ایلنا   |  فرهنگی  |  

بزرگداشت هفته روابط‌عمومی و تبلیغات تئاتر برگزار شد/​زیباترین بخش یک کار اجرایی در تئاتر روابط عمومی است

مراسم قدردانی و تجلیل از از فعالان حوزه روابط عمومی تئاتر همزمان با هفته گرامیداشت «ارتباطات و روابط عمومی» در خانه هنرمندان برگزار شد.

بزرگداشت هفته روابط‌عمومی و تبلیغات تئاتر برگزار شد/​زیباترین بخش یک کار اجرایی در تئاتر روابط عمومی است

به گزارش ایلنا، همزمان با نامگذاری روز «روابط‌عمومی؛ آینده نگری و مدیریت بحران ها» در هفته گرامیداشت «ارتباطات و روابط عمومی» مراسم قدردانی از فعالان حوزه روابط عمومی تئاتر توسط کانون روابط عمومی خانه تئاتر با حضور تعدادی از کارگردانان صاحب نام و مدیران مطرح روابط عمومی در خانه هنرمندان برگزار شد. 

 در این مراسم با اجرای علیرضا سعیدی، محمد رحمانان، آرش دادگر، شهرام گیل آبادی، احسان حاجی پور، مونا رحمانی، قربانعلی تنگشیر و محمد عمرآبادی حضور داشتند. 

قربانعلی تنگ‌شیر، مدرس دانشگاه، نایب رئیس انجمن متخصصان روابط عمومی ضمن انتقاد از ناآگاه نسبت به جایگاه واقعی روابط عمومی گفت: متاسفانه روابط عمومی در همه جای ایران مظلوم است و در عرصه هنر این بی‌اهمیتی نسبت به جایگاه ارتباطات کمتر است. 

این مدرس دانشگاه در ادامه افزود: متاسفانه در عرصه تئاتر و سینما روابط عمومی به جایگاه درستی دست پیدا نکرده و در حوزه گرافیک و چاپ اقلام تبلیغاتی قدرت دخالت ندارد. باید مقدمات و زیرساخت‌هایی ایجاد شود که روابط عمومی به عنوان یک واحد یا کمپانی و شرکت تئاتری در ساختارها تعریف شود. 

زیباترین بخش یک کار اجرایی در تئاتر روابط عمومی است

محمد رحمانیان نویسنده و کارگردان تئاتر، درباره جایگاه روابط‌عمومی تئاتر و ویژگی‌های یک روابط‌عمومی موفق گفت: زیباترین بخش یک کار اجرایی در تئاتر روابط عمومی است. روابط عمومی در مراحل مختلف به داد کارگردان می‌رسد. 

این کارگردان در ادامه افزود: من از دهه60 تئاتر کار می‌کنم و خیلی دیر به اهمیت نقش روابط عمومی در تئاتر پی بردم. اولین بار سال 84 در نمایش «فنز» متوجه شدم که چقدر نسبت به این حوزه آگاهی ندارم و نگار اسکندرفر که تهیه کننده نمایش بود گروهی را به عنوان روابط عمومی و تبلیغات به گروه اجرایی اضافه کرد و ما یاد گرفتیم که در حوزه تبلیغات و رسانه چقدر می‌توان در جذب مخاطب موفق بود. 

رحمانیان اضافه کرد: خانواده تئاتر یک روابط عمومی بزرگ است و وقتی کسی روابط‌عمومی یک اجرا یا شخص خاصی است درواقع او روابط‌عمومی مجموعه تئاتر است. با مسیری که گروه روابط عمومی و تبلیغات نمایش «فنز» به من آموختند در اجراهای خودم برای ارتباط با مخاطب موفق بودم و این را مرهون شما هستیم که در این مسیر به درستی گام برمی دارید و نشان می‌دهید که یک دست هیچ وقت صدا ندارد. 

کانون روابط عمومی ارتباطات راهبردی درون خودش را به درستی تعریف کند

شهرام گیل آبادی کارگردان تئاتر و مدرس حوزه ارتباطات، در پاسخ به انتقادات تنگشیر از روابط عمومی سینما و تئاتر گفت: من به عنوان یک فرد پیشکسوت در حوزه‌ی روابط عمومی و رسانه می‌خواهم بگویم این بچه‌های جوانی که می‌بینید جزو باهوش‌ترین نیروهای ارتباطی ایران هستند و با کمترین‌ها کارهای بزرگی انجام می‌دهند. 

