ایرنا   |  فرهنگی  |  

کتاب سرباز کوچک امام در جهرم معرفی شد

شیراز-ایرنا- کتاب سرباز کوچک امام ‌با حضور مهدی طحانیان آزاده راوی مطالب این کتاب در جهرم معرفی شد.

کتاب سرباز کوچک امام در جهرم معرفی شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی طحانیان که کتاب سرباز کوچک امام روایت سرگذشت اوست، شامگاه سه‌ شنبه در این آیین در سالن سینمای جهرم گفت: دنیا نمی‌تواند در مقابل ملتی با روحیه ایثار و شهادت طلبی بایستد.وی افزود: نباید تهدید دشمن ترسی در ما ایجاد کند یا بخواهیم در اصول و باورهای خود تغییری دهیم.طحانیان ابراز کرد: هر چه داریم از این اصول و آرمان هاست و بدون آنها به کالبدی خالی تبدیل خواهیم شد.این‌آزاده دفاع مقدس اضافه کرد: بزرگترین دغدغه امروز ما اینکه بتوانیم درصد کمی از آن طعم زیبا و شیرین و آن روحیه شهادت‌ طلبی را که خداوند در زمان دفاع مقدس به ما چشانید در جامعه جاری و ساری کنیم.وی بیان کرد: با وجود جاری‌ شدن این روحیات در جامعه می‌توان صاحب برکاتی شد و بر بسیاری از مشکلات غلبه کرد.کوچک‌ ترین آزاده کشور همچنین به توصیف شرایط و روحیات زمان دفاع مقدس پرداخت و گفت: در بسیاری مواقع دست خالی بدون مهمات و جیره با دشمن مواجه می‌شدیم و با غنایمی که از آنها می‌گرفتیم ایام را می‌گذراندیم.وی اشاره‌ای به اتحاد رزمندگان در اسارت و در مقابل نیروهای بعثی کرد و افزود: هر وقت در اسارت با عراقی‌ها درگیر می‌شدیم همه رزمندگان و ایرانی‌ها از هر مذهب و قومی یک دست می‌شدند و ایستادگی می‌کردند.این رزمنده اصفهانی گفت: فضای معنوی دوران دفاع مقدس چنان شجاعت و دلیری به رزمندگان داده بود که هیچ چیز جلودار آنها نبود.سرباز کوچک امام، خاطرات مهدی طحانیان، جوان ‌ترین آزاده جنگ تحمیلی را از دوران کودکی تا به امروز بازگو می‌کند. مهدی طحانیان13ساله بود که در جنگ ایران و عراق اسیر شد و به عنوان جوان‌ترین اسیر به‌شدت مورد توجه بعثی‌ها بود. نقطه اوج این اتفاقات ماجرای امتناع او از مصاحبه با نصیرا شارما، خبرنگار بی ‌حجاب هندی است.نوشته رهبر معظم انقلاب بر کتاب سرباز کوچک امام از ویژگی‌های برجسته این کتاب است.کتاب سرباز کوچک امام نوشته فاطمه دوست‌ کامی در 761 صفحه با قیمت 350 هزار ریال، در انتشارات پیام آزادگان چاپ شده است.نگارش این اثر از تیرماه سال 1388 آغاز شد. این کتاب حاصل بیش از 350 ساعت گفت‌ وگوی نویسنده با راوی کتاب است.نویسنده اثر در مجموع 163 جلسه مصاحبه با مهدی طحانیان انجام داده است، علاوه بر این، حدود 20 ساعت مصاحبه تکمیلی نیز با افراد مربوط با خاطرات این آزاده از جمله پدر طحانیان، سرهنگ حسن زارعی از فرماندهان دفاع مقدس و همسنگران مهدی، آزادگان سرافراز حجت‌الاسلام سیدحسن میرسید، فاطمه ناهیدی، فاطمه شمسی بهرامی، معصومه‌آباد و امیر شاه‌پسندی و نامه‌هایی از دوران اسارت تهیه شده است.این برنامه به همت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و ناحیه مقاومت سپاه شهرستان جهرم برگزار شد و قرار است مسابقه بزرگ کتابخوانی با محوریت این کتاب نیز تا اسفندماه سال جاری برگزار شود.شهرستان جهرم در 193 کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد. 9910 /1876

پدر شیراز ایرنا   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (شنبه 4 اسفند 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز شنبه 4 اسفند ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز کاری قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

