تسنیم   |  اجتماعی  |  

میرلوحی: نخبگان و متخصصین در شهرداری تهران جایی ندارند

عضو شورای شهر تهران با انتقاد از اینکه نخبگان و متخصصین در شهرداری تهران جایی ندارند گفت: در سال پایانی دوره قبل بدون داشتن مدرک در شهرداری تهران جذب شدند.

میرلوحی: نخبگان و متخصصین در شهرداری تهران جایی ندارند

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در جریان دویست  چهل و سومین جلسه شورای شهر تهران و با مخالفت اعضای شورای شهر تهران با درخواست حناچی شهردار تهران مبنی بر استرداد لایحه ساختار شهرداری تهران؛ کلیات این لایحه برای بررسی در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.

در ادامه تعدادی از اعضای شورای شهر تهران از جمله فراهانی و میرلوحی به عنوان موافقین این لایحه و حجت نظری و علی اعطا به عنوان مخالفان این لایحه اظهاراتی را مطرح کردند.

میرلوحی به عنوان یکی از موافقین لایحه اظهار کرد: در زمان فعلی باید لایحه اشاره شده مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

وی با بیان اینکه نیمی از مصوبات شورای شهر تهران به صورت طرح مورد بررسی و تصویب قرار گرفته است گفت: در این دوره از مدیریت شهری شهرداری لایحه کمتری را به شورا ارائه کرده است. ضمن اینکه در دوره قبل بسیاری از مصوبات شورا اجرا نمی‌شد اما در این دوره ما طرح "الزام شهرداری تهران به انجام مصوبات" را به تصویب رساندیم تا به قول معروف شهرداری را هل داده تا در مسیر قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در ارتباط با نحوه مقابله و کنترل و همچنین درمان ویروس کرونا باید از حیدرآباد هند یاد بگیریم گفت: بنده به عنوان نماینده مردم تهران در شورای شهر تهران موافق تصویب کلیات لایحه اشاره شده هستم و به عنوان یکی از نمایندگان مردم این سوال مطرح می شود که کدامیک از اقدامات شهرداری به صورت  سیستمی و مدرن انجام می شود؟

میرلوحی گفت: شورای شهر تهران در این دوره تصمیمات شجاعانه‌ای گرفته است و تصویب این لایحه می‌تواند به ارائه خدمات از سوی شهرداری کمک کند و البته این کار، کار جدیدی نیست و 20 سال است که دوستان ما می‌گفتند باید انجام شود اما هرگاه این موضوع به تأخیر افتاده است و ما نباید در این دوره مجددا این کار را انجام بدهیم.

عضو شورای شهر تهران با انتقاد از اینکه نخبگان و متخصصین در شهرداری تهران جایی ندارند گفت: در سال پایانی دوره قبل بدون داشتن مدرک در شهرداری تهران جذب شدند.

به گزارش تسنیم، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نیز در جمع‌بندی لایحه اصلاح ساختار شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران مانند یک درخت صد ساله است که وظایف آن زیاد شده و شاخ و برگ زیادی دارد و هیچ وقت برای هرس آن کاری انجام نشده است و حالا شهرداری 61 هزار نفر نیرو  دارد. 50 هزار نیروی برون‌سپاری نیز دارد و اگر درخت را هرس نکنیم دیگر محصولی نمی‌دهد و هزاران ایراد پیدا می کند. از نظر سیستماتیک شهرداری تهران با این حجم پرسنل، بدهی و هزینه، مردم را راضی نمی‌کند و نیاز به هرس دارد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: دلم می خواهد این هرس انجام شود اما احساس می‌کنم که هنوز این شرایط ایجاد نشده و هرس از بالا نیست بلکه از لایه میانی انجام می شود.  

