اعتماد   |  سیاسی  |  

همه باید سپاه را حمایت و تقویت کنیم / استکبار بدنبال تضعیف پایه های انقلاب اسلامی است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: همه باید سپاه را حمایت و تقویت کنیم. در طول تاریخ منادیان انقلاب، وحدت توحید و مبارزان با ظلم و ظالم و استکبار به‌دلیل نداشتن یار و یاور خانه‌نشین شدند.

همه باید سپاه را حمایت و تقویت کنیم / استکبار بدنبال تضعیف پایه های انقلاب اسلامی است.

اعتمادآنلاین| جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به نقشه دشمن برای تضعیف پایه های انقلاب‌؛ گفت: استکبار بدنبال تضعیف پایه های انقلاب اسلامی است.

 

به گزارش خبرآنلاین؛ حجت الاسلام حسین طیبی‌فر جانشین نماینده، ولی فقیه در سپاه  به تسلیت شهادت امام محمد باقر (ع) اظهار داشت: بعد از یک دوره خقان که اجازه نشر اسلام در آن داده نشد و سخن از اهل بیت (علیهم السلام) یک جرم تلقی می‌شد، و مردم هم از نظر فرهنگی دچار ارتجاع شده بودند، و کار به جایی رسیده بود که دو مرکز نزول وحی، مرکز بی فرهنگی شده بود، نیاز به بود کسی به عنوان شکافنده علم وارد میدان شده تا این عقب ماندگی فرهنگی که در تلاش بود چهره اسلام را واژگون کند،باتبیین اصول و مبانی علمی، زمینه را برای یک حرکت فرهنگی و فکری فراهم کند.

وی با بیان اینکه امام محمد باقر (ع) یک نهضت علمی راه اندازی کردند، افزود: امام باقر (ع) مبانی اسلام را تبیین کردند و این نهضت در دوران امام صادق (ع)، امام موسی بن جعفر (ع) و نیز امام رضا (ع) ادامه داشت.

 

جانشین نماینده، ولی فقیه در سپاه  در ادامه سخنان خود به نظام تکوین و تشریع هم اشاره و خاطرنشان کرد: نظام تکوین وتشریع توسط خدای متعال مهندسی شده است. اراده خدا در زمانی که دحوالارض پیش امده بود، خدای متعال این زمین را گسترش داد و اسباب حیات را در زمین فراهم کرد.

 طیبی فر با اشاره به اراده خدای متعال برای راه اندازی یک قافله و قافله سالار، خاطرنشان کرد: خدای متعال یک صد و 24 هزار پیامبر را برای بشر فرستاد؛ و بشر را بدون قافله سالار رها نکرده است.

 

جانشین نماینده، ولی فقیه در سپاه  با بیان اینکه در زمان حاضر قافله سالار بشریت امام معصوم و حضرت حجت (عج) است، ادامه داد: اگر حاکمیت حضرت ولیعصر (عج)  تا قیامت طول بکشد، اخرین نفری که از زمین رخت بر می‌بندد، مقام معصوم است.

 

طیبی فر به زمامداری امام معصوم در زمین هم اشاره و تصریح کرد: در زمان غیبت دستور خود ائمه (علیهم السلام) است که ما هستیم. برای همین نوابی برای خودشان معرفی کردند که این مهندسی خداوند برای نظام تشریعی است و هرکسی از این دایره بیرون رفت، از مهندسی نظام تشریعی بیرون رفته و جایگاه خود را مشخص نکرده است.

 

به گفته جانشین نماینده، ولی فقیه در سپاه هرجا این نکته کلیدی و محوری برای مهندسی نظام تشریع از مسیر خود خارج شد ما به مشکل برمیخوریم.

وی با اشاره به حماسه 28 خرداد و حضور حداکثری مردم پای صندوق رای گفت: باید از ملت بزرگ تقدیرو تشکر ویژه کرد که در شرایطی که بوق های تبلیغاتی دشمن و مزدوران  و مهره های سیاسی داخلی در کشور به دنبال مشارکت 20 درصدی مردم  ر انتخابات بودند تا اصل نظام را زیر سوال ببرند، مردم فداکارانه  و عاشقانه با همه شرایط برای تثبیت نظام جمهوری اسلامی با هدایت های رهبر معظم انقلاب حرکت کردند و نیروهای حزب اللهی تمام وقت خود را برای برآوردن نشدن خواسته های دشمن گذاشتند. جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه در حال حاضر کمک به دولت انقلابی و جهادی مهم ترین کار است، افزود: دولت منتخب بتواند مشکلاتی که در این سالها بر مردم تحمیل شده است،را رفع کرده و زمینه را برای حضور مردم در صحنه ها فراهم کند.

