تحریف و غلو درباره‌ی شهید سلیمانی

حجت‌الاسلام احمد حیدری در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «تحریف و غلو درباره‌ی شهید سلیمانی» در نقد برخی اظهارات درباره‌ی سردار قاسم سلیمانی نوشت: آقای بادامچیان به حق گفته: «اکنون که شهید سلیمانی محبوب ملت شده است، احتمال تحریف و سوء استفاده از او فراوان است». آری، هر کسی محبوب مردم شود، در … نوشته تحریف و غلو درباره‌ی شهید سلیمانی اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

تحریف و غلو درباره‌ی شهید سلیمانی

حجت‌الاسلام احمد حیدری در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «تحریف و غلو درباره‌ی شهید سلیمانی» در نقد برخی اظهارات درباره‌ی سردار قاسم سلیمانی نوشت:

آقای بادامچیان به حق گفته: «اکنون که شهید سلیمانی محبوب ملت شده است، احتمال تحریف و سوء استفاده از او فراوان است». آری، هر کسی محبوب مردم شود، در معرض تحریف بوده و هر جناحی در صدد مصادره اوست. آقای بادامچیان در ادامه تحریف‌گرانه می‌گوید: «معاون اول رییس جمهور ادعا کرده شهید سلیمانی برای رفع حصر یکی از سران فتنه فعالیت می‌کرد. ملت ما چگونه باور کند که مرد میدان مبارزه با استکبار و فتنه‌گران، در پی رفع مراقبت‌ها از فتنه‌گرانی باشد که موجب شهید و کشته شدن عده‌ای شدند». در اقدام تحریف‌گرانه دیگر، فرمانده سابق سپاه ادعاهای تکذیب شده خود را تکرار می‌کند که: «مگر می‌شود حاج قاسم که نه فقط امضا کننده نامه 24 فرمانده سپاه در سال 78 به رئیس جمهور خاتمی، که نویسنده آن بود! برای فتنه 88 بی‌تفاوت باشد؟ او در آن ایام بارها در قرارگاه ثارالله حاضر و برای هرنوع ماموریتی اعلام آمادگی کرد».

از این که آقای بادامچیان «حصر غیرقانونی» را «مراقبت» و محصوران را مسبّب شهید و کشته شدن عده‌ای بشمارد که به جای محاکمه، مراقبت می‌شوند!، یا آقای جعفری اعتراضات مردم به انتخابات 88 را که می‌شد بدون خونریزی مدیریت شده و فوج میلیونی معترضان قانع شوند و فتنه نگردد و استخوان لای زخم نشود (تا الآن 12 سال است که استخوان لای زخم شده و ظاهرا حالا حالاها بناست باشد!) را فتنه و کاندیداهای معترض را مسبّب قتل بخواند؛ سخنی نمی‌گوییم و قضاوت را به مردم و خدا می‌سپاریم که هر دو به خوبی قضاوت خواهند کرد. در این مقال سخن از تحریف شهید سلیمانی است که چند نکته را یادآور می‌شویم:

1٫ شهید سلیمانی با همه مقام و منزلتی که داشت [و خدایش با شهیدان صدر اسلام محشور گرداند]، یک انسان فوق العاده بود و مردم قدردان خدمت، ایثار و جانبازی او هستند ولی هیچگاه او را معصوم و اسوه مطلق نمی‌شمارند و مصون از نقد نمی‌دانند. وقتی امروز ما بخواهیم یا نخواهیم؛ شخصیتی چون بنیانگذار جمهوری اسلامی با آن مقام فوق العاده علمی و معنوی و محبوبیت بی‌نظیر، در عین محبوب و محترم بودن، مورد نقد بی‌رحمانه قرار می‌گیرد، دیگر انتظار اسوه مطلق و فوق نقد بودن شهید سلیمانی قطعا انتظار بی‌جایی است.

2٫ کسانی که در تقدیس این شهید عزیز به افراط گرائیده و مرتکب غلوّ می‌شوند و برای او شخصیت ماورائی می‌سازند و… بدانند تلاششان بی‌حاصل است و آب در هاون می‌کوبند. مردم ما به این شهید عزیز همچون دیگر بزرگان انقلاب عشق می‌ورزند در عین حالی که بدانها انتقاد هم دارند. افراط تحریف‌گرانه در بزرگداشت و تقدیس این شهید حتی خدمت به خود او هم نیست زیرا تحریف، غلو و زیاده‌روی در مورد هیچ‌کس، خدمت نیست بلکه به حق خیانت به آنان، آرمانهایشان و مردمشان می‌باشد.

