مهر   |  سلامت  |  

گوشت قرمز ریسک بیماری قلبی را افزایش می دهد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هلث دی نیوز، مطالعه حدود 4000 فرد مسن نشان داد افرادی که گوشت قرمز زیادی می‌خوردند در معرض خطر بیماری قلبی و سکته بودند. اما هیچ مدرکی وجود نداشت که این ارتباط به خاطر افزایش سطح کلسترول "بد" خون است. در عوض، محققان این خطر را تا حدی در مواد خاصی که توسط میکروبیوم روده تولید می‌شود ردیابی کردند. وقتی این باکتری‌ها گوشت قرمز را هضم می‌کنند،…

گوشت قرمز ریسک بیماری قلبی را افزایش می دهد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هلث دی نیوز، مطالعه حدود 4000 فرد مسن نشان داد افرادی که گوشت قرمز زیادی می‌خوردند در معرض خطر بیماری قلبی و سکته بودند.

اما هیچ مدرکی وجود نداشت که این ارتباط به خاطر افزایش سطح کلسترول "بد" خون است.

در عوض، محققان این خطر را تا حدی در مواد خاصی که توسط میکروبیوم روده تولید می‌شود ردیابی کردند. وقتی این باکتری‌ها گوشت قرمز را هضم می‌کنند، ماده شیمیایی به نام TMAO تولید می‌کنند که می‌تواند التهاب و لخته شدن خون را تحریک کند.

به گفته کارشناسان، برای یک فرد معمولی، این یافته یک پیام آشنا به همراه دارد: مصرف گوشت قرمز خود را محدود کنید.

به گفته محققان، این یافته‌ها به این معنا نیست که کلسترول خون اهمیتی ندارد. اما کلسترول خون ارتباط بین گوشت قرمز و بیماری قلبی را توضیح نمی‌دهد.

در عوض، این مطالعه «موضوع قوی‌تری» ارائه می‌کند که باکتری‌های روده و TMAO ممکن است یکی از مسیرهایی باشند که از طریق آن گوشت قرمز منجر به بیماری قلبی و سکته می‌شود.

«منگ وانگ»، عضو تیم تحقیق از دانشگاه تافتس در بوستون، گفت: «وقتی صحبت از گوشت قرمز و سلامتی به میان می‌آید، بیشتر تحقیقات بر روی چربی اشباع شده و اثرات آن بر کلسترول خون متمرکز شده است.»

اما در حالی که چربی اشباع شده می‌تواند کلسترول بد LDL را افزایش دهد، اختلاف نظر وجود دارد که آیا مقادیری که مردم معمولاً مصرف می‌کنند در نهایت بر خطر بیماری قلبی آنها تأثیر می‌گذارد یا خیر.

وانگ گفت: «یافته‌های جدید از نگاهی فراتر از چربی‌های اشباع‌شده نیز پشتیبانی می‌کند: گوشت قرمز ممکن است از طریق مکانیسم‌های دیگر بیماری قلبی را ایجاد کند.»

به طور کلی، تیم وانگ دریافتند هرچه مردم گوشت قرمز بیشتری مصرف کنند، خطر حمله قلبی یا سکته مغزی در آنها بیشتر می‌شود.

به طور متوسط، این خطر با هر وعده مصرف روزانه گوشت قرمز 22 درصد افزایش می‌یابد.

هنگامی که محققان به دنبال توضیحات بالقوه بودند، دریافتند که قند خون بالاتر نیز تا حدی باعث ارتباط بین گوشت قرمز و ناراحتی قلبی می‌شود.

دلیل این موضوع مشخص نیست، اما محققان حدس می‌زنند که آهن موجود در گوشت قرمز ممکن است یکی از دلایل آن باشد. مصرف زیاد آهن با افزایش خطر ابتلاء به دیابت مرتبط است.

توضیح دیگری نیز وجود دارد: سه ماده شیمیایی تولید شده توسط باکتری‌های روده حدود 10 درصد از ارتباط بین گوشت قرمز و بیماری‌های قلبی عروقی را تشکیل می‌دهند.

