دانشگاه‌های تراز اول کشور؛ سکوی پرواز مهاجرت نخبگان

سید حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت ارزشیابی و رتبه بندی دانشگاه‌‎های کشور، عنوان کرد: قطعا ارزشیابی و رتبه بندی با تعیین معیارها و مزیت های لازم یک ضرورت به شمار می‎‌آید. نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی، شرایط فعلی ورود دانشجویان به دانشگاه‌ها را نگران کننده…

دانشگاه‌های تراز اول کشور؛ سکوی پرواز مهاجرت نخبگان

سید حمایت میرزاده  سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت ارزشیابی و رتبه بندی دانشگاه‌‎های کشور، عنوان کرد: قطعا ارزشیابی و رتبه بندی با تعیین معیارها و مزیت های لازم یک ضرورت به شمار می‎‌آید.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی، شرایط فعلی ورود دانشجویان به دانشگاه‌ها را نگران کننده دانست و گفت: در حال حاضر وضعیت به نحوی است که چند دانشگاه انگشت شمار در کشور وجود دارد که هرکسی نمی‌تواند رتبه ورود به این دانشگاه‌ها را کسب کند؛ اما سئوال اصلی این است که نحوه ورود به این دانشگاه‎ها به چه صورت است.

وی، تنها شیوه ورود به این دانشگاه‌های تراز اول کشور را شرکت در کلاس های تست زنی و کسب مهارت‌های تستی برشمرد و گفت: اگر نحوه پذیرش دانشجویان بر اساس سوابق تحصیلی شود و صرفاً به چهار ساعت تست زنی محدود نشود، شرایط ورود به این دانشگاه‌ها نیز متفاوت می‌شود و دانشجو بر اساس سوابق پژوهشی و علمی به دانشگاه راه پیدا می‌کند.

میرزاده، تغییر نحوه ورود دانشجو به دانشگاه را پیش نیاز ارزشیابی و رتبه بندی دانشگاه‌ها دانست و اضافه کرد: در این صورت می‌توان ارزیابی کرد که کدامیک از دانشگاه‌ها چه مسائلی از کشور را حل کرده‌اند و هر دانشگاهی که بیشترین مسائل از کشور را حل کرده است در صدر رتبه قرار گیرد.

رتبه‌بندی‌های وزارت علوم مشکلی از کشور حل نکرده است

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ فقط نباید سکوی پرواز دانشجویان باشد، گفت: در حال حاضر نیز وزارت علوم رتبه بندی و ارزشیابی‌هایی دارد ولی این رتبه بندی‌ها کمکی به حال کشور نکرده است و در جهت رفع نیازها و مشکلات کشور نیست.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: در چنین شرایطی رقابت سالم و مثبتی بین دانشگاه‌های کشور نیز به وجود می‌آید و این رقابت موجب رشد کیفی دانشگاه‌ها خواهد شد./

پایان پیام

مهاجرت نخبگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس   اخبار برگزیده
  

افشای جاسوسی از مقامات بلندپایه در خاور میانه​اقتصاد نیوز:هکرها با نفوذ به دستکم 10 اپراتور در نقاط مختلف دنیا از جمله خاورمیانه، در 7 سال گذشته به جاسوسی از مقامات بلندپایه پرداخته اند.
اقتصادنیوز جاسوسی خاورمیانه اقتصاد 

  

حسین مرعشی: از اختلاف روحانی و جهانگیری نگران شده ایمحسین مرعشی در روزنامه کارگزاران نوشت:از زمانی که جایگاه معاون اول رئیس‌جمهور در قانون اساسی تغییر کرد و به جای نخست وزیر در قانون جمهوری اسلامی تعریف شد، همیشه در دولت‌هایی که به عنوان دولت‌های خردمند تعریف می‌شدند، از جایگاه قابل توجهی برخوردار بود.
مثلث حسین مرعشی دولت دوازدهم رئیس جمهور 

  

