انتقادها به لایحه تجارت بی‌اساس است/منتقدان بیشنهاد اصلاحی دهند

شهباز حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به نقدهایی مبنی بر تصویب سریع و غیرکارشناسی کتاب اول لایحه اصلاح قانون تجارت اشاره کرد و گفت: باتوجه به حضور در مجلس از دوره هشتم در جریان بررسی این لایحه از آن زمان تاکنون هستم، بدین معنا که لایحه فوق در مجلس هشتم، نهم و دهم مورد بررسی کارشناسانه قرار گرفت و هیچ بندی از این لایحه بدون بررسی کارشناسان وزارت اقتصاد، سازمان…

انتقادها به لایحه تجارت بی‌اساس است/منتقدان بیشنهاد اصلاحی دهند

شهباز حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به نقدهایی مبنی بر تصویب سریع و غیرکارشناسی کتاب اول لایحه اصلاح قانون تجارت اشاره کرد و گفت: باتوجه به حضور در مجلس از دوره هشتم در جریان بررسی این لایحه از آن زمان تاکنون هستم، بدین معنا که لایحه فوق در مجلس هشتم، نهم و دهم مورد بررسی کارشناسانه قرار گرفت و هیچ بندی از این لایحه بدون بررسی کارشناسان وزارت اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه، مرکز پژوهش‌های مجلس، پارلمان بخش خصوصی، دیگر افراد خبره و... به تصویب نرسیده است.

امکان بررسی بیشتر لایحه اصلاح قانون تجارت در صحن علنی

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از جلسات در اتاق بازرگانی با حضور متخصصان برگزار شده است، افزود: افراد معتقد به بررسی بیشتر لایحه تجارت بدانند؛ امکان بررسی بیشتر این لایحه در صحن علنی مجلس وجود دارد چراکه هنوز بندهای بسیاری به تصویب نرسیده‌ و حتی ممکن است برخی از مواد به کمیسیون تخصصی جهت بررسی و اصلاح ارجاع شوند.

امکان بررسی بیشتر لایحه اصلاح قانون تجارت در صحن علنی مجلس وجود دارد چراکه هنوز بندهای بسیاری به تصویب نرسیده‌ و حتی ممکن است برخی از مواد به کمیسیون تخصصی جهت بررسی و اصلاح بیشتر ارجاع شوند

منتقدان لایحه اصلاح قانون تجارت به جای مخالفت‌های بی‌اساس پیشنهادهای اصلاحی دهند

وی به منتقدان تصویب لایحه تجارت توصیه کرد که به جای مخالفت‌های بی‌اساس پیشنهادهای اصلاحی ارائه دهند، هرچند برخی از رسانه‌ها بدون حضور در کمیته‌ها، کمیسیون‌ها و جلسات تخصصی بررسی لایحه فوق، علیه آن گزارش تهیه می کنند درحالی که لایحه فوق در 3 دوره مجلس مورد بررسی قرار گرفته است.

برخی افراد به عمد تخریب مجلس را در آستانه انتخابات دنبال می‌کنند

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی معتقد است اکنون با توجه به نزدیکی به انتخابات یازدهمین دوره مجلس برخی افراد به عمد تخریب مجلس را دنبال می‌کنند چراکه منافع آن‌ها در این کار است، درحالی که این تخریب‌ها به‌معنای زیرسوال بردن تمامیت مجلس است نه یک نماینده که این کار به ضرر تمام جامعه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در پی اعتراض رئیس اتاق بازرگانی تهران به تصویب کتاب اول لایحه اصلاح قانون تجارت و عجولانه خواندن این مهم، حواشی ای برای این لایحه با سابقه 12 سال بررسی کارشناسانه در مجلس ایجاد شد./

پایان پیام

تجارت قانون تجارت اتاق بازرگانی   اخبار برگزیده
  

پیش فروش امروز 5 محصول پرتقاضای ایران خودرو (قیمت ها)ایران خودرو طی اطلاعیه‌ای شرایط جدید پیش‌فروش محصولات خود را اعلام کرد. این پیش‌فروش از ساعت 11 صبح امروز آغاز و تا زمان تکمیل ظرفیت ادامه دارد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

رئیس‌جمهور مرتکب جرم شده و باید برکنار شودرئیس امر به معروف و نهی از منکر برای رئیس جمهور درخواست 2 سال حبس کرد.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور جرم 

  

دولت برای مساعدت به 18 میلیون خانوار راهی جز تغییر ماهیت یارانه‌ها نداردعضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: در حال حاضر یارانه نقدی شامل حال تمام جمعیت کشور می‌شود و شاید در این مقطع دولت به دنبال سازماندهی این یارانه‌ها و پرداخت هدفمند آن به جمعیت 18 میلیون خانوار دهک‌های کم درآمد است.
ایلنا دولت حذف یارانه یارانه 

  

6 خودروی ارتقا یافته در راه بازار ایران (عکس)در روزهایی مشتریان داخلی مدت‌هاست با خودروی جدید روبرو نشده‌اند، خودروسازان وعده عرضه مدل‌های تغییر شکل یافته را می‌دهند. مدل‌هایی که بر اساس آنچه سال‌هاست در بازار ایران حضور دارند طراحی و مهندسی شده‌اند. البته تا اینجای کار برخلاف تمام حرف و حدیث‌ها هنوز خبری از عرضه این محصولات به اصطلاح جدید نیست و عرضه آنها اغلب به پایان سال موکول شده است.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

