ایلنا   |  سیاسی  |  

همه توان دولت متمرکز بر خرید واکسن است/ واکسیناسیون به معنی مصونیت نیست/ همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم

رئیس جمهور، گفت: امروز همه توان دولت متمرکز بر خرید واکسن است، شرایط ما به گونه‌ای است که هر مقدار که بتوانیم واکسن را تهیه می‌کنیم. البته همه مردم ما می‌دانند واکسن امروز مشابه ماسک در روزهای اولیه بیماری است. همانطور که در روزهای ابتدایی بر سر ماسک دعوا و درگیری بود، محموله‌ها را در فرودگاه توقیف می‌کردند. اکنون همان شرایط برای واکسن ایجاد شده است.

همه توان دولت متمرکز بر خرید واکسن است/ واکسیناسیون به معنی مصونیت نیست/ همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم

رئیس جمهور، گفت: امروز همه توان دولت متمرکز بر خرید واکسن است، شرایط ما به گونه‌ای است که هر مقدار که بتوانیم واکسن را تهیه می‌کنیم. البته همه مردم ما می‌دانند واکسن امروز مشابه ماسک در روزهای اولیه بیماری است. همانطور که در روزهای ابتدایی بر سر ماسک دعوا و درگیری بود، محموله‌ها را در فرودگاه توقیف می‌کردند. اکنون همان شرایط برای واکسن ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن روحانی صبح امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در سخنانی با اشاره به شیوع نوع انگلیسی و جهش یافته ویروس کرونا و چندین برابر بودن مرگباری آن، گفت: تا چند ماه قبل از ویروس کرونای ووهان در امان نبودیم و اکنون به این وضعیت رسیدیم که ویروس ووهان پناه ببریم از ویروس انگلیسی؛ شرایط ما امسال سخت‌تر شده و از مردم عزیز و بزرگوار می‌خواهیم که با توجه به همکاری که طی 12-13 ماه گذشته داشتند، همین همکاری را را ادامه دهند و مراودات کمتر شود با رعایت بیشتر تا ان‌شاءالله بتوانیم شرایط را کنترل کنیم.

وی ادامه داد: الحمدلله واکسیناسیون در کشور ما آغاز شده و شرایط ما در هفته‌های پیش‌رو بهتر می‌شود و برای واکسیناسیون کادر درمان و افرادی که مسن هستند شرایط مهیا می‌شود.

رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: امروز همه توان دولت متمرکز بر خرید واکسن است، شرایط ما به گونه‌ای است که هر مقدار که بتوانیم واکسن را تهیه می‌کنیم. البته همه مردم ما می‌دانند واکسن امروز مشابه ماسک در روزهای اولیه بیماری است. همانطور که در روزهای ابتدایی بر سر ماسک دعوا و درگیری بود، محموله‌ها را در فرودگاه توقیف می‌کردند. اکنون همان شرایط برای واکسن ایجاد شده است.

وی افزود: این یک امتحان بزرگ برای دنیا است، کشورهای ثروتمند می‌خواهند همه واکسن‌ها را به کشور خود ببرند و به مردم خود برسانند که از یکسو درست است که دولت‌ها می‌خواهند به فکر مردم خودشان باشند اما اما یک مساله اخلاقی هم وجود دارد و آن مسئولیت نسبت به همه کشورهای و مردم جهان است. چرا که کرونا یک پاندمی جهانی است و این گرفتاری برای همه مردم دنیا است. اینکه یک کشور مردم خود را واکسینه کند باز هم به معنی مصونیت نیست، مصونیت زمانی است که واکسیناسیون جهانی انجام شود وگرنه مردم واکسینه یک کشور با کشورهای دیگر ارتباط و مراوده دارند و بازهم در خطر هستند.

روحانی در ادامه اظهار داشت: امروز واکسن یک شرایط خاص دارد و هنوز آثار آن‌ها مشخص نیست که عوارض این واکسن‌ها چیست. مشخص نشده است که این واکسن ها چه عوارضی دارند و یا چه مدت اثر گذاری دارند و به دلیل همین ابهامات ما راهی جز پروتکل‌های بهداشتی نداریم. 

