بررسی مشکلات زنان ساکن شهرستان‌ اسلامشهر در فراکسیون زنان مجلس

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با زنان مسئول در بخش های مختلف شهرستان اسلامشهر اعم از فرمانداری، بخشداری و حوزه ورزش به منظور بررسی مشکلات زنان این منطقه برگزار شد. کمیسیون قضایی بررسی طرح های مرتبط با حوزه زنان را در دستورکار قرار دهد فریده اولادقباد در ابتدای نشست ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام اربعین، گفت: امیدوارم همه ما از…

بررسی مشکلات زنان ساکن شهرستان‌ اسلامشهر در فراکسیون زنان مجلس

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با زنان مسئول در بخش های مختلف شهرستان اسلامشهر اعم از فرمانداری، بخشداری و حوزه ورزش به منظور بررسی مشکلات زنان این منطقه برگزار شد.

کمیسیون قضایی بررسی طرح های مرتبط با حوزه زنان را در دستورکار قرار دهد

فریده اولادقباد در ابتدای نشست ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام اربعین، گفت: امیدوارم همه ما از رهروان واقعی اباعبدالله الحسین باشیم ضمن اینکه راهپیمایی اربعین پیام همبستگی و وحدت برای تمام مسلمانان را به همراه دارد.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در ادامه قتل عام مردم کُرد سوریه به ویژه زنان و کودکان بی گناه توسط ارتش ترکیه را محکوم کرد و تاکید کرد: امیدواریم تمام سیاستمداران در حوزه سیاست خارجی بتوانند از طریق دیپلماسی و مذاکره، صلح و امنیت پایدار را در منطقه خاورمیانه به ارمغان آورند.

وی تصریح کرد: شعار زنان برای زنان، نباید در حد شعار باقی بماند و باید در جهت عملیاتی کردن آن گام برداشت ضمن اینکه باید از ظرفیت زنان توانمند و شایسته در تمام عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، هنری و ورزشی استفاده شود.

اولادقباد یادآور شد: فراکسیون زنان فعالیت های خود را با دو رویکرد قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین به ویژه قانون برنامه ششم توسعه آغاز کرده و در زمینه قانونگذاری هرجا که نیاز بود با اصلاحیه و الحاقیه در جهت حمایت از حقوق زنان ورود پیدا کرد کمااینکه در رابطه با اصلاح موادی از قانون مدنی در خصوص فسخ نکاح ورود پیدا کردیم که این موضوع در کمیسیون قضایی در حال بررسی است به این صورت که بیماری هایی که در گذشته عامل فسخ نکاح می شد مطرح شده و بیماری هایی همچون ایدز و هپاتیت بدان اضافه شد که توسط پزشکی قانونی و وزارت بهداشت و درمان به این موضوع ورود شود.

اولادقباد تاکید کرد: اصلاح بند 4 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری از دیگر اقدامات این کمیسیون بود که در جهت بهره مندی حق عائله مندی برای زنان شاغل اعمال شود که این موضوع نیز در کمیسیون اجتماعی در حال بررسی است از سوی دیگر اصلاح ماده 2 قانون حمایت از خانواده (قاضی مشاور زن) از دیگر اقدامات فراکسیون زنان بود که تلاش شد در پی اجرای آن جایگاه قاضی مشاور زن در دادگاه ها نمایشی نباشد تا آن ها بتوانند به نحو احسن برای اجرای قانون حمایت خانواده، رسالت خود را به سرانجام برسانند.

وی افزود: پیشنهاد کمیسیون ویژه امور زنان و خانواده، طرح اصلاح بند 3 ماده 18 قانون گذرنامه، طرح اصلاح تبصره ماده 26 قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست، طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن و طرح اصلاح مواد 1043 و 1044 از دیگر اقدامات فراکسیون زنان در دوره دهم مجلس شورای اسلامی بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: طرح اصلاح ماده 1117 قانون مدنی و الحاق سه تبصره به آن نیز ماحصل تلاش فراکسیون زنان بود به این صورت که مانع از این می شود که آقایان تفسیر به رأی کنند کما اینکه در رابطه با اشتغال زنان به این نکته اشاره شد که زوج حق ندارد زوجه را از اشتغال منع کند مگر اینکه دادگاه در این خصوص تشخیص دهد.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در ادامه از رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس خواست تا طرح هایی که از این فراکسیون به منظور حمایت از زنان و خانواده ارائه می شود را در دستورکار قرار دهد چرا که برخی طرح ها بعد از گذشت یک سال هنوز در دستورکار این کمیسیون قرار نگرفته است.