وکیل «بابک زنجانی»: از پرونده موکلم بهره برداری سیاسی می شودوکیل «بابک زنجانی» گفت: در طول 6 سال گذشته به کرات شاهد بودیم با اینکه پرونده موکلم قضایی است اما بهره‌برداری‌های سیاسی و جناحی از این پرونده می‌شود و غلبه انگیزه‌های سیاسی که می‌تواند مفسده‌انگیز باشد، بروز می‌کند.
مثلث بابک زنجانی بازداشت رجل سیاسی 

  

ترامپ تنش با ایران را نمی خواهد؛ او دنبال راه حل سیاسیستسفیر جدید آمریکا در امارات متحده عربی گفت، دولت ترامپ متعهد به کاهش تنش‌ها با ایران از طریق سیاسی است.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: فرآیند ثبت‌نام متقاضیان در طرح اقدام ملی مسکن در تمامی شهرهای جدید از جمله شهرهای اطراف تهران، هفت تا هشت روز دیگر آغاز می‌شود.
نامه نیوز مسکن تهران شهرسازی 

  

شایعه افزایش قیمت بنزین رد شداقتصادنیوز :در پی انتشار شایعاتی در بعضی از شبکه‌های اجتماعی مبنی بر افزایش قیمت بنزین، شرکت ملی پخش و پالایش فراورده‌های نفتی توضیحاتی را ارائه کرد.
اقتصادنیوز افزایش قیمت قیمت بنزین 

  

چَت جنجالی ملایی با فدراسیون جهانیفدراسیون جهانی جودو بخش‌هایی از "چت" ماه‌ها قبل سعید ملایی با مسئولان فدراسیون جهانی را در اختیار مسئولان ایرانی قرار داده که حکایت از علاقه و تلاش وافر این جودوکار پیش از پناهندگی‌اش برای قبول تابعیت کشوری دیگر دارد./ایسنا
مستقل‌آنلاین جودو ماه 

  

وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه ضمن خشمگین بودن از بی‌فایده بودن خروج آمریکا از برجام در توییتی مدعی شد که خرید و فروش تسلیحات یکی از دلایل ایران برای باقی ماندن در توافق هسته‌ای (برجام) است.
نامه نیوز مایک پمپئو سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  اخبار داغ
  

سید علی آقازاده، استاندار مرکزی گفت: مالیات بر ارزش افزوده زمینه‌ساز شفافیت اقتصادی است و موجب دستیابی به توسعه پایدار خواهد شد. به گزارش سیتنا، آقا زاده، در خصوص مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت:پرداخت مالیات بر ارزش افزوده بر اساس قانون است و موجب عمران،آبادانی و توسعه شهری و روستایی می شود...
انصاف‌نیوز مالیات مالیات بر ارزش افزوده استقلال 

  

ارسال یک میلیون و 200هزار شکایت از خدمات ارزش افزوده به قوه قضائیهجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارسال 1میلیون و 200 هزار شکایت مردم از خدمات ارزش افزوده پیامکی که در سامانه 8007 ثبت شده است، برای قوه قضائیه خبر داد...
انصاف‌نیوز فناوری فناوری اطلاعات محمدجواد آذری جهرمی 

  

امروز 100 هزار تن بنزین فروخته شد/ ارزش معاملات از 1000 میلیارد تومان فراتر رفتامروز 100 هزار تن بنزین به ارزش 10 هزار و 235 میلیارد و 274 میلیون و 82 هزار و 863 ریال معامله شد.
ایلنا بنزین گاز ریال 

  

دستگاه‌قضایی در مبارزه با فساد به‌هیچ‌وجه عقب‌نشینی نخواهد کردرئیس قوه قضائیه گفت: دستگاه قضایی در مبارزه با فساد به‌هیچ‌وجه عقب‌نشینی نخواهد کرد.
ایلنا رهبر انقلاب رسانه تهران 

  

چرا خودرو ارزان نمی‌شود؟یک کارشناس خودرو گفت: از آنجایی‌که در گذشته افزایش قیمت خودرو متناسب با افزایش قیمت در سایر بازارهای
خبرفوری خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

بازار صعودی ارز در آبان ماه؛ دلار هر روز کاری 28.5 تومان گران شدنرخ فروش دلار در بازار آزاد تهران طی 14 روز کاری، نزدیک به 400 تومان افزایش یافت.
خبرفوری ارز ماه دلار 

  

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه 18 میلیارد دلار مداخله ارزی در سال 96 با چه منطقی انجام شد، گفت: حاشیه‌سازی و دخالت دولت در انتخابات، محدود کردن حق انتخاب مردم و خلاف حق‌الناس است.
صراط دلار شورای نگهبان اصلاح قانون انتخابات 

  

جک لی، سرمایه‌گذار معروف و مدیرعامل اچ‌سی‌ام کپیتال، پیش‌بینی کرد که چین تا همین 2 الی 3 ماه آینده ارز دیجیتال مختص به خود را به راه خواهد انداخت.
نامه نیوز چین ماه ارز