ایلنا   |  اقتصادی  |  

40 میلیون تن ظرفیت تولید فولاد کشور حاصل 56 سال تجربه ذوب آهن اصفهان

آیین نکوداشت پنجاه و ششمین سالروز تاسیس ذوب آهن اصفهان با شعار( 56 سال افتخار،50 سال تولید) با حضور حمزه وکیلی عضو هیأت مدیره هلدینگ صدرتامین، منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، محمدیاسر طیب نیا مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه، آیت ا... رهبر رییس دفتر هماهنگی تبلیغات اسلامی شرکت، و جمعی از پیشگامان و مسئولین ذوب آهن اصفهان 23 دی ماه در تالار آهن برگزار شد.

40 میلیون تن ظرفیت تولید فولاد کشور حاصل 56 سال تجربه ذوب آهن اصفهان

آیین نکوداشت پنجاه و ششمین سالروز تاسیس ذوب آهن اصفهان با شعار( 56 سال افتخار،50 سال تولید) با حضور حمزه وکیلی عضو هیأت مدیره هلدینگ صدرتامین، منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، محمدیاسر طیب نیا مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه، آیت ا... رهبر رییس دفتر هماهنگی تبلیغات اسلامی شرکت، و جمعی از پیشگامان و مسئولین ذوب آهن اصفهان 23 دی ماه در تالار آهن برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان ،  منصوریزدی زاده ضمن تبریک پنجاه و ششمین سالروز تاسیس ذوب آهن اصفهان و گرامیداشت شهدای این مجتمع بزرگ صنعتی و بنیانگذاران آن گفت: ذوب آهن اصفهان قابلیت ها و توانمندی های بسیار بالایی دارد و انشاا... با تامین نهاده های تولید به جایگاه واقعی دست می یابد.

وی افزود : بحمدا... کوره بلند شماره یک ذوب آهن اصفهان به دست توانمند تلاشگران کارخانه و با زحمت شبانه روزی در مدار تولید قرار گرفت و ثمرات آن را شاهد بودیم.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: نوسات انرژی از جمله آب، برق، گاز، مواد اولیه و... در روند تولید کوره اختلالاتی را ایجاد می کرد اما 13 درصد رشد تولید چدن در سال جاری رقم خورد.

این مقام مسئول در خصوص پروژه های در حال اجرای این شرکت خاطر نشان کرد: در حوزه آب، اجرای پروژه ساخت تصفیه خانه پساب به صورت BOT توسط شرکت مپنا در حال اجرا است، پروژه اکسیژن پلنت با ظرفیت 25 هزار نرمال متر مکعب با بهبود شرایط در نیمه نخست سال آینده به بهره برداری می رسد،کوره پاتیلی LF در جهت بالانس نسبی تولید فولاد و چدن در حال اجراست که امیدواریم در مسیر تسریع قرار بگیرد بنابراین چشم انداز خوبی برای ذوب آهن اصفهان متصور هستیم.

یزدی زاده اظهار داشت: تامین مواد اولیه چالشی است که گریبانگر صنایع فولادی کشور شده است و امیدواریم مسئولین وزارت صمت در این زمینه تصمیم جدی بگیرند تا نرخ تولید فولاد کشور دچار آسیب نشود و در ذوب آهن اصفهان تولید محصولات دارای ارزش افزوده بالا مانند ریل با کمترین محدودیت به ثمر بنشیند.

آیت ا... رهبر مسئول دفتر هماهنگی تبلیغات اسلامی هم در این مراسم با اشاره به اهمیت ذوب آهن اصفهان در توسعه صنعت کشور و اشتغال زایی گفت: این مجتمع عظیم صنعتی مادر صنعت فولاد کشور است و معادن کشور را راه اندازی کرد و نباید این چنین مورد بی مهری قرار می گرفت و معادن را جدا می کردند.

وی افزود: لازم است مسئولین به مشکلات این مادر مهربان صنعت کشور توجه بیشتر داشته باشند و برای حل مشکلات آن به ویژه مواد اولیه تصمیمات موثر بگیرند .