وی در ادامه افزود: می‌خواهم خوشحالی خودم را ابراز کنم از اینکه شما همکاران جدی تئاتر هستید و نفس تئاتر به نفس شما بسته است و شما دارید راهگشایی می‌کنید. اما چه کار می‌شود که این راهگشایی درصد تاثیرش بالاتر باشد؟ 

امروز در حوزه‌ی روابط عمومی و ارتباطات ما کشف نقطه استراتژیک و تعریف چشم‌انداز برایمان اولویت جدی پیدا می‌کند و تمام امکاناتش تقریبا در حوزه‌ی روابط عمومی و ارتباطات امکانات ابداعی است. هوش مصنوعی هم درواقع تابع فلسفه شبکه‌ای است. در کشور ما هنوز بحث این است که فلان اپلیکیشن یا صفحه بسته شود جلوی شبکه‌های اجتماعی گرفته شود در صورتی که اساسا دنیا از این گذشته و فصل فلسفه ارتباطی است. کسانی که به این فکر هستند که تئاتر می‌میرد یادشان باشد روی چیزی دست گذاشتند که اصلا مرگ ندارد اصلا اهمیتی ندارد که محمد رحمانیان کاری روی صحنه داشته باشد یا نداشته باشد الان محمد رحمانیان آنقدر موثر است که حُرم نفس او اجرای تئاتر می‌کند. 

امیدوارم این صنف بتواند ارتباطات راهبردی درون خودش را به درستی تعریف کند و کارگردانان به عنوان جدی‌ترین موضوعی که باید دنبال کنند از صفر تا صد در کنارشان یک روابط عمومی را بپذیرند. 

روابط عمومی خود تئاتر است

آرش دادگر کارگردان تئاتر نیز ضمن تاکید بر جایگاه مهم روابط عمومی در تئاتر گفت: در دهه 70 به واسطه قرارداد تیپ و حمایت مرکز از آثار نمایشی، روابط عمومی و تبلیغات جایگاه پررنگی نداشت و از دهه 90 بود که همه چیز عوض شد. 

این کارگردان در ادامه افزود: از اواخر دهه 80 با حذف قرارداد تیپ و اینکه مقرر شد گروه‌های اجرایی از گیشه درآمد داشته باشند نقش ارتباطات و تبلیغات در تئاتر پررنگ‌تر شد. روابط عمومی بر خلاف عقیده بسیاری جدا از خود تئاتر نیست بلکه خود تئاتر است و باید همه چیز را پیش بینی کند. 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که همبستگی خانواده تئاتر بیشتر شود و افزود: کانون روابط عمومی و تبلیغات تئاتر باید فضا و موقعیتی را با کمک همه ایجاد کند تا تضارب آرا و گفت‌وگو شکل بگیرد و مهارت‌های لازم برای ارتباط وسیع، همدلی و مشارکت ایجاد شود. ایمان داشته باشیم که نتیجه گفت‌وگو برد - برد است. 

محمدعمرآبادی مدیر سامانه تیوال نیز ضمن تاکید بر ارتباط تنگاتنگ سامانه‌های فروش بلیط با مدیران روابط عمومی افزود: یکی از مهمترین ویژگی‌های فرهنگ و زندگی اجتماعی در دوران معاصر روابط عمومی است که از آن به عنوان هنر هشتم یاد می‌شود. وی ابراز امیدواری کرد که نشست‌هایی مستمر با حضور اعضای کانون شکل بگیرد تا از ایده‌های آن‌ها بتوان در سامانه فروش و کمک به دیده شدن آثار اجرایی بهره گرفت. 

در بخش پایانی مراسم هیئت مدیره کانون روابط‌عمومی خانه تئاتر با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از فعالان و متخصصان حوزه روابط عمومی تقدیر کرد. 

مراسم گرامیداشت هفته روابط عمومی به مناسبت بزرگداشت روز جهانی روابط عمومی، توسط هیات مدیره کانون روابط عمومی و تبلیغات خانه تئاتر با حمایت خانه تئاتر و خانه هنرمندان برگزار شد.

