مزایای تحصیل در روسیه

رپورتاژآگهی طبق گزارشات وزارت علوم و آموزش عالی فدراسیون روسیه، در حال حاضر تقریبا 4 میلیون نفر مشغول به تحصیل در روسیه می‌باشند. جالب است بدانید 315000 نفر از آمار ذکر شده دانشجویان بین المللی می‌باشند. برای پذیرش تحصیلی در روسیه امکان تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مهندسی و فناوری اطلاعات و … برای … نوشته مزایای تحصیل در روسیه اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

رپورتاژآگهی

طبق گزارشات وزارت علوم و آموزش عالی فدراسیون روسیه، در حال حاضر تقریبا 4 میلیون نفر مشغول به تحصیل در روسیه می‌باشند. جالب است بدانید 315000 نفر از آمار ذکر شده دانشجویان بین المللی می‌باشند. برای پذیرش تحصیلی در روسیه امکان تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مهندسی و فناوری اطلاعات و … برای متقاضیان وجود دارد. حتی افراد علاقمند به تحصیل در روسیه که قصد دارند پس از اتمام تحصیل در ایران مشغول به کار شوند می‌توانند در دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران تحصیل کنند. سالانه به دلیل مزایای بیشمار تحصیل در دانشگاه‌های روسیه از جمله برخورداری از آزمایشگاه‌های بسیار مجهز و سطح بالا تحصیلات، بیش از 168 کشور مختلف برای اعزام دانشجو به روسیه اقدام می‌نمایند.

مزایای تحصیل در روسیه

از بین تمام رشته‌های ارائه شده برای تحصیل، پزشکی و تحصیل دندانپزشکی در روسیه پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی برای ایرانیان می‌باشند. از این رو در ادامه به بررسی مزایای تحصیل در رشته‌های مختلف از جمله مزایای تحصیل پزشکی در روسیه می‌پردازیم

سطح کیفی تحصیل

سطح کیفی تحصیل در روسیه زبانزد گرداگرد جهان است و تمامی متقاضیان می‌توانند با خیال راحت به کسب دانش در رشته مورد علاقه‌شان بپردازند. بیش از 4000 برنامه آموزشی در گرایش‌های علوم پزشکی، فنی، زبان شناسی، تئاتر و رقص و … در دانشگاه‌های روسیه ارائه می‌شود. حتی امکان تحصیل در رشته‌های مدرن مانند روانشناسی سایبری و طراحی بازی نیز وجود دارد.

به جرات می‌توان گفت یکی از دلایل موفقیت و افزایش روز افزون اعزام دانشجو به روسیه بهره‌گیری از اساتید خلاق، متخصص، با تجربه و باسواد است. لازم به ذکر است که امکان تحصیل در تمامی سطوح علمی (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، دستیاری و رشته‌های علوم پزشکی) برای متقاضیان وجود دارد.

به علاوه بر اساس مطالعات انجام شده توسط شرکت QS در زمینه « تعیین رتبه قدرتمندترین سیستم‌های آموزش عالی» روسیه رتبه 26 را به خود اختصاص داد و در بین 50 کشور برتر جهان قرار گرفت. معیار این شرکت در این تحقیقات تمرکز بر بازده و سطح کیفی آموزش است.

اسکان دانشجو یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های دانشجویان بین المللی است. خوشبختانه روسیه امکانات و تجهیزات اقامتی عالی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. از این اکثر دانشجویان هنگام تحصیل در روسیه ترجیح می‌دهند در خوابگاه زندگی کنند. یکی از مزایای اقامت در خوابگاه، نزدیک بودن آنها به واحدهای آموزشی و هزینه اقامت بسیار کمتر نسبت به اجاره آپارتمان یا خانه است.دانشجویان در اتاق‌های 3ـ2 نفره ساکن می‌شوند. هر اتاق دارای مبلمان و ملافه است و دانشجو فقط موظف به خرید برخی از وسایل مانند ظرف، وسایل شخصی و … می‌باشد. سیستم تهویه خوابگاه‌ها به گونه‌ایی است که با وجود سرمای شدید زمستان، دمای داخل خوابگاه تقریبا 22+ درجه سانتیگراد است.

همچنین در هر خوابگاه سالن بدنسازی، سالن مطالعه، کافه، مراکز اینترنت، خشک‌شویی، مرکز تلفن جهت تماس‌های راه دور و مراقبت‌های پزشکی وجود دارد. هر طبقه دارای یک آشپزخانه، سرویس‌های بهداشتی و حمام‌های بسیار تمیز می‌باشد.