بهرام سبحانی مدیرعامل اسبق ذوب آهن اصفهان و رییس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران نیز ضمن تبریک سالروز تاسیس ذوب آهن و همچنین بهره برداری از مجتمع فولاد مبارکه گفت: هم اکنون تولید فولاد ایران حدود 30 میلیون تن است در حالی که ظرفیت نصب شده آماده به کار آن بالای 40 میلیون تن است که البته برخی از آنها جدیداً راه اندازی شده و تعدادی هم درگیر لجستیک و تامین مواد اولیه هستند. متاسفانه در تابستان سال جاری قطعی برق هم به عنوان یک چالش دیگر، تولید فولاد کشور را تحت تاثیر قرار داد و در زمستان هم قطعی گاز را شاهد هستیم.

وی افزود: ذوب آهن اصفهان به نوعی در ایجاد این ظرفیت تولید نقش آفرین بوده است و توسعه صنعت فولاد کشور از مسیر ذوب آهن اصفهان محقق شده است که اشتغالزایی تنها یک مورد از دستاوردهای آن به شمار می رود. 

این پیشگام صنعت فولاد کشور ادامه داد: به عنوان نمونه در هلدینگ میدکو سه شرکت فولاد سیرجان، فولاد زرند و فولاد بوتیای ایرانیان توسط مدیران ذوب آهنی اداره می شوند که این افتخار بزرگی به شمار می رود و افتخارآفرین دیگر هم دکتر طیب نیا بودند که هم اکنون سکاندار مجتمع فولاد مبارکه هستند.

رییس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران بیان کرد: تولید فولاد در خارج از فنس کارخانه برای ذوب آهن اصفهان باید مورد توجه قرار گیرد تا بتواند از انرژی های مختلف مانند آب، مواد اولیه و ... بهره مند شود و سبد تولید محصولات دارای ارزش افزوده بالا را گسترش دهد.

حسین آذربایجانی قائم مقام اسبق مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در این آیین گفت: این شرکت موفقیت های بسیاری در زمینه های گوناگون کسب کرده و از جمله آنها تولید ریل ملی است که از 25 سال پیش در کارخانه مورد توجه قرار داشت و در دوره مدیریت عاملی مهندس یزدی زاده به دست توانمند تلاشگران این شرکت به ثمر نشست و کشور از واردات این محصول استراتژیک بی نیاز شد. 

وی افزود: انتظار افزایش تولید کمی و کیفی را در ذوب آهن اصفهان از مسئولین وقت داریم، البته در جریان کمبود مواد اولیه هستیم اما نیاز است برای این موضوع راهکار بلندمدت اندیشیده شود تا کارخانه بتواند با ظرفیت کامل تولید داشته باشد.

آذربایجانی به تشکیل انجمن پیشگامان ذوب آهن اشاره کرد و افزود: این انجمن به پیشنهاد مهندس صادقی به منظور بهره گیری از دانش و تجربه پیشگامان ذوب آهن پس از اخذ مجوزهای مورد نیاز تاسیس شد تا از این مسیر پیشگامان و مسئولین شرکت بتوانند در کنار یکدیگر برای تولید و توسعه ذوب آهن بزرگ برنامه ریزی نمایند.

این پیشگام ذوب آهنی گفت: انجمن حاضر برنامه های بسیاری را تدوین کرده است که متاسفانه با شیوع ویروس کرونا همزمان شد و انشاا... با بهتر شدن شرایط این برنامه ها به مرحله اجرا می رسد.

ماشاا... سهراب نژاد مدیر عامل شرکت فولاد زرند ایرانیان و پیشگام ذوب آهنی نیز در این مراسم، وجود این شرکت را حاصل تلاش و جهاد پیشکسوتان دانست و گفت: ذوب آهن اصفهان 56 سال به صنعت کشور خدمت کرده است و هزاران انسان از جای جای این مملکت آمدند و در این صنعت مقدس از جان مایه گذاشتند تا امروز هر کس در صنعت سخنی برای گفتن دارد یا ذوب آهنی است یا شاگرد یک ذوب آهنی محسوب می شود. 