انتهای پیام/

روابط عمومی هوش مصنوعی نویسنده   اخبار برگزیده
  

اصل بدهی واردات گاز از ترکمنستان را تسویه کردیموزیر نفت گفت: تمام بخش اصلی بدهی‌مان بابت واردات گاز که در دوره‌ها و دولت‌های قبل اتفاق افتاده بود را این دولت تسویه کرد.
ایلنا واردات واردات گاز گاز 

  

واکنش سازمان ملل به بازگشایی سفارت ایران در عربستانسخنگوی دبیرکل سازمان ملل از بازگشایی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عربستان سعودی استقبال کرد و آن را برای منطقه مفید خواند.
فردا سازمان ملل سازمان همکاری اسلامی ایران 

  

حضور آمریکا و انگلیس در عراق اختلالاتی روی روابط ما با عراقی‌ها ایجاد می‌کند‌/ قدرتمندی ایران به غربی‌ها ثابت کرد که نمی‌توانند در منطقه تاثیرگذار باشندیک عضو کمیسیون انرژی گفت: ما باید با دقت بیشتری در عرصه جهانی حرکت کنیم و از این شرایطی که به وجود آمده است، استفاده کنیم. مطمئنا این روی اقتصاد، تولید نفت و بهبود معیشت در جامعه ما تاثیرگذار خواهد بود.
ایلنا مجلس شورای اسلامی اوکراین تایوان 

  

شرط عجیبی که نکونام را دوباره از استقلال دور کردابتدا باید رضایت آقای ایکس را بگیری شرط باورنکردنی برای حضور نکو در استقلال!
خانه فوتبال ایران خودرو ایران روزنامه ایران 

  

ظریف: انتخاب کردیم آنان را که در پی کاستن از خسارات بودند را «سازشکار» و حتی «خائن» بنامیموزیر امور خارجه پیشین کشورمان با انتشار یادداشتی علت و چرایی استفاده خود از عبارت «خودمان انتخاب کردیم» که چندسال قبل از سوی او مطرح شد و مورد انتقادات فراوان قرار گرفت را تشریح کرد.
مثلث محمدجواد ظریف اینستاگرام ایران 

  

محسن رضایی: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیممعاون اقتصادی رئیس جمهور تنش آبی را یکی از مشکلات کشور و بالتبع استان سمنان دانست و گفت: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیم.
فردا محسن رضایی رئیس جمهور ایران 

  

نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه‌گرایی افزایش خواهد یافتسخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد:نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه گرائی افزایش خواهد یافت.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران وزارت خارجه 

  

ائتلاف‌های جدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در حال شکل‌گیری است/ عربستان، امارات و قطر جزو متقاضیان اقدام اشتراکیفرمانده نیروی دریایی ارتش از شکل‌گیری ائتلاف‌های جدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خبر داد و گفت: ائتلاف مشترک نیروی دریایی ایران با کشورهای منطقه از جمله عربستان و امارات به زودی شکل می‌گیرد.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران رزمایش 

  

بمب خبری در فوتبال ایران/ بیرانوند با رونالدو هم‌تیمی می‌شود؟علیرضا بیرانوند مرد شماره یک تیم ملی و پرسپولیس مورد توجه دو باشگاه عربستانی قرار گرفته است.
خانه فوتبال تیم ملی فوتبال ایران فوتبال ایران 

  

مکاتبه مالیاتی دولت با شورای نگهبان و مجمع تشخیصوزیر اقتصاد گفت: با شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام برای به ثمر رسیدن لایحه مالیات بر سوداگری مکاتبه کردیم و امیدواریم که هرچه زودتر این قوانین به نتیجه برسد.
ایلنا دولت شورای نگهبان بازار کار 

  

دربی؛آخرین حضور ساپینتو در استقلال|تمدید فقط با قهرمانیبازی آخر ریکاردو روی نیمکت استقلال! شاید ... با قرارداد یا بدون قرارداد، ساپینتو پنج شنبه می رود
خانه فوتبال دربی ایران خودرو خودرو 

  

