خوزستان در یک قدمی قرنطینه

سلامت نیوز: بیش از یک ماه از به صدا درآمدن زنگ خطر پیک جدید کرونا در خوزستان گذشته است. اوایل بهمن بود که مسئولان علوم پزشکی و کادر درمان حاضر در بیمارستان های خوزستان با افزایش مراجعه های سرپایی این زنگ خطر را به صدا درآوردند و آن را مقدمه ای برای ورود استان به پیک سوم دانستند...

خوزستان در یک قدمی قرنطینه

سلامت نیوز: بیش از یک‌ماه از به صدا درآمدن زنگ خطر پیک جدید کرونا در خوزستان گذشته است. اوایل بهمن بود که مسئولان علوم پزشکی و کادر درمان حاضر در بیمارستان‌های خوزستان با افزایش مراجعه‌های سرپایی این زنگ خطر را به صدا درآوردند و آن را مقدمه‌ای برای ورود استان به پیک سوم دانستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه همشهری ،حالا هشدار‌ها به وقوع پیوسته و پیک سوم کرونا در خوزستان با شیوع گسترده ویروس جهش‌یافته (کرونای انگلیسی) همزمان شده است. همین مسئله موجب شده از روز جمعه رؤسای 6بیمارستان اهواز، مسئولان و نمایندگان، بارها موضوع قرنطینه سراسری خوزستان را مطرح کنند. این در حالی است که رئیس جمهوری هم رو زگذشته برای پیگیری این موضوع به وزیر کشور دستور ویژه داده است.

درخواست اول به نتیجه نرسید

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی از درخواست و پیگیری 18نماینده این استان برای تعطیلی 2هفته‌ای خبر می‌دهد و به همشهری می‌گوید: «این درخواست به رئیس‌جمهوری داده شده و ستاد مدیریت کرونای خوزستان هم بر این تعطیلی مصر است، اما متأسفانه ابتدا درخواست اول ما در ستاد ملی کرونا مورد موافقت قرار نگرفت و دلیل آن را هم نمی‌دانیم.»سیدکریم حسینی از رایزنی نمایندگان با هیأت دولت و معاون رئیس‌جمهوری و همچنین رایزنی استاندار با وزیر بهداشت و کشور برای قرنطینه سراسری خوزستان خبر می‌دهد و می‌افزاید:‌ « منتظر تأیید هیأت دولت برای قرنطینه سراسری هستیم.»

ضرورت قرنطینه سراسری استان

11شهر خوزستان در وضع قرمز قرار دارند و ویروس کرونای انگلیسی به سرعت در حال انتشار است. رئیس مجمع نمایندگان خوزستان تأکید می‌کند بیمارستان‌های استان پاسخگوی تعداد بالای مراجعان نیستند. قرنطینه سراسری، افزایش تعداد تست‌ها، تجهیز بیمارستان‌ها و افزایش تعداد واکسن برای مرحله دوم واکسیناسیون از مواردی است که حسینی بر آن تأکید می‌کند و معتقد است باید به سرعت تحقق یابد.

«آرش یلالی» رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز هم پیش از این مهم‌ترین کمبود خوزستان در پیک سوم را نیروی انسانی دانسته بود. علی حسین حسین‌زاده، معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان هم در این‌باره به همشهری توضیح می‌دهد که طبق دستور قرارگاه ستاد مقابله با کرونا، مرزهای خارجی استان به‌طور کامل بسته شده و شهرهای قرمز هم در قرنطینه هستند. به‌گفته او، محدودیت تردد در سطح شهرها اعمال شده و اداره‌ها با یک‌سوم نیرو فعالیت می‌کنند اما قرنطینه سراسری استان منوط به تأیید دولت است.

اعمال محدودیت‌های شدید

ولی‌‌‎الله حیاتی، معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان و فرمانده قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با توجه به شرایط بحرانی خوزستان از کنترل شدید ورودی‌های استان، تعطیلی همه اصناف به جز مشاغل گروه یک، فعالیت اداره‌ها با یک‌سوم ظرفیت، محدودیت شبانه، بسته شدن مرزهای مسافری به‌مدت یک هفته و نظارت شدید بر اجرای پروتکل‌ها خبر می‌دهد و تأکید می‌کند:‌ « برای قرنطینه سراسری منتظر جواب از مرکز هستیم.»