طیبی فر اضافه کرد: خواسته های مردم بالاست چرا که این خواسته برای خوب نبودن زمینه های فعلی پیش آمده، که با روحیه جهادی می توان مشکلات را برطرف و زمینه را برای استمرار و استقرار نظام اسلامی و همچنین  برای حکومت جهانی حضرت ولی عصر(عج) بوجودآورد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه سخنان خود ازمعارفه حجت الاسلام تسخیری در سازمان اطلاعات سپاه هم خبر داد و خاطرنشان کرد:ضرورتها ایجاب کرده بود که در یک جایگاه حساس و مهم ، به یک مدیر فعال، پایه کار، مدبر و دارای اخلاق حسنه و توانمند نیاز بود، که حجت الاسلام تسخیری معرفی شد. حجت الاسلام طیبی فر با بیان اینکه استمرار کارهای جهادی حجت الاسلام تسخیری توسط عزیز دیگری پیگیری و استمرار پیدا خواهد کرد، افزود: استان مازندران استان مهمی است و تصمیم گرفته شد که یک نیروی معادل و موفقی همچون حجت الاسلام رعایتی در مازندران معرفی شود. جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در سخنان پایانی خود به مسئولیت های مهم حوزه نمایندگی اشاره کرد و افزود: امروز سپاه پاسداران انقلاب به عنوان تکیه گاه محسوب شده  و حوزه نمایندگی هم برای تربیت نیروها از جهت عقیدتی،فکری ،سیاسی و تربیتی کار می کند تا فرماندهی بتواند به درستی کارهای خود را انجام دهد. به گفته حجت الاسلام طیبی فر طبق قانون اساسی وظیفه سپاه حفظ انقلاب و نظام و دستاوردهای آن است.و هرجا کشور به آن نیاز داشته باشد، حضور دارد و یک نیروی آماده انقلاب و پای کار است. جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه تاکید کرد: اگر سپاه نگهبان انقلاب است حوزه نمایندگی نگهبان پاسداران انقلاب است.

 

آیت الله محمدی لائینی نماینده، ولی فقیه در استان مازندران، در این مراسم،با اشاره به انتخاب یک دولت جوان حزب اللهی و رفع مشکلات مردم گفت: حضور باشکوه مردم پای صندوق‌های رأی 50 درصدی بود و در مازندران شاهد مشارکت 61 درصدی مردم بودیم که جای قدردانی و شکرگزاری دارد.

نماینده ولی فقیه در مازندران به فرازی از خطبه پیامبر (ص) در غدیر خم  هم اشاره کرد و افزود:  مسئله غدیر مورد وفاق شیعه و سنی و همه مذاهب بوده و  بر پذیرش پیام غدیر و ایستادگی پای غدیر تأکید شده است.

آیت الله محمدی لائینی در بخش دیگری از سخنان خود  به فرموده امام خمینی (ره)، اگر سپاه نبود کشور هم نبود، هم اشاره و اضافه کرد: قوت کشور و نظام به سپاه است و این را دشمنان فهمیدند . از همین رو قوت سپاه به دفتر نمایندگی ولی فقیه است و اینجاست که به بدنه سپاه، باید روح التزام، ایمان و عواطف ولایی، تقویت نیایش و عبادت دمیده شود.

 

نماینده ولی فقیه در مازندران با تصریح بر اینکه کسانی که مسئولیتی قبول می کنند باید بدانند در کجا قرار میگیرند و چه موقعیت حساسی در اختیار آنان است، خاطرنشان کرد:  کمترین غفلت در سپاه مساوی با ضایعه جبران‌ناپذیر  است و  اقدام مثبت در آن مساوی با قوت کشور و نظام اسلامی می باشد.