به گزارش تسنیم، حسن رسولی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز با اشاره به اینکه ما در سال دوم شورای شهر تهران در کمیسیون پیشنهاد اصلاح لایحه ساختاری را دادیم گفت: آن زمان آماده نشد اما هم اکنون نیز زمان خوبی است و باید این کار انجام شود و اتفاقا ساختار شهرداری تهران از بالا هرس می شود و این اتفاق باعث کاهش یک سوم سطح معاونت‌ها خواهد شد و 9 معاونت به 6 معاونت کاهش پیدا می کند.

وی گفت: در حالی در سال پایانی دوره پنجم فعالیت شورای شهر قرار داریم که این اتفاق می‌تواند به آینده شهرداری نیز کمک کند و این در حالی‌ست که 42 سال از فعالیت شهرداری تهران گذشته است اما یک دلار سرمایه خارجی جذب نکرده‌ایم.

به گزارش تسنیم، در ادامه کلیات لایحه اصلاح ساختار شهرداری تهران به رأی گذاشته شد که در نهایت اعضای شورای شهر تهران با 11 رأی مخالف به این لایحه رای دادند. 

خداکرمی: باید به فکر زندگی در "فردای با کرونا" باشیم/شاید کرونا رفتنی نباشدرسولی: شورای شهر تهران بازیچه تصمیم‌گیری‌های شهرداری نیستنظری: چماق اصلاح ساختار شهرداری دست و پای همه را شُل کرده است

انتهای پیام/

نخبگان شورای شهر تهران ویروس   اخبار برگزیده
  

افزایش قیمت خودروهای وطنی و فشار بیشتر بر مردم/ چرا کارگران امکان اعتراض به دستمزد 99 را ندارند؟!عضو هیات مدیره کانون عالی شوراها با بیان اینکه روز به روز وضع معیشتی طبقه کارگر سخت‌تر می‌شود؛ خواستار توجه به معاش کارگران شد.
ایلنا افزایش قیمت قیمت تورم 

  

ریزش شدید دلارارزش دلار در مقابل تمامی رقبای اصلی‌اش کاهش یافت.
گسترش دلار بازار کار بازی 

  

خبر تازه ترامپ در مورد احتمال آغاز مذاکره ایران و آمریکارئیس جمهور آمریکا بامداد روز پنجشنبه در سخنرانی خود در ایالت کارولینای شمالی بار دیگر مدعی شد در صورت پیروزی در انتخابات، ایران اولین کشوری خواهد بود که با وی برای انجام مذاکره تماس می‌گیرد.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

مقام معظم رهبری:«بعضی ها جوری حرف می زنند، جوری اقدام می کنند که به اسم اینکه می خواهیم اوضاع را درست کنیم؛ در نقشه دشمن کار می کنند، خودشان ملتفت نیستند. اینهایی که خطاب می کنند به دولت که بایستی دولت برکنار بشود و از این قبیل حرف ها، اینها دارند در نقشه دشمن کار می کنند. نخیر، دولت باید با قوّت سرِ کار بماند، کارها را باید این دولت انجام بدهد.»
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی بازی 

  

قیمت خودرو تا کجا کاهش پیدا می کند؟روند کاهش قیمت خودرو که از ابتدای این هفته با شیب ملایمی آغاز شده بود از روز سه شنبه تند شد و قیمت خودروهای داخلی با سرعت زیادی کاهش یافت. هر چند به دلیل افزایش بی رویه هفته های گذشته شاید هنوز کاهش قیمت خودرو برای بسیاری محسوس نباشد. اما در این میان سوال این است که کاهش قیمت خودرو تا کجا ادامه پیدا می کند.
خودروتک قیمت ارز قیمت ایران خودرو 

  

قیمت پراید 2 میلیون تومان دیگر ارزان شد / پراید به زیر 100 میلیون برمی گردد؟روند کاهش قیمت خودرو در بازار که از روز سه شنبه شدت گرفته بود دیروز نیز ادامه یافت و قیمت پراید 2 میلیون تومان دیگر نیز کاهش یافت.
خودروتک قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