وی اظهار کرد: طرح اصلاح ماده 35 قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، طرح اصلاح ماده 43 قانون حمایت از خانواده، طرح اصلاح ماده 1041 قانون مدنی اصلاحی مصوب 1/4/81، طرح الحاق یک تبصره به ماده 11 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی، تقاضای کمیسیون ویژه پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی با اولویت خانواده، طرح اعزامی شدن آموزش های حین ازدواج، قانون حمایت از کودکان و نوجوانان، طرح اعطای تابعیت به فرزندان دارای پدر خارجی و مادر ایرانی، امضای تفاهمنامه با وزرا در خصوص اعمال سهمیه 30 درصدی زنان در حوزه مدیریت میانی و ارشد هم در ستاد و هم صف، فعال سازی کمیته های تخصصی انرژی، خانواده، بهداشت، اقتصادی و ...، بازدید از مرکز رویان برای حمایت از زنان نابارور و تخصیص بودجه به آن ها، تخصیص 230 میلیارد تومان برای بیمه زنان خانه دار و 300 میلیارد تومان برای بیمه زنان سرپرست خانوار، دعوت از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی برای ارائه گزارش از روند اجرای قانون حمایت از معلولان و نحوه حمایت از زنان سرپرست خانوار، الحاق عنوان زنان سرپرست خانوار در ماده 2 قانون برنامه ششم توسعه که در حمایت از فقرا بوده، اجرای ماده 101 قانون برنامه مبنی بر رعایت عدالت جنسیتی و ماده 102 تحکیم بنیاد خانواده، کاهش آمار طلاق به 25 درصد و کاهش جمعیت کودکان کار و پیشگیری از آسیب های اجتماعی تا پایان اجرای قانون برنامه از دیگر اقدامات این فراکسیون بوده است.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد که این فراکسیون در نشست با وزیر ورزش و جوانان خواستار تعیین ردیف اعتبار جهت احیای حوزه ورزش حرفه ای بانوان شده است.

ضرورت اجرای طرح جامع حمایت از زنان سرپرست‌خانوار

سهیلا جلودار زاده با بیان اینکه مشکلات زنان اسلامشهر تحت تاثیر وضعیت منطقه و مسائل کل کشور بوده است، گفت: در ماده 81 برنامه ششم توسعه طرح جامع زنان سرپرست خانوار جهت حمایت از این قشر آورده شد که هنوز هم اجرایی نشده است و می طلبد که مشاوران فرمانداری و استانداری ها این موضوع را به طور جدی پیگیری کنند.

تخصیص 300 میلیارد به بیمه زنان سرپرست‌خانوار ماحصل تلاش فراکسیون زنان بود

پروانه مافی با اشاره به اقدامات خوبی که در حوزه اقتصادی در جهت حمایت از زنان سرپرست خانوار در مجلس انجام شده است، افزود: تخصیص 300 میلیارد تومان به بیمه زنان سرپرست خانوار از جمله اقداماتی بود که در این دوره از مجلس انجام شد و 12 درصد آن در بهزیستی محقق شد که با اجرای 100 درصدی آن فاصله زیادی دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ما در کمیسیون شوراها پیشنهادی داشتیم که در پی آن یک ششم لیست این احزاب را زنان تشکیل دهند که با اختلاف کمی می توانست مصوب شود، همچنین در حوزه آسیب های اجتماعی طرح تشکیل کمیسیون پیشگیری از آسیب های اجتماعی را مطرح کردیم که به تصویب رسید همچنین اقدامات خوبی در حوزه تسهیل امر ازدواج و حمایت خانواده انجام شد.

لزوم راه‌اندازی سامانه جهت تسریع روند حمایت از زنان سرپرست‌خانوار

زهرا ساعی با اشاره به اینکه اقدامات موثری در این دوره از مجلس در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی و حمایت از زنان سرپرست خانوار از طریق مهارت آموزی به آن ها، همچنین بیمه زنان خانه دار انجام شده است، گفت: هم اکنون نیاز است که سامانه ای جهت تسریع روند حمایت از زنان سرپرست خانوار کشور تشکیل شود همچنین طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و طرح بازنشستگی پیش از موعد زنان و کاهش ساعت کاری آن ها را مطرح کردیم.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بررسی لایحه تامین امنیت زنان از دیگر اقداماتی بود که در این دوره از مجلس انجام شد و امیدواریم از طریق تعامل بتوانیم در بستری منطقی و آرام آن را به تصویب برسانیم.