وی افزود: امروز فولاد زرند ایرانیان برادر کوچک تر ذوب آهن است و این صنایع همچنان با چالش سنگ آهن و زغال سنگ مواجه هستند. مسئولین باید کمک کنند تا این صنایع برای تامین مواد اولیه مشکل نداشته باشند. گفته می شود که 2 میلیارد تن زغال سنگ در معادن کشور وجود دارد که برای بهره گیری از آن باید اقداماتی انجام شود تا صنایع کشور محتاج واردات زغال نباشند.

مدیر عامل شرکت فولاد زرند ایرانیان افزود: در خصوص سنگ آهن شرایط بدتری حاکم است و با وجود این که سنگ با عیار 60 را تنها ذوب آهن اصفهان و فولاد زرند ایرانیان باید استفاده کنند اما تجار هم در خرید آن رقابت کنند که موجب افزایش قیمت شده و این تولید کنندگان آسیب می بینند .

سهراب نژاد گفت: وقتی سایر نهاده های تولید مانند گندله و کنسانتره برای تولید کنندگان سهمیه بندی شده است، چرا این کار برای سنگ آهن که زیر بنای همه آنهاست انجام نمی شود.

وی افزود: ذوب آهن سرچشمه زلال همه تلاش های بزرگان صنعت فولاد کشور است که عمرشان را در این کار صرف کردند که حق نیست با مشکل سنگ آهن مواجه باشد .

پخش فیلم مروری بر تاریخ تحولات ذوب آهن اصفهان، پخش موسیقی آتشکاران، ارائه گزارشی از فعالیت های انجمن پیشگامان ذوب آهن اصفهان، رونمایی از تمبر سالرو زتاسیس شرکت، رونمایی از انتشارات جدید روابط عمومی از جمله جلد چهارم کتاب زبان ذوب و مجموعه کتاب های تاریخ شفاهی و همچنین رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی ذوب 24 از دیگر برنامه های جانبی این مراسم بود.

انتهای پیام/

تولید فولاد فولاد مبارکه   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو در بازار دی ماه | پراید به مرز 190 میلیون تومان رسیدبررسی بازار خودرو نشان می‌دهد قیمتها نسبت به هفته گذشته نوسان داشته است به نحوی که پراید 111 به مرز 190 میلیون تومان رسیده و با قیمت 188 میلیون تومان به فروش می‌رسد.
۵۵ آنلاین قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

ورود مجلس به باز نشدن ایربگ‌ها در تصادف زنجیره‌ای بهبهاندبیر هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودرو در مجلس در مورد باز نشدن ایربگ‌ها در تصادف زنجیره‌ای بهبهان گفت: شاید تاکنون صدها یا حتی هزاران نفر قربانی بی‌تدبیری خودروسازان شده‌اند. مسئله فقط باز نشدن ایربگ نیست؛ ما وظیفه داریم از کیفیت خودرو ایرانی تحقیق و تفحص کنیم.
فردا کمیسیون صنایع و معادن مجلس بازی خودرو 

  

ضرورت فرهنگسازی در جامعه برای مصرف صحیح آنتی بیوتیک‌هامعاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان این که برای مهار مقاومت میکروبی باید قدم های اساسی برداریم بر ضرورت فرهنگسازی در جامعه برای مصرف صحیح آنتی بیوتیک ها تاکید کرد.
ایلنا آنتی بیوتیک وزارت بهداشت داروخانه 

  

قیمت مسکن در تهران با عمر بنای بین یک تا 30 سال ؛ امروز 28 دی 1400اقتصادنیوز : در این گزارش قیمت مسکن در تهران با عمر بنای بین یک تا 30 سال گردآوری شده است.
اقتصادنیوز قیمت قیمت مسکن مسکن 

  

هدف‌گذاری سازمان اداری و استخدامی برای پرداخت حقوق و مزایای عادلانه در سراسر کشورمعاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی، گفت: هدف این است که هر کسی در هر کجای ایران اسلامی که در دستگاه‌های اجرایی به خدمت گرفته می‌شود، در یک چارچوب مشخص و عادلانه دریافتی داشته باشد.
ایلنا دولت روابط عمومی سرمایه 

  

احمدی‌نژاد ضد انقلاب است!احمدی‌نژاد نه در جایگاه یک فرد عادی، بلکه به عنوان رئیس‌جمهور اسبق بر ضد برخی از آرمان‌های نظام و انقلاب اسلامی اقداماتی را انجام داده که به هیچ‌عنوان قابل‌پذیرش نیست.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد ریاست جمهوری رسانه 