یکی از مزایای دیگر که دانشجویان بین المللی را مجذوب خود کرده، تنوع بسیار زیاد محصولات غذایی کشورهای مختلف در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها است.

میانگین هزینه اقامت در خوابگاه مانند دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ با توجه به شهر و دانشگاه متغییر است. همچنین ممکن است به دلیل تغییر هزینه گاز، آب و … هزینه‌های اقامت نیز افزایش یابد.

در ابتدای ورود، متقاضی برای خرید وسایل اولیه شخصی مانند لباس، ظرف و … لازم است تقریبا 300 یورو داشته باشد.

میانگین خرید ماهانه غذا تقریبا 100ـ130 یورو است. بنابراین بهتر است دانشجویان به کافه‌های ارزان دانشجویی بروند یا خودشان در خوابگاه غذا آماده کنند.

تنوع فرهنگی و ملیتی بالا

از آنجا که روسیه سالانه دانشجویان زیادی را از سراسر جهان می‌پذیرد، بیش از 200 ملیت با فرهنگ، تمدن و زبان مختلف در آنجا زندگی می‌کنند. در واقع بر اساس قانون اساسی روسیه تمامی ملیت‌ها می‌توانند بدون دغدغه و مشکلی در این کشور تحصیل و زندگی کنند. از این رو امکان سازگاری و تبادل فرهنگ بین دانشجویان بین المللی به آسانی وجود دارد. به دلیل تنوع ملیتی و فرهنگی در روسیه، لایف استایل‌های بسیار متفاوتی (حتی در روابط خانوادگی آنها) در آنجا دیده می‌شود. . این تفاوت ها در فرهنگ و روابط خانوادگی نیز مشاهده می شود. علاوه بر این دانشگاه‌های روسیه بهترین شرایط و باکیفیت‌ترین امکانات را در اختیار دانشجویان می‌گذارند تا هرچه زودتر با زندگی دانشجویی و جدید خود وفق بگیرند. برای مثال با ارائه برنامه‌های نظارتی سال اول، دانشجویان نحوه سازگاری را یاد می‌گیرند. به همین دلیل بسیاری از افراد متقاضی تحصیل در رشته‌های متفاوت از جمله تحصیل دندانپزشکی در روسیه هستند.

امکان بورسیه تحصیلی

روسیه یکی از بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی و فاند است. زیرا این کشور خدمات مجانی برای اتباع خارجی در نظر گرفته است. سالانه هزاران بورسیه تحصیلی و فاند برای دانشجویان بین المللی تعیین می‌شود. متقاضیان واجد شرایط دریافت بورسیه ‌تحصیلی امکان ثبت نام در دانشگاه‌های دارای سهمیه اصلی را دارند.

یکی از مهم‌ترین بورسیه‌ها بورسیه دولتی روسیه است که سالانه دولت 15000 بورسیه تعیین می‌نماید. هر فرد متقاضی در هر مقطع تنها یکبار مجاز به اخذ آن است.

هزینه‌های تحصیل در روسیه

            بورس تحصیلی ماهانه (تقریبا 25 دلار)

            خوابگاه

بنابراین بورسیه تحصیلی دولتی سایر هزینه‌ها از جمله هزینه زندگی دانشجو، بیمه و هزینه رفت و آمد به دانشگاه را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.

نکته: در صورتی هزینه خوابگاه ارائه می‌شود که خوابگاه در دانشگاه باشد

بدون نیاز به مدرک زبان

هنگامی که برای تحصیل در سایر کشورها اقدام می‌کنید، متوجه می‌شوید که یکی از مهم‌ترین مدارک داشتن مدرک زبان (تافل، آیلتس و GRE، با توجه به کشور مدنظرتان) است. مزیت تحصیل در روسیه این است که دانشگاه‌های این کشور بدون داشتن مدرک زبان برای شما را می‌پذیرند.

البته اگرچه پذیرش بدون مدرک زبان امکان پذیر است اما متقاضیان باید در دوره یک ساله پادفک شرکت کنند. در این دوره درس‌های پیش نیاز مانند ریاضی، زیست و شیمی به زبان روسی آموزش داده می‌شود که هزینه آن بسته به دانشگاه سالانه از 6 تا 1200 هزار دلار است.

علاوه بر تحصیل به زبان روسی، دانشجویان می‌توانند به زبان انگلیسی نیز تحصیل کنند. اما با این تفاوت که معمولا تحصیل به زبان انگلیسی کمی گران‌تر از تحصیل به زبان روسی است

نتیجه گیری

همانطور که گفتیم دانشگاه‌های روسیه به دلیل آموزش با بالاترین سطح کیفی، جز بهترین مقاصد تحصیلی جهان به شمار می‌رود. علاوه بر مزایای ذکر شده، تحصیل در روسیه دارای مزایایی همچون هزینه پایین تحصیل و زندگی، اخذ ویزای در مدت زمان کوتاه و آسان، عدم نیاز به آزمون ورودی دانشگاه و … می‌باشد. همچنین اصلی‌ترین دلیل محبوبیت تحصیل در کشور روسیه اعتبار مدرک تحصیلی است. زیرا پس از اتمام تحصیل اگر قصد داشته باشید در به ایران برگردید می‌توانید در دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم تحصیل کنید. در غیر این صورت می‌توانید در دانشگاه‌های دیگر نیز به تحصیل بپردازید. اگر قصد دارید برای شروع یا ادامه تحصیل به روسیه بروید برای مشاوره و آگاهی از شرایط به سایت rusanedu.com مراجعه نمایید.

بورسیه تحصیلی روسیه وزارت علوم   اخبار برگزیده
  

شرط قیمت سکه برای صعود به قله 12 میلیون و 800 هزاراقتصادنیوز : قیمت سکه در معاملات پشت خطی شب گذشته بر مدار صعود قرار گرفت.
اقتصادنیوز قیمت 

  

خیز دلالان برای مجوز صوری صادرات قطعات خودروبازخوانی تخلفات رخ داده در ماجرای صادرات صوری سیب برای دریافت مجوز واردات موز، زنگ خطر را برای طراحان ایده صادرات قطعات برای واردات خودرو به صدا درآورده است.
فردا واردات خودرو خودرو واردات 

  

دولت و ضرورت بازنگری در سیاست فقرزدایی‌قانون اساسی تکلیف سنگینی را برای دولت و حکومت در میدان اصلاح مناسبات اقتصادی و ارتقای کیفیت زندگی و سطح معیشت شهروندان تعیین کرده‌ است.
۵۵ آنلاین دولت روزنامه تورم 

  

سیاست‌گذاری در ایران و علت تکرارپذیری خطاهای این حوزه/ تعارض ساختاری فراوانی در نظام حکمرانی ما وجود داردرئیس پیشین مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری از «دلایل تکرارپذیری خطاها در حوزه سیاستگذاری و ویژگی نهاد سیاست‌گذاری» می‌گوید.
ایلنا ایران دموکراسی رئیس جمهور 

  

راه‌اندازی بانک اطلاعاتی مجرمان متواریرئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: با راه اندازی این سرویس هیچگونه خدماتی به مجرمان متواری ارائه نخواهد شد.
ایلنا بانک قوه قضاییه فناوری 

  

در مذاکره و رسیدن به توافق جدی هستیم/ قطعا دست ما بسته نخواهد بودوزیر امور خارجه در گزارشی از یکصد روز فعالیتش در سمت وزارت امور خارجه، با بیان این‌که قطعا دست ما بسته نخواهد بود و گزینه‌های مختلفی در مقابل ما قرار دارد، گفت: از گزینه گفت‌وگو در وین شروع می‌کنیم و در مذاکره و رسیدن به توافق جدی هستیم.
نامه نیوز رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران نیویورک 

  

حمله جهش جدید ویروس کرونا به واکسینه‌نشده‌هادر برخی کشورهای اروپایی با گذشت نزدیک به 2 سال از شیوع کرونا، کار به رکوردشکنی موارد ابتلای روزانه کرونا کشیده شده؛ مثل آلمان و انگلیس که به‌ترتیب ابتلای 75 هزار و 40 هزار نفر در یک روز را ثبت کرده‌اند...
مثلث ویروس وزارت بهداشت سازمان بهداشت جهانی 

  

جمعه سیاه برای پرسپولیسی‌هاخبر شارژ مالی بازیکنان استقلال از سوی این باشگاه، دلخوری و ناراحتی بازیکنان تیم پرسپولیس را به دنبال داشت.
خانه فوتبال بهاره رهنما هانیه توسلی باشگاه استقلال 

