صراط   |  اجتماعی  |  

طرح "تحول آموزش پزشکی" ابلاغ شد

وزیر بهداشت با بیان اینکه طرح تحول آموزش پزشکی رونمایی و ابلاغ شد، از پرداخت معوقات کادر سلامت خبر داد.

صراط:

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور که امروز در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد گفت: ایران یعنی تاریخ و هویت؛ کشورهایی که هویت ندارند برای خود هویت درست می کنند، آمریکایی که همه به آن می بالند کشوری بدون تاریخ و هویت است و برای خود تاریخ می‌سازد اما ما تاریخ داریم. هویت یعنی ما می توانیم، وقتی در جای جای مملکت می گردیم، می‌بینیم که تاریخ و هویت نهفته است. کشوری مملو از دانشمندانی است همچون ابن سینا که خود را در طول تاریخ نشان داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه پرسنل سلامت در این دوره درخشیدند و ما بیش از 200 شهید گرانقدر تقدیم جامعه کردیم، مطرح کرد: در اوج تخریب‌هایی که بسیاری از کشورها علیه مان انجام دادند، ایرانی‌ها درخشیدند و تمام آن دسیسه‌ها را خنثی کردند. در موضوع واکسیناسیون که در این حجم انجام شد، صحنه های بسیار زیبایی را شاهد بودیم و جوانان ارجمند نشان دادند که جوانان ما همان جوانان دوران دفاع مقدس هستند، فرشتگان روی زمین که اگر فرصت پیدا کنند همان صحنه ها را خلق خواهند کرد.

عین اللهی افزود: در هفته گذشته 8 میلیون و 200 هزار دوز واکسن تزریق کردیم، کل جمعیت بعضی از کشورهای همجوار ما  همین میزان است که این امر تنها با ایثارگری و فداکاری جوانان محقق شد. دانشگاه ایران باید به اسم ایران افتخار کند و من بسیار متأسف بودم که سال‌های گذشته این اسم را حذف کرده بودند، ما باید به اسمی که این راحتی به دست نیامده است افتخار کنیم و ان شاءالله سالیان سال موفقیت های بسیاری داشته باشد.

وزیر بهداشت گفت: سال تحصیلی 1400تا 1401 را شروع می‌کنیم و امیدواریم امسال شروعی برای جهش های بزرگ علم و دانش در کشور باشد. در شروع بیماری کرونا نقاط ضعف و قوتی ایجاد شد ما توانستیم بسیاری از این تهدیدها را به نقاط قوت تبدیل کنیم؛ گسترش آموزش‌های مجازی به همراه زیرساخت‌های سخت افزاری و نرم افزاری گسترش خوبی پیدا کردند و تحول بسیار بزرگی ایجاد شد؛ به طوری که علی رغم شیوع بیماری، آموزش های ما متوقف نشدند.

وی افزود: امروز و همزمان با بازگشایی دانشگاه‌ها بیش از 90 درصد دانشجویان و اساتید ما واکسینه شده‌اند؛ کلاس‌های آموزشی باید بسته به رشته، حضوری یا ترکیبی از حضوری و مجازی برگزار شوند، البته باید به سمت آموزش حضوری حرکت کنیم.

عین اللهی عنوان کرد: بسیاری از مناطق محروم کشور به اساتید مجربی که در تهران بودند دسترسی نداشتند. خوشبختانه با ضبط و انتشار محتوای کلاس‌ها تقریبا روش‌های تکمیلی آموزش در اختیار دانشجویان این مناطق قرار گرفت. باید طرح تحول آموزش را به صورت جدی اجرایی کنیم و امیدواریم با این روش جدید، دانشگاه ها به سمت پیشرفت علم و دانش حرکت کنند.

طرح تحول آموزش پزشکی رونمایی و ابلاغ شد

وزیر بهداشت با بیان اینکه طرح تحول آموزش پزشکی رونمایی و ابلاغ شد، گفت: در این طرح روش آموزش باید تغییر کند. روخوانی از جزوه، آفت‌ آموزش است؛ باید امکان مشارکت فراگیران در کلاس‌ها فراهم شود و روش‌های یادگیری فعال مورد توجه قرار گیرد، کلاس‌ها جزوه خوانی نباشد و پرسش و پاسخ مورد توجه قرار گیرد. در این طرح همه استادان جوان باید دوره‌های آموزش را بگذرانند، استاد باید روش آموزش را آموخته باشد.

