مهر   |  سلامت  |  

چالش های درمان بیماران مبتلا به سرطان پابرجاست

به گزارش خبرگزاری مهر، در حالی نامه پزشکان متخصص رادیوتراپی انکولوژی به وزارت بهداشت در موضوع ابهام در درمان بیماران مبتلا به سرطان بی پاسخ مانده است که این مسئله با خدشه دار کردن اعتماد بیمار به پزشک موجب آسیب به سلامت این بیماران می شود. احمد عامری متخصص رادیوتراپی انکولوژی و عضو هیئت علمی در اعتراض به مشکلات پیش آمده در حوزه درمان بیماران مبتلا به سرطان، اظهارداشت: رشته…

چالش های درمان بیماران مبتلا به سرطان پابرجاست

به گزارش خبرگزاری مهر، در حالی نامه پزشکان متخصص رادیوتراپی انکولوژی به وزارت بهداشت در موضوع ابهام در درمان بیماران مبتلا به سرطان  بی پاسخ مانده است که این مسئله با خدشه دار کردن اعتماد بیمار به پزشک موجب آسیب به سلامت این بیماران می شود.

احمد عامری متخصص رادیوتراپی انکولوژی  و عضو هیئت علمی در اعتراض به مشکلات پیش آمده در حوزه درمان بیماران مبتلا به سرطان، اظهارداشت: رشته پرتودرمانی از سال 53 تاکنون در ایران در حال ارایه کلیه خدمات غیر جراحی سرطان بوده که این روزها با توجه به مصوبات غیر منطقی شورای آموزش پزشکی و تخصصی دچار اختلال شدید در نحوه ارائه خدمات شده است و وزارت بهداشت هم با انکار تمامی مصوبات 40 ساله خود در رابطه با کوریکولوم های آموزشی رشته رادیوتراپی انکلوژی ضمن دامن زدن به این اختلال راه سکوت را پیش گرفته است.  عدم پاسخ مستند و ارایه پاسخ های شفاهی ضدونقیض نشان از عدم تسلط کافی مسئولین دبیرخانه شورای تخصصی به رشته های تخصصی و همچنین مصوبات خود دارد. از جمله این مصوبات جدا سازی هیات علمی و غیر هیات علمی از نظر توانایی های ارائه خدمات است در حالی که هر دو گروه یک رفرانس را مطالعه کرده اند در بخش های مشابه دوران دستیاری خود را گذرانده اند و یک آزمون را با موفقیت پشت سرگذاشته اند.

وی افزود: این مصوبات همچنین موجبات هدر رفت بودجه های آموزشی می شود بدون آنکه در آموزش متخصصان رادیوتراپی انکولوژی موثر باشد.

این متخصص پرتودرمانی سرطان، ادامه داد: عمده این مصوبات 28 اسفند 95 در شورایی که بیش از صد نفر عضو دارد تنها با حضور تعدادی انگشت شمار و آنهم بصورت تله کنفرانس به تصویب رسیده و از همان زمان دبیرخانه شورای آموزش پزشکی تخصصی روند عدم پاسخ گویی را پیش گرفته است.

وی افزود: پزشکان با این رویه که وزارت بهداشت پیش گرفته دچار ابهام در ارائه خدمات شده‌اند و این مسأله آسیب به بیماران را می‌تواند به همراه داشته باشد.

این متخصص پرتودرمانی اضافه کرد: پیرو پیگیری نامه‌های قبلی امروز به همراه تعدادی از پزشکان به وزارت بهداشت آمده تا مسئولین آموزشی این وزارتخانه را ملاقات کنیم که تاکنون این مسئله محقق نشده است.

کامبیز نوین عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در ارتباط با این مسئله، اظهار داشت: اعتماد بیمار به پزشک را خدشه دار کرده اند و زمانی که یک پروتکل درمانی را پزشک مدت‌ها برای بیماران اجرا کند و نتیجه منفی این پروتکل درمانی به همراه نداشته باشد ناگهان اعلام کنند آن خدمت توسط پزشک رادیوتراپی انکولوژی قابل انجام نیست و یا باید دوره‌های ویژه‌ای را برای ارائه خدمت به بیمار بگذرانیم این شبهه را در بیماران ایجاد می‌کند که تاکنون نزد پزشکانی درمان می‌شدیم که صلاحیت لازم را دارا نبودند. 

