فردا   |  سیاسی  |  

رئیسی: جلوی تخلفات را می‌گیریم

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: گردشگری و صادرات گلستان بخصوص به دلیل وجود مرز و ظرفیت های کشاورزی و آبزی پروری مورد توجه دولت ما خواهد بود.

رئیسی: جلوی تخلفات را می‌گیریم

خبرگزاری مهر: آیت الله سید ابراهیم رئیسی در برنامه تبلیغاتی خود در سیمای مرکز گلستان، اظهار کرد: ما در مورد استان گلستان به عنوان استانی که هم جنگل و ساحل دارد و اقتصاد وابسته به جنگل و دریا هم برای آن مطرح است برنامه ریزی کرده‌ایم.

وی کشاورزی و دامپروری را از ظرفیت‌های خوب اقتصادی گلستان دانست و افزود: بعضی کشورهای اروپایی دسترسی کمی به دریا دارند اما 50 درصد درآمد آن‌ها از دریا و صنعت آبزی پروری است.

رئیسی با تاکید بر اینکه صنعت آبزی پروری در گلستان باید بازنگری و توسعه یابد، ادامه داد: چرا نزولات آسمانی در گلستان باید به سیل مخرب و نگران کننده تبدیل شود و مردم از باران دلهره داشته باشند در حالی که می‌توان از آن بهره اقتصادی در کشاورزی و آبزی پروری برد.

وی با این سوال که چرا قوانین بازدارنده اجرا نمی‌شود؟ گفت: در سازمان بازرسی به خاطر سیل به گلستان آمدم و در سیل اخیر هم در آق قلا حضور یافتم و بخش‌هایی از شهر را گشتیم.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری تاکید کرد: نزولات آسمانی باید نعمت باشد ولی باعث دردسر شده بود زیرا قانون اجرا نشده و باران خداوند وقتی جنگل از بین برود و رودخانه‌ها لایروبی نشود تبدیل به سیل می‌شود.

وی با انتقاد از اینکه وقتی سیل می‌آید همه جمع می‌شوند و وقتی سیل تمام شد دوباره فراموش می‌کنند، تصریح کرد: رها شدگی منابع طبیعی گلستان باید پایان یابد و شرایط استان باید مدیریت شود.

رئیسی ادامه داد: نمی‌فهمم در گلستان با این همه ظرفیت‌ها و جوانان با غیرت و سختکوش چرا باