قیمت سکه پس از مناظره انتخاباتی آمریکا+نمودار

اقتصاد نیوز:واکنش سکه به آخرین مناظره ترامپ و بایدن را می توان به سه بخش مختلف تقسیم کرد؛ در این مراحل به ترتیب، سکه افت، افزایش و کاهش قیمت را تجربه کرد.

قیمت سکه پس از مناظره انتخاباتی آمریکا+نمودار

مرحله اول: مرحله اول واکنش سکه بازان به مناظره انتخاباتی آمریکا پیش از آن بود که این مناظره آغاز شود. سکه بازان در این بخش از خریدهای روز پنج شنبه به تدریج عقب نشینی کردند و با افزایش فروشهای خود قیمت را تا 14 میلیون و 600 هزار تومان هم عقب بردند.  عصر پنج شنبه سکه 15 میلیون و 200 هزار تومان بود.  آنها که طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه سود خوبی را از خرید به دست آورده بودند، ترجیح دادند پیش از آغاز مناظره ریسک نکنند و با فروش سکه خریداری شده بخشی از سود خود را ذخیره کنند.

مرحله دوم: دومین مرحله واکنش آغازین بازار پس از مناظره ترامپ و بایدن بود. حدود ساعت 11 صبح اولین معامله پشت خطی در محدوده 14 میلیون و 800 هزار تومانی صورت گرفت که افزایشی 200 هزار تومانی را نسبت به قیمت بسته شده روز پنج شنبه نشان می داد. در واقع در ابتدای روز برداشت بازار این بود که ترامپ برنده مناظره بوده است و در بسیاری از کانال های معامله گران به برتری ترامپ اشاره می شد. البته خیلی زود این تصور تغییر کرد؛

 مرحله سوم: در مرحله سوم، بازار از واکنش افزایشی اولیه به مناظره فاصله گرفت و به تدریج کاهشی شد. در واقع، در این مرحله نه تنها افزایش قیمت خاصی به ثبت نرسید، بلکه به تدریج تعداد فروشنده ها در معاملات پشت خطی بیشتر شد و قیمت سکه حتی از سطح 14 میلیون و 400 هزار تومان هم عقب تر رفت.

از ظهر بازار در مورد پیروزی ترامپ در مناظره و به طور کلی برنده شدن او در انتخابات تردید بیشتری کرد؛ علت هم به نظر می رسد خبرهای متعددی باشد که گزارش می کرد، پس از مناظره در آرای ترامپ و بایدن تغییر خاصی رخ نداده است و حتی نامزد دموکرات ها پیروز مناظره بوده است. با توجه به اینکه ترامپ در نظرسنجی ها از بایدن عقب تر است، حتی یک مناظره برابر هم به سود او برای پیروزی نبود. معامله گران بازار سکه باور دارند، انتخاب ترامپ به رشد قیمت کمک خواهد کرد و رفتن او از کاخ سفید به افت قیمت ها منجر خواهد شد.

معامله گران بی باور به اثر مناظره

عده ای از معامله گران باور دارند، اساسا بازار سکه واکنشی به انتخابات آمریکا نداشته است. از نگاه آنها، سکه بازان پیش از آغاز اولین روز معاملاتی هفته جاری سعی کردند با توجه به ریزش قبلی بازار ریسک نکنند و به تدریج برخی از خریدهای خود را خالی کنند و پس از آن با توجه به روند بازار در روز شنبه تصمیم بگیرند که می خواهند در موقعیت فروش باقی بمانند یا بار دیگر خریدار بازار شوند.

عده ای اعتقاد دارند بازار پس از ریزش شدید هفته قبل نیاز به یک اصلاح قیمت داشت و اکنون بعد از این اصلاح، بازار به مسیر کاهشی بازخواهد گشت. عده دیگری باور دارند، سکه بازان پس از موج ریزشی قبلی، این بار به راحتی فروشنده نخواهند نشد و حداقل سعی می کنند درگام اول کانال 14 میلیون تومانی را حفظ کنند.

پیش بینی قیمت سکه از کانال قیمت طلا و دلار

 بازار طلای جهانی تحت تاثیر نااطمینانی ها و عدم قطعیت های سیاسی در مرز 1900 دلار بسته شد. بازار طلا هنوز در در تله مرزی گرفتار شده و پس از افت و خیزهای بسیار مجددا در لب مرز از حرکت ایستاده است. با توجه به اینکه قیمت طلا متغیر حساسی در بازار سکه به حساب می آید طلا برای امروز نمی تواند روی این متغیر حساب ویژه ای کند. البته قیمت سکه در بازار چند هفته ای می شود که بالاتر از سقف امن طلا در حال پرواز است.

دلار هم برای آنکه بتواند جنب و جوش در بازار سکه راه بیندازد باید به بالاتر از سطح 30 هزار تومان هم بالاتر رود. قیمت های کنونی نمی تواند پشتوانه برای پیش روی و حتی حفظ قیمت های کنونی در بازار سکه باشد.

البته معامله گران سکه در این مدت نشان داده اند اهل ریسک هستند برخی می گویند معامله گران این بازار توده ای برخورد می کنند و همین عامل انتظاری بازار را دچار چنین خیزهایی کرده است. اما برخی دیگر می گویند فعالان بازار سکه ممکن است غیر عقلایی رفتار نکنند بلکه آنها در انتظار افزایش بیشتر و بیشتر قیمت دارایی و بنابراین کسب سود سرمایه‌ای حاصل از دارایی در کوتاه‌مدت هستند. آنها ریسک بیشتری را می‌پذیرند، تا سود بیشتری را در کوتاه‌مدت کسب کنند.

 

 

این مطلب برایم مفید است بلی 2 نفر این پست را پسندیده اند

قیمت افزایش قیمت اقتصاد   اخبار برگزیده
  

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : وزیر بهداشت طی نامه ای از رییس مجلس خواسته بود که با توجه به وضعیت قرمز شهر تهران و مصوبه ستاد ملی کرونا از برگزاری جلسات با حضور بیش از 15 نفر خودداری شود مدتی قبل رهبر انقلاب به تمامی مسوولین دستور داده بودند به طور کامل از تصمیمات ستاد کرونا پیروی کنند لینک کوتاه کپی لینک
نامه نیوز تهران رهبر انقلاب 

  

جهانگیری: مجلس در مسائل اجرایی دخالت نکندمعاون اول رئیس‌جمهوری گفت: یک نامه به آقای جنتی در مورد مصوبه روز گذشته مجلس داشتیم با تدبیر رهبر انقلاب مدیریت هسته‌ای به شورای‌عالی امنیت ملی سپرده شده است.
گسترش اسحاق جهانگیری رهبر انقلاب هسته ای 

  

افشای پشت پرده مصوبه جدید مجلس/ خروج از پروتکل الحاقی چاره کار نیست/ از چاله به چاه می‌افتیمنماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: ما نیز از اینکه به تعهدات برجام عمل نشده ناخرسندیم اما نباید کاری کنیم که از چاله به چاه بیفتیم.
ایلنا کار دیپلماسی ماه 

  

مجلس برای بهبود زندگی مردم با دولت همکاری کند/ با اجرای مصوبه مجلس چین و روسیه هم به تحریم می‌پیوندندعضو اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: این طرح به معنای ادامه تحریم‌ها خواهد بود که مشکلات زیادی برای مردم به وجود خواهد آورد، شاید با اجرایی شدن این طرح وضعیت حادتر هم شود. احتمالا چین و روسیه هم با این تحریم‌ها همراهی خواهند کرد.
ایلنا مجلس شورای اسلامی اتاق بازرگانی دولت 

  

جدال عرضه و تقاضا در بورس/ ریزش 3 هزار واحدی شاخص در ابتدای معاملاتبورس امروزدر اکثر نمادها منفی و متعادل آغاز به کار کرد.
اقتصادنیوز خودرو بورس تهران وزن 

  

قیمت خودرو بر می گردد؟ / واکنش بازار خودرو به قیمت ارزقیمت خودرو در بازار خودروهای داخلی از روزهای اوج خود تا 30 درصد هم کاهش داشته است. اما برخی سیگنال ها اکنون این سوال را ایجاد کرده است که آیا قیمت خودرو به روزهای اوج خود باز می گردد یا خیر؟
خودروتک قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

صدرو مجوز شماره گذاری 30 خودرو برقی/ تولید خودرو 40 تا 70 میلیون تومانیمعاون دفتر خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به‌تازگی سازمان ملی استاندارد ایران مجوز شماره‌گذاری 30 دستگاه خودروی برقی تولید داخل را به پلیس راهور ارسال کرد.
خودروتک خودرو خودروسازان تولید 

  

فوری / جزئیات ثبت نام و پرداخت وام 50 میلیونی بازنشستگانمعاون فرهنگی اجتماعی سازمان تامین اجتماعی ضمن اعلام جزییات ثبت نام و پرداخت وام قرض الحسنه به بازنشستگان تامین اجتماعی گفت:
مستقل‌آنلاین وام ازدواج وام ازدواج 

  

فریب دانشمندان برای ساخت ویروس!تیمی از دانشمندان شکل جدیدی از حمله سایبری را به نمایش گذاشته‌اند که می‌تواند پیامدهای فاجعه‌باری برای تحقیقات بیولوژیکی داشته باشد. در این حمله مهاجمان می‌توانند از راه دور دانشمندان را برای تولید مواد سمی و ویروس‌ها فریب دهند.
مملکت‌آنلاین ویروس وزارت بهداشت مواد سمی 

  

حق شناس: مصوبه ضدبرجامی مجلس پاس گل به آمریکاستانتخاب/ من فکر نمی‌کنم که این طرح متکی بر نظرات و بررسی‌های کارشناسانه و مبتنی بر قاعده‌ها و اصول مشخص و دقیقی باشد تا ما را به همان هدف ادعا شده از سوی طراحان این طرح یعنی خنثی سازی اثرات تحریم و تقویت منافع ملی برساند. من تصور می‌کنم که اتفاقا این طرح از آنچه که هدف آن مطرح شده با توجه به محتوا و اقدامات پیشنهادی آن بسیار فاصله دارد.
مثلث شورای شهر تهران اصولگرایان روسیه 

