ایلنا   |  اقتصادی  |  

یک شانه تخم‌مرغ 76 هزار تومان/ برنامه‌ای برای صادرات نداریم

مدیر عامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت: روزانه بیش از 3 هزار و 200 تن تخم‌مرغ در کشور تولید می‌شود که این میزان از تولید نسبت به حجم مصرف در نیمه نخست سال ( با گرم شدن هوا) بالاتر است، هم اکنون روزانه بیش از 250 تن تخم‌مرغ مازاد داریم.

یک شانه تخم‌مرغ 76 هزار تومان/ برنامه‌ای برای صادرات نداریم

مدیر عامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت: روزانه بیش از 3 هزار و 200 تن تخم‌مرغ در کشور تولید می‌شود که این میزان از تولید نسبت به حجم مصرف در نیمه نخست سال ( با گرم شدن هوا) بالاتر است، هم اکنون روزانه بیش از 250 تن تخم‌مرغ مازاد داریم.

محمد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با اشاره به تامین تخم‌مرغ در بازار، گفت: کارشناسی‌‌های اولیه تعیین نرخ‌ تخم‌مرغ بعد از جراحی اقتصادی دولت انجام شد از این‌رو با هدف استمرار تولید و حفظ سرانه مصرف پروتئین مردم قیمت یک کیلو تخم‌مرغ 35 هزار و 500 تومان درب واحدهای تولیدی و هر شانه تخم‌مرغ یک کیلو و 900 گرمی 76 هزار تومان و قیمت یک کیلو تخم‌مرغ برای مصرف‌کنندگان 39 هزار و 800 تومان برای عبور از این مرحله گذار تعیین و در نظر گرفته شده است.  

به گفته وی؛ روزانه بیش از 3 هزار و 200 تن تخم‌مرغ در کشور تولید می‌شود که این میزان از تولید نسبت به حجم مصرف در نیمه نخست سال ( با گرم شدن هوا) بالاتر است هم اکنون روزانه بیش از 250 تن تخم‌مرغ مازاد داریم.

مدیر عامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با اشاره به صدور مجوز صادرات تخم‌مرغ از سوی وزارت کشاورزی، بیان کرد: از آنجایی‌که مجوز صادرات تخم‌مرغ مصادف با حدف ارز ترجیحی شد تولیدکنندگان برنامه‌ای برای صادرات تخم‌مرغ ندارند تا بازار داخلی دچار تنش نشود و به ثبات نسبی برسیم.

مرادی با بیان اینکه میادین میوه و تره‌بار خواستار فروش تخم‌مرغ کمتر از نرخ مصوب دولت است، تصریح کرد: نرخ مصرف‌کنندگان تعیین شده است از این‌رو تفاوتی ندارد که عرضه محصول از کدام مبادی‌ها صورت می‌گیرد. روالی در سازمان میادین رایج است که کالاهای اساسی زیر نرخ مصوب عرضه می‌شوند اما در شرایط فعلی که همه تولیدکنندگان موظف به رعایت نرخ‎‌های مصوب دولت هستند نمی‌توان زیر نرخ بازار تخم‌مرغ‌ها را عرضه کرد.

این فعال اقتصادی ادامه داد: سازمان میادین نرخ عرضه تخم‌مرغ برای مصرف‌کنندگان را شانه‌ای 67 هزار تومان تعیین کرده است؛ در شرایطی که در هفته اولیه اجرای این طرح هستیم و شوک اولیه به بازار وارد شده است و میزان تقاضا بالا رفته نباید به گونه‌ای عمل شود که این ذهنیت برای مردم ایجاد شود که بازار کمبود دارد و موجودی تخم‌مرغ در کشور کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه اصلاح نظام یارانه‌ها از 21 اردیبهشت کلید خورده است، افزود: تولیدکنندگان از ماه‌های گذشته از دولت ذرت و سویا بستانکار بودند بخشی از این طلب‌ها وصول شده و بخش دیگر آن در ماه‌های آینده داده خواهد شد؛ رایزنی‌هایی در حال انجام است که در ماه‌های آینده نیز حمایت از تولید نیز ادامه داشته باشد و نهاده‌ها با قیمت مناسب در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد.

مرادی در پاسخ به این پرسش که اگر بناست دولت همچنان نهاده تولیدکنندگان را تامین کند نباید شاهد افزایش نرخ محصول نهایی باشیم؟ گفت: بناست از ابتدای هفته ذرت کیلویی 12 هزار تومان و کنجاله سویا کیلویی 17 هزار تومان در سامانه بازارگاه بارگذاری شود، تولیدکنندگان از تخم‌مرغ‌هایی که از هفته‌های گذشته تولید کردند از دولت طلب دارند.

