آمار مبتلایان به کرونا دوباره اوج گرفت

اقتصادنیوز : معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری از افزایش شمار ابتلا به کرونا و بستری‌های ناشی در بیماری در یک هفته اخیر خبر داد.

آمار مبتلایان به کرونا دوباره اوج گرفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان، پیام طبرسی معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری در برنامه تیتر امشب گفت: شمار ابتلا به کرونا و بستری‌ها در یک هفته اخیر افزایش یافته است؛ اوایل شهریور ماه روند ابتلا افزایش یافت که به دلیل بی توجهی به نکات بهداشتی در یک هفته اخیر با افزایش بیماران کرونایی رو به رو شده ایم.  

او در ادامه بیان کرد: بر اساس تجربیاتی که در این هفت ماه گذشته کسب کرده ایم، باید بگوییم که در حال ورود به موج سوم کرونا هستیم البته امیدواریم این اتفاق نیفتد، به این دلیل که اگر وارد موج سوم بشویم هم مرگ و میر بالاتر خواهد رفت و هم درد سر‌های کادر درمان بیشتر خواهد شد.  

افزایش دو نیم برابری مراجعه کنندگان کرونایی

طبرسی در ادامه بیان کرد: در 21 شهریور ماه تعداد مراجعه کننده به اورژانس کرونا 68 نفر بود، ولی 24 و 25 شهریور ماه یعنی دو روز گذشته 180 و 160 نفر به بخش اورژانس بیمارستان برای ابتلا به کرونا مراجعه کردند که در واقع می‌توان گفت آمار مبتلایان چیزی حدود 20 ونیم برابر شده است.  

او در ادامه به روند افزایش فوتی های کرونایی پرداخت و توضیح داد: وقتی مراجعات سرپایی زیاد می‌شود متعاقب آن بستری و متعاقب آن و بعد از دو هفته میزان بیماران بستری در آی سی یو و بعد از این پروسه هم بیماران فوت شده افزایش پیدا می‌کند.  

معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: در بیمارستان مسیح دانشوری کادر درمان هیچ گاه وقت استراحت نداشته اند، چون همیشه تمام بخش‌های بیمارستان پر از بیمار کرونایی بوده است. البته که اگر هم اکنون دو تا سه بخش دیگر هم به بیمارستان برای بستری این بیماران اضافه کنیم با وضعیتی که بیماری دارد باز هم پر خواهد شد.  

طبرسی در ادامه از مردم خواست به شیوه نامه‌های بهداشتی عمل کنند و افزود: در مهر حدود 2 تعطیلی و مناسبت وجود دارد و با توجه به باز شدن مدارس و دانشگاه ها، ما باز هم نگرانیم. اگر به رعایت مسائل بهداشتی توجه نشود صددرصد با بحرانی جدی مواجه می‌شویم.  

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

بیمارستان اورژانس درمان   اخبار برگزیده
  

تروئیکای اروپا در پی ادعای آمریکا مبنی بر اقدام این کشور برای آغاز روند بازگردانی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، تاکید کردند که این اقدام آمریکا قانونی نیست.
رویداد۲۴ ایران سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

واشنگتن نمی‌تواند از طرف شورای امنیت اظهارنظری درباره فعال‌سازی مکانیزم ماشه داشته باشدروسیه به تلاش‌های آمریکا و ادعای واهی وزیر امور خارجه این کشور درباره فعال‌سازی ماشه واکنش نشان داد‌.
ایلنا واشنگتن سازمان ملل متحد سازمان ملل 

  

پیام ایران به آمریکا از زبان سخنگوی وزارت خارجهآنچه ایالات متحده دنبال اونه یک گردنکشی دیگر است و هیاهویی برای هیچ است
مثلث ایران وزارت خارجه دونالد ترامپ 

  

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید: شرایط کاندیداتوری برای احمدی‌نژاد از همیشه سخت‌تر است، چون در سخنرانی‌هایی به اصل ولایت فقیه هم با اشاره و کنایه ایراد وارد کرده است.
رویداد۲۴ احمدی نژاد استیضاح انتخابات ریاست جمهوری 

  

