اکثریت آرا مجمع عمومی هیات فوتبال استان تهران دوباره رئیس شد. به این ترتیب این داور ملی سابق فوتبال ایران دوباره نفر اول فوتبال پایتخت است. شیرازی متولد 1344 است و در لیگ استرالیا هم قضاوت کرده و به دو زبان انگلیسی و عربی تسلط دارد.

 

هیات فوتبال تهران در سال‌های 1389، 1390 و 1391 هیات فوتبال برتر کشور شد. سایت هیات فوتبال استان تهران فهرست بلند و بالایی از سوابق ورزشی آقای رئیس را منتشر کرده که از سردبیری ماهنامه داوری تا تدریس انگلیسی به داوران فوتبال و حتی آقای گلی مسابقات دانشگاه امام صادق(ع) در سال 1364 دیده می‌شود. در واقع هیچکس نمی‌تواند بگوید شیرازی فردی فوتبالی نیست اما منتقدانش از عملکرد او در فوتبال تهران رضایت ندارند.

 

انتقادهای زیادی به عملکرد شیرازی در هیات فوتبال پایتخت می‌شود از بها ندادن کافی به داوران تهرانی گرفته تا نابودی برخی تیم‌های ریشه‌دار و سازنده فوتبال تهران. شاید مقصر برخی از این ناکامی‌ها  حبیب الله شیرازی نباشد اما همه انتظار دارند که فوتبال پایتخت که پرهوادارترین تیم های قاره آسیا را دارد پویاتر عمل کند. استقلال و پرسپولیس در واقع دو برند ملی هستند که در فوتبال پایتخت حضور دارند اما برخی منتقدان می‌گویند چند درصد از بازیکنان این دو تیم تهرانی از بازیکنان این شهر و استان هستند؟! آنها می‌گویند پرسپولیس و استقلال  به این دلیل پر از بازیکنانی از شهرهای دیگر شده چون فوتبال تهران سازندگی و پویایی گذشته را در این 12 سال نداشته است.

 

فوتبال تهران زمانی زبانزد رسانه‌ها و کارشناسان بود از آن سال‌های طلایی فوتبال پایتخت مدت‌ها می‌گذرد اما دیگر خبری از هیاهوی مسابقات فوتبال باشگاهی تهران نیست. بحث بی توجهی به سازندگی بازیکنان، تیم‌های سازنده و کشف استعدادها به کنار ، چرا شیرازی که خودش داور فوتبال است از داوران استان تهران به اندازه کافی حمایت نمی‌کند؟!

 

می‌دانیم دیکته نانوشته غلط ندارد اما آقای شیرازی شما که 12 سال برای فوتبال تهران دیکته نوشتید حداقل اشتباهات خود را در 4 سال آینده به حداقل برسانید. شما از امروز دوباره بر صندلی ریاست فوتبال پایتخت نشسته‌اید امیدواریم بتوانید در این 4 سال باعث رشد و توسعه بیشتر فوتبال تهران شوید.

 

فوتبال تهران در هه 50 و 60 در اوج قرار داشت اما 30 سال از آن روزگار می‌گذرد و شیرازی 12 سال از این 30 سال مرد اول فوتبال تهران بوده است. نمی‌خواهیم سیاه‌نمایی کنیم اما می‌توان فقط با مرور برخی اتفاقات تلخ در همین سال‌های اخیر به عمق فاجعه در فوتبال تهران پی برد. نفت تهران کجاست؟! تیمی که زمانی فوتبالیست‌های خوبی تحویل فوتبال ایران داد الان نیست و نابود شده است. راه آهن به خاطره‌ها پیوست. باشگاهی که می‌توانست سهم مهمی در سازندگی فوتبالیست‌ها و کشف استعدادهای جدید در تهران داشته باشد. 

 

اکنون فوتبال تهران خلاصه شده در استقلال، پرسپولیس، سایپا و پیکان که بیشتر بازیکنان این تیم‌ها هم غیر تهرانی هستند. بحث قومیت‌گرایی نیست بحث کشف و رشد استعدادها در تهران 12 میلیون نفری است. فوتبال پایتخت رو به زوال است و آقای شیرازی که حالا دوباره رئیس آن شده باید فکری اساسی کند و تحولی بزرگ در فوتبال پایتخت ایجاد کند و گرنه دیگر شهر تهران خالی از ستاره‌های درخشانی چون علی پروین، ناصر حجازی، امیر آصفی، محمد پنجعلی، مجید نامجو مطلق، بهتاش فریبا، برادران فنونی‌زاده، حمید درخشان، حمید استیلی، فرهاد مجیدی و... خواهد شد. نباید فوتبال تهران سوت و کور و خالی از ستاره‌ها شود. پتانسیل و علاقمندی به فوتبال فقط در شهر و استان تهران چندین برابر کشورهای کوچک حوزه خلیج فارس است اما امکانات، برنامه‌ریزی و مدیریت فوتبال پایتخت در نزدیکی‌های عدد صفر!

