مهر   |  علمی  |  

15 محقق برگزیده جشنواره خوارزمی تقدیر می شوند

به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره بین المللی خوارزمی برای شناسایی و معرفی طرح های برتر ملی و قدردانی از دانشمندان، پژوهشگران و نوآورانی است که با دانش و نوآفرینی های ذهنی و عملی خود دنیای پرتلاطم امروز را به سویی روشن تر و امن تر می برند. این جشنواره بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1366 نهادینه شد و اکنون به عنوان باسابقه ترین جشنواره علمی جمهوری اسلامی ایران سه دهه افتخارآمیز از…

15 محقق برگزیده جشنواره خوارزمی تقدیر می شوند

به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره بین المللی خوارزمی برای شناسایی و معرفی طرح های برتر ملی و قدردانی از دانشمندان، پژوهشگران و نوآورانی است که با دانش و نوآفرینی های ذهنی و عملی خود دنیای پرتلاطم امروز را به سویی روشن تر و امن تر می برند.

این جشنواره بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1366 نهادینه شد و اکنون به عنوان باسابقه ترین جشنواره علمی جمهوری اسلامی ایران سه دهه افتخارآمیز از برگزاری مستمر و موفقیت آمیز را پشت سر گذاشته است.

طرح های ارائه شده بر حسب موضوع در 18 گروه تخصصی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و کارشناسان و اعضای هیئت علمی طرح ها را بر اساس ماهیت و شاخص های تعریف شده ارزیابی کردند. از این رو این طرح های برتر به هیئت داوران جشنواره بین المللی خوارزمی ارائه شد.

در این دوره از جشنواره 203 طرح داخلی و 125 طرح خارجی از 35 کشور جهان برای حضور در این رقابت ثبت نام کردند. نتیجه فعالیت چند ماهه در 18 گروه تخصصی، 28 طرح از سوی گروه های تخصصی به هیئت داوران جشنواره شد.

هیئت داوران بعد از جلسه های متعدد تعداد 10 طرح داخلی، 4 طرح خارجی و یک طرح ایرانی مقیم خارج از کشور را از دانشمندان کشورهای استرالیا، چین و کره جنوبی به عنوان برگزیده سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی انتخاب کردند.

طرح های برگزیده سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی در بخش خارجی و ایرانی مقیم خارج در حوزه «تحقیقات بنیادی»، در گروه تخصصی برق و کامپیوتر از استرالیا، گروه تخصصی فناوری های شیمیایی و مواد، متالورژی و انرژی های نو از چین هستند.

همچنین طرح های برگزیده در بخش «تحقیقات کاربردی» جشنواره در گروه تخصصی برق و کامپیوتر به ایرانی مقیم آمریکا و در گروه تخصصی زیست فناوری و علوم پایه پزشکی از کره جنوبی تعلق می گیرد.

همچنین طرح های برگزیده سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی در بخش داخلی در حوزه های «تحقیقات بنیادی»، «تحقیقات کاربردی» و «تحقیقات توسعه ای» در گروه های تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی، برق و کامپیوتر، مکانیک، فناوری های شیمیایی، مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات، مواد، متالورژی و انرژی های نو هستند.

علیرضا اللهیاری دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی  گفت: تاکنون 33 دوره جشنواره بین المللی و 21 دوره جشنواره جوان خوارزمی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع تاکنون 54 دوره جشنواره خوارزمی در بخش های جوان و بین المللی برگزار شده است، ادامه داد: تاکنون اطلاعات 2 هزار نفر از برگزیدگان جشنواره ها در این سامانه به ثبت رسیده است؛ این اطلاعات شامل اطلاعات هویتی، عتاوین طرح های آنها به صورت انگلیسی و فارسی است که در اختیار کلیه متقاضیان قرار گرفته است.

دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی با بیان اینکه این دوره از جشنواره با حضور رئیس جمهور در سالن اجلاس خواهد بود، افزود: از 15 محقق برگزیده سی و سومین جشنواره، روز 28 بهمن تقدیر می شود.

جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی خبرنگار   اخبار برگزیده
  

وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت خانگی حداقل 4 برابر می‌شودآنچه در قالب 100 گیگ اینترنت رایگان قبل از سال جدید اعلام شد، در حیطه اختیارات وزیر ارتباطات بود که با هماهنگی و مشارکت اپراتورهای اینترنت ثابت در اختیار مردم قرار گرفته بود.
۵۵ آنلاین ارتباطات زیرساخت سرعت اینترنت اینترنت 

  

همکاری مناسب مردم با پلیس راهور در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعیپلیس محدودیتهای مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی را بدون چشم‌پوشی اعمال می کند.
ایلنا پلیس راهور پلیس ویروس 

  