اظهارات همتی درباره «گشایش‌های ارزی»: رایزنی‌های ما در بعضی کشور‌ها در آستانه ثمردهی استهمتی درباره گشایش‌های ارزی گفت: در حوزه بین‌المللی رایزنی‌های ما در بعضی کشور‌ها در آستانه ثمردهی است و از طرف دیگر میزان صادرات نفت و فرآورده‌های آن بهتر و روند بازگشت ارز صادرکنندگان سرعت گرفته که هرسه این عوامل تاثیرات مثبتی خواهند داشت.
۵۵ آنلاین واحد های تولیدی ماه صادرات نفت 

  

اولین واکنش بورس به فعال شدن مکانیسم ماشه /شاخص ریزشی شددر ساعات ابتدایی معاملات بورس، شاخص 24هزار واحد ریزش داشت تا همچنان در پلکان قبلی خود باقی بماند.
اقتصادنیوز شاخص سهام دولت 

  

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت این سازمان تاکید کرد ادعای آمریکا برای بازگردانده شدن تحریم‌های لغو شده قطعنامه 2231، فاقد اثر حقوقی، باطل و بی‌اثر است.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران سامسونگ 

  

سال آینده رئیس جمهور زن خواهیم داشت؟یک چهره اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که آیا در آینده نزدیک رئیس جمهور زن خواهیم داشت و اینکه آیا جامعه ما به سمتی رفته که یک زن رئیس جمهور با وجود داشتن کارآمدی روی کار بیاید؟ بیان کرد: زمانی جامعه به این نتیجه می‌رسد که یک خانمی که کاندیدا شده، توانمندتر از مردهایی است که کاندیدا شده‌اند.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

انبارها پر از مواد است اما مردم توان تامین مایحتاج اصلی خود را ندارندمردم توان تامین مایحتاج اصلی خود را ندارند. بر امور نظارت یا کنترل لازم نمی‌شود. انبارها پر از مواد است اما به دلیل فقدان نظارت هر کسی هر چه دلش می‌خواهد و به هر قیمتی که آرزو دارد، عرضه می‌کند.
مستقل‌آنلاین ایران رادیو لبنیات 

  

تاثیر مکانیسم ماشه بر قیمت دلار / روزی حساس برای بازار ارزدر زمانی که موعد ماشه امریکایی‌ها رسید، بازار ارز راه کاهشی را در پیش گرفت. دلار 200 تومان افت را به ثبت رساند و به محدوده 26700 تومان نزول کرد. اما از اخبار رسمی برای بازار ارز امروز چه سیگنال‌هایی قابل مشاهده است؟
گسترش قیمت دلار ارز 

  

جدیدترین خودرو ارتقا یافته ایران خودرو به بازار می آیدامسال را باید سال تولیدات ارتقا یافته یا آپشن دار خودروسازان داخلی به حساب آورد. دو خودروساز اصلی کشور تلاش کردند تا در سال 99 با تولید پلاس ها و Sها، سبد محصولات خود را متنوع کنند. رانا پلاس جدیدترین خودرویی است که قرار است از سوی ایران خودرو در مهر ماه امسال به بازار عرضه شود.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

ترمز قیمت پراید کشیده شدترمز قیمت خودرو فعلا دست کم در کف قیمت خودرو یعنی قیمت پراید کشیده شده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

تولید سالانه 2 میلیارد دوز واکسن کرونا توسط یک کمپانی آمریکاییکمپانی آمریکایی «نواواکس» ظرفیت تولید واکسن کرونا خود را افزایش می‌دهد.
مملکت‌آنلاین تولید ایالات متحده آمریکا هند 

  

واکسن کرونا برای ایرانی‌ها چقدر آب می‌خورد؟با گذشت حدود 9 ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا ابتدا در چین و سپس در تمام نقاط جهان، هنوز هیچ یک از تیم‌های پزشکی سراسر جهان به دارو یا واکسن این ویروس نرسیده‌اند اما کار برای نتیجه دادن این تحقیقات ادامه دارد. پیش‌بینی یک فعال صنعت دارو این است که واکسیناسیون 80 میلیون ایرانی، عددی در حدود هشت میلیارد دلار اعتبار نیاز دارد.
گسترش اتاق بازرگانی ماه ویروس 

  

چین و روسیه درحال خندیدن به اختلاف شدید میان آمریکا و متحدانش هستندیک دیپلمات غربی از رویه دونالد ترامپ و دولت آمریکا و نحوه رفتار با متحدانش انتقاد کرد.
ایلنا چین دونالد ترامپ روسیه 