 

منبع: فارس

فوتبال تهران علی پروین   اخبار برگزیده
  

دادستان اسبق کل کشور گفت: امام راضی نبود که نظامی‌ها در سیاست دخالت کنند ولی متأسفانه دخالت می‌کنند. احمد آقا نظر امام را می‌گفت که سپاهی‌ها و ارتشی‌ها در مسائل سیاسی دخالت نکنند و کار خودشان زیاد است. اگر می‌خواهند مردم را به انتخابات جذب کنند، خودشان را فراموش کنند و به فکر ملت و ایران باشند.
نامه نیوز سهام عدالت شهاب حسینی سهام 

  

درمان رایگان در مراکز درمانی دولتی از 21 اسفند ماه + جزئیاتسازمان تامین اجتماعی اعلام کرده است که از روز پنجشنبه، 21 اسفند و همزمان با عید مبعث در تمامی شهرهایی که فاقد بیمارستان تامین اجتماعی هستند، درمان بیمه شدگان در مراکز درمانی دولتی «رایگان» خواهد بود.
مستقل‌آنلاین درمان رایگان سازمان تامین اجتماعی 

  

نباید به دنبال حذف حداقل مزد باشیم/ اجرای «طرح طبقه بندی مشاغل» در ذوب آهن به خوبی در حال اجراستمعاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر خود به استان اصفهان از مجتمع ذوب آهن بازدید کرد و با اشاره به تغییرات بنیادی، کمی و کیفی در این مجموعه گفت: اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در این مجموعه به خوبی در حال انجام است.
ایلنا حداقل دستمزد دستمزد روابط عمومی 

  

علی شمخانی:بنزین باید گران می شدعلی شمخانی یکسال پس از آبان 98 درباره اصلاح قیمت بنزین و وقایع پس از آن اظهارنظر کرد.
مستقل‌آنلاین علی شمخانی بنزین قیمت 

  

سال 99 سالی امن و با ثبات بود/ شاهد وجود امنیتی پایدار و با ثبات در کشور عزیزمان هستیمرییس پلیس پایتخت گفت: شاهد وجود امنیتی پایدار و با ثبات در کشور عزیزمان هستیم.
ایلنا امام خامنه ای نیروی انتظامی مواد مخدر 

  

هشدار چین به بایدن: از خطوط قرمز ما عبور نکنیدوزیر خارجه چین از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا خواست تا اقدامات خطرناک دولت ترامپ در حمایت از تایوان را ادامه ندهد و از آنها دست بردارد.
مثلث چین بازی صدا و سیما 

  

فروش قسطی محصولات پرفروش بازار با تحویل نوروز 1400بازار خودرو امسال، شب عید سرگردان است و بسیاری از مشتریان برای خرید مردد هستند و حالا آگهی‌هایی مبنی بر فروش قسطی محصولات ایران‌خودرو و سایپا در فضای مجازی منتشر شده است.
خودروتک بازار خودرو بانک نوروز 

  

ریزش محسوس قیمت خودرو نسبت به هفته گذشته/ قیمت انواع دنا در صدر کاهش هابازار خودرو این هفته در مقایسه با هفته گذشته روندی نزولی را در پیش گرفت و قیمت خودرو در اغلب خودروها کاهش محسوسی را تجربه کرد. به عنوان مثال قیمت سمند LX که هفته گذشته تا 187 میلیون تومان نیز افزایش داشت دیروز به 182 میلیون تومان رسید که کاهش 5 میلیون تومانی را نشان می دهد.
خودروتک قیمت ارز قیمت ایران خودرو 

  

امام جمعه لواسان: طبری نفس همه را در لواسان بُریده بودطبری در لواسان، نفس همه را بُریده بود؛ مثلا در یک جلسه خصوصی، شخصی مسئله‌ای خصوصی را به من گفته بود، سردار این مملکت بود، ولی طبری می‌خواست او را بازداشت کند و بهانه می‌آورد که او مخالف حکم حکومتی رهبری است.
فردا بازداشت 

  

آغاز واکسیناسیون عمومی از خرداد 1400توزیع ناعادلانه واکسن در جهان و دیگر مشکلاتی که شرکت های تولید کننده واکسن برای سایر کشورها ایجاد می کنند، باعث شد دانشمندان ایرانی به تولید واکسن فکر کنند.
۵۵ آنلاین واکسیناسیون سازمان بهداشت جهانی درمان 

  

ادعای جنجالی یک بازیکن در مورد علی دایی!محمد مومنی مهاجم استبق استقلال در یک برنامه تلویزیونی مدعی شد علی دایی «استقلالی» است!
خانه فوتبال علی دایی استقلال مصاحبه 

  

