ایلنا   |  گوناگون  |  

خط اعتبار 500 میلیون تومانی و تخفیف بیمه‌ای برای تعاونی‌های توان‌یابان/ جزییات خط اعتباری ایجاد اشتغال پایدار و توسعه بازار تعاونی‌ها

بر اساس آمارهای معاونت امور تعاون وزاتخانه، 200 میلیارد تومان برای تعاونی‌های توان یابان و زنان سرپرست خانوار اختصاص یافته است. در همین حال، تا سقف 500 میلیون تومان بدون وثیقه برای تعاونی‌های توان یابان و زنان سرپرت خانوار ضمانت نامه اختصاص یافته است.

خط اعتبار 500 میلیون تومانی و تخفیف بیمه‌ای برای تعاونی‌های توان‌یابان/ جزییات خط اعتباری ایجاد اشتغال پایدار و توسعه بازار تعاونی‌ها

بر اساس آمارهای معاونت امور تعاون وزاتخانه، 200 میلیارد تومان برای تعاونی‌های توان یابان و زنان سرپرست خانوار اختصاص یافته است. در همین حال، تا سقف 500 میلیون تومان بدون وثیقه برای تعاونی‌های توان یابان و زنان سرپرت خانوار ضمانت نامه اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، برای بیش از یک قرن است که جهان برای غلبه بر چالش‌های اقتصادی، جلب مشارکت محرومان، افزایش جمعیت فعال از میان آن‌ها و کمک به توسعه جوامع محلی، به اَشکال اقتصادی مشارکت مدنی روی آورده است؛ بطور مشخص تعاونی‌ها، مهم‌ترین نهاد برای ایجاد چنین اجماع فراگیری هستند. در ایران عمر تعاونی‌ها به یک قرن نمی‌رسد اما امروز صحبت از راه‌اندازی «تعاونی‌های فراگیر ملی» با کمک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. از طرف دیگر کمک به فقرزدایی و توانمندسازی افراد سه دهک پایین درآمدی براساس سند سیاست‌های ابلاغی اصل 44 قانون اساسی، از طریق تشکیل شرکت‌های تعاونی فراگیر ملی برعهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گذاشته شده است. با توجه در انتهای هفته بهزیستی به سر می‌بریم عملکرد، معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در رابطه با توانمندسازی اقشار محروم از طریق تعاونی‌های فراگیر ملی و طرح‌های در دست اجرا بررسی کردیم. 

شرکت تعاونی فراگیر ملی که نوعی تعاونی متعارف یا سهامی عام است، در جهت فقرزدایی از سه دهک پایین درآمدی جامعه تشکیل می‌شوند. در این تعاونی‌ها حضور سایر افراد آزاد است اما در بدو تشکیل و طول فعالیت باید حداقل 70 درصد اعضاء تعاونی از سه دهک پایین درآمدی باشند. معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نسبت به انجام اقدامات قانونی به منظور تشکیل و گسترش تعاونی‌های موصوف با هدف فقرزدایی و ایجاد اشتغال پایدار برای سه دهک پایین درآمدی که عمدتاً تحت پوشش نهادهای حمایتی نیز هستند، اقدام نموده است. در این راستا تاکنون تعداد 239 تعاونی فراگیر ملی در کشور به ثبت رسیده است. تعداد اعضاء این تعاونی‌ها 136064 نفر است که موفق به ایجاد اشتغال برای بیش از 12750 نفر در کشور شده‌اند. 

تعاونی‌های توان‌یابان

یکی دیگر از تعاونی‌هایی که ظرفیت ظهور در قالب تعاونی‌های فراگیر ملی را دارند، تعاونی‌هایی هستند که به دست توان‌یابان تشکیل می‌شوند. با توجه به اینکه بخش تعاونی‌ها قشر عمده‌ای از جامعه را در بر می‌گیرد، با هدف حمایت از اقشار متوسط و کم درآمد جامعه و نیز فقرزدایی از دهک‌های پایین درآمدی با مشارکت مردم در راستای بهبود وضعیت اجتماعی، اقتصادی و معیشت آن‌ها این تعاونی‌ها تشکیل می‌شوند؛ لذا به‌منظور ایجاد زمینه‌های همکاری برای تشکیل و توسعه تعاونی‌های متشکل از افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی، ارتقاء توان علمی و مهارتی معلولان و زنان سرپرست خانوار و توانمندسازی آن‌ها به منظور جذب فرصت‌های شغلی، حمایت از تعاونی‌های سه دهک اول درآمدی جامعه، در سال‌های اخیر بعنوان یکی از اصلی‌ترین رویکردهای معاونت تعاون وزارت تعاون قرار گرفت. 