روحانی اظهار کرد: در شرایط فعلی مراقبت ما از مرزها باید بیشتر از قبل شود. استان خوزستان دو مرتبه با پیک جدیدی مواجه شد و امروز شهرهای قرمز ما فقط در خوزستان است و در هیچ استان دیگری شهر قرمز نداریم که اگر مراقبت نکنیم به وضعیت استان خوزستان به استان‌های همجوار سرایت می‌کند. بنابراین قرارگاه رسالت سنگینی در استان خوزستان بر دوش دارد.

وی افزود: خوشبختانه در گزارش امروز ما دیدیم که در خوزستان میزان تست‌ها افزایش یافته است؛ اینکه ما بتوانیم در یک روز 11 هزار یا 12 هزار تست بگیریم، بسیار ارزشمند است. بیماری‌یابی افزایش یافته و در کنار آنها مسأله رهگیری در حال افزایش است که فرد مبتلا با چه کسی در ارتباط بوده است. البته محدودیت‌ها نیز اعمال می‌شود تا بتوانیم وضعیت خوزستان را بهبود بخشیم و این شرایط به استان‌های دیگر سرایت نکند.

رئیس جمهور ادامه داد: در شرایط فعلی همه ما می‌دانیم که این سیستم ایمنی بدن است که باید در برابر ویروس مقاومت کند که شرایط مختلفی در برابر ویروس وجود دارد. تاکنون هیچ دارویی نیز برای مقابله با این ویروس پیدا نشده است و عمدتاً داروها در زمینه پیشگیری است. 

وی بیان کرد: یکی از راه‌هایی که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند، واکسن است و ممکن است این ویروس هرروز جهش یابد؛ همچنین ممکن است شرایط این ویروس در هفت ماه آینده با شرایط امروز متفاوت شود.

رئیس دولت دوازدهم اظهار کرد: واکسیناسیون نیز چیزی نیست که بتوانیم کل کشور را در یک ساعت واکسینه کنیم؛ حتی اگر واکسن نیز به تعداد کافی در اختیار باشد، ممکن است هفت ماه به طول بیانجامد.

روحانی گفت: همچنان بحث دستورالعمل‌های بهداشتی به عنوان یک اصل اساسی باید مدنظر باشد بنابراین اصولی که قبلاً مورد تأکید بوده همچنان مورد نظر است. اقدامات کنترلی و پایشی باید با قدرت بیشتر ادامه یابد و تست تشخیصی را نیز باید افزایش دهیم.

ادامه دارد....

دولت دوازدهم دولت خبرنگار   اخبار برگزیده
  

در مسیر انتخابات شورا به دنبال شناسایی و معرفی نیروهای توانمند هستیم/ از فهرست نهایی شورای ائتلاف حمایت خواهیم کرد/معرفی همزمان شهردار و شورا در انتخابات، منطقی و امکانپذیر نیستدبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی و عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: ما برای پای صندوق رای حتما لیست نهایی را حمایت می‌کنیم. اما با توجه به اینکه هنوز فهرستی منتشر نشده، گزینه‌هایی که نزدیک به ما هستند خودشان را عرضه می‌کنند و در فضای انتخابات هم نسبت به آن‌ها ارزیابی صورت می‌گیرد؛ اما در پایان نهایتاً ما فهرست نهایی و مشترک را حمایت می‌کنیم.
ایلنا شوراهای شهر تهران اصلاح طلبان 

  

فعال سیاسی اصولگرا گفت: باید به چهره های جدید راه داد، مردم به چهره جدید بیشتر اقبال می کنند چون معتقدند چهره های تجربه شده امتحان خودشان را پس داده اند. توصیه می کنم آقایان قالیباف و رئیسی در مسئولیت های خودشان ادامه دهند و چهره ای دیگر بیاید و مسئولیت ریاست جمهوری را به عهده بگیرد.
نامه نیوز عباس امیری فر ریاست جمهوری سیدابراهیم رئیسی 

  