  

رونمایی از سه پروژه مهم وزارت اقتصاد در راستای تحقق اقتصاد هوشمند و دولت الکترونیکامروز 3 سامانه مهم وزارت امور اقتصادی و دارایی یعنی سامانه خزانه داری الکترونیک، سامانه برگزاری الکترونیکی مجامع شرکت ها و سامانه پرداخت سود سهام شرکت ها در راستای تحقق اقتصاد هوشمند و دولت الکترونیک رونمایی و به بهره برداری رسید.
مستقل‌آنلاین سهام وزارت امور اقتصادی و دارایی اقتصاد 

  

شاخص بورس، باز هم دو میلیونی می‌شود؟شاخص کل بازار سهام از حدود چند هفته قبل حدود 250 هزار واحد رشد کرده و به نظر می‌رسد رشد بازار سهام شروع شده است. اما بورس تا پایان سال چه می‌شود؟
گسترش شاخص سهام قیمت 

  

تذکر جدی به دولت داده شود تا وظایفشان را بدانندیک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با اعطای کارت معیشت به مردم مخالف بوده است و هر کاری هم که مجلس می‌کند با مخالفت دولت مواجه می‌شود، لذا به نظر می‌رسد تذکر جدی به دولت داده شود تا آنها وظایفشان را بدانند و نمی‌توانند هم در جایگاه دولت باشند و هم در جایگاه شورای نگهبان و قوه قضائیه.
ایلنا دولت مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان 

  

واکنش نمایندگی ایران در سازمان ملل به تیتر شرم‌آور «وال استریت ژورنال»سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای به «وال استریت ژورنال» یکی از روزنامه‌های سیاسی - اقتصادی رژیم آمریکا گفت: مداخله رژیم اسرائیل در اقدام جنایتکارانۀ ترور شهید «محسن فخری‌زاده» به منظور برهم زدن بیشتر وضعیت آشفته در منطقه و از بین بردن مسیر دیپلماسی طراحی شده است.
اقتصادنیوز ایران سازمان ملل وال استریت 

  اخبار داغ
  

قیمت سکه پارسیان در بازار امروز (13 آذر 99) + جدولقیمت سکه پارسیان را در بازار امروز در این جدول مشاهده کنید.
گسترش قیمت جدول 

  

سیر کرونا در تهران نزولی شدمعاون درمان عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: اغلب بیمارانی که در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند بدحال هستند و همچنان در سن بالای 70 سال بیشترین آمار مرگ و میر کرونا را داریم.
شما‌نیوز درمان تهران بیمارستان 

  

داروی مفیدی برای رفع عوارض شدید ابتلا به ویروس کرونا معرفی شدمحققان نتایج آزمایشات بالینی ایمونوگلوبولین "اکتاگام" (Octagam) را ارائه دادند ، که در درمان بیماران دچارعوارض شدید و حاد ابتلا به کووید 19موثر بوده است.
برنا ویروس درمان 

  

حدیث فولادوند کرونا گرفتنعمیه نظام دوست خبر داد که حدیث فولادوند به کرونا مبتلا شده است.
خبرفوری حدیث بازی درآمد 

  

مدیران سازمان بورس با عدم ارایه لیست متخلفان به مراجع قضایی مانع پیگیری‌های مجلس شده‌اندمدیران سازمان بورس و اوراق بهادار با اهمال و ترک فعل بعد از 4 ماه هنوز لیست متخلفان و مسببان سقوط شا
خبرفوری سازمان بورس و اوراق بهادار مراجع قوه قضاییه 

  

این استان هم امروز بدون فوتی کرونایی بوداقتصادنیوز :با توجه به اعمال محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونا و همکاری مردم با مسوولین بهداشت و درمان استان، خوزستان روز بدون فوتی کرونا را تجربه کرد.
اقتصادنیوز استان خوزستان اهواز توئیتر 

  

تاثیر باورنکردنی شکلات تلخ در مقابله با کرونامحققان دریافتند ترکیبات شیمیایی موجود در مواد غذایی و نوشیدنی ها نظیر چای سبز، انگور و شکلات تلخ می توانند باهم پیوند خورده و مانع از عملکرد یک آنزیم خاص موسوم به پروتئاز در کروناویروس شوند.
مستقل‌آنلاین محمدرضا گلزار مواد غذایی ویروس 

  

پیش‌بینی قیمت دلار (13 آذر 99)روز چهارشنبه ساعت 3 بعدازظهر دلار روی عدد 25 هزار و 500 تومان قرار گرفت. در بازار متشکل ارزی هم قیمت دلار 24,884 تومان ثبت شد. اما امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟
گسترش قیمت دلار تورم