تست مخفیانه یک خودرو در تهران (تصاویر)به تازگی تصاویری از تست شاسی بلند معروف و هیبریدی BYD یعنی مدل تانگ در خیابان های تهران منتشر شده است که البته ظاهری پوشیده شده با برچسب های مخصوص بدنه دارد اما با توجه به قدمت حضور این خودرو در جهان با یک نگاه می توان حدس زد که با چه خودرویی طرف هستیم.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

وی عصر سه شنبه در آئین گرامیداشت روز ملی اصناف در سالن اجتماعات مجتمع اداری اصناف قم اظهار داشت: رهبری حسابی در آمریکا ندارد، و این کار احمقانه‌ای است که ترامپ انجام می‌دهد.
نامه نیوز قم موشک ایران 

  

ترامپ دوباره عقب نشینی کرد : ایران با دولت من مذاکره کندتسنیم : رئیس‌جمهور آمریکا ساعاتی پس از خط و نشان کشیدن برای ایران در فضای مجازی، بار دیگر از ایران خواست که با دولت وی مذاکره کند.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

اصلاح طلبان دنبال استعفای روحانی هستندعضو هیأت رئیسه مجلس گفت: با این دست فرمون فکر می کنم که استعفای آقای روحانی اتفاق بیفتد چون او ظرفیت روحی، انرژی، برنامه صحیح و تیم مناسب را در اختیار ندارد بنابراین ادامه این وضعیت تا یک جایی خواهد بود بعد از آن سیستم قفل می کند،
نامه نیوز اصلاح طلبان حسن روحانی سلامت 

  

قیمت خودرو چقدر کاهش پیدا کرد؟ (جدول)قیمت خودرو در چهارمین روز هفته کاهشی محسوس را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است.
خودروتک قیمت خودرو جدول 

  

فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ، موظف به توقف برخورد با مأموران نیروی انتظامی در ماجرای برخورد با یک مجرم در منطقه تهرانپارس شد.
نامه نیوز بازداشت دیپلماسی نیروی انتظامی 

  

لغو حمله، فریب بزرگفایل صوتی یادداشت لغو حمله، فریب بزرگ را با صدای سید علی هاشمی بشنوید.
مستقل‌آنلاین 

  

دعوای جهانگیری و روحانیفایل صوتی یادداشت دعوای جهانگیری و روحانی را با صدای سید علی هاشمی بشنوید.
مستقل‌آنلاین 

  اخبار داغ
  

بازگشت وجوه ارزی راکد به حساب شرکت پتروپارسبا اقدام به‌موقع دستگاه‌های مسئول، وجوه ارزی راکد در یکی از صرافی‌ها به حساب شرکت پتروپارس واریز شد.
ایلنا پتروپارس صرافی وزارت نفت 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ ریزش قیمت مثقال طلا به زیر مرز روانیاقتصادنیوز؛ امروز چهارشنبه 5 تیرماه 1398 بازار طلا و ارز پایتخت با روند کاهش قیمت همراه شد و شیب مدار نزولی سکه نیز تندتر بود. عصر امروز قیمت دلار در بازار آزاد در محدوده 13100 تومانی رفت و صرافی ملی قیمت خریدوفروش دلار و یورو را 150 تومان کاهش داد تا نرخ رسمی دلار زیر مرز 13 هزار تومانی رفت. سکه طرح جدید در نیمه پایین کانال 4.6 میلیون تومانی و طلای آبشده زیر مرز روانی 1...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو 

  

اجرای طرح‌های جداسازی آب‌شرب از آب خام در شهرها راهکاری برای سازگاری با کم آبی استمعاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به تهیه 600 طرح جداسازی آب شرب از آب خام در شهرها و تصویب 340 طرح در وزارت کشور و ابلاغ آن به شهرداری‌ها، اجرای این طرح را راهکاری برای سازگاری با کم آبی بویژه در مناطق خشک کشور ذکر کرد.
ایلنا سازمان برنامه و بودجه وزارت کشور وزارت نیرو