متهم ردیف اول التهاب در بازار خودرودر هفته‌ای که گذشت رشد بهای 5 تا 25 میلیونی محصولات تولید داخل خبر از آغاز التهابی تازه در بازار خودرو داد. در حالی که کارشناسان بارها به وزارت صمت درباره لزوم توجه به رشد تولید در کنار اعمال سیاست‌ آزادسازی قیمت‌ها هشدار دادند، این پیام از سوی سیاست‌گذار دریافت نشد...
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

دهن کجی قیمت ها به پیش فروش خودروسازانیک کارشناس صنعت خودروسازی گفت: رفتارهای دولتی و خودروسازان مبنی بر اینکه بازار خودرو دارای حاشیه سود قابل توجهی است، در کنار افزایش تقاضا و ورود سرمایه‌های سرگردان عاملی شد تا در روزهای اخیر شاهد رشد قیمت‌ها در بازار خودرو باشیم و پیش‌فروش‌ها هم نتوانند تاثیری بر آن بگذارند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودروسازان 

  

وزیر امور خارجه روسیه با زیر سوال بردن ادعای تحریم کنندگان در غرب و اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تحریم های آنان ملت ها را هدف قرار نمی دهد، اظهار داشت: در درجه اول این مردم کشورها هستند که از تحریم ها ضربه می خورند.
نامه نیوز سرگئی لاوروف روسیه باراک اوباما 

  

«هرکسی هر نوعی تغییر می‎خواهد، پای صندوق آراست.» این سخنان حسن روحانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تکرار آن در سفر به هرمزگان حکایت از تحرکات مخالفینی دارد که این روزها کمر به طرح استیضاح و عدم کفایت سیاسی او بسته‎اند...
نامه نیوز حسن روحانی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مهدی فرجی: نوسانات ارزی به کیفیت «ن خ» لطمه‌ای وارد نکرده!مهدی فرجی از مراحل ساخت مجموعه تلویزیونی «ن خ» گفت.
برنا تهران تلویزیون خبرنگار 

  

دیهیم: در روزهای آینده بازار ارز متعادل‌تر می‌شودیک اقتصاددان با بیان اینکه، عواملی مثل سفرهای خارجی آستانه نوروز، اجلاس اخیر FATF و برخی تصمیمات دولت روی قیمت ارز موثر بوده است، گفت: به نظر می‌رسد با کاهش تقاضا در روزهای آتی قیمت ارز تا حدودی متعادل تر شود.
تسنیم ارز قیمت ارز بانک مرکزی 

  

امروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ شنبه 4 اسفنددر نخستین روز هفته بازار طلا و ارز تهران با کاهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد اما در ادامه وارد سیر صعودی قیمت‌ها شد. این روند صعودی بعدازظهر با شیب بیشتری ادامه یافت. سکه تا نیمه بالای کانال 4.7 میلیون تومانی بالا رفت. دلار به میانه کانال 13 هزار تومانی رسید و طلای آبشده روی مرز 1.9 میلیونی ایستاد.
خودروتک بازار طلا و ارز ارز یورو 

  

دور چهارم رقابت های آزاد ایروفلوت روسیه با پیروزی ارزشمند طباطبایی برابر حریف روسی خود به پایان رسید.
صراط روسیه مسکو یورو 

  

معافیت مالیاتی مشوق ورود ارز صادراتی به کشور استتهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات انتقال پول از خارج به کشور، گفت: معافیت مالیاتی به عنوان ابزاری در دست دولت و مجلس، مشوق و انگیزه ای برای وارد کردن ارز صادراتی به کشور است.
ایرنا ارز تهران ایرنا 

  

سامانه های مبارزه با قاچاق کالا تا پایان اسفند آماده می شودتهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا پایان اسفند آماده می شود و مرحله بعد اتصال این سامانه ها با یکدیگر است.
ایرنا سازمان بازرسی کل کشور قاچاق تهران 

  

رئیس اتحادیه قالیشویی از کلاهبرداری قالیشویی‌های غیر مجاز به بهانه ارائه خدمات ارزان خبر داد
صراط کلاهبرداری خودرو صدا و سیما 

  

اهدای سه نشان ارزشمند بسکتبال ایران به موزه ورزشفدراسیون بسکتبال چند نشان ارزشمند خود را به موزه ورزش تقدیم کرد.
برنا بسکتبال ایران موزه