 

آیت الله محمدی لائینی با تاکید بر اینکه همه باید سپاه را حمایت و تقویت کنیم ، اضافه کرد: در طول تاریخ منادیان انقلاب، وحدت توحید و مبارزان با ظلم و ظالم و استکبار به‌دلیل نداشتن یار و  یاور خانه‌نشین شدند.

 

نماینده ولی فقیه در مازندران  با اشاره به اینکه امروز دنیا با وجود نیروهای جان برکف و مقتدر و باایمان ، از ما می‌ترسد  گفت: سپاه در تمامی عرصه ها حضوری فعال دارد و کارهای بر زمین مانده دولت را انجام می دهد.

 

آیت الله محمدی لائینی به کم آبی در خوزستان هم اشاره و اضافه کرد: امروز سپاه در حال ابرسانی با تانکر به بیش از 800 الی 900 روستا در خوزستان است.

نماینده ولی فقیه در مازندران به اقدامات سپاه در حوزه محرومیت‌زدایی، مقابله با کرونا و دیگر عرصه ها اشاره کرد و گفت: باید سپاه را حفظ کنیم .

در پایان این آئین از زحمات و خدمات ارزشمند حجت‌الاسلام تسخیری تقدیر و حجت‌الاسلام رعایتی نیز با حکم نماینده، ولی فقیه در سپاه به عنوان مسئول جدید دفتر نمایندگی، ولی فقیه در سپاه کربلا منصوب شد.

 

 

سپاه پاسداران استان مازندران جمهوری اسلامی   اخبار برگزیده
  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو 

  

شرایط تهران وخیم است/ عقب افتادگی 14 روزه واکسیناسیون باید جبران شود/ پاسخ به ادعای بی‌تاثیر بودن ماسک در برابر دلتا/ احتمال ابتلای 30 درصد واکسینه شده‌ها به کرونافرمانده قرارگاه ستاد کرونای استان تهران گفت: امکان دارد 30 درصد افرادی که واکسینه شدند، به بیماری مبتلا شوند، بنابراین به افرادی که در اماکن پرخطر تردد دارند، توصیه می‌شود از دو ماسک استفاده کنند.
ایلنا تهران دانشگاه تهران واکسیناسیون 

  

ده سال پیش خشکی هورالعظیم را پیش‌بینی کردیم/ چگونه پراب‌ترین استان ایران خشکید؟!محمدرضا فرطوسی می‌گوید: مستند «ایران، جنوب غربی» در آن سال‌ها کمتر دیده شد، زیرا ما در فیلم چند موضوع را مطرح می‌کنیم مثلا اشاره می‌کنیم بحران گرد و غباری که خوزستان را گرفته بود منشاء آن خشک شدن هورالعظیم است درحالیکه در آن زمان به این‌ها می‌گفتند ریزگردهای عربی و معتقد بودند که از کربلا و عراق می‌آید.
ایلنا ایران تهران شیراز 

  

دفاع اصولگرایان از بیت کوین/ به این روش،تحریم ها را دور می زنیمسایت اصولگرای مشرق نوشت: تحریم های ظالمانه ایالات متحده آمریکا ایران را در شرایطی قرار داده است که امکان تبادلات مالی را برای اشخاص، نهادها و شرکت های مرتبط با جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان سخت و پیچیده کرده است.
اقتصادنیوز اصولگرایان بیت کوین ایران 

  

عرضه 3 خودرو از سوی سایپا / جانشین خودرو تیبا مشخص شدامسال برای بازار خودروهای داخلی سال بهتری نسبت به دو سال گذشته خواهد بود و ایران خودرو و سایپا محصولات جدید خود را به بازار می فرستند.
خودروتک ایران خودرو خودرو سایپا 

  

خیلی فوری : قرار شد آب در این مناطق تهران جیره‌ بندی شود ؟مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: جیره بندی آب در تهران بستگی به میزان مصرف ساکنان این منطقه دارد.
مستقل‌آنلاین درمان تهران موفقیت 

  

رهبر انقلاب درباره خوزستان چه گفته بودند؟نگاهی به تاکیدات چندباره رهبر انقلاب به مسئولان اجرایی درخصوص مشکلات و نیازهای خوزستان که در چند مقطع در 25 سال اخیر مطرح شده، این سوال را پیش می‌آورد که چه کسانی با بی‌توجهی به این تذکرات، مسبب وضعیت امروز این استان شده‌اند؟
مثلث رهبر انقلاب استان خوزستان اهواز 