3٫ این که شهید سلیمانی در سال 78 نامه انتقادی و تهدیدگونه به رئیس جمهور وقت نوشته، اقدامی است قابل نقد و همان زمان هم مورد نقد بسیاری حتی از پاسداران بود که آن اقدام را فراتر از چارچوبی که امام برای سپاه تصویر کرده بود، می‌دانستند. اگر اقدام دولت خاتمی در مواجهه با «جنایت» کوی دانشگاه در 78 و اعتراضات بعد از آن نقدپذیر بود، همان زمان در جناح راست افراد غیر نظامی فراوانی بودند که این نقد را مطرح کردند و نیاز نبود سپاه که یک ارگان نظامی بود، در مساله سیاسی داخلی دخالت کند و نامه تهدیدآمیز بنویسد. اگر همان زمان مقامات کشور به سپاه نهیب می‌زدند و آنان را از این اقدام غیرقانونی و مضرّ باز‌می‌داشتند، امروز سپاه این قدر در مسائل سیاسی دخالت نمی‌کرد و ما شاهد نبودیم که سرداران برای تصدی ریاست جمهوری صف بکشند و سیاسیون دیگر، زمینه‌ای برای حضور نیابند!

4٫ اگر شهید سلیمانی در سال 78 نامه تهدیدآمیز به رئیس جمهور وقت را هم نوشته و امضا کرده، ولی از آن زمان تا شهادتش که بیش از دو دهه بود، مردم شاهد رفتار متعادل او در مواجهه با جناح‌های داخلی بودند و همین تعادل، از عوامل محبوبیت فوقالعاده او و جمع‌کننده همگان زیر تابوت او بود در حالی که بسیاری از سرداران مدعی امروزین او بارها خود را در معرض انتخاب همین مردم قرار داده و ردّ شده‌اند و درآینده هم، نامقبولی خود را خواهند دید مگر از این افراط‌کاری‌ها دست بردارند و به حق پیرو شهید سلیمانی شوند.

5٫ سخن آخر، شهیدان محبوب و محترم‌اند اما مردم صرفا به عنوان پیروی از شهید، راهی را نمی‌روند، رأیی نمی‎دهند، انتخابی نمی‌کنند و…؛ بلکه به حکم قرآن و در عمل به وصیت شهیدان، در هر مورد با چشم باز و گوش شنوا مواضع را می‌بینند و سخن‌ها را می‌شنوند و بهترین را برمی‌گزینند. پس میدان انتخاب را در همه زمینه‌ها برای مردم بازکنیم و به حسن انتخابشان ایمان بیاوریم.

انتهای پیام

برچسب هااحمد حیدری اسدالله بادامچیان سردار سلیمانی سپاه عزیز جعفری قاسم سلیمانی

رئیس جمهور جمهوری اسلامی نویسنده   اخبار برگزیده
  

یارانه نقدی سال آینده دو برابر می‌شودیک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 گفت که با مصوبه کمیسیون تلفیق یارانه نقدی سال آینده دو برابر خواهد شد.
۵۵ آنلاین یارانه کمیته امداد لایحه بودجه 

  

انتقاد روحانی از اظهارات سیاسی درباره بورسروحانی با بیان اینکه با شکست جنگ اقتصادی ترامپ، نگاه طرف های تجاری ایران تغییر یافته و مناسبات اقتصادی کشور درحال ورود به مرحله جدیدی است، گفت: همه باید کمک کنند که بازارهای حساس نظیر ارز در چارچوب سیاست هایی که بانک مرکزی اعمال می کند مدیریت و به تعادل برسد.
اقتصادنیوز بانک مرکزی بانک جنگ 

  

در جامعه ما فقط یک عده‌ی خاص آزاد هستند/ صداوسیما هر سدی را می‌شکند/ غیرخودی‌ها برای رسانه‌ی ملی بیخودی هستند!یک استاد علوم ارتباطات با اشاره به عملکرد سازمان صداوسیما در تخریب دولت، آن را نشات گرفته از نگاه سیاسی حاکم بر این رسانه عنوان کرد که می‌تواند در آینده به آنارشیسم رسانه‌ای در کشور منجر شود.
ایلنا رئیس جمهور تلویزیون رسانه 