  اخبار داغ
  

روند صعودی کرونا در کشور / شروع پیک بیماری در 10 استانسلامت نیوز:بنابر اعلام کمیته اپیدمیولوژی بیماری کرونا، روند بروز کووید - 19 در کشور و در هفته منتهی به 28 شهریور ماه صعودی بوده و 10 استان نیز شاهد شروع پیک بیماری هستند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، شمار مبتلایان به کروناویروس در جهان تاکنون به 31 میلیون و 240 هزار و 347 نفر رسیده و مرگ 965 هزار و 71 نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است...
سلامت‌نیوز استان اصفهان استان لرستان استان هرمزگان 

  

شش هزار و 196 مورد جدید ابتلا به کرونا در روسیهستاد مبارزه با ویروس کرونا در روسیه از ثبت شش هزار و 196 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته در این کشور خبر داد.
اعتماد روسیه ویروس تعطیلات 

  

ترس از کرونا مرد تهرانی را کور کرداقتصادنیوز : با تلاش مأموران پایگاه دهم پلیس امنیت عمومی، فرد سودجو که با فروش الکل تقلبی موجب کور شدن یکی از شهروندان شده بود شناسایی و در یک عملیات پلیسی دستگیر شد.
اقتصادنیوز تهران ماه جرم 

  

آخرین آمار کرونا درکشور ؛3341 ابتلا و 177 فوتی جدید کرونا در کشوراقتصادنیوز : سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 3341 مورد جدید کرونا در کشور خبر داد و گفت: متاسفانه 177 تن نیز جان خود را از دست دادند.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت قزوین زنجان 

  

شرکت‌های انگلیسی 215 میلیون پوند کمک کرونایی دولت را پس دادندبرخی از شرکت های انگلیسی که به اشتباه کمک کرونایی دولت را دریافت کرده بودند و یا به آن احتیاج نداشتند، به طور داوطلبانه در مجموع بیش از 215 میلیون پوند را به دولت پس دادند.
تسنیم پوند دولت پول 

  

این گروه ها بهترین های بورس هستندشیمیایی‌ها با حجم بالای معاملات امروز خود رکورد شکستند.
گسترش بانک خودرو فلزات 

  

تست کرونا در منزلآشنایی بشر با تکنولوژی و علوم پزشکی نوین سبب شده است تا انجام تست های تشخیصی که در واقع زیر مجموعه ای از خدمات آزمایش در منزل محسوب می شوند، کاری ساده و کم دردسر به نظر برسد.
برنا 

  

خرید جدید لاتزیو به کرونا مبتلا شدباشگاه لاتزیو اعلام کرید خرید جدیدش به ویروس کرونا مبتلا شده است.
تسنیم ویروس بازی کار 

  

خبر بورسی مشاور وزیر کشاورزیمشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: سهام جهاد نصر تا سه ماه دیگر در بورس عرضه می‌شود.
گسترش مشاور وزارت جهاد کشاورزی کشاورزی 

  

فوت 177 بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته/24 استان قرمز شدند به گزارش خبرنگار مهر، سیما سادات لاری، بعد از ظهر دوشنبه در تماس تلفنی با شبکه خبر سیما، به ارائه تازه‌ترین آمار کووید 19 در کشور پرداخت. وی با اشاره به شناسایی 3341 مورد جدید کرونا در کشور، گفت: آمار بیماران به 425481 هزار و نفر رسید. لاری به 177 مورد فوتی در شبانه روز گذشته اشاره کرد و افزود: تاکنون 24 هزار و 478 نفر از بیماران کرونایی جان خود را از دست داده‌اند. سخنگوی وزارت…
مهر وزارت بهداشت خبرنگار قزوین 

  

جلسه ستاد مقابله با کرونا در ورزش به میزبانی فدراسیون تکواندو برگزار شدجلسه ستاد مقابله با کرونا در ورزش صبح امروز (دوشنبه - 31 شهربورماه) ببه میزبانی فدراسیون تکواندو برگزار شد.
تسنیم شمشیربازی ورزش وزارت بهداشت 

  

اینچه‌درگاهی: پروتکل تخصصی ژیمناستیک به ستاد کرونا ارائه شد/ نمی‌توانیم قول کسب سهمیه بدهیمرئیس فدراسیون ژیمناستیک ایران از تدوین و ارائه گزارش پروتکل تخصصی ژیمناستیک به ستاد ملی کرونا خبر داد.
تسنیم فدراسیون ژیمناستیک بهار ایران