تعامل فراکسیون زنان برای رفع مشکل دیه زنان زندانی

سیده فاطمه ذوالقدر  با بیان اینکه از طریق فراکسیون زنان و کمیسیون فرهنگی مجلس موضوع ورزش معلولان، زنان و کودکان را پیگیری کرده است، گفت: با تلاش اعضای این فراکسیون عدالت جنسیتی در بکارگیری مدیران در دستگاه های اجرایی در قانون برنامه ششم توسعه لحاظ شد، همچنین اقدامات موثری در تعامل با ستاد دیه برای حمایت از زنان زندانی با اولویت زندانیان معسر انجام شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بررسی لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان 12 آبان در دستورکار قرار می گیرد، همچنین طرح همزمان قیومیت و حضانت در اصلاح قانون حمایت خانواده مطرح شده که در پی آن مادران می توانند قیم کودکان خود باشند که این اقدام کمکی به ایتام خواهد بود.

ایجاد سازمان اموز زنان و خانواده در گروی تقدیم لایحه دولت است

طیبه سیاوشی شاه عنایتی با تاکید بر اینکه باید در جهت افزایش تعداد زنان در عرصه های سیاسی کشور اقدام شود و آنها سهم بیشتری از قدرت سیاسی و اقتصادی داشته  باشند، گفت: ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه بر این مهم تاکید کرده است که بر اساس عدالت جنسیتی در جهت استیفای حقوق خانم ها اقدام شود.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ایجاد سازمان امور زنان و خانواده که تنها به حمایت و رفع مشکلات از این قشر بپردازد در گروی این است که لایحه ای با این مضمون از سوی دولت به مجلس تقدیم شود.

آمادگی فراکسیون زنان برای پیگیری مشکلات حوزه ورزش بانوان

فاطمه سعیدی  با بیان اینکه قانون برای پرداخت مستمری زنان شاغل به بازماندگان آنها وجود داشته اما اجرا نمی شود از مسئولان حوزه ورزش اسلامشهر خواست تا مشکلات ورزشکاران زن را مطرح کنند تا آنها بتوانند در مجلس برای رفع آنها تلاش کنند.

نبود پرداخت سنوات زنان شاغل به بازماندگانشان تبعیض آشکار جنسیتی است

اکرم محمدی نماینده امور بانوان فرمانداری اسلامشهر در این نشست به وجود تبعیض در پرداخت سنوات زنان شاغل به بازماندگانشان انتقاد کرد، همچنین تاکید کرد که باید سازمانی خاص برای حمایت از زنان تشکیل شود که تنها در جهت حمایت از این قشر فعالیت کند، چرا که تا این مهم محقق نشود تخصیص بودجه به این بخش نتایج اثربخشی به همراه نخواهد داشت.

ورزش حرفه ای بانوان نیازمند حمایت است

معصومه ممتازی معاون ورزشی شهرستان اسلامشهر در فرمانداری با بیان اینکه ورزش تنها محیط فرحبخش برای زنان بوده که بستر ظهور استعدادهای آنها را فراهم می کند، خواستار ایجاد شرایط ورود زنان به ورزشگاه ها برای تماشای تمام بازی ها، رفع مشکلات حوزه ورزش قهرمانی و حرفه ای بانوان و تعیین حقوق ماهانه برای آنها و حمایت از تیم های ورزشی بانوان فعال در لیگ شد.

رفع مشکل تضامین وام زنان سرپرست خانوار روستایی نیازمند نگاه ویژه مجلس است

نگارنده بخشدار اسلامشهر در ادامه با بیان اینکه حمایت از زنان سرپرست خانوار روستایی برای بهره مندی از صندوق هایی که تسهیلات وام ارائه می دهند، امکانپذیر نیست از اعضای فراکسیون زنان مجلس خواست تا در جهت رفع مشکل تضامین آنها چاره اندیشی کنند.