  

وزارت خارجه آمریکا شمشیر را برای مسکو از رو بستوزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای به اعتراضات امروز در روسیه واکنش نشان داد.
مثلث وزارت خارجه تهران فرود اضطراری 

  

دفاع جانانه فرمانده ناجا از مامور وظیفه‌شناس راهور/ صدور دستورات ویژه برای حمایت از حقوق سربازوظیفه/ هیچ‌گونه گذشتی نداریمفرمانده نیروی انتظامی ضمن دفاع از مامور راهور ناجا گفت: در صورت احراز تقصیر نماینده مجلس، موضوع را تا احقاق حق سرباز وظیفه شناس پیگیری می کنیم.
ایلنا نیروی انتظامی ترافیک حسین اشتری 

  

مژده وزیر بهداشت درباره واکسن کروناوزیر بهداشت گفت: در روزهای آینده نخستین پارت‌های واکسن وارداتی کرونا را از منابع مطمئن وارد خواهیم کرد.
گسترش پلیس راهور واردات کوبا 

  

علی عسکری، رییس صداوسیما، ضمن عذرخواهی از روحانی رییس جمهوری به دلیل اظهارات توهین آمیز مهمان یکی از برنامه های تلویزیون، گفت: «هر چند بارها تاکید شده مسئولیت اظهار نظر در برنامه های زنده بر عهده کارشناس مدعو است اما بیان چنین اظهاراتی از آنتن صدا و سیمای جمهوری اسلامی به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و با هرگونه قصور و تقصیر برخورد قاطع می شود.»
نامه نیوز جمهوری اسلامی تلویزیون ایران خودرو 

  

پیش فروش 7 محصول ایران خودروطرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه بهمن ماه 99 از امروز یکشنبه آغاز خواهد شد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

کشور به میدان تاخت و تاز تبدیل شده استمنظور این نیست که جناح اصولگرا بداخلاق است و جناح اصلاح‌طلب از این قبیل بداخلاقی‌ها مبراست. متأسفانه کشور ما به میدان تاخت و تاز بداخلاق‌های سیاسی از جناح‌های مختلف تبدیل شده است.
مستقل‌آنلاین روزنامه جمهوری اسلامی انتخابات ریاست جمهوری 

  

واکنش نماینده خودروسازان به تعلیق افزایش فصلی قیمت خودروشورای رقابت در هفته گذشته دو تصمیم قیمتی را فعلا معلق کرد که شگفتی خودروسازان را به دنبال داشته است. یکی عقب نشینی از آزادسازی قیمت 18 خودرو کم تیراژ و جدید و دیگری فریز قیمت کارخانه خودرو و عدم افزایش قیمت برای سه ماه چهارم فصل زمستان بر مبنای تورم بخشی صنعت خودرو.
خودروتک خودروسازان افزایش قیمت قیمت 

  

فرصت مذاکره با بایدن را از دست ندهیمسرانجام 20 ژانویه رسید و جو بایدن وارد کاخ سفید شد.اکنون نخستین گام او انتصاب ها در دولت است.بر اساس آنچه تا کنون منتشر شده تیم اصلی سیاست خارجی او و نیز گزینه اصلی CIA همه از تیم مذاکره کننده برجام و حامی این‌ توافق هستند.
مستقل‌آنلاین طالبان اصلاح طلبان ایران 

  

پلیس فتا هم وارد شد/ اتحاد کلید نابودی شرط‌بندی در والیبالپلیس فتا آمادگی خود را برای مبارزه جدی با پدیده شوم شرط بندی در والیبال اعلام کرد.
مملکت‌آنلاین پلیس فتا پلیس والیبال 

  

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بین اینکه اگر مراحل تصویب یک قانون، از نظر رئیس‌جمهور دارای اشکال باشد، قطعا رئیس‌جمهور نمی‌خواهد در آن شریک شود و رئیس مجلس می‌تواند قانون را ابلاغ کند، گفت: آقای رئیس‌جمهور کاری (ابلاغ قانون) که اشکال داشته است را انجام نداده اما در موضوع مربوط به اجرای قانون، قطعاً قانون را اجرا خواهد کرد.
نامه نیوز محمود واعظی رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران 

  

شیوه جدید کلاهبرداری در فضای مجازیرئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا از شیوه جدید کلاهبرداری مجرمان سایبری از هموطنان پرده برداشت.
گسترش کلاهبرداری فضای مجازی حوزه 

  اخبار داغ
  

مخالفت شورای رقابت با عرضه خودرو در بورس/ فیلمرضا شیوا رئیس شورای رقابت از مخالفت اعضای این شورا با عرضه خودرو در بورس خبر داد.
گسترش شورای رقابت خودرو رضا شیوا 

  

مسیر شاخص بورس پس از استعفای رئیسهفته گذشته بود که قالیباف اصل از ریاست سازمان بورس استعفا داد و در واکنش‌ به آن، عده‌ای معتقدند که این رفت و آمدها بر نوسانات بازار اثر گذار است، و برخی دیگر این اتفاقات را دلیلی بر تغییر روند بازار حتی برای یک روز هم نمی‌دانند.
اقتصادنیوز شاخص 

  

استادیار زیست شناسی دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا در پاسخ به این سوال که این سویه های جدید کروناویروس تا چه میزان می توانند خطرناک باشند؟ گفت: اولین نکته ای که باید بگویم این است که تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر افزایش شدت بیماری در نتیجه این سویه های جدید کروناویروس وجود ندارد بنابراین به نظر نمی رسد که در حال حاضر این جهش ها مضرتر باشند اما نگرانی این است که افراد بیشتری به این ویروس آ...
نامه نیوز زیست شناسی ایران خودرو خودرو 

  

یک روزنامه آمریکایی گزارش داد بسته‌های واکسن کرونا هفته گذشته به افغانستان فرستاده شد و از روز دوشنبه (فردا) به نظامیان آمریکایی تزریق خواهد شد.
صراط افغانستان روزنامه وزارت بهداشت 

  

ده‌ها پلیس به کرونا مبتلا شدندرییس اتحادیه افسران پلیس کنگره آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که نزدیک به 40 تن از نیروهای پلیس پس از هجوم حامیان تندرو ترامپ به کنگره به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.
برنا پلیس کنگره آمریکا ترامپ 

  

کرونای بوریس جانسون سوژه شد«کنت برانا» در سریال تلویزیونی در نقش «بوریس جانسون» بازی خواهد کرد. داستان به ماجرای ابتلای وی به کرونا و بستری شدنش در بیمارستان می پردازد.
اقتصادنیوز بوریس جانسون بازی بیمارستان 

  

فائوچی: گونه جدید ویروس کرونا مرگبارتر استمدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا گفت که گونه جدید ویروس کرونا مرگبارتر است.
خبرفوری ویروس مرگ مصاحبه 

  

شناسایی نوع جهش‌یافته دیگری از ویروس کرونا در سرزمین‌های اشغالییک مقام رژیم صهیونیستی از شناسایی نوع جهش‌یافته کرونا در سرزمین‌های اشغالی خبر داد.
برنا ویروس 

  

توصیه هایی برای مبتلایان به کروناسرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به مطالعات انجام شده در دانشگاه در خصوص خوشه های خانوادگی ابتلا به کروناویروس اعلام کرد: بررسی یکی از این خوشه های انتشار نشان می دهد حضور یک فرد مبتلا به کووید 19 در یک دورهمی خانوادگی سبب ابتلای 18 نفر به این بیماری شده است.
برنا درمان دورهمی شیراز 

  

مخالفت با عرضه خودرو در بورس +فیلمرضا شیوا رئیس شورای رقابت در گفت‌وگو با «اکوایران» از مخالفت اعضای این شورا با عرضه خودرو در بورس خبر داد.
اقتصادنیوز خودرو رضا شیوا شورای رقابت 

  

وزیر بهداشت: غفلت کنیم، 48 ساعته گرفتار پیک جدید کرونا می‌شویموزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر در دوره و خیز قبلی، 10 تا 12 روز و دو هفته طول کشید تا گرف
خبرفوری وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

پرسپولیس به فرابورس رسید؛ استقلال در مرحله نهاییعضو هیات عامل و معاون شرکت‌ها و قیمت‌گذاری بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی بیان کرد جلسه معارفه قبل از طرح در هیات پذیرش باشگاه پرسپولیس دوشنبه آینده در فرابورس برگزار می‌شود.
برنا باشگاه پرسپولیس پرسپولیس استقلال