طبق آخرین اخبار رسیده تا لحظه تنظیم گزارش، قرار بود در جلسه ویژه شب گذشته در این‌باره تصمیم‌گیری شود. به‌گفته رئیس مجمع نمایندگان خوزستان، رئیس‌جمهوری روز گذشته به وزیر کشور دستور تشکیل یک نشست ویژه درباره خوزستان، انجام اقدامات ضروری و تصمیم‌گیری برای قرنطینه سراسری استان را داده بود.

روند افزایشی ابتلا به کرونای جهش‌یافته

علاوه بر خوزستان از ابتدای هفته جاری آمار استان‌هایی که ورود ویروس جهش‌یافته به شهرهایشان را تأیید کردند، رو به افزایش است. پس از خوزستان، البرز، قزوین، تهران و کاشان حالا نوبت به هرمزگان، خراسان رضوی، قشم، خراسان جنوبی و در نهایت گیلان رسیده است. دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مشاهده 30مورد مشکوک خبر می‌دهد و در خراسان جنوبی هم 2مورد ابتلا به این ویروس اعلام شده است. 7نفر مبتلا در قزوین نیز شناسایی شده است.

در گیلان هم فوت یک زن 70ساله بر اثر ابتلا به کرونای انگلیسی زنگ خطر را به صدا درآورد. این شرایط نگران‌کننده‌ برای دیگر استان‌ها هم وجود دارد. بنابر اعلام وزارت بهداشت وضعیت 11شهرستان کشور قرمز است و تاکنون 62مورد ابتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور شناسایی شده که 22مورد آن مربوط به خوزستان است.

درمان سلامت اهواز   اخبار برگزیده
  

آخرین بررسی ها درباره پالرمو و CFT از زبان محسن رضاییدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از پایان کار کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پالرمو و CFT خبر داد و گفت: پیشنهادات کمیسیون برای طرح در صحن مجمع تشخیص آماده شد.
فردا گروه ویژه اقدام مالی دولت محسن رضایی 

  

سود بانک‌های آمریکا 36.5 درصد کاهش یافتبانک‌های امریکا مقادیر عظیمی را برای پشتیبانی در برابر ضرر و زیان‌های احتمالی طی بحران کرونا کنار گذاشته بودند که باعث کاهش 36.5درصدی سوددهی آنها در 2020 شد، کاهش نرخ بهره هم بر سود این بانک‌ها تأثیر گذاشته است.
گسترش سود بانک مرکزی بانک 

  

کاهش قیمت نفت در پی افزایش ذخیره‌سازی‌های آمریکاقیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 6 دقیقه امروز (چهارشنبه، ششم اسفندماه) با 38 سنت کاهش به 64 دلار و 99 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با 55 سنت کاهش به 61 دلار و 12 سنت برای هر بشکه رسید.
ایلنا قیمت قیمت نفت نفت 

  

تکذیب تغییر دبیرکل و مسئولین واحدها در حزب جمهوریتبا توجه به انتشار برخی خبرهای کذب در تعدادی از رسانه های مغرض، درباره تغییر دبیرکل و مسئولین برخی واحدهای حزب جمهوریت، پایگاه رسمی اطلاع رسانی این حزب، اطلاعیه ای را صادر کرد.
مستقل‌آنلاین کمیسیون ماده 10 احزاب قانون رسانه 

  

شهر‌های ممنوعه اعلام شدن | ورود به استان‌های شمالی و 8 شهر دیگر ممنوع استرئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا جزئیات ممنوعیت ورود خودروهای شخصی به شهرهای ممنوعه را تشریح کرد.
۵۵ آنلاین استان خوزستان هواشناسی خودرو 

  