پایان پیام

ورود زنان به ورزشگاه زنان فراکسیون زنان   اخبار برگزیده
  

3 خودروی جایگزین پژو 405 چقدر موفق خواهند بود؟روز گذشته ایران خودرو به صورت رسمی برنامه خود برای معرفی مدل‌های جانشین پژو 405 جی‌ال‌ایکس را اعلام کرد. بر این اساس تیپ گازسوز این خودرو جایگزین مدل‌های تاکسی خواهند شد و البته برای پر کردن جای خالی مدل محبوب بنزینی سمند، پارس و رانا در نظر گرفته شده است. حالا نکته مهم اینجاست که این 3 خودرو در فاز قیمت دیگری قرار دارند.
خودروتک پژو ایران خودرو ایران 

  

تولید یک مدل پراید متوقف نمی شود؟در حالی که بحث توقف تولید پراید جدی است و حتی برنامه زمانبندی آن نیز از سوی شرکت سازنده اعلام شده است، به نظر می رسد تولید دست کم یک مدل از پراید ادامه پیدا خواهد کرد و صحبتی از توقف تولید آن به میان نیامده است.
خودروتک تولید خودرو پژو 

  

نظر رهبر انقلاب در مورد «چندهمسری»/ بیانیه 3 کشور اروپایی در مورد اقدامات برجامی ایران/ مشروح هشتمین پرونده رسیدگی به 9 متهم اقتصادی/ شکایت 100 دانشجو از علی مطهری به هیأت نظارتانتقاد یک وکیل دادگستری از عدم مشخص شدن سرنوشت پرونده معاون شهردار پیشین و عضو دفتر رئیس قوه قضائیه، گزارش نشنال اینترست از آمادگی سیستم دفاعی ایران برای مقابله با تهدیدها، بیانیه 3 کشور اروپایی در مورد اقدامات برجامی ایران، آغاز ثبت نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره­ ی مجلس از 10 آذر،‌ مشروح هشتمین پرونده رسیدگی به 9 متهم اقتصادی، شکایت 100 دانشجو از علی مطهری به هیأت نظارت، ...
ایلنا رهبر انقلاب ستاد انتخابات کشور ایران 

  

اگر ترامپ دانشجوی تاریخ بود، می‌دانست که در سال 1964، آمریکا درگیری طولانی و خونینی در ویتنام را با بهانه حمله به دو ناوشکن در آب‌های جنوب چین شروع کرد. لذا اگر ترامپ به‌دنبال دلیلی برای انتقام‌جویی علیه ایران باشد، می‌تواند مطمئن باشد که لیستی بلند از اقدامات تحریک‌آمیز را در جیبش حمل می‌کند و انتخاب‌های فراوانی دارد.
نامه نیوز روزنامه ترامپ باراک اوباما 

  

مدیر بخش سیاست عدم اشاعه تسلیحات اتمی در انجمن کنترل تسلیحات آمریکا، گام چهارم کاهش محدودیت‌های ایران به موجب برجام را نقض این توافق بین المللی ندانست و گفت در حال حاضر ایران به دنبال دستیابی به بمب اتم نیست.
نامه نیوز غنی سازی اورانیوم آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

رییسی : عقب نشینی نمی کنیمدستگاه قضایی در مقابله با فساد عادلانه و منصفانه عمل می کند
مثلث قوه قضاییه جمهوری اسلامی حوزه 

  

نشریه آمریکایی : ترامپ جرات جنگ با ایران را نداردفارن افرز نوشت: در مقابل فشار حداکثری آمریکا ایران تاب آورد و قدرتمندتر شد.
مثلث ترامپ جنگ ایران 

  

آنکه در مبارزه با فساد «خط قرمز» داشت احمدی‌نژاد بودذوالنوری مدعی شده بود که رییس جمهور قصد داشته مردم یزد را با هم درگیر کند. روزنامه ایران در سر مقاله خود به اظهارات رییس کمیسیون امنیت ملی پاسخ داد و نوشت: اتفاقاً آخرین تجربه به جان هم انداختن مردم شاهکار دوستان و همفکران جناب ذوالنور در مشهد و در دی ماه سال 96 بود که به سرعت سراسری شد و با تدابیر وزارت کشور و نیروی انتظامی آن آشوب فروکش کرد.»
مستقل‌آنلاین ابوالحسن بنی صدر پدر احمدی نژاد 

  

تحریم مداحان میلیونی/مداح 25 میلیون تومانی نمی‌خواهیم!مسئول «هیئت انصارالمحسن» قم پ: زنگ زدیم به آقایی که متاسفانه در سیمای خودمان اعلام می‌کند من چیزی نمی‌گیرم، گفت برای یک شب 25 میلیون تومان می‌گیرم. 25 میلیون تومان برای نیم ساعت مداحی، یعنی ثانیه‌ای و دقیقه‌ای چند؟ این درد را به کجا ببریم؟ یک نفر دیگر گوشی را برداشته می‌گوید چه جور برنامه‌ای می‌خواهید؟ ... می‌گوید مثلا اگر توی روضه کسی غش کرد، مبلغ می‌رود بالا!»/ایرنا
مستقل‌آنلاین مداحان قم 