  

نماینده مجلس: کارکنان دولت حتی وزرا و نمایندگان مجلس، نباید بیش از 35 میلیون تومان دریافتی داشته باشند + ویدیوشریعتی نماینده مجلس: هیچکس قائل به تساوی در حقوق و دستمزد نیست ولی تبعیض‌ها مردم را آزار می‌دهد. سقف دریافتی پزشکان ماهانه باید زیر 100 میلیون تومان باشد.
۵۵ آنلاین دولت دستمزد 

  

ورود مستقیم رئیس جمهور برای آرامش در بازار و تثبیت قیمت‌هاپایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری/ رئیس جمهور بر ضرورت تداوم همکاری و هماهنگی مؤثر تیم اقتصادی دولت به منظور آرامش در بازار و تثبیت قیمت‌ها تأکید کرد.
نامه نیوز رئیس جمهور ریاست جمهوری تورم 

  

توقف پیش‌فروش فوری خودرو/مجوز گرانی در راه است؟ایران خودرو و سایپا طرح فروش فوق‌العاده خودرو را متوقف کرده‌اند. این تصمیم پس از آن گرفته شد که دولت مانع افزایش رسمی قیمت خودرو شد. اما پشت پرده توقف فروش فوق‌العاده خودرو چیست؟
فردا ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

می‌توانید در همه مسائل عمومی کشور اثربخش و مشکل‌گشا باشیدفرمانده کل قوا در پیامی به مناسبت هفته بسیج خطاب به آحاد بسیجیان، خاطرنشان کردند: با اعتماد و توکل بر خداوند دانا و توانا می توانید در همه مسائل عمومی کشور و ملت اثر بخش و مشکل گشا باشید.
ایلنا بسیج رهبر انقلاب ایران 

  

دلار به کمک قیمت سکه رفت /سیگنال سیاسی به بازار سکهاقتصادنیوز: قیمت سکه در معاملات پشت خطی شب گذشته بر مدار صعود قرار گرفت.
اقتصادنیوز قیمت 

  

بسیج حقیقتا یک موهبت الهی بود، هست و برای همیشه خواهد بودفرمانده کل سپاه پاسداران، گفت: هرچه آنچه فضیلت است در شاکله‌ی هیات زیبای بسیج، این نهاد الهی کاملا درخشان و برجسته دیده‌ایم.
ایلنا بسیج سپاه پاسداران حسین سلامی 

  

تله جدید هسته ای مقابل ایراندر حالی که یک هفته دیگر مذاکرات احیای برجام در وین برگزار می‌شود، رسانه‌های غربی از وجود یک ایده تازه‌ در مذاکرات خبر می‌دهند. گفته می‌شود آمریکا این ایده تازه را با مقامات اسرائیلی در میان گذاشته است.
مثلث هسته ای ایران جمهوری اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

قیمت سکه امامی چند؟ (5 آذر) + جدولسکه امامی امروز با افزایش 0.7 درصدی، از 12600000 (دوازده میلیون و ششصد هزار) تومان به 12690000 (دوازده میلیون و ششصد و نود هزار) تومان رسید.
گسترش قیمت جدول اقتصاد 

  

اورژانس تهران 6551 تماس در خصوص کرونا داشته استطبری گفت: در هفته گذشته 45540 تماس با مرکز دیسپچ اورژانس تهران برقرار شد که از این تعداد 6551 تماس مربوط به مشاور کرونا و متاسفانه 2489 تماس های مزاحم با این مرکز بوده است.
برنا اورژانس تهران مشاور 

  

واکسن کرونا پولی نخواهد شد/ تعیین تکلیف سخنگوی ستاد ملی کرونا به گزارش خبرنگار مهر، کمال حیدری که جایگزین علیرضا رئیسی در معاونت بهداشت وزارت بهداشت شده است، در اولین گفتگوی تفصیلی با خبرنگار مهر، به مهم‌ترین مسائل مبتلابه حوزه بهداشت پرداخت. در بخش نخست گفتگو با معاون بهداشت وزارت بهداشت، به طرح سوالات کرونایی پرداختیم. حیدری در پاسخ به این سوال که چرا ادعای علیرضا رئیسی معاون بهداشت سابق وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی…
مهر وزارت بهداشت خبرنگار درمان 