آماده‌باش پلیس از 20 اسفند تا 19 فروردین 1400/ منتظر تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایام نوروز هستیمفرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس بیشترین سهم را در پیشگیری از ویروس کرونا داشته است، گفت: پلیس از 20 اسفند تا 19 فرودین آماده باش هستم؛ ما آماده ارائه خدمات به مردم هستیم و باید دید ستاد ملی مقابله با کرونا چه تصمیمی برای عید خواهد گرفت.
ایلنا پلیس ساخت و ساز استان خوزستان 

  

کنایه های تند روحانی به مجلس: حق نداریم با اعضاب مردم بازی کنیم/ هیچ قوه‌ای نمی تواند در کار قوه مجریه دخالت کندرئیس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ قوه ای نمی‌تواند در امر قوای دیگر دخالت کند، گفت: اصل 113 کامل روشن و از بدیهیات است واضحات تفسیر ندارد کاملا روشن است که رییس جمهور مسئول اجرای قانون است نه ناظر.
اقتصادنیوز بازی کار قانون 

  

گروهی از نمایندگان جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به رئیس جمهور این کشور، خواستار تجدید نظر در لغو احتمالی تحریم‌های ایران شدند.
نامه نیوز جمهوری خواه سهام عدالت سهام 

  

توییت قالیباف: اتحاد مردم، قفل تحریم را خواهدشکسترییس مجلس در توییتی نوشت: قفل تحریم‌ها هم با اتحاد مردم ایران شکسته خواهد شد.
مملکت‌آنلاین ایران مجلس شورای اسلامی قانون 

  

آمار کرونای انگلیسی در این شهر ایران شدت گرفت + جزئیاتآمار کرونای انگلیسی در هرمزگانی به 9 تن رسید سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت :
مستقل‌آنلاین ایران مصاحبه خبرنگار 

  

عادل فردوسی پور- علی کریمی؛ پای چه کسی در میان است؟بعد از آنکه حسین شریعتمداری، علی کریمی را به‌دلیل بستن مچ‌بند سبز، شایسته احراز صلاحیت ندانست، جریانی همسو با این تفکرات، با مطرح‌کردن مسائلی غیرواقع، سعی در برهم‌زدن شرایط به ضرر کریمی کردند.
خانه فوتبال علی کریمی فدراسیون فوتبال ازدواج 

  

کاهش قیمت خودرو با اهرم دلار / افت یک تا 4 میلیون تومانیپس از یک روند افزایشی تقریبا 10 روزه اما آرام، قیمت خودرو از یکی دو روز پیش روند کاهشی را در پیش گرفت.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت ارز قیمت 

  

پنتاگون: دفاع موشکی ما بر کره شمالی متمرکز است نه چین، روسیه و ایرانمعاون رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده گفت: توانایی دفاع موشکی آمریکا به وضوح بر کره شمالی متمرکز است، نه چین، روسیه و ایران و باید برای مقابله با تهدیدات این کشور به پیشرفت خود ادامه دهیم.
مثلث صدا و سیما کره شمالی ماه 

  

فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس / 2 مثال از میزان مالیات خودرو لوکسدر جریان بررسی لایحه بودجه 1400 در مجلس شورای اسلامی، دریافت مالیات از خودروهای لوکس برای سال آینده تصویب شد. همچنین در این مصوبه فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس نیز آمده است. با این مصوبه همچنین ملاک لوکس بودن خودرو که آن را مشمول دریافت مالیات می کند نیز مشخص شد.
خودروتک مالیات خودرو لایحه بودجه 

  

جدی گرفتن صادرات یک واجب سیاسی استنماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بازرگانی باید صادرات محور باشد و باید با برنامه‌ریزی بازار صادرات را جدی بگیریم چراکه این یک واجب سیاسی است.
۵۵ آنلاین صادرات غیرنفتی استان مرکزی تولید 

  اخبار داغ
  

با خوردن این خوراکی‌ها از ابتلای خود به کرونا پیشگیری کنیدویتامین D فواید مختلفی از جمله بهبود وضعیت پوست، تنظیم مقدار کلسیم و فسفات بدن، سالم نگه داشتن استخوان‌ها، دندان‌ها، ماهیچه‌ها و همچنین افزایش توان سیستم ایمنی بدن دارد.
اقتصادنیوز پوست سیستم ایمنی 