این مواد شیمیایی شامل TMAO و دو پیش ساز برای آن بود که همگی با تجزیه باکتری‌های روده ال کارنیتین، یک ماده مغذی فراوان در گوشت قرمز، تولید می‌شوند.

تحقیقات قبلی نشان داده است که TMAO می‌تواند التهاب عروق خونی و لخته شدن خون را افزایش دهد.

گوشت بیماری قلبی خبرنگار   اخبار برگزیده
  

بازنشستگان کارگری خوزستان: دولت افزایش مصوب شورایعالی کار را ابلاغ کندبازنشستگان در اهواز و شوش، خواستار اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار شدند.
ایلنا دولت کار اهواز 

  

رئیسی: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم استرئیس‌جمهور در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:همه دولتمردان و دستگاه‌های در این رابطه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت وظایف خود را انجام دهند.
فردا دولت رئیس جمهور 

  

تلاش دولت و رئیس‌جمهور خدمت‌رسانی به مردم استوزیر کشور گفت: در مورد این دولت که امروز خودش را دولت مردمی و متعهد به اسلام و خدمت به مردم می‌داند باید بتوانیم خدمات را تشریح کنیم. دولت و در راس آن آقای رئیس‌جمهور تلا‌شان این است که به مردم خدمت کنند.
ایلنا دولت رئیس جمهور حوزه 

  

تغییر قیمت بنزین تصویب شد؟ | گرانی قیمت بنزین در راه استطرح بنزین برای همه از کیش به پاستور رسیده و منتظر جلسه بررسی در حضور رئیس جمهور است. همزمان با جدی شدن طرح بنزین برای همه، زمزمه‌هایی در خصوص تغییر قیمت بنزین هم شنیده می‌شود. چه تغییراتی در انتظار بنزین است؟
مثلث قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان استرئیس اتحادیه صنف کفاشان دستدوز گفت:‌ تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان است.
ایلنا تولید جوانان مسکو 

  

دستیار وزیر خارجه:دایران در بازسازی سوریه برادرانه کنار مردم خواهد بوددستیار وزیر امور خارجه ایران گفت: ملت ایران برادرانه و بدون قید و شرط به منظور بازسازی سوریه، کنار مردم ما بوده و خواهد بود.
فردا سوریه ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

واریزی جدید به حساب این سهامداران | افزایش ارزش سهام عدالت در بازار امروزبا افزایش شاخص کل بورس امروز 1 مرداد 1401، ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی به 11 میلیون 387 هزار و 172 تومان رسید.
مثلث افزایش قیمت سهام عدالت سهام 

  

ایران کانون جوشش دیپلماتیک برای حل مشکلات و چالش‌های منطقه‌ای استسردار رمضان شریف با اشاره به نفوذ،اثرگذاری و نقش بسیج کنندگی جمهوری اسلامی برای حل مسائل منطقه ای گفت: ایران کانون جوشش دیپلماتیک برای حل مشکلات و چالش های منطقه‌ای است.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران رئیس جمهور 

  

اسکوچیچ:کریم باقری را برگردانیددرخواست اسکوچیچ از فدراسیون فوتبال برای بازگشت باقری به تیم ملی
خانه فوتبال دراگان اسکوچیچ کریم باقری ایران خودرو 

  

اقدامات مجلس برای حمایت از اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتیرئیس مجلس گفت: حمایت کامل و توجه به توانمندسازی افرادِ دارای نیازهای ویژه و تمامی افرادی که بر اساس قانون به هر شکلی نیازمند حمایت نهادهای حمایتی کشور هستند، وظیفه قطعی و حاکمیتی ماست.
فردا مجلس شورای اسلامی پوشش جمهوری اسلامی ایران 

  

مطالبات بازنشستگان قانونی پیگیری می‌شوددبیرخانه کارگر استان زنجان گفت: با هرگونه تجمع غیرقانونی و خودسرانه که منجر به سوءاستفاده منافقان و دشمنان نظام و ملت شود مخالف هستیم و مطالبات خود را از راه قانونی و صلح‌آمیز پیگیری می‌کنیم.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران سازمان تامین اجتماعی تامین اجتماعی 