رئیس قوه قضائیه دستور داد؛ دستگاه‌های اطلاعاتی عناصر ضدانقلاب را شناسایی و معرفی کنندرئیس قوه قضائیه گفت: امروز در برخی از این ناهنجاری‌ها، دست دشمن برای ضربه زدن به نظام آشکار است؛ بر همین اساس دستگاه‌های اطلاعاتی ما باید این جریانات سازمان‌یافته را که با عناصر ضدانقلاب مرتبط هستند، شناسایی و معرفی کنند.
مثلث قوه قضاییه اینستاگرام تورم 

  

خبر خوش به خریداران خودرو | قیمت خودروهای داخلی اعلام شدامروز هشتم خرداد ماه 1402، قیمت خودرو طبق معمول روزهای گذشته به روند نزولی خود ادامه داد. با این حال تعداد محدودی از محصولات اندکی افزایش قیمت را تجربه کردند.
مثلث بهاره رهنما خودرو بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

سقوط قیمت دلار بر فروش سهام شرکت‌ها اثر دارد؟عشقی گفت: بازار از منظر بنیادی هیچ مشکلی ندارد. بازار مسیر خود را طی خواهد کرد. این روزها آمار تولید و فروش یک ماهه و دو ماهه شرکت‌ها با عدد رقم‌های بورس کالا، مطلوب است.
اعتماد قیمت دلار سهام 

  

آخرین وضعیت کرونا در کشور/ 15 بیمار جدید بستری شدندمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت آخرین وضعیت کرونا در کشور را تشریح کرد.
ایلنا روابط عمومی وزارت بهداشت 

  

ریزش غافلگیرکننده و یک میلیونی قیمت سکه|ریزش شدید طلاسکه 27 میلیون شد|ریزش یک میلیونی قیمت سکه ظرف یک روز
خانه فوتبال هواشناسی وام مسکن وام 

  

تداوم روند کاهش قیمت دلاروضعیت بازار ارز نشان می‌دهد که در ساعات گذشته روند قیمت‌ها مانند روزهای گذشته نزولی بوده است و هر دلار امروز به 49 هزار و 100 تومان رسید.
گسترش قیمت دلار دلار آمریکا 

  

اقتصادنیوز: قیمت دلار مبادله ای امروز افت محدودی را تجربه کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

مدیرعامل ایران‌خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس از زیان 21 هزار میلیارد تومانی این گروه خودروسازی خبر داد.
اقتصادنیوز ایران خودرو ایران خودرو 

  

بر اساس تصمیم اخیر شرکت بهمن موتور، وانت کارا تک کابین 2000cc و وانت دو کابین 2000cc با روش بورس کالا در 23خرداد ماه فروخته می‌شود.
اقتصادنیوز بورس کالا ماه 

  

هفته آینده، دور جدید فروش وانت کارا دربورس کالابهمن موتور وانت کارا را در 23 خرداد ماه به فروش می‌رساند. بر اساس تصمیم اخیر این شرکت، وانت کارا تک کابین 2000cc و وانت دو کابین 2000cc با روش بورس کالا فروخته می‌شود.
مملکت‌آنلاین بورس کالا ماه تولید 

  

جزئیات عرضه کشنده امپاور و کامیون فورس در بورس کالاکشنده امپاور BD500 و فورس 6 تن روز یکشنبه 28 خرداد با قیمت پایه 4 میلیارد و 230 میلیون تومان و یک میلیارد و 437 میلیون تومان در بورس کالا عرضه می‌شود.
برنا بورس کالا قیمت 

  

عشقی: مانعی در ورود خودرو به بورس کالا وجود نداردرییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بازار از منظر بنیادی با هیچ مشکلی روبرو نیست، گفت: عرضه خودرو در بورس کالا به شرکت‌ها بستگی دارد و هیچ مانعی برای عرضه شرکت‌ها وجود ندارد.
فردا خودرو درآمد سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

قیمت خودرو روبه کاهش است | سرگیجه در بازار خودرواخبار خوش سیاسی امروز که کاهش نرخ دلار را به همراه داشت موجب شد تا قیمت خودرو هم در بازار شکل کاهشی به خود گیرد و با این شرایط شاهد افت قیمت در میان سایپایی‌ها و پرطرفدارهای ایران خودرو بودیم.
شما‌نیوز قیمت ایران خودرو خودرو