وی با بیان اینکه حتما قرار نیست یک متخصص یا جراح خوب استاد خوبی هم باشد، گفت: استاد وقتی ارتقا پیدا می‌کند که معلم خوبی باشد. متاسفانه گاهی اوقات مشاهده می شود که استاد یک ساعت یا یک روز هم در کلاس حاضر نشده اما استاد تمام می شود. در آیین نامه ارتقا جدید، آموزش محوری مهم است و پژوهش تنها ملاک نیست؛ هر چه رتبه استاد بالاتر می‌رود باید مشارکت بیشتری در کلاس داشته باشد. ما آموزش را یک موضوع اساسی در طرح تحول آموزش پزشکی می‌ دانیم.

پژوهش باید منطبق با نیاز کشور باشد

عین اللهی در ادامه با تاکید بر اینکه در حوزه پژوهش فقط "اچ ایندکس" و ارائه مقاله مهم نیست و باید پژوهش‌ها با ثبت پتنت و تولید باشد که به درد مردم بخورد، اظهار کرد: پژوهش باید منطبق با نیاز کشور باشد به عنوان مثال مقالاتی با موضوع کرونا امتیازی دوبرابر دریافت خواهند کرد. پژوهش ها در دانشگاه ها باید کاربردی باشند و اساتیدی که پژوهش های کاربردی داشته باشند امتیاز بالاتری خواهند گرفت.

وزیر بهداشت بیان کرد: ما کشوری با سابقه عظیم فرهنگی هستیم. مسائل فرهنگی باید در طرح تحول آموزش پزشکی مورد توجه قرار گیرد، ما تاریخچه فرهنگی بسیاری داریم و باید جهش در مسائل فرهنگی اتفاق بیفتد و در بحث ارتقا باید فعالیت‌های فرهنگی دیده شود

وی با اشاره به اینکه آموزش‌ها در طرح تحول باید جامعه نگر باشند و مشکلات ما را حل کنند، گفت: ما در دوره شیوع کرونا در حوزه آموزش‌های مداوم با مشکلاتی مواجه شدیم که این آموزش‌ها باید به صورت حضوری و با جمعیت کم برقرار شود؛ آموزش‌های کوتاه مدت مدنظر قرار گیرد.

عین اللهی تصریح کرد: گسترش شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری در حوزه پژوهش باید دیده شود. افزون بر این موارد باید محیط پر شور برای دانشجویان فراهم کنیم، درحال حاضر حدود 25� هزار دانشجو در کشور داریم که اگر این دانشجویان فعال شوند، می‌توانند آینده کشور را بسازند؛ دانشجو عنصر فعال در کشور است. حدود 20 هزار استاد هم آموزش های آنها را بر عهده دارند.

وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه مرگ دستیاران در کشور قابل قبول نیست، عنوان کرد: متأسفانه در سال های اخیر مشکلاتی برای دستیاران و همچنین پرستاران ایجاد شد که باید با مداخلات جدی و ریشه ای حل شود چرا که مرگ آنها قابل قبول نیست و باید حقوق آن ها به موقع پرداخت شود.

وی در ادامه به پرداخت معوقات اشاره و عنوان کرد: معوقات مدافعان سلامت باید پرداخت شود، در اولین قدم، پرداخت این معوقات که در برخی موارد از دی ماه گذشته باقی مانده بود را از چهارشنبه هفته گذشته آغاز کردیم.

 عین اللهی در پایان مطرح کرد: سال تحصیلی جدید را با توکل به خداوند متعال آغاز می کنیم و از خداوند می خواهیم به همه ما پشتکار بدهد؛ از ائمه معصومین، امام عصر، روح بلند شهدای مدافع حرم، دفاع مقدس و سلامت می‌خواهیم که به ما توان بدهند تا با همکاری همه دانشجویان و اساتید و پرسنل سلامت در جهت پیشبرد اهداف مقدس جمهوری اسلامی ایران‌ موفق عمل کنیم.

آموزش آموزش پزشکی زیبایی   اخبار برگزیده
  

واکنش همتی به طرح مسأله «عدم استقراض از بانک مرکزی» توسط دولترئیس کل پیشین بانک مرکزی به انتشار یک توئیت به مسأله عدم استقراض دولت از بانک مرکزی واکنش نشان داد.
مثلث بهاره رهنما بازی بانک مرکزی 

  

میانجیگری عاقلانه سردار آزمون میان مهدی طارمی و اسکوچیچسردار آزمون در ماجرای طارمی و اسکوچیچ نشان داد رشد خوبی داشته است.
خانه فوتبال سردار آزمون مهدی طارمی پرسپولیس 

  