  

اظهارات جدید زنگنه درباره «سهمیه‌بندی بنزین»اقتصادنیوز؛ بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت توضیحاتی را درباره مخزن جدید نفتی کشف شده و بحث‌های مطرح شده درباره سهمیه‌بندی بنزین ارائه کرد.
اقتصادنیوز بیژن نامدار زنگنه سهمیه بندی بنزین بنزین 

  اخبار داغ
  

قیمت طلا و ارز در بازار امروز استانبولدلار آمریکا امروز در بازار استانبول با قیمت 5.7650 لیر و یورو نیز به بهای 6.3460 لیر ترکیه فروخته شد.
ایلنا قیمت یورو ارز 

  

لوئیس سوارز می‌‌گوید مصمم است تمام تلاش خود را برای درخشش با پیراهن بارسا انجام دهد ولی ممکن است بارسا در کنار او یک مهاجم شماره 9 دیگر هم استخدام کند.
ورزش۳ بارسا 

  

ایران در صف مقدم مبارزه با استکبار ایستاده است/ مسائل منطقه باید توسط مردم منطقه حل و فصل شودرییس جمهور گفت: درمحضرمهمانان عزیز عرض می کنم بدون اغراض و بدون اینکه بخواهم ملتی را برملتی ترجیح دهم نباید تردید کنیم که در صف مقدم مبارزه با استکبار ، جمهوری اسلامی و ملت ایران ایستاده است ، این به این معنا نیست که ملت فلطسین وسوریه درخط مقدم نیستنداما نظامی که بهای بزرگ در طول 41سال پرداخته است ایران اسلامی است.
برنا ایران انقلاب اسلامی ایران استقلال 

  

ایران در صف مقدم مبارزه با استکبار و رژیم صهیونیستی استرئیس‌جمهور گفت: رژیم جدید آمریکا تلاش کرد که موضوع فلسطین را با پول معامله کند و آن را به عنوان معام
خبرفوری حسن روحانی رئیس جمهور تروریسم 

  

شفافیتی که از آن دم می‌زنید فقط شعار است/شفاف‌سازی احمد توکلی از ارزهای به‌بادرفتهاحمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: 35 میلیارد دلار ارز مداخله‌ای و 18 میلیارد دلار زمانی که به شرکت‌ها و افراد مختلف به شکل غیراصولی دلار تخصیص داده شد به باد رفت. فساد یعنی با یک تصمیم غلط ملاکین، صاحبان طلا و جنس یکباره در یک شب اموالشان 4 برابر می‌شود و کسانی که ثروت ریالی دارند اموالشان یک‌سوم می‌شود...
مستقل‌آنلاین احمد توکلی مجمع تشخیص مصلحت نظام دلار 

  

حفظ امنیت سرمایه‌گذاری در گرو مبارزه با فساد است حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل44 قانون اساسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست کمیسیون متبوعش با رئیس قوه قضاییه، گفت: کمیسیون از مواضع آقای رئیسی مبنی بر مبارزه با فساد و اقدامات موثری که در این مدت در راستای تحقق این امر انجام گرفته، حمایت کرد. اگر مدیر کارخانه یا واحد تولیدی به دلیل فساد اقتصادی محکوم شده، نباید…
خانه‌ملت سرمایه تولید مجلس شورای اسلامی 

  

عضو انجمن تولیدکنندگان شیرینی و شکلات گفت: همچنان انتقال ارز جزو مشکلات اصلی ما است و کمتر بانکی حاضر است پول با منشاء ایران را قبول کند.
ایلنا ارز بانک شیرینی و شکلات 

  

رئیس‌جمهور با صراحت مفاسد را اعلام کند تا مشخص شود چه کسی از آنها جانبداری می‌کند/ ساختار شفافی برای مبارزه با فساد نداریمیک کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه این شیوه مبارزه با فساد فقط در جامعه آبرو و حیثیت خانواده و دستگاه متبوع افراد را در معرض حراج می‌گذارد گفت رئیس جمهور با صراحت مفاسد را اعلام کند تا مشخص شود چه کسی از آنها جانبداری می‌کند
ایلنا رئیس جمهور بابک زنجانی مفاسد اقتصادی 

  

رفتار اخلاقی و ارزشی یک ستاره +عکسستاره کره‌ای بعد از ماجرای مصدومیت آندره گومز بازهم خبر ساز شد.
پندارآنلاین سرماخوردگی ستاره عکس