وی گفت: بیماران مبتلا به سرطان همچون بیماران گرفتار سرماخوردگی نیستند که تا درمان کنند دیگر مراجعه نکنند چرا که بیماران سرطانی تا آخر عمر تحت پیگیری پزشک قرار دارند و بیمارانی که از سال‌های قبل مورد مداوا قرار داده‌ایم زمانی که به آنها اعلام کنیم دیگر نمی‌توانیم اقدامات درمانی برای آنها انجام دهیم این ذهنیت را در آنها ایجاد می‌کند که تاکنون پزشکی که به آن ارجاع می‌کردند صلاحیت و توانایی لازم را نداشته و قطعاً در حق آنها اجحاف شده است و این موضوع اعتماد پزشک به بیمار را دچار آسیب می‌کند.

نوین خاطرنشان کرد: همچنین این موضوع تفرقه‌اندازی میان پزشکان را به همراه دارد و زمانی که عضو هیات علمی و غیر هیات علمی از یک دانشگاه فارغ‌التحصیل شوند و کسی که عضو هیات علمی نباشد مجوز برخی از خدمات را به بیمار نداشته باشد چه توجیهی دارد. اقدام مطرح شده بسیار غیرمنطقی است و در کنار این مسئله باید معلوم شود مزایای کوریکولوم جدید چیست. متاسفانه تاکنون پاسخی ارائه نشده است.

وی بیان داشت: بنابراین هر گونه خط‌کشی میان پزشکان باید مشخص باشد و روشن شود که هر کدام حیطه وظایف آنها چگونه است ولی متأسفانه این مسئله بدون پاسخ مانده است. همچنین از طریق معاونت درمان دانشگاه مختلف مشکلاتی برای همکاران پزشک پیش آمده و اعلام شده دیگر نمی‌توانند ارایه خدمت کنند. البته این مسئله در انتخاب پزشکان به صورت سلیقه‌ای در دانشگاه‌های مختلف اعمال شده است.

پس از عدم پاسخ گویی دبیرخانه شورای تخصصی  به نامه های این پزشکان متخصص بیش از یک ماه است که پزشکان زیادی از اقصی نقاط مختلف کشور که نسبت به این موضوع اعتراض داشته حضوری اعتراض خود را اعلام کرده‌اند و خواهان پاسخگویی هستند که تاکنون حاصل نشده است.

درمان وزارت بهداشت سرطان   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مرغ ارزان شد + جزئیاتمدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توزیع مرغ تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومانی قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار آزاد حدود 2 هزار تومان ارزان شده است.
خودروتک تنظیم بازار واردات بخش خصوصی 

  

هدیه با ارزش سردار «قاسم سلیمانی» به «آرین غلامی»«آرین غلامی»، قهرمان شطرنج ایران، از دیدارش با سردار قاسم سلیمانی، خبر داد.
برنا قاسم سلیمانی شطرنج ایران 

  

مشاور بشار اسد: اتحادیه عرب بدون سوریه بی ارزش استمشاور بشار اسد درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب گفت: هیچ مسئله جدیدی در این باره وجود ندارد. اتحادیه عرب بدون سوریه هیچ ارزشی ندارد. از رئیس پارلمان سوریه برای حضور در نشست‌های پارلمان عربی دعوت شده و این مسئله خوبی است...
انصاف‌نیوز مشاور بشار اسد اتحادیه عرب 

  

وزارت امور اقتصادی و دارایی در گزارشی پیش بینی کرد، حداکثر تورم در سال 97 بالغ بر 27.8 درصد و رشد اقتصادی در بدبینانه ترین حالت منفی 2.5 درصد است.
نامه نیوز وزارت امور اقتصادی و دارایی اقتصاد اقتصاد ایران 

  

دولت مقصر تورم افسار گسیخته امروز در کشور استعضو کمیسیون اقتصادی مجلس از ضعف تیم مدیریتی و اقتصادی دولت گفت و اظهار داشت: در تورم افسارگسیخته ای که در کشور ایجاد شده ، دولت مقصر است زیرا قطعا توان مهار آن را داشت اما موفق نبود.
تسنیم دولت تورم کمیسیون اقتصادی مجلس 

  

تشکیل بزرگ‌ترین پرونده تخلف ارزی در خراسان رضویمدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی از تشکیل بزرگ‌ترین پرونده تخلف ارزی در این استان با طرح شکایت 5 ب
خبرفوری تعزیرات بانک یورو 

  

مرغ 2 هزار تومان ارزان شدمدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توزیع مرغ تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومانی قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار آزاد حدود 2 هزار تومان ارزان شده است.
تسنیم تنظیم بازار واردات بخش خصوصی