  

فوق‌تخصص بیماری‌های عفونی گفت: سرعت سرایت کرونای انگلیسی نگران‌کننده است و علائمش در 24 تا 48ساعت در فرد دیده می‌شود.
نامه نیوز لیلا اوتادی سازمان بهداشت جهانی یارانه 

  

بازداشت یک داماد به دلیل نقض پروتکل های کروناییرعایت نکردن مصوبه ستاد کرونا ازسوی خانواده عروس و داماد، منجر به بازداشت آنان شد.
گسترش بازداشت خانواده نیروی انتظامی 

  

خوراکی‌های حاوی ویتامین دی برای پیشگیری از کروناویتامین D فواید مختلفی از جمله بهبود وضعیت پوست، تنظیم مقدار کلسیم و فسفات بدن، سالم نگه داشتن استخوان‌ها، دندان‌ها، ماهیچه‌ها و همچنین افزایش توان سیستم ایمنی بدن دارد.
برنا پوست سیستم ایمنی 

  

صعود شاخص‌های اصلی بورسی در جهاندر وال استریت، همه صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند.
اقتصادنیوز شاخص وال استریت 

  

همه چیز درباره دستکاری در بازار/ کانال 10 هزار نفری بورسی پسر 12 ساله!اقتصادنیوز: معاون حقوقی سازمان بورس با اشاره به تخلفات بورسی در فضای مجازی مانند کانال 10 هزار نفری پسر 12 ساله و شاطر نانوا و عدم مجوز سیگنال فروشی از برنامه استانداردسازی فعالیت ها خبر داد.
اقتصادنیوز فضای مجازی 

  

زمان قطعی زنده ماندن ویروس کرونا روی لباس‌ها مشخص شد!+جزییاتکروناویروس می‌تواند تا 72 ساعت بر روی لباس‌ها زنده بماند.
برنا ویروس 

  

کرونای ایرانی در راه است/ واکسن‌های کووید-19 در برابر این نوع ویروس مقاوم‌اند؟/ ویدئومسعود مردانی، عضو کمیته کشوری کرونا گفت: کرونای ایرانی در راه است.
خبرفوری ویروس سلامت 

  

نشست اوپک به دلیل شیوع ویروس کرونا به تأخیرافتاددر پی شرایط پیش آمده به‌دلیل شیوع ویروس عالمگیر کرونا، برگزاری هشتمین سمینار بین‌المللی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) که قرار بود ژوئن 2021 برگزار شود به 29 تا 30 ژوئن 2022 موکول شد.
۵۵ آنلاین اوپک ویروس اقتصاد 

  

کرونا به سادگی تسلیم نمی‌شود/همچنان جولان می‌دهدوزیر بهداشت آلمان با اشاره به اینکه شهروندان از محدودیت‌ها خسته شده‌اند، اما کرونا همچنان جولان می‌دهد درباره جهش‌های این ویروس هشدار داد.
۵۵ آنلاین آلمان ویروس درمان 

  

کرونا | بازداشت داماد هنجارشکن در ارسنجانرعایت نکردن مصوبه ستاد کرونا ازسوی خانواده عروس و داماد، منجر به بازداشت آنان شد.
۵۵ آنلاین بازداشت درمان پدر 

  

بورس تهران امروز سبزپوشی را تجربه کرد| بورس امروز صعود داشتبورس تهران امروز سبزپوشی را تجربه کرد. بورس امروز صعود داشت به طوری که می توان گفت بورس سبزپوش شد.
۵۵ آنلاین بورس تهران تهران شاخص 

  

دستورات فوری روحانی درپی خیز مجدد کرونا در کشوررئیس جمهور در پی گزارش قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا از افزایش شهرهای قرمز بویژه در استان خوزستان و علائم هشدار درباره خیز جدید بیماری در کشور، همه دستگاه های مسوول را موظف کرد تمام تلاش خود را برای کنترل زنجیره و مقابله با بیماری و جلوگیری از موج چهارم آن، بکار گیرند.
گسترش حسن روحانی درمان وزارت کشور