بر اساس آمارهای مندرج در «سامانه جامع هوشمند بخش تعاونی» تعداد 1044 نفر فرد توان‌یاب در تعاونی‌های کشور عضویت دارند که از این تعداد 480 نفر فرد توان‌یاب در تعاونی‌های تولیدی عضویت دارند اما یکی از کارکردهای مهم این تعاونی‌ها، حمایت از زنان سرپرست خانوار است. تشکیل 130 تعاونی حمایتی زنان سرپرست خانوار و توان‌یاب از ابتدای سال 97 تا کنون با عضویت 1957 نفر (70 تعاونی زنان سرپرست خانوار و 60 تعاونی توان یاب) از محل کمک‌های بلاعوض ردیف شکل گیری و توانمندسازی تعاونی‌ها براساس آمار و اطلاعات دریافتی از ادارات کل تابعه ممکن شده است. 

در بخش زنان سرپرست خانوار نیز از حدود 1314 گروه همیار تشکیل شده در کشور حدود 171 تعاونی شکل گرفته است؛ البته حماییت از تشکیل تعاونی‌ها با تامین مالی فعالیت‌های آن‌ها می‌یابد. به همین جهت، تعداد 125 تعاونی زنان با ظرفیت ایجاد 2999 نفر اشتغال، برای دریافت تسهیلات مورد نیاز که رقمی در حدود 60 میلیارد تومان است، به صندوق کارآفرینی امید معرفی شدند. بدین واسطه در جهت کمک به اجرای طرح‌های تعاونی از طریق تسهیلات صندوق کارآفرینی امید (در دومحور توسعه بازار واشتغال) اقدام شده است. 

خط اعتباری توان یابان و تخفیف بیمه‌ای 

بر اساس آمارهای معاونت تعاون وزاتخانه، 200 میلیارد تومان برای تعاونی‌های توان یابان و زنان سرپرت خانوار اختصاص یافته است. در همین حال، تا سقف 500 میلیون تومان بدون وثیقه برای تعاونی‌های توان یابان و زنان سرپرت خانوار اختصاص یافته است. همچنین امکان گشایش ضمانت نامه تا سقف 500 میلیون تومان بدون وثیقه برای تعاونی‌های توان یابان و زنان سرپرت خانوار محیا است. نباید از یاد برد که حمایت از تعاونی‌ها باید در سطح تامین اجتماعی هم تعریف شود. در این راستا وزارتخانه، اجرای قانون 20 درصد تخفیف حق بیمه شاغلان عضو برای تعاونی‌های توان یابان و زنان سرپرت خانوار را تدارک دیده است. وضعیت پراکنش استانی تعاونی‌های مشمول مشوق بیمه‌ای (20 درصد سهم کارفرما) نشان می‌دهد که 1171 تعاونی با داشتن 10701 شاغل، از 1 میلیارد و 481 میلیون و 460 هزار تومان مشوق بیمه‌ای برخوردار شده‌اند. وجود این مشوق‌ها موجب استقبال از ظرفیت‌های پیش بینی شده در تعاونی‌های توان‌یابان شده است. در مجموع عضویت 47423 نفر زن و 353 نفر توان‌یاب در تعاونی‌ها از ابتدای سال 97 تاکنون در معاونت تعاون ثبت شده است. 

ایجاد خط اعتباری جهت اشتغال پایدار و توسعه بازار تعاونی‌ها

با توجه به محوریتی که تعاونی‌ها در بحث اشتغال دارند و اقتصاد را از مهلکه رکود نجات می‌دهند، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ایجاد خط اعتباری جهت اشتغال پایدار و توسعه بازار تعاونی‌ها تمرکز کرده است که نتایج مثبتی بر جای گذاشته است. در همین راستا باید انعقاد تفاهم نامه همکاری به شماره 105339 مورخ 17 شهریور سال 99 اشاره کرد که در زمینه ایجاد خط اعتباری ویژه و ارزان قیمت جهت تقویت وحمایت از طرح‌های تعاونی جوانان، توان‌یابان (معلولان) و زنان سرپرست خانوار منعقد شده بود. 