مدیر عامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن در پایان بیان کرد: برنامه‌ها باید به ‌سمتی برود که سرانه مصرف کاهشی نشود بخصوص در این 2 ماه نخست اجرای این طرح که بناست یارانه‌ها به ‌صورت نقدی پرداخت ‌شوند. این یارانه به دهک‌هایی تعلق می‌گیرد که ممکن است این یارانه در بخش‌های به غیر از مرغ و تخم‌مرغ هزینه شود و ممکن است میزان تقاضا برای خرید تخم‌مرغ تولیدکنندگان را دچار چالش کند از این‌رو امیدواریم با تمهیداتی که وزارت کشاورزی در نظر گرفته تولید در دست تولیدکنندگان نماند.

انتهای پیام/

مرغ و تخم مرغ کالاهای اساسی کشاورزی   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

قیمت خودرو در بازار امروز کاهشی شدبررسی روند بازار خودرو نشان می‌دهد که قیمت خودرو در بازار کاهشی شده است.
شما‌نیوز قیمت کاهش قیمت ها ایران خودرو 

  

بورس و کمک طلایی به تقویت اقتصاد داخلیبا بسترسازی مناسب برای سرمایه‌های علاقمند به سرمایه‌گذاری در عرصه کار اقتصادی می‌توان نقدینگی سرگردان جامعه را با آسودگی خاطر وارد بازار سرمایه به عنوان سمبل فعالیت‌های مولد کشور کرد و زمینه تقویت اقتصاد داخلی را رقم زد.
گسترش مجلس شورای اسلامی اقتصاد مقاومتی حوزه 

  

آخرین قیمت دلار در بازار متشکل ( 2 خرداد )دلار در بازار متشکل امروز با افزایش 0.31 درصدی، از 25,598 (بیست و پنج هزار و پانصد و نود و هشت ) تومان به 25,678 (بیست و پنج هزار و ششصد و هفتاد و هشت ) تومان رسید.
گسترش قیمت دلار جدول 

  

قیمت دلار امروز 2 خرداد چند؟دلار و یورو در صرافی ملی چند؟
فردا قیمت دلار یورو 

  

قیمت دلار در بازار متشکل؛ دوشنبه 2 خرداد 1401اقتصادنیوز:قیمت دلار در بازار متشکل امروز بالا رفت.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

بازار ارز و بورس تحت اعمال تحریم ها/ آیا تحریم برعکس عمل کرده است؟تحریم نفتی علیه ایران برای نخستین بار در سال 1979 میلادی مطرح شد و این عرصه هرگز، گسترده نبوده است. سهم معاملات با کشورهای غربی در دهه گذشته به قدری ناچیز بود که خود ایران این صادرات را متوقف کرد. یعنی، تحریم برعکس عمل کرد.
نامه نیوز ارز خاورمیانه اوکراین 

  

گرانی به جان این شرکت بورسی افتادشرکت بورسی مجوز افزایش 15 تا 30 درصدی فروش کیک، انواع بیسکویت و ویفر را گرفت که از اول خرداد اعمال شده است.
گسترش تولید جدول نرخ ارز 

  

بورس بازان نگران نباشند!فضای موجود بازار یعنی افت چند روز اخیر به زودی برطرف می‌شود و شاهد رشد طبیعی البته نه غیر متعارف در بازار خواهیم بود.
گسترش تورم حوزه سرمایه 

  

انتخاب فولاد مبارکه به‌عنوان شرکت برتر از لحاظ ارزش در بورس کالادر اولین همایش «تجلیل از برترین‌های بورس کالا» شرکت فولاد مبارکه، با کسب رتبه اول ازنظر حجم و ارزش عرضه محصولات در بورس کالا طی سال 1400، تندیس شرکت برتر ازلحاظ ارزش در بورس کالا را دریافت کرد و مورد تقدیر قرار گرفت.
ایلنا فولاد فولاد مبارکه شرکت فولاد 

  

ریسک های بورس در ماه پرتلاطم سالخرداد همواره ماه پرتلاطمی بوده است، انتشار صورت‌های مالی و نزدیک شدن به موعد برگزاری مجامع ریسک‌ بازار در روزهای پیشِ رو خواهد بود.
گسترش ماه پول فولاد 

  

بیت کوین و اتریوم در بورس کالا عرضه می شودرئیس کمیسیون معاملات آتی کالا تایید کرد که بیت کوین و اتریوم کالا هستند.
گسترش بیت کوین اتریوم بورس کالا 

  

بورس با ریزش سهمگین روبرو شدشاخص کل بورس در دومین ساعت معاملات امروز 2 خرداد ‍1401 با افت 13 هزار و 912 واحدی روربرو شد و بر روی کانال 1 میلیون 568 هزار و 310 واحدی قرار گرفت.
گسترش شاخص خودرو نویسنده