امیرآبادی: مردم کذب بودن تبلیغات 4 سال قبل علیه ‌رییسی را درک کرده‌اند عضو هیات رییسه مجلس: در انتخابات سال 1396 تخریب‌های بسیار شدیدی علیه رییس دستگاه قضا شکل گرفت. مثلا گفتند اگر رییسی بیاید دیوارکشی می‌کند و دلار به 5 هزار تومان می‌رسد، مذاکرات عقیم می‌ماند و خلاصه فضاسازی صورت گرفت که گویی اگر رأی به روحانی تکرار نشود، کار کشور تمام است! در حال حاضر و طبق نظرسنجی‌ها رییسی با فاصله، صدرنشین نظرسنجی‌هاست. یعنی مهمترین مولفه لازم را که رای فراگیر…
فردا تبلیغات دلار کار 

  

نگرانی‌ها از سایه جنگ میان ایران و اسرائیلواشنگتن پست در تحلیلی به افزایش تنش میان ایران و اسرائیل پرداخت.
ایلنا غنی سازی جنگ ایران 

  

شگفت‌زدگی رسانه‌های دنیا از سوپرگل طارمی + عکس جنجالیگل زیبای مهدی طارمی در دیدار پورتو و چلسی با واکنش رسانه‌های مطرح دنیا مواجه شده است.
خانه فوتبال رسانه بازی مهدی طارمی 

  

رمزگشایی علی مطهری از علت حادثه نطنز/ روسیه از اقدامات اسرائیل مطلع است اما مانع نمی‌شودمطهری گفت: اسرائیل هر چند وقت یک بار در سوریه به مواضع نیروهای تحت حمایت ایران حمله می‌کند و ما فعلاً نمی‌توانیم کاری انجام دهیم. متاسفانه باید گفت روسیه در برخی از موارد از اقدامات اسرائیل مطلعند و مانع نمی‌شوند.
اقتصادنیوز علی مطهری روسیه سوریه 

  

جزئیات گفتگوی بایدن و پوتینکاخ کرملین اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفته است که خواهان عادی سازی روابط دوجانبه و همکاری در زمینه کنترل تسلیحات، برنامه هسته‌ای ایران، افغانستان و تغییرات آب و هوایی است.
مثلث ایران خودرو رئیس جمهور اوکراین 

  

برادر رئیس جمهور دزد است، دختر وزیر دزد است اما با او کاری نداریم!مطهری، نماینده گرمسار در مجلس: اگر برادر کسی که کاندیدای شورای شهر است یک بست تریاک کشیده باشد پدرش را در می آوریم اما برادر رئیس جمهور دزد است، برادر معاون اول رئیس جمهور دزد است، دختر وزیر دزد است اما با او کاری نداریم!
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور همراه اول محمدرضا گلزار 

  

نتایج فاز 3-2 واکسن «برکت» برای اخذ مجوز پایان خرداد ماه ارایه می‌شودمدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نتایج اولیه مطالعه فاز 3-2 واکسن کوو ایران برکت برای اخذ مجوز استفاده اضطراری پایان خرداد 1400 به سازمان غذا دارو ارسال می شود.
۵۵ آنلاین ماه دانشگاه علوم پزشکی تهران آموزش پزشکی 

  

دست وزیر کشور آلوده به خون مردم استدکتر احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو: انتخابات شوراهای اسلامی مراحل اجرایی را طی می‌کند و ثبت‌نام برای انتخابات ریاست جمهوری هم از ماه آینده آغاز می‌شود و با توجه به حساسیت زمانی این فراز از تاریخ انقلاب اعلام می‌کنم دست وزیر کشور آلوده به خون مردم است و او صلاحیت این مسئولیت خطیر را ندارد.
مستقل‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری تبریز 

  

اولین پیش فروش ایران خودرو در 1400 با عرضه 4 محصول + مبالغ پیش پرداختایران خودرو که اولین فروش فوق العاده خود را در اوایل فروردین ماه انجام داده بود از امروز اولین پیش فروش خودرو در سال 1400 را آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