  

مردم باید با حقوق عامه آشنا شوندعضو حقوقدان شورای نگهبان گفت:‌ بخشی از آنچه به آحاد مردم مربوط می‌شود این است که این حقوق برای آن‌ها تبیین شود. ممکن است بسیاری از افراد ندانند که از نظر حقوقی این‌ها یک حق است؛ ولی چیزهای کلی غیرحقوقی ممکن است در ذهن باشد. طبیعتاً اولین کار این است که مردم نسبت به این حقوق آشنا شوند و دستگاه‌ها باید تلاش کنند، اما خود مردم هم باید این حقوق را در خودشان به رسمیت بشناسند.
ایلنا شورای نگهبان ذهن کار 

  

ادامه بردهای پیش فصل پورتو با طارمیپیروزی پورتو با طارمی در دیدار دوستانه
خانه فوتبال فوتبال مهدی طارمی ایران خودرو 

  

درخواست ولیعهد کویت از ایرانولیعهد کویت در اظهاراتی گفت که ایران را به همکاری بیشتر با آژانس بین المللی انرژی اتمی دعوت می کنیم.
مثلث کویت ایران خودرو ایران 

  اخبار داغ
  

طلسمی که در بورس سرانجام شکست!اقتصادنیوز: پس از 35 روز معاملاتی بالاخره حقیقی ها دست از خروج پول خود از بازار سهام برداشتند و به این بازار نقدینگی تزریق کردند.
اقتصادنیوز سهام پول نقدینگی 

  

قیمت سکه زندانی شد/ طلا اوج گرفتاقتصادنیوز: بررسی قیمت سکه در نیمه اول مرداد 1401 نشان می دهد که این فلز گران بها در محدوده 14میلیون و 800 هزار تومان تا 15 میلیون تومان زندانی شده است.
اقتصادنیوز قیمت 

  

شناسایی 3379 مبتلای جدید به کرونا و فوت 54 بیماربراساس آخرین وضعیت کرونا در کشور، 54 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست داده اند و 130 شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارند.
ایلنا وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

3379 ابتلا و 54 فوتی جدید کرونا در کشور/ 259 شهر در وضعیت قرمز و نارنجیبنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت طی شبانه روز گذشته 3379 بیمار مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و 54 نفر نیز به علت ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.
برنا وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

کره شمالی 2 نشست درباره پاندمی کرونا برگزار می‌کندبا وجود اینکه کره شمالی مدعی است از اواخر ژوئیه 2022 هیچ مورد جدیدی از ابتلا به کرونا نداشته اما رسانه دولتی کره شمالی امروز (دوشنبه) گزارش کرد، دولت پیونگ یانگ قرار است در هفته‌های پیش رو دو نشست کلیدی شامل بررسی سیاست ضد اپیدمی کرونا در کره شمالی برگزار کند.
نامه نیوز کره شمالی رسانه دولت 

  

هشدار :امیکرون طولانی در این افراد | زمان مناسب تزریق واکسن کرونابه طور متوسط فردی که به کووید19 مبتلا می‌شود، بین چهار تا شش ماه مصونیت دارد. بعد از آن باید مجددا واکسن تزریق کند یا خودش را مصون نگه دارد تا مبتلا نشود.
خانه فوتبال درمان ماه یارانه 

  

این استان رتبه نخست واکسیناسیون دُز سوم و چهارم کرونا را داردسیدمحمود حسینی پور نوری گفت: واکسیناسیون فعال در مناطق روستایی و حضور در درب منازل و تزریق واکسن، طراحی سامانه رصد وضعیت اصناف و ارائه دهندگان خدمت واکسیناسیون و انجام تست کرونا و قرار دادن اطلاعات در اختیار مدیران دستگاه های دولتی و اصناف از جمله اقدامات مهم در این راستا بوده است.
اقتصادنیوز واکسیناسیون