هشدار حجاریان به همایون شجریان / شاید شما هم دچار مصائب پدر شوید!استاد شجریان در زندگی خود همواره جانب مردم را گرفتند و به این خاطر صدمه‌ها دیدند تا ‌حدی که ممنوع‌الصدا شدند و حتی ربنای‌شان را خاموش کردند. ایشان می‌گفتند «من صدای خس‌و‌خاشاکم». به‌ گمانم شما نیز به‌ مرور با این مصائب روبه‌رو خواهید شد!
اعتماد همایون شجریان محمدرضا شجریان پدر 

  

کار ترامپ تمام است؟بایدن در همه نظرسنجی‌های ملی با میانگین 8 تا 10 درصد پیشتاز است و این پیشتازی خود را در ایالت‌های موسوم به میدان نبرد همچون ویسکانسین، پنسیلوانیا، میشیگان، نوادا و... خارج از حاشیه خطای نظرسنجی‌ها حفظ کرده است.
اقتصادنیوز کارگر کار ترامپ 

  

بحران انسولین|چرا انسولین به دست مردم نمی‌رسد؟!شیخی مبارکه سخنگوی کمیسیون بهداشت گفت: پس از بررسی موضوع کمبود انسولین در کمیسیون بهداشت، واردات دوبرابری دارو از جمله داروهای داخلی نسبت به سال گذشته از سوی وزارتخانه و سازمان غذا و دارو به کمیسیون گزارش شد. درحال بررسی اتفاقاتی هستیم که باعث عدم رسیدن دارو به دست مصرف کنندگان شده است کمبود انسولین و موارد اینچنینی در کمیسیون و مراجع ذی‌ربط در حال بررسی و پیگیری است.
مستقل‌آنلاین انسولین واردات دارو 

  

جو بایدن نسبت به دونالد ترامپ در ایالت پنسیلوانیا 7 درصد پیشتاز استنظرسنجی مشترک روزنامه یو اس‌ای تودی- دانشگاه سوفلوک حاکی است جو بایدن نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا نسبت به دونالد ترامپ در ایالت پنسیلوانیا 7 درصد پیشتاز است. بر اساس این گزارش 49 درصد رای دهندگان گفته اند که از بایدن حمایت می‌کنند و این رقم برای ترامپ به 42 درصد رسیده است.
۵۵ آنلاین دونالد ترامپ ترامپ انتخابات ریاست جمهوری 

  

اقدام عجیب انگلیس برای آزمایش واکسن کروناقرار است یک کارآزمایی چالش انسانی برای واکسن استنشاقی بالقوه کووید19 در انگلیس انجام شود که طی آن 90 فرد سالم به ویروس کرونا مبتلا می شوند.
مملکت‌آنلاین انگلیس ویروس پوند 

  

اگر شکستی را به پای ما بنویسند دهانم را باز می‌کنم و نام تمام مقصران را خواهم گفتوزیر بهداشت: ایهاالناس بدانید که من به تنهایی نمی‌توانم اپیدمی را جمع کنم. اگر روزی شکستی را به پای ما بنویسند دهانم را باز می‌کنم و مقصران را خواهم گفت تا خون شهید سلامت پایمال نشود چند ماه است التماس می‌کنیم اما نمی‌دانم چه کسی باید مشکل‌های رعایت پروتکل‌ها را حل کند. کجای دنیا وزیر بهداشتش التماس می‌کند؟! آنجا وزیر نامه می‌زند و همه مکلف به اجرا هستند...
مستقل‌آنلاین بهاره رهنما ماه سلامت 

  

دیگر خبری از افسانه بورس نیستکارشناس اقتصادی با بیان اینکه بانک مرکزی قادر به حفظ ارزش پول ملی نبوده است، گفت: از ماه گذشته دیگر از رشد افسانه‌ای شاخص‌ها خبری نیست و حباب قیمت‌ها در حال شکستن است.
گسترش رشد اقتصادی بانک مرکزی بانک 

  