  

برای دوز سوم کدام واکسن را بزنیم؟ برای دوز سوم کدام واکسن را بزنیم؟ دکتر حسن رودگرى دانشگاه علوم پزشکى شهید بهشتى آغاز دوز بوستر واکسن کووید19 در برخی از کشورها و همچنین گسترش سوش های جدید منجر به بروز بحث هایی شد، از جمله مفهوم up to date توسط CDC برای شخصی که دوز بوستر گرفته علاوه بر مفهوم Fully Vaccinated به معنی دریافت دو دوز اصلی. در همین راستا اکنون چندین پروژه پژوهشی در سطح جهان مشغول تحقیق بر روی اثرات…
مستقل‌آنلاین ایران استرالیا پزشک 

  

توافق 25 ساله ایران و چین، یعنی غربی‌ها نمی‌توانند هیچ غلطی بکننداجرای توافق 25 ساله ایران و چین، پیام مهمی به غربی‌هاست مبنی بر اینکه دیگر نمی‌توانند تحریم‌های ظالمانه خود علیه ایران را تشدید کنند.
مستقل‌آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و چین 

  

ستاره پرسپولیس آب پاکی را بر دست یحیی ریختبه نظر می‌رسد باید پرونده بازگشت ستاره سابق پرسپولیس به جمع شاگردان یحیی گل‌محمدی را منتفی دانست.
خانه فوتبال ستاره پرسپولیس قرارداد 

  

دود سفید از مذاکرات وین به روایت رسانه آمریکاییدیپلمات‌های غربی می‌گویند راهی برای دستیابی به توافق ممکن است و از دسامبر خوش بیینی بیشتری نشان می‌دهند. مقامات آمریکایی و اروپایی به طور خصوصی به اواسط فوریه به عنوان زمانی برای تصمیم گیری در مورد پایان یافتن دیپلماسی چشم دوخته اند.
مثلث وین بهاره رهنما رسانه 

  

سخنگوی دولت: منتظر خبرهای خوب باشیدتغییر به نفع مردم، محور جلسه امروز رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت با مدیران عامل کلیه بانک های دولتی و خصوصی است؛ منتظر خبرهای خوب باشید.
فردا دولت رئیس جمهور بانک 

  

معاونان جدید ارزی، نظارت و بین‌الملل بانک مرکزی منصوب شدندرئیس کل بانک مرکزی در احکامی جداگانه‌، افشین خانی را به سمت معاون ارزی، ابوذر سروش را به سمت معاون نظارت و محسن کریمی را به سمت معاون بین‌الملل بانک مرکزی منصوب کرد.
ایلنا حوزه پژوهش مشاور 

  

تبصره جدید یارانه نقدیسخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 گفت: 12 میلیون نفر در جامعه زیرخط فقر هستند و باید حداکثر یارانه‌ها را برای این قشر در نظر گرفته شود.
نامه نیوز یارانه لایحه بودجه بودجه 

  

آمادگی دیوان عدالت برای کاهش دادخواست‌های تامین اجتماعی/ هیچ کارگاهی به خاطر بدهی بیمه‌ای تعطیل نشده استرئیس دیوان عدالت اداری در دیدار با سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ، گفت: دیوان عدالت اداری این آمادگی را دارد که به منظور کاهش و بررسی ابعاد آرا که منجر به کاهش دادخواست‌ها و همچنین تردد شهروندان می‌شود، با کارشناسان سازمان تامین اجتماعی موضوعات مهم را مورد واکاوی قرار دهد.
ایلنا دیوان عدالت اداری سازمان تامین اجتماعی تامین اجتماعی 

  اخبار داغ
  

کشف یک داروی گیاهی برای درمان کرونا در پاکستاندانشمندان پاکستانی با موفقیت، داروی گیاهی درمان کرونا که 82 درصد موثر است را آزمایش کردند.
گسترش درمان پاکستان موفقیت 

  