  

بررسی بازدهی شاخص بورس در هفته گذشتهکارشناس بازار سرمایه گفت: ارزش کل معاملات بورس تهران در این هفته معاملاتی با کاهش 18 درصدی به مبلغ 23 هزار و 205 میلیارد تومان رسید.
گسترش شاخص بورس تهران سرمایه 

  

رئیس کمیته صیانت و نظارت ستاد مبارزه با کرونای استان تهران منصوب شداستاندار تهران در حکمی رئیس کمیته صیانت و نظارت ستاد مبارزه با کرونای استان تهران را منصوب کرد.
ایلنا واکسیناسیون استانداری تهران تهران 

  

هیچ پرواز مستقیمی از محل انتشار گونه جدید کرونا به کشور نداریممدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی با اشاره به شیوع سویه جدید ویروس کرونا از جنوب آفریقا، گفت: پرواز مستقیمی از قاره آفریقا به ایران نداریم و در صورت نیاز محدودیت‌های پروازی از کشورهایی که سویه جدید در آنها در حال گسترش استT اتخاذ می‌شود.
برنا فرودگاه ویروس ایران 

  

خروج سخت بورس از دایره نوسانبازار سهام در حالی وارد آخرین‌ماه پاییز شد که شاخص در همان محدوده ابتدای مهرماه قرار گرفته است.
۵۵ آنلاین بورس تهران تنظیم بازار گاز 

  

انجمن علمی طب سنتی با واکسیناسیون کرونا موافق استحسینی یکتا گفت: از دغدغه متخصصان طب سنتی در پیشگیری از کرونا و صحبت‌هایی که مطرح شده، این طور به نظر رسید که آنها با واکسن مخالف هستند. در صورتی که انجمن علمی طب سنتی ایران، عدم مخالفت خود با واکسن را به صورت علنی اعلام کرد.
برنا انجمن علمی طب سنتی واکسیناسیون 

  

پیش بینی روند شاخص بورس در کوتاه مدتدر اولین هفته از آخرین ماه پاییزی وضعیت بازار چنگی به دل نزد. شاخص کل با افت نزدیک به 4 درصد کانال یک میلیون و چهارصد هزار واحد را از دست داد و به محدوده یک میلیون و سیصد و نود چهار هزار واحد رسید. در شاخص هم وزن هم وضعیت جالب نبود و سبد اکثر سرمایه‌گذاران بازدهی منفی داشت. اما نکته مثبت معاملات این هفته در روز دوشنبه و همزمان با خبر افزایش سرمایه شستا بود...
گسترش شاخص خودرو گاز 

  

تمهیدات ایران برای جلوگیری از ورود جهش جدید کرونا به کشور | رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تشریح کردرئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تمهیدات ایران برای جلوگیری از ورود جهش جدید ویروس کرونا به کشور را تشریح کرد.
۵۵ آنلاین ایران وزارت بهداشت ویروس 

  

انتصاب رئیس کمیته آموزش ستاد مبارزه با کرونای استان تهراناستاندار تهران در حکمی رئیس کمیته آموزش و اطلاع رسانی ستاد مبارزه با کرونای استان تهران را منصوب کرد.
ایلنا آموزش استانداری تهران تهران 

  

کارآیی قرص درمان کرونا کمتر از حد تصور استبراساس بررسی‌های جدید، کارایی قرص مرک برای درمان کرونا از آنچه تصور می‌شد کمتر است .
مملکت‌آنلاین درمان بیمارستان تولید 

  

همه چیز درباره ویروس کرونای آفریقای جنوبیدانشمندان می‌گویند =ویروس کرونای آفریقای جنوبی شامل تعداد زیادی جهش در پروتئین اسپایک است که نقش کلیدی در ورود ویروس به سلول‌های بدن دارد.
اقتصادنیوز ویروس آفریقای جنوبی 

  

آخرین قیمت دلار در بازار امروز 6 آذر | قیمت دلار صعودی شدامروز (شنبه 6 آذر ماه) آخرین قیمت دلار و سایر ارزها در معاملات عصر بازار آزاد تهران، اعلام شد.
شما‌نیوز قیمت دلار دلار آمریکا 

  

عرضه اولیه مهم در راه بورسبه منظور جبران کسری بودجه در کشور، سهام پالایشگاه شازند در بازار بورس عرضه می شود.
گسترش کسری بودجه بودجه سهام