بازار ارز تماما قرمز شدتمامی نرخ‌ها در بازار ارز کاهشی شدند، از نرخ صرافی تا نرخ بازار. رنگ قرمز، اگرچه مدت‌هاست که با بورس تهران عجین شده، اما بازار ارز چندان با این رنگ، در ماه‌های اخیر آشنایی نداشت.
اقتصادنیوز ارز صرافی رنگ 

  

علی لاریجانی در کدام پروژه با دولت همراهی می‌کند؟رئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: بعد از اینکه لاریجانی از مجلس بیرون آمد، از او درخواست کردیم کار خود را در خصوص پیگیری سند همکاری ایران و چین ادامه دهد، او هم پذیرفت.
اعتماد علی لاریجانی دولت رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

جدیدترین استفتاء از رهبر انقلاب درباره رفت و آمد خانوادگی در ایام کرونارهبر انقلاب اسلامی به استفتائاتی درباره کرونا پاسخ فرمودند.
اقتصادنیوز استفتا رهبر انقلاب کار 

  

چقدر طول می‌کشد تا موارد شدید کرونا بهبود پیدا کند؟عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه نگران تبعات جبران ناپذیر موج سوم کرونا در بسیاری از شهرهای کشور هستیم، از مردم خواست با توجه به تعطیلات پیش‌رو به سفر نروند.
اقتصادنیوز نیروی انتظامی تعطیلات ویروس 

  

رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: سوداگران با گره زدن بازار ارز به انتخابات آمریکا تلاش داشتند انتظارات منفی را تشدید کنند؛ حال آنکه اتفاق مخربی پیش‌روی بازار ارز نیست.
صراط اتاق بازرگانی قیمت ارز قیمت 

  

استفتائات جدید درباره کرونا از رهبر انقلابرهبر انقلاب اسلامی به استفتائاتی درباره کرونا پاسخ فرمودند.
ایلنا رهبر انقلاب کار 

  

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه نگران تبعات جبران ناپذیر موج سوم کرونا در بسیاری از شهر‌های کشور هستیم، از مردم خواست با توجه به تعطیلات پیش‌رو به سفر نروند.
رویداد۲۴ نیروی انتظامی ویروس تعطیلات 

  

رهبر انقلاب اسلامی به استفتائاتی درباره کرونا پاسخ فرمودند.
نامه نیوز فضای مجازی رهبر انقلاب بهنوش بختیاری 

  

پیش‌بینی آل‌اسحاق از آینده قیمت دلاررئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: سوداگران با گره زدن بازار ارز به انتخابات آمریکا تلاش داشتند انتظارات منفی را تشدید کنند؛ حال آنکه اتفاق مخربی پیش‌روی بازار ارز نیست.
اقتصادنیوز یحیی آل اسحاق اتاق بازرگانی قیمت ارز 

  

چطور در دورهمی‌های کوچک از کرونا پیشگیری کنیم؟بارها و بارها هشدار داده شده که هر گونه تجمع و دورهمی می‌تواند منجر به ابتلا به کرونا شود. بنابراین باید تا حد ممکن از برگزاری تجمع و دورهمی پرهیز کرد، اما اگر هم مجبور شدید که یک دورهمی کوچک را برگزار کنید، باید چند نکته بهداشتی را مدنظر داشته باشید.
اقتصادنیوز دورهمی وزارت بهداشت مواد غذایی 

  

بورس زمین بازی برای جناح‌های سیاسیبورس در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی و به خصوص کاربران شبکه اجتماعی توییتر تبدیل به ابزاری برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال 1400 شده است.
گسترش زمین بازی مجلس شورای اسلامی 

  

کرونا | نیمی از کادر درمان با مشکلات روحی و روانی مواجه شده اندرئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: شیوع کرونا در کشور نیمی از کادر درمان را با مشکلات روحی و روانی مواجه کرده است.
۵۵ آنلاین درمان سلامت روان ایران