نسخه جدیدی از دنا درآستانه تولید و عرضه به بازاردر ادامه بهینه سازی محصولات کنونی ایران خودرو، این شرکت نسخه جدیدی از دنا را به زودی تولید می کند.
خودروتک تولید ایران خودرو یورو 

  

مشروح مذاکرات نخست‌وزیر کره جنوبی با مسئولان کشور، دراختیار نمایندگان قرار گیردیک نماینده مجلس تاکید کرد: هیأت رئیسه مجلس و کمیسیون امنیت ملی باید به موضوع دیدار مسئولان کشور با نخست‌وزیر کره جنوبی ورود کنند.
ایلنا کره جنوبی انتخابات ریاست جمهوری مجلس شورای اسلامی 

  

رابطه حسن میرکاظمی معروف به رعیت با طبری، زنجانی،قاضی منصوری و... چگونه بود ؟
نامه نیوز بلژیک فساد مالی بانک صادرات 

  

جزئیات مهم از تزریق 24 هزار میلیارد تومانی نقدینگی به بورسسازمان بورس درباره زمان و نحوه تزریق حدود 24 هزار میلیارد تومان به بازار سهام توسط شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ‌ها توضیح تکمیلی داد.
اقتصادنیوز نقدینگی سهام سرمایه 

  اخبار داغ
  

ورزشکارانی که بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردندلزوم رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی باتوجه به وضعیت قرمز کرونا بیشتر از گذشته باید در دستور کار ورزش
خبرفوری تبریز لیگ برتر برق 

  

مدافع النصر عربستان کرونا گرفتمدافع تیم فوتبال النصر به ویروس کرونا مبتلا شد.
ایلنا عربستان فوتبال ویروس 

  

رییس سازمان بورس:دامنه نوسان به صورت تدریجی متقارن می‌شودرییس سازمان بورس گفت: هیچکس ادعا نمیکند که بازار سرمایه در حال حاضر از لحاظ این زیرساخت‌ها در وضعیت
خبرفوری سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه فضای مجازی 

  

شاخص کل بورس مثبت می‌شود یا منفی؟طی چند وقت اخیر شاخص کل در کانال‌های موازی هم‌عرض مورد بررسی قرار گرفت. کانال‌هایی که از رشد و اصلاح اولیه شاخص در سال 97 برگرفته شد. در سقف کانال اول و دوم اصلاح کوتاه‌مدت داشتیم و پس از برخورد به سقف کانال سوم ریزش سنگینی اتفاق افتاد که شاخص را به کانال میانی پرتاب کرد.
اعتماد شاخص فروشنده اقتصاد 

  

پیش بینی بورس در ابتدای هفته، ‌شنبه 28 فروردینسهام داران بورس در حالی به استقبال اولین روز معاملاتی هفته می‌روند که شاخص کل در روز چهارشنبه اندکی نزول کرد.
۵۵ آنلاین سهام شاخص اقتصاد 

  

افت 5 هزار واحدی شاخص کل بورس در ابتدای معاملات امروز 28 فروردینشاخص کل بورس در معاملات صبح امروز با بیش از 5 هزار واحد رشد به عدد یک میلیون و 238 هزار واحدی رسید.
برنا شاخص 

  

ایوب آقاخانی: روزگاری که درباره برکات کرونا صحبت کردیم اما .....ایوب آقاخانی گفت: بهار گذشته در چنین روزهایی درباره برکات کرونا صحبت کردیم ولی متاسفانه ثابت شد میزا
خبرفوری بهار درمان تولید 

  

شوک جدید در راه بورس؟کارشناس بازار سرمایه گفت: ارزش معاملات بازار سرمایه طی روزهای اخیر، با اعلام تصمیم تزریق 24 هزار میلیارد تومان نقدینگی به بورس افزایش یافته است.
گسترش سرمایه نرخ سود بانکی نقدینگی 

  

بورس دوباره قرمز شد / ریزش 5 هزار واحدی شاخص کلشاخص کل بورس در معاملات صبح امروز با بیش از 5 هزار واحد رشد به عدد یک میلیون و 238 هزار واحدی رسید.
گسترش شاخص خودرو فولاد