  

احتمال بازگشایی سفارتخانه‌های ایران و عربستان در آینده نزدیکیک منبع آگاه با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف سیدابراهیم رئیسی پیش از نیمه مرداد گفت: ایران از عربستان برای حضور در این مراسم دعوت کرده است و به نظر می‌رسد سعودی‌ها هم نظر موافق خود را اعلام کرده باشند.
نامه نیوز ایران ایران و عربستان نوید محمدزاده 

  

اگر آقایان مخالفت نمی‌کردند تحریم‌ها برداشته شده بودرئیس جمهوری در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی نفت گغت: اگر قانون مجلس نبود تحریم ها قبل از عید برداشته شده بود. قانون مجلس اجازه نداد تحریم‌ها را برداریم.
مستقل‌آنلاین سازمان تامین اجتماعی دولت یازدهم نفت 

  

شرایط جدید تبدیل حواله های ایران خودرو منتشر شدشرایط طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات مرداد 1400 اعلام شد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

تنش ها بین ایران و عربستان سعودی | ایران بر اساس مواضع ضد امپریالیستی خود قصد دارد امریکا را از خاورمیانه اخراج کندبسیاری در ایالات متحده معتقدند که به دلیل در اختیار داشتن نفت و گاز شیل، برای واشنگتن اهمیتی ندارد که چه اتفاقی در خلیج فارس می افتد. اما این یک خیال خام است. ایالات متحده به یک بازار جهانی انرژی قابل اعتماد نیاز دارد. این امنیت نیز به نوبه خود به ثبات در منطقه خلیج فارس بستگی دارد. من اعتقاد ندارم که ایالات متحده به زودی منطقه خلیج فارس را به طور کامل رها کند.
۵۵ آنلاین سهام ایران انقلاب اسلامی ایران 

  

چه کسی جایگزین ظریف در برجام می شود؟در تهران حرف های مختلفی در این رابطه شنیده می شود در حالی که به نظر می رسد در پایتخت های غربی و امریکا نیز موضع واحدی نسبت به مذاکرات وجود ندارد. تا به این لحظه کسی دقیق نمی داند موضع نهایی امریکایی ها و اروپایی ها برای احیای برجام چیست و آیا واقعا به آنچه در تهران، وزارت امور خارجه درباره آخرین روند گفت وگوهای احیای برجام در وین به مجلس گزارش داده است، پایبند خواهند ماند یا خیر.
مثلث سید محمد خاتمی تهران پایتخت 

  

انگلیس هشدار داد: مهلت مذاکرات وین نامحدود و ابدی نیستوزیر امور خارجه انگلیس تصریح کرد که دولت لندن همسو با موضع ایالات متحده آمریکا از ایران می‌خواهد که به میز مذاکره برگردد تا اطمینان حاصل شود که «می‌توانیم درباره بازگشت به برجام به نتیجه برسیم.»
اقتصادنیوز انگلیس وین دولت 

  اخبار داغ
  

فوری| تهدید مرگبار کرونا برای این افرادچه کسانی بیشتر در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند؟
پندارآنلاین درمان سازمان بهداشت جهانی ویروس 

  

بازگشت سهامداران به بورس پس از یک سالدر 11 ماه گذشته از مرداد 1399 تا خرداد 1400 خالص ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بورس تهران منفی بود و در تیر 1400 شاهد ورود پول حقیقی به بازار بودیم.
اقتصادنیوز بورس تهران ماه مالکیت 

  

چرا بورس بسته است؟بورس از روز سه شنبه تعطیل شد و این تعطیلی در روزهای شنبه و یکشنبه هم ادامه خواهد داشت. بورس چرا بسته است؟
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار تهران بانک 

  

بورس میزبان 255 شرکت جدیدکارشناس بازار سرمایه گفت: بالغ بر 183 شرکت در فرابورس و 72 شرکت در بورس آماده پذیرش هستند که احتمالا تعدادی از آن‌ها نهایتا رد پذیرش خواهند شد.
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه حوزه 

  