مصوبات 10 گانه بورسی ستاد اقتصادی دولت هنوز ابلاغ نشده استرئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در دو نامه به معاون اول رئیس جمهور و وزیر نفت به ترتیب خواستار ابلاغ مصوبات ده‌گانه ستاد اقتصادی دولت و تغییر فرمول نرخ گاز خوراک پتروشیمی‌ها شد.
۵۵ آنلاین دولت رئیس جمهور سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

تشریح روند عرضه املاک شهرداری تهران در بورس کالامعاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، به تشریح ابعاد مختلف عرضه املاک شهرداری در بورس کالا پرداخت.
برنا شهرداری تهران تهران بورس کالا 

  

کرونا به سود این افراد در جهان تمام شد!آکسفام اعلام کرد که ثروت 10 مرد ثروتمند جهان در طول همه گیری کرونا افزایش یافته و همزمان فقر فقیران نیز بیشتر شده است.
برنا سود ثروتمند ثروت 

  

جزئیات پویش حمایت از بورسدر کنار رویکرد حمایتی دولت به بازار سرمایه اخیرا پویشی با عنوان «مجلس حامی بورس» با محوریت تصویب بودجه برای حمایت از بورس آغاز به کار کرده و تا کنون بیش از 100 نماینده مجلس از آن حمایت کرده‌اند.
گسترش دولت سرمایه بودجه 

  

آیا باید نگران ادغام سویه‌های کرونا باشیم؟ | برای مقابله با فلورونا چه کنیم؟اخیرا اصطلاح دیگری از ادغام دو واژه آنفولانزا و کرونا به نام «فلورونا» ایجاد شده که به مواردی اطلاق می‌شود که فردی به طور همزمان به کووید -19 و آنفولانزا مبتلا شده باشد.
۵۵ آنلاین سازمان بهداشت جهانی توئیتر فناوری 

  

کناره گیری بورسی ها از خرید اوراق بدهیاقتصادنیوز: بورسی ها در پایان دی ماه در حراج اوراق بدهی دولتی شرکت نکردند. بررسی مجموع اوراق فروخته شده در این هفته نشان از کف حجم معاملات در سه هفته اخیر داشته است.
اقتصادنیوز اوراق بدهی ماه 

  

علائمی که نشان می دهد در گذشته کرونا گرفته ایداقتصادنیوز: کرونا می‌تواند قلب را درگیر کند. در این موارد فرد احساس سختی در سینه می‌کند اما تمامی این موارد ممکن است پس از التیام بیماری بروز کند. 2 هفته پس از ابتلا این موارد خفیف و 6 هفته پس از ابتلا این علائم می‌تواند به صورت شدید در فرد ظاهر شود.
اقتصادنیوز قلب 

  

آمارجهانی کرونا 28 دی| امریکا در صدر جدول مبتلایانپایگاه ورلد او مترز جدیدترین آمار از شمار مبتلایان به کرونا و جان باختگان کووید-19 در جهان را اعلام کرد.
۵۵ آنلاین جدول روسیه ویروس 

  

تأکید بر تسریع در تزریق دُز سوم واکسن کرونا در سه هفته آینده به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهور، جلسه رؤسای کارگروه‌های تخصصی ستاد ملی کرونا عصر امروز (سه‌شنبه) به ریاست محمد مخبر برگزار شد. در این جلسه که رئیس دفتر رئیس‌جمهور، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر آموزش و پرورش، رئیس جمعیت هلال احمر و جمعی دیگر از مدیران دستگاه‌های ذی‌ریط حضور داشتند، وزیر بهداشت گزارشی از آخرین وضعیت کرونا، میزان…
مهر وزارت بهداشت درمان آموزش 

  

ریزش باورنکردنی قیمت دلار آزاددلار امروز در بازار آزاد اندکی نوسان داشت و در صرافی ملی نیز حدود 200تومان کاهش یافت.
فردا قیمت دلار یورو 

  

تشخیص آلرژی زمستانی از کرونابا ورود به فصل زمستانی همه‌گیری ویروس کرونا تلاش برای تشخیص تفاوت بین آلرژی زمستانی و علائم کووید 19 هنوز هم می‌تواند گیج‌کننده باشد. ظهور نوع اومیکرون وضعیت را پیچیده‌تر کرده است.
برنا آلرژی ویروس