انتشار برخی خبرها درباره «کودتای نظامی» در سودان | نخست‌وزیر تحت بازداشت خانگی قرار گرفتخبرگزاری ها از حمله گروهی از نظامیان به اقامتگاه عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان و بازداشت او خبر داده اند. گزارش هایی هم از بازداشت چهار نفر از وزیران دولت و مشاور مطبوعاتی نخست وزیر سودان منتشر شده است. منابع مطلع نظامیان ناشناس را به کودتا علیه دولت انتقالی متهم کرده اند.
۵۵ آنلاین سودان بازداشت تلویزیون 

  

رئیسی: برای اصلاح الگوی مصرف برنامه‌ پیشنهاد شودرئیس جمهور با تأکید بر ضرورت تأمین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران و توجه به عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، گفت: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های پیشنهادی خود را در زمینه اصلاح الگوی مصرف و رعایت عدالت اجتماعی هر چه زودتر ارایه دهند.
فردا اصلاح الگوی مصرف رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

ارتقا رکورد عرضه هفتگی دلار/تقاضای یورو زیاد شدهفته گذشته سومین هفته پرتزریق سال برای یورو بود، اما قیمت این ارز در بازار آزاد به طور محدود رشد کرد، به نظر می‌رسد تقاضا برای یورو به دلایلی افزایش یافته و روند صعودی قیمت را موجب شده است.
اقتصادنیوز دلار یورو قیمت 

  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا 

  

اسراییل: ازسرگیری تمرین حمله هوایی به ایران پس از 2 سال توقفهفته گذشته نیز کانال 12 تلویزیون اسراییل گزارش داد که اسراییل برای حمله احتمالی به ایران 1.5 میلیارد دلار به بودجه نظامی خود افزوده است
۵۵ آنلاین نیروی هوایی ایران سازمان ملل متحد 

  

رستم قاسمی، وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیموزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ عنوان دولت سیزدهم احداث مسکن در کشور را سیاسی نمی‌کند که به همین منظور تجربیات تلخ مسکن مهر را در طرح اقدام ملی مسکن جبران و اصلاح می‌کنیم
۵۵ آنلاین رستم قاسمی مسکن مهر مسکن 

  

جزئیاتی از استخدام در وزارت بهداشتوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور دستور داد که حداکثر تا 10 آبان ماه سال جاری تمامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید در مراکز پذیرفته شده فعالیت خود را آغاز کنند.
گسترش درمان وزارت بهداشت مجلس شورای اسلامی 

  

ستاره پرسپولیس مشکوک به کرونادلیل غیبت نعمتی در سفر پرسپولیس به اهواز مشخص شد
خانه فوتبال ستاره پرسپولیس خودرو 

  

آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توصیه حقیر این است که باید با تمام کشورهای دنیا با عزّت و اقتدار رابطه داشته باشیم. اینکه با بسیاری از کشورها قهر باشیم صحیح نیست و به ضرر مردم عزیزمان است. شما باید با عقلانیت و تعامل سازنده، حقوق ملت را احقاق کنید...
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی تهران قیمت 

  

واکنش تند ایران به اتهامات رژیم صهیونیستیایرنا/ نماینده جمهوری اسلامی ایران در کمیته سیاسی و استعمار زدایی مجمع عمومی سازمان ملل در پاسخ به تهدیدات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جامعه جهانی و سازمان ملل رژیم صهیونیستی را پاسخگوی اقدامات غیر انسانی خود سازند.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

ریزش قیمت دلار 29عصر پنجشنبه مهر 1400قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز پنجشنبه 29 مهر 1400 در صرافی‌های بانکی به 26 هزار و 690 تومان رسید.
فردا قیمت دلار دلار آمریکا 

  اخبار داغ
  

پیش بینی بورس امروز 4 آبان 1400/مقاومت خریداران از مرز حیاتی شاخصاقتصادنیوز: خریداران در روز سه شنبه دوباره برای بازگشت شاخص به مرز 1.4 میلیون واحدی تحرکاتی را برای فشار به فروشندگان در سمت عرضه شکل میدهند.
اقتصادنیوز شاخص 

  

بورس‌های جهانی سبز شدنداقتصادنیوز: بیشتر شاخص های مهم بورسی در جهان سبزپوش شدند.
اقتصادنیوز شاخص 

  

ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت 3 آبان 1400/ دور کاهشیاقتصادنیوز: ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت با کاهش معناداری روبه رو شد.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام 

  