دوران تحریک‌پذیری از قطعنامه‌ها گذشته است/تحریم‌های جدید به ضرر غربی‌ها است و از همکاری با ایران محروم می‌شوند/اختلاف سلیقه میان ایران با روسیه و چین به معنای افتراق نیست/با آمدن دولت جدید گشایش‌های فوق‌العاده برای مردم در راه استنایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: ما دیگر در موضع ضعف نیستیم و میزان فشارها و تحریم‌ها به‌گونه‌ای است که دیگر کارتی برای بازی در این روش بازی ندارند. انواع تحریم‌ها بیش از آنکه به ضرر ما باشد به ضرر آن‌ها است، چراکه از همکاری با ایران محروم می‌شوند؛ بنابراین نباید مردم را از قطعنامه‌ها بترسانیم.
ایلنا بازی اصفهان سیاست خارجی 

  

حملات تند عبدالرضا داوری به احمدی نژاد /حتما در 1400 ردصلاحیت می شود /به تدریج موج احمدی‌نژاد فروکش خواهد کردعبدالرضا داوری گفت: احمدی نژاد باید سر چند پروژه مشخص با حاکمیت تفاهم می‌کرد و وارد صحنه می‌شد. اما آقای احمدی‌نژاد این کار را انجام نداد و با گفتارهای رادیکال تصویری از خودش ترسیم کرد که برهم‌زننده ثبات است.
اقتصادنیوز احمدی نژاد کار 

  

حداقل حقوق کارکنان دولت در سال 1400 چقدر است؟نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش 25 درصدی حقوق‌ها در سال آینده مشروط بر اینکه از سقف حداکثر 2 میلیون و 500 هزار تومان تجاوز نکند، موافقت کردند.
ایلنا دولت مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران 

  

پیشنهاد بایدن به ایران تله بودیک شبکه روسی در یادداشتی آورده است، تعیین پیش‌شرط برای بازگشت آمریکا به برجام، تکرار اشتباهات پیشین است و نتیجه آن عدم حصول توافق با ایران خواهد بود.
مثلث ایران خودرو ایران کنگره آمریکا 

  اخبار داغ
  

کرونا مهمتر است یا ساسی؟!محمد مولوی/ رسانه‌پژوه
خبرفوری رسانه خواننده ایران 

  

قیمت خودروهای وارداتی بازهم افزایش یافت + جدولاقتصادنیوز: ارزیابی بازار خودروهای پرطرفدار وارداتی نشان دهنده آن است که برخی از مدل‌ها رشد قیمتی معادل 40 تا 100 میلیون تومان داشته‌اند.
اقتصادنیوز جدول 

  

هشدار سخنگوی وزارت بهداشت نسبت به شیوع کرونا در آرایشگاه‌هاسیما سادات لاری گفت: آرایشگاه‌ها از جمله اماکن پرخطری هستند که عدم رعایت توصیه‌های بهداشتی در آنها می‌تواند منجر به تشدید شیوع ویروس کووید 19 شود.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت ویروس 

  

آخرین تغییرات قیمت دلار در صرافی ها (18 اسفند)بر اساس اعلام کانون صرافان قیمت دلار در بازار آزاد به 24900تومان رسید.
گسترش قیمت دلار صرافی 

  

نگرانی استاندار تهران از افزایش 11 درصدی بستری‌های کرونایی زیر 10 سال/ فاصله‌گذاری اجتماعی در استان تهران 71 درصد استاستاندار تهران با ابراز نگرانی از افزایش 11.1 درصدی افراد بستری زیر 10 سال در استان تهران بر ضرورت دقت، مراقبت و رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.
ایلنا استانداری تهران تهران صدا و سیما 

  

امروز در بورس چه گذشت؟ (18 اسفند)امروز دوشنبه 18 اسفند 1399 تمام نماگرهای تابلوی بورس پایتخت سبزرنگ شدند و شاخص کل دومین رشد بزرگ پس از تغییر دامنه نوسان را پشت سر گذاشت.
گسترش ایران خودرو خودرو پایتخت 

  

افزایش 11 درصدی بستری های کرونایی زیر 10 سالاستاندار تهران با ابراز نگرانی از افزایش 11.1 درصدی افراد بستری زیر 10 سال در استان تهران بر ضرورت دقت، مراقبت و رعایت و پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.
۵۵ آنلاین تهران صدا و سیما مترو 

  

ترین های بورس / بانکی ها در اولویت خرید حقوقی هادر معاملات امروز حقوقی‌ها سبد خرید خود را با سه نماد بانکی تکمیل کردند.
اقتصادنیوز 

  

شرکت پتروشیمی غدیر از فرابورس به بورس منتقل شد‌شرکت پتروشیمی غدیر با نماد "شغدیر" در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.
ایلنا پتروشیمی تهران روابط عمومی 

  

خبر زالی از وجود ویروس جهش یافته کرونا در همه استان‌های کشورعلیرضا زالی در جلسه هفتگی مقابله با کرونا استان تهران گفت: در همه استان های کشور رد پای این ویروس جهش یافته و خطرناک وجود دارد؛ لذا اگر از این ویروس مراقبت نکنیم مبتلایان این ویروس در کشور افزایش چشمگیری خواهند داشت.
اقتصادنیوز علیرضا زالی ویروس تهران