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شیوع کرونا در 13 استان روند کاهشی یافته است و در بسیاری از روستاها و شهرهای کوچک که در مجموع 32 میلیون نفر هستند، موارد ابتلا کمتر از 5 نفر بوده است.
نامه نیوز درمان وزارت بهداشت آلودگی هوا 

  

بسته حمایت معیشتی فروردین به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟اقتصادنیوز: سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی گفت: افرادی که در اسفندماه سال گذشته بسته حمایت معیشتی دریافت کردند، فروردین ماه امسال نیز جزو مشمولان خواهند بود.
اقتصادنیوز ماه بودجه سازمان برنامه و بودجه 

  

جدیدترین موضع خصمانه واشنگتن علیه ایران؛ به اندازه کافی پول دارید ، منابع را آزاد نمی کنیموب‌سایت «واشنگتن فیری» در گزارشی نوشت وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است این کشور قصد ندارد دارایی‌های ایران را برای مقابله با شیوع کرونا آزاد کند.
مثلث واشنگتن ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

250 دستگاه خودرو در مبادی تهران جریمه شدندبا توجه به مصوبه کمیته اجتماعی- انتظامی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با رانندگان متخلفی که به شهری غیر محل سکونت خود وارد شوند مبلغ 500 هزار تومان جریمه و خودرو آنها برای مدت یک ماه توقیف خواهد شد.
خودروتک خودرو تهران ویروس 

  

زمان فوران دوباره قیمت خودرو در سال 99در سال 99 با تورم و رکود سنگین در بازار خودرو مواجه خواهیم شد چراکه بیمارى کرونا منجر به رکود بازار شده و قدرت خرید مردم کاهش خواهد یافت؛ این رکود کشنده در فصل بهار کاملا محسوس بوده و هیچ معامله‌ای در این سه ماه شاهد نخواهیم بود.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

کرونا | داروی درمان قطعی کرونا توسط دانشمند ایرانی ساخته شد + جزئیاتدانشمند ایرانی و استاد دانشگاه تربیت مدرس از ساخت داروی درمان بیماری کرونا در فاز اولیه آن، خبر داد.
مستقل‌آنلاین درمان ازدواج دارو 

  

منع کامل آمد و شد را در سراسر کشور اجرا کنیدچگونگی مواجهه ملت های مختلف پدیده کرونا، نه تنها در رهایی آنها بسیار موثر خواهد بود که به عنوان الگویی برای سایر جوامع توانمند در تاریخ ثبت خواهد شد.
مستقل‌آنلاین حسن روحانی جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

تعطیلی پمپ بنزین های ایران بخاطر کروناجایگاه‌های عرضه سوخت تعطیل نمی‌شوند. خبر ممنوعیت تردد در روزهای 12 و 13 فروردین کذب است. تنها خروجی شهر تهران بسته شده و تا 15 فروردین ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین بنزین ایران وام 

  اخبار داغ
  

مخالفت عجیب علم‌الهدی با تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونانماینده ولی فقیه درخراسان رضوی گفت: برنامه‌ریزی در خصوص مقابله با کرونا باید از تمرکز خارج شود و هر استان بتواند در نوع درمان‌های پزشکی و مواجهه با عوارض اجتماعی و اقتصادی که به وجود می‌آید برای خود برنامه‌ریزی خاصی داشته باشد.
شما‌نیوز سید احمد علم الهدی حوزه علمیه استان خراسان رضوی 

  

نماینده ولی فقیه درخراسان رضوی گفت: برنامه‌ریزی در خصوص مقابله با کرونا باید از تمرکز خارج شود و هر استان بتواند در نوع درمان‌های پزشکی و مواجهه با عوارض اجتماعی و اقتصادی که به وجود می‌آید برای خود برنامه‌ریزی خاصی داشته باشد.
نامه نیوز سید احمد علم الهدی حوزه علمیه مهناز افشار 

  

دیبالا از مبارزه با ویروس کرونا می‌گویدبازیکن آرژانتینی تیم یوونتوس می‌گوید در مبارزه با ویروس کرونا سختی‌های زیادی را تحمل می‌کند.
ایلنا باشگاه یوونتوس ویروس ماه 

  

مردم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا این روزهای سخت را پشت سربگذاریم/ اعتبارات لازم برای مقابله با سیل و مبارزه با آفات و ملخ تأمین می شودرئیس جمهور روز یکشنبه پس از جلسه هیأت دولت در ارتباط ویدئو کنفرانسی با استان‌های کرمانشاه، فارس، لرستان و بوشهر ضمن گفتگو با استانداران این استان‌ها در جریان آخرین وضعیت مقابله با ویروس کرونا و درمان بیماران و همچنین وقوع سیل در این استان‌ها قرار گرفت.
برنا سیل رئیس جمهور دولت