اعطای تسهیلات تا سقف 4000 میلیارد ریال در قالب طرح‌های سرمایه‌گذاری و تامین سرمایه در گردش به شرکت‌های تعاونی جوانان توان‌یابان (معلولان) زنان سرپرست خانوار و توسعه بازار و زنجیره‌های تکمیلی تولید و ارزش افزوده بر اساس شیوه نامه تنظیمی سراسر کشور از دیگر اقدامات معاونت تعاون است. شناسایی و تصویب تعداد 664 تعاونی با اشتغال‌زایی 6494 نفر و 557 میلیارد ریال جهت اخذ تسهیلات در کمیته ستادی از دیگری مواردی است که در دو قالب طرح‌های توسعه بازار و طرح‌های اشتغالزا عملیاتی شده است. 

اقدامات طرح‌های توسعه بازار و اشتغالزا

در قالب طرح‌های توسعه بازار تعداد 171 تعاونی با ظرفیت ایجاد اشتغال برای 2943نفر و تسهیلات مورد نیاز 229 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. در این راستا، برای پیگیری 43 طرح بالای 20 میلیارد ریال با صندوق کارآفرینی امید مکاتبه شده است و 128 طرح زیر 20 میلیارد ریال هم به کمیته استانی جهت بررسی و ارجاع به این صندوق ارسال شده است. 

برای حمایت از طرح‌های اشتغالزا هم تعداد493 تعاونی، با ظرفیت ایجاد 3551 نفر اشتغال و تسهیلات مورد نیاز 327 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. در این راستا، برای 7 طرح بالای 20 میلیارد ریال مکاتبه با صندوق کارآفرینی امید صورت پذیرفته است و 486 طرح زیر 20 میلیارد ریال به کمیته استانی جهت بررسی و ارجاع به صندوق کارآفرینی امید ارسال شده است. 

فلسفه شکل گیری تعاونی و حمایت از توان‌یابان 

این آمارها نشان می‌دهد که در پس حمایت از تعاونی‌های توان‌یابان اندیشه‌ای وجود دارد که به نظر می‌رسد نشات گرفته از فلسفه ایجاد تعاونی‌ها باشد. محمد کبیری (معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) این موضوع را برای ما تشریح کرد: «فلسفه و رویکرد اصلی بخش تعاون، کاهش فقر و ارتقا معیشت افراد کم درآمد و یا بهتر بگوییم افرادی است که جزء دهک‌های پایین درآمدی هستند. به طبع آن، یکی از رویکردهایی که می‌تواند این موضوع را تقویت کند، توسعه و ساماندهی فعالیت آن‌ها در قالب تشکل‌های تعاونی است که یکی از اینگونه تعاونی‌ها، تعاونی‌های توان‌یابان یا همان تعاونی‌های معلولان است.» 

وی افزود: «سازماندهی تعاونی‌های توان‌یابان بر اساس همکاری با سازمان بهزیستی انجام شده است. از طریق این ساز و کار می‌توانیم مددجویان واقعی را که متمایل به راه‌اندازی تعاونی هستند، شناسایی کنیم. در این راستا از کمک‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استفاده می‌کنیم که منابع خود را در اختیار تقویت تعاونی‌ها قرار می‌دهد. از این منابع برای راه‌اندازی کسب و کار، خرید تجهیزات و مزلومات کار برای تعاونی‌ها استفاده می‌کنیم. اینگونه اشتغال پایداری ایجاد می‌شود که این ارزش افزوده نسبی را به دنبال دارد.» 

معاون امور تعاون وزارت تعاون با بیان اینکه چنین پیگیری‌هایی می‌تواند به ایجاد محل درآمد برای اقشار محروم و سه دهک پایین جامعه بی‌انجامد، افزود: «در کنار وزارت کار، سازمان بهزیستی هم کمک‌هایی را انجام می‌دهد؛ حتی موسسه‌های خیریه هم کمک می‌کنند تا تعاونی‌ها به محلی برای درآمدزایی افراد نیازمند تبدیل شوند.» 

کبیری افزود: «در کنار این کمک‌ها، بانک توسعه تعاون هم تسهیلات قرض الحسنه با نرخ 4 درصد را در اختیار تعاونی‌های توان‌یابان قرار می‌دهد. در کل حمایت از تشکیل تعاونی‌های توان‌یابان به اعتبار این کمک‌ها و تفاهم نامه معاونت تعاون با سازمان بهزیستی و کمیته امداد حاصل شده است؛ لذا من فکر می‌کنم اگر به این تعاونی‌ها توجه بیشتری شود، می‌تواند پایداری خوبی را به دنبال داشته باشد و آسیب‌های کمتری را متوجه تعاونی‌های توان‌یابان کند.» 