غیبت 36 درصدی داوطلبان کنکور ارشد پزشکی/ 453 داوطلب مبتلا به کروناسلامت نیوز: آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال 1400 در حالی برگزار شد که از میان 72 هزار و 815 داوطلب ثبت نام کننده تعداد 26 هزار و 499 نفر (معادل 36 درصد) در آزمون غایب بودند. همچنین 453 نفر از شرکت کنندگان به دلیل ابتلا به کرونا در محیطی جداگانه آزمون دادند...
سلامت‌نیوز کنکور آموزش پزشکی وزارت بهداشت 

  

سازمان ملل خواستار همکاری چین با سازمان بهداشت جهانی درباره منشا کرونا شدسلامت نیوز: در بحبوحه عدم پذیرش تحقیقات بیشتر درخصوص منشاء ویروس کرونا از سوی پکن، سازمان ملل از تمامی کشورهای عضو از جمله چین خواست کاملا با سازمان بهداشت جهانی همکاری کنند...
سلامت‌نیوز سازمان ملل سازمان بهداشت جهانی چین 

  

«کرونا فلسفه» منتشر شد/ اندیشمندان جهانی درباره کرونا چه گفتند؟ به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «کرونا فلسفه» تاملاتی در باب علم، بحران و زیست سیاست با آثاری از هابرماس، آگامبن، استگنگا، برادبنت و دیگران با گزینش و ویرایش علمی حمیدرضا نمازی و علیرضا منجمی توسط انتشارات نارون دانش منتشر شد. مترجمان این اثر مهدی باسخواه، آذر قاسمی، امیررضا لیاقت، علیرضا منجمی، صبا میری کرمانشاهی، حمیدرضا نمازی و نگین نورایی هستند. پس از پیشگفتار و معرفی ویراستاران و…
مهر فلسفه مصاحبه خبرنگار 

  

وضعیت کرونایی گیلان قرمز‌تر شدسلامت نیوز: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: وضعیت کرونایی گیلان قرمز تر شد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بر اساس تازه ترین ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهرستان های ماسال، فومن، لنگرود نارنجی و املش زرد است. مابقی شهر های گیلان هم در وضعیت قرمز کرونایی هستند...
سلامت‌نیوز سلامت آموزش پزشکی وزارت بهداشت 

  

قیمت دلار، امروز 2 مرداد 1400صرافی‌های بانک‌ها صبح امروز 2 مرداد 1400 قیمت دلار را برای فروش به مردم 240590 ریال اعلام کرده‌اند که نسبت به آخرین قیمت‌های روز کاری گذشته تغییری نکرده است. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز 235826 ریال است.
۵۵ آنلاین قیمت دلار صرافی 

  

چرا دلتا کرونا خیلی سریع گسترش پیدا کرد؟سلامت نیوز:دانشمندان پاسخ اینکه چرا گونه دلتای کرونا مسری تر و به سرعت در جهان گسترش یافته است را شناسایی کردند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، دانشمندان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های استانی گوانگدونگ در چین افراد مبتلا به این جهش از کرونا را که به آن B.1.617.2 نیز می گویند، بررسی کردند...
سلامت‌نیوز سلامت وزارت بهداشت آفریقای جنوبی 

  

ابتلای 364 نفر از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 1400 به کروناسخنگوی سازمان سنجش اعلام کرد: 364 نفر از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 1400 به کرونا مبتلا هستند.
ایلنا سازمان سنجش کنکور آموزش 

  

اساسنامه صندوق سرمایه ‌گذاری املاک و مستغلات در سازمان بورس و اوراق بهادار تدوین شده، که با تدوین مقررات مرتبط به این صندوق ها ابزار جدیدی در حوزه سرمایه گذاری ملک فراهم شده است.
اعتماد سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه حوزه 

  

بعد از تعطیلات قیمت دلار به کجا می‌رسد؟در هفته گذشته با تقویت احتمال توافق در دولت بعدی ایران دلار دوباره در مدار نزولی قرار گرفت.
گسترش تعطیلات قیمت دلار 

  

تعداد بیماران کرونایی آزمون کارشناسی ارشد مشخص شدسخنگوی سازمان سنجش درباره تعداد داوطلبان کرونایی گفت: تعداد بیماران کرونایی ارشد 364 نفر است.
برنا سازمان سنجش