ایلنا   |  اجتماعی  |  

ثبت‌نام بیش از 193 هزار نفر در آزمون دکتری/ 25 آذر، آخرین مهلت ثبت‌نام در آزمون ارشد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام بیش از 193 هزار نفر در آزمون دکتری خبر داد.

ثبت‌نام بیش از 193 هزار نفر در آزمون دکتری/ 25 آذر، آخرین مهلت ثبت‌نام در آزمون ارشد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام بیش از 193 هزار نفر در آزمون دکتری خبر داد.

حسین توکلی مشاور عالی، سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اعلام این خبر گفت: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 1398 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی که از روز ششم آذر ماه سال 97 از طریق سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شده بود با توجه به مهلت تمدید شده روزپنجشنبه 15 آذر ماه 97 پایان پذیرفت.

او افزود: بر اساس آمار اولیه اعلام شده تعداد 193 هزار و 671 نفر برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 1398 ثبت نام کرده‌اند. بدیهی است آمار نهایی متعاقبا اعلام خواهد شد.

 وی ادامه داد: با توجه به برنامه زمانی اعلام شده این آزمون در روز جمعه سوم اسفند ماه97 در هفت گروه آموزشی و 245 کدرشته امتحانی در حوزه‌های مربوط برگزار خواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص آخرین آمار از ثبت نام کارشناسی ارشد گفت: ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398 برای تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین اولین مرحله بیست و چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می‌تواننداز طریق سایت سنجش آموزش کشور ثبت نام کنند که از ساعات 11 صبح روز جمعه 16 آذر آغاز و تا 25 آذر ما ادامه دارد.

توکلی یادآور شد: تا ساعت 8 صبح امروز شنبه 17 آذر ماه 97 تعداد 11 هزار و 535 نفر در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398 ثبت نام کرده‌اند.

وی گفت: ثبت‌نام منحصرا به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org در 6 گروه آموزشی و 126 کدرشته انجام می‌گیرد. هزینه ثبت نام 450 هزار ریال (45 هزار تومان) است که افراد باید با کارت‌های شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیک آن فعال است آن را پرداخت کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش خاطرنشان کرد: افرادی که دارای شرایط اعلام شده باشند، می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) متقاضی ثبت‌نام شوند.آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398 در روزهای پنجشنبه و جمعه 5 و 6 اردیبهشت 98 برگزار خواهد شد.

سازمان سنجش مشاور آموزش عالی   اخبار برگزیده
  

باشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی واکنش نشان دادباشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود واکنش نشان داد.
برنا باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  

تا می توانید مغز بخورید و فرقی نمی کند از کدامیک از مغزها استفاده کنید. بادام، بادام زمینی، فندوق... همگی پر خاصیت هستند.
برنا سرطان پروستات رژیم غذایی مغز 

  

پیش‌بینی پدیده استقلال درست از آب درآمدمهاجم استقلال می گوید این تیم با حمایت می تواند نتایج بهتری کسب کند.
برنا باشگاه استقلال استقلال بازی 

  

استقلال و سپاهان نقره داغ شدندکمیته انضباطی آرای خود را در خصوص برخی از تیم های لیگ برتری صادر کرد.
برنا باشگاه استقلال استقلال استقلال خوزستان