تزریق هدفمند منابع 

وی در پاسخ به این پرسش که وزارت تعاون چگونه بر هدف‌گیری درست این تسهیلات به جامعه نیازمند و مصرف منابع در جای خود، نظارت می‌کند، گفت: «اتفاقا به دنبال طرحی بودیم که به جای اینکه مثلا به یک نفر 50 میلیون تومان تسهیلات داده شود، 300 تا 400 میلیون تسهیلات با منابع بانکی تلفیق و به 700 تا 800 میلیون تومان تسهیلات با نرخ ترجیحی 4 درصد تبدیل شود. اینگونه این عدد درشت‌تر می‌شود و به کار افرادی می‌آید که نیازمند هستند و باید تسهیلات کارآمدتری را دریافت کنند.» 

کبیری افزود: «اینگونه افراد بیشتری بر مشاغل خرد متمرکز می‌شوند؛ البته عمده توان‌یابان بر مشاغل خانگی و صنایع دستی مانند فرش دستبافت متمرکز می‌شوند و اینگونه می‌توانند یک کسب و کار پایدار برای خود در بخش تعاون ایجاد کنند؛ البته من مخالف پول‌پاشی‌هایی هستم که توسط سازمان‌های حمایتی انجام می‌شوند. متاسفانه در بیش از 40 سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، در کشور پول‌پاشی می‌شود اما امیداوارم با راه اندازی این تعاونی‌ها، دیدگاه مشارکتی به مقوله کار تقویت شود.» 

تفاوت گذشته و امروز

راه‌اندازی تعاونی‌های توان‌یابان و مشارکت دادن آن‌ها در اقتصاد از طریق اتصال آن‌ها به منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک‌ها و صندوق‌های حمایتی، جنبه‌های حمایتی بخش تعاون را پررنگ‌تر کرده است. اگر در گذشته تعاونی‌ها بدون منابع مالی کافی رها می‌شدند، از طریق اعضا حوائج خود را تامین می‌کردند و پس از مدتی هم تعاونی را به تعطیلی می‌کشاندند، امروز منابع مالی هدفمند و آشکارا به جامعه نیازمند مشارکت در اقتصاد تزریق می‌شود.

انتهای پیام/

بانک توسعه تعاون جوانان پول   اخبار برگزیده
  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو 

  

شرایط تهران وخیم است/ عقب افتادگی 14 روزه واکسیناسیون باید جبران شود/ پاسخ به ادعای بی‌تاثیر بودن ماسک در برابر دلتا/ احتمال ابتلای 30 درصد واکسینه شده‌ها به کرونافرمانده قرارگاه ستاد کرونای استان تهران گفت: امکان دارد 30 درصد افرادی که واکسینه شدند، به بیماری مبتلا شوند، بنابراین به افرادی که در اماکن پرخطر تردد دارند، توصیه می‌شود از دو ماسک استفاده کنند.
ایلنا تهران دانشگاه تهران واکسیناسیون 

  

ده سال پیش خشکی هورالعظیم را پیش‌بینی کردیم/ چگونه پراب‌ترین استان ایران خشکید؟!محمدرضا فرطوسی می‌گوید: مستند «ایران، جنوب غربی» در آن سال‌ها کمتر دیده شد، زیرا ما در فیلم چند موضوع را مطرح می‌کنیم مثلا اشاره می‌کنیم بحران گرد و غباری که خوزستان را گرفته بود منشاء آن خشک شدن هورالعظیم است درحالیکه در آن زمان به این‌ها می‌گفتند ریزگردهای عربی و معتقد بودند که از کربلا و عراق می‌آید.
ایلنا ایران تهران شیراز 

  

دفاع اصولگرایان از بیت کوین/ به این روش،تحریم ها را دور می زنیمسایت اصولگرای مشرق نوشت: تحریم های ظالمانه ایالات متحده آمریکا ایران را در شرایطی قرار داده است که امکان تبادلات مالی را برای اشخاص، نهادها و شرکت های مرتبط با جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان سخت و پیچیده کرده است.
اقتصادنیوز اصولگرایان بیت کوین ایران 

  

عرضه 3 خودرو از سوی سایپا / جانشین خودرو تیبا مشخص شدامسال برای بازار خودروهای داخلی سال بهتری نسبت به دو سال گذشته خواهد بود و ایران خودرو و سایپا محصولات جدید خود را به بازار می فرستند.
خودروتک ایران خودرو خودرو سایپا 

  

خیلی فوری : قرار شد آب در این مناطق تهران جیره‌ بندی شود ؟مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: جیره بندی آب در تهران بستگی به میزان مصرف ساکنان این منطقه دارد.
مستقل‌آنلاین درمان تهران موفقیت 

  

رهبر انقلاب درباره خوزستان چه گفته بودند؟نگاهی به تاکیدات چندباره رهبر انقلاب به مسئولان اجرایی درخصوص مشکلات و نیازهای خوزستان که در چند مقطع در 25 سال اخیر مطرح شده، این سوال را پیش می‌آورد که چه کسانی با بی‌توجهی به این تذکرات، مسبب وضعیت امروز این استان شده‌اند؟
مثلث رهبر انقلاب استان خوزستان اهواز 

  

احتمال بازگشایی سفارتخانه‌های ایران و عربستان در آینده نزدیکیک منبع آگاه با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف سیدابراهیم رئیسی پیش از نیمه مرداد گفت: ایران از عربستان برای حضور در این مراسم دعوت کرده است و به نظر می‌رسد سعودی‌ها هم نظر موافق خود را اعلام کرده باشند.
نامه نیوز ایران ایران و عربستان نوید محمدزاده 

  

اگر آقایان مخالفت نمی‌کردند تحریم‌ها برداشته شده بودرئیس جمهوری در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی نفت گغت: اگر قانون مجلس نبود تحریم ها قبل از عید برداشته شده بود. قانون مجلس اجازه نداد تحریم‌ها را برداریم.
مستقل‌آنلاین سازمان تامین اجتماعی دولت یازدهم نفت 

  

شرایط جدید تبدیل حواله های ایران خودرو منتشر شدشرایط طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات مرداد 1400 اعلام شد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

تنش ها بین ایران و عربستان سعودی | ایران بر اساس مواضع ضد امپریالیستی خود قصد دارد امریکا را از خاورمیانه اخراج کندبسیاری در ایالات متحده معتقدند که به دلیل در اختیار داشتن نفت و گاز شیل، برای واشنگتن اهمیتی ندارد که چه اتفاقی در خلیج فارس می افتد. اما این یک خیال خام است. ایالات متحده به یک بازار جهانی انرژی قابل اعتماد نیاز دارد. این امنیت نیز به نوبه خود به ثبات در منطقه خلیج فارس بستگی دارد. من اعتقاد ندارم که ایالات متحده به زودی منطقه خلیج فارس را به طور کامل رها کند.
۵۵ آنلاین سهام ایران انقلاب اسلامی ایران 

  

چه کسی جایگزین ظریف در برجام می شود؟در تهران حرف های مختلفی در این رابطه شنیده می شود در حالی که به نظر می رسد در پایتخت های غربی و امریکا نیز موضع واحدی نسبت به مذاکرات وجود ندارد. تا به این لحظه کسی دقیق نمی داند موضع نهایی امریکایی ها و اروپایی ها برای احیای برجام چیست و آیا واقعا به آنچه در تهران، وزارت امور خارجه درباره آخرین روند گفت وگوهای احیای برجام در وین به مجلس گزارش داده است، پایبند خواهند ماند یا خیر.
مثلث سید محمد خاتمی تهران پایتخت 

  

انگلیس هشدار داد: مهلت مذاکرات وین نامحدود و ابدی نیستوزیر امور خارجه انگلیس تصریح کرد که دولت لندن همسو با موضع ایالات متحده آمریکا از ایران می‌خواهد که به میز مذاکره برگردد تا اطمینان حاصل شود که «می‌توانیم درباره بازگشت به برجام به نتیجه برسیم.»
اقتصادنیوز انگلیس وین دولت 

  اخبار داغ
  

بیمار کرونایی چه زمانی باید «سی تی اسکن» دهد؟استاد بیماری‌های ریوی گفت: سی تی اسکن در بیماران کرونایی باید زمانی انجام شود که فرد دچار علائمی شده
خبرفوری ویروس سرماخوردگی سلامت 

  

پیش بینی روند بورس هفته اول مرداددر هفته گذشته شاخص کل بورس در مجموع 5 هزار و 782 واحد بالا آمد و به رقم یک میلیون و 311 هزار واحد رسید. بدین ترتیب بورس پنجمین هفته‌ای صعودی را پشت سر گذاشت، آیا این روند تداوم خواهد داشت؟
۵۵ آنلاین شاخص سود سرمایه 

  

یک خبر بد/ مهدی پیرجهان به علت کرونا المپیک توکیو را از دست داددبیر فدراسیون پزشکی ورزشی و عضو کادر سرپرستی کاروان ایران در بازی‌های المپیک توکیو اعلام کرد که ملی
خبرفوری المپیک ایران بازی 

  

بورس بازانی که بی خیال سودهای خرد شدند!طبق آخرین آمار حدود 320 شرکت تا 31 تیرماه، مجامع عمومی عادی سالیانه خود را برگزار کردند و تا هشت ماه فرصت دارند سود تعیین شده در مجمع را به دست سهام داران خود برسانند. فرایندی به نظر ساده که به دلیل پایبندی برخی شرکت ها به روش های سنتی واریز سود، بسیاری از سهام داران عطای دریافت سود عمدتا ناچیز را به لقای آن می بخشند.
گسترش پول آموزش دولت 

  

قدرت پیک پنجم را دستکم گرفتیم/ کرونا در تعطیلات جان گرفت! به گزارش خبرنگار مهر، پیک پنجم کرونا به سرعت در حال تاخت و تاز است و هر روز شاهد افزایش موارد ابتلاء و مرگ‌های کرونایی در کشور هستیم. به طوری رکورد بیشترین موارد ابتلاء در یک شبانه روز در همین پیک پنجم اتفاق افتاد. زیرا، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور تا کنون، آمار ابتلاء در یک شبانه روز به بیش از 27 هزار مورد نرسیده بود. همین موضوع نشان می‌دهد که قدرت سرایت دلتا نسبت به…
مهر تهران درمان تعطیلات 

  

قیمت طلا تحت تاثیر کرونا دلتا تکان می خورد؟قیمت طلا به‌طور هفتگی 0.54 درصد کاهش یافته، اما توانسته است بالاتر از سطح 1800 دلار باقی بماند. قیمت این فلز گرانبها همچنان تحت فشار قرار گرفته و نگرانی از اینکه نوع دلتا با سرعت زیاد در حال ضربه زدن به اقتصاد است می‌تواند موجب شود تا قیمت طلا مجددا به 1850 دلار افزایش یابد.
اقتصادنیوز قیمت دلار اقتصاد 

  

پیش بینی بورس هفته اول مرداد/ افزایش جذابیت بازار سهام؟برخی تحلیل‌گران معتقدند با توجه به روندهای درونی بازار سهام و برگزاری مجامع سالیانه قیمت سهام شرکت‌ها برای معامله‌گران جذاب و ارزنده شده است.
اقتصادنیوز سهام قیمت 

  

نگاهی به کارنامه بورسی در فصل مجامعاولین ماه از فصل گرم سال برای بورس‌بازان گرمای بیشتری داشت. ماهی که شاهد ترافیک برگزاری مجامع سالانه بودیم. نگاهی به سامانه کدال نشان می‌دهد سهامداران بیش از 400 شرکت سهامی به صورت حضوری یا مجازی برای بررسی صورت‌های مالی سال 99 دور هم گرد آمدند. در این میان بنگاه‌های بورسی و فرابورسی به طور متوسط اقدام به تقسیم سود 55 درصدی میان سهامداران خود کردند.
مثلث بهره وری ایران خودرو بانک صادرات 

  

بازار نیمه تعطیل هم مانع رشد قیمت خودرو نشد / جدیدترین قیمت پرایددر بازار نیمه تعطیل خودرو قیمت انواع خودروهای داخلی 2 تا 3 میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه گرده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

قیمت خودرو های ایران خودرو در 4 مرداد 1400ایران قیمت 22 خودور را برای ماه مرداد 1400 اعلام کرد.
مثلث قیمت ایران خودرو خودرو 

  

برای بورس همین یک کار را بکنید +فیلممظاهری برای اصلاح بورس پیشنهاد داد باید جلوی استفاده از اطلاعات پنهانی و داخلی را در بورس گرفت
اقتصادنیوز کار 

  

تقاضای وزارت بهداشت از مردم برای ثبت‌نام در سامانه واکسیناسیون کرونارئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت با اشاره به ظرفیت شبکه بهداشتی برای تزریق واکسن کرونا از مردم خواست تا بموقع برای ثبت‌نام در سامانه salamat.gov.ir اقدام کنند.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت واکسیناسیون روابط عمومی