تاثیر منع تردد شبانه در کنترل کرونا از زبان زالیفرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: اگر در مقطعی مثلاً آمار بستری افزایش یافت می توان به عنوان یک بسته و مقطعی آن را اعمال کرد؛ اما اجرای مداوم آن را اثربخش نمی‌دانیم؛ البته حذف این طرح باید به دلیل عدم اثربخشی باشد و نباید موجب عادی‌انگاری شود.
اقتصادنیوز تهران 

  

ممنوعیت تردد شبانه کارایی ندارد/تجمعات کرونایی روز اتفاق می‌افتد به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران افزود: این طرح به اقتضای شرایطی که در این دوره داشتیم، تصمیم گیری شد و اکنون الگوی تهران کاملاً متفاوت است است و عمده تجمع‌ها در طول روز انجام می‌شود. وی ادامه داد: اکنون به دلیل طولانی شدن شب، تردد شبانه افزایش یافته است ضمن اینکه از نظر کنترل بیماری تردد شبانه خیلی کاربردی ندارد و البته حجم…
مهر نیروی انتظامی علیرضا زالی تهران 

  

معاملات این نمادهای بورسی تایید نشد + جدولبخشی از معاملات نماد گسترش صنایع و خدمات کشاورزی به تایید ناظر بازار نرسید.
گسترش جدول کشاورزی سهام 

  

خبرخوش سازمان جهانی بهداشت درباره شکست همه‌گیری کرونادبیرکل سازمان جهانی بهداشت در دومین روز از نشست بین‌المللی بهداشت در برلین از احتمال پیروزی بشریت بر همه گیری کرونا گفت وتاکید کرد که «امروز بشریت شانس و فرصت‌های زیادی برای شکست همه‌گیری کرونا در اختیار دارد...
۵۵ آنلاین سازمان ملل متحد سازمان ملل سازمان بهداشت جهانی 

  

دریافت مجوز واکسن کرونا انستیتوپاستور برای رده سنی بالای 2 تا 18 سالعلیرضا بیگلری رئیس انستیتو پاستور ایران و عضو کمیته ملی واکسن اظهار کرد: انستیتو پاستور توانسته واکسن موثری را برای رده سنی بالای 2 سال تا 18 سال مورد کارآزمایی قرار دهد و مجوز مصرف آن را نیز دریافت کند.
۵۵ آنلاین ایران کودکان ویروس 

  

چراغ سبز ستاد ملی کرونا به بازگشایی ترکیبی مدارسعلیرضا منادی سفیدان گفت: ما آمادگی این را داریم که مدارس را غیرحضوری کنیم اما با همه این آمادگی‌ها وزیر آموزش و پرورش اعلام کردند حضور در مدرسه اختیاری است.
اقتصادنیوز آموزش مدرسه 

  

فروش اوراق دولتی در بورس؛ خوب یا بد؟خسروشاهی، کارشناس بازار سرمایه گفت: انتشار اوراق دولتی لطمات زیادی برای بازارسرمایه به همراه دارد.
گسترش خودرو سرمایه دولت 

  

فوری /قیمت دلار تغییر کانال داد/دلار صعودی شدتا عصر امروز قیمت دلار در بازار آزاد به 27600تومان رسید و یورو هم با قیمت 32100تومان معامله شد.
فردا قیمت دلار یورو 

  

هشدار؛ شرایط کرونایی تهران شکننده است!محسن منصوری، استاندار تهران روز دوشنبه در پایان جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران گفت: ما در تهران در شرایط حساسی قرار داریم که اگر کنترل نکنیم به زودی باید به استقبال پیک ششم ویروس کرونا برویم.
اقتصادنیوز تهران ویروس 

  

استاندار تهران: سیر کرونا در تهران نزولی شده است + ویدئومنصوری: هم اکنون هیچ شهرستان قرمز و نارنجی در استان وجود ندارد و باید از این شرایط مراقبت کرد./
۵۵ آنلاین تهران 

  

تاثیر حذف ارز 4200 تومانی بر صنایع بورسیشاخص کل در روزهای اخیر نزولی بوده است. در چنین شرایطی، کدام واقعیت‌های اقتصادی در کشور را باید در تحلیل آینده بازار بورس در نظر گرفت و صنایع بورسی پیشرو در بازار کدامند؟
گسترش ارز شاخص ایران 

  

بحران بورس تهران عمیق‌تر شد / شپنا و خودرو صدرنشینان جدول معاملاتاقتصادنیوز: امروز شاخص کل برای سومین روز پی در پی نزول کرد و کانال 1.4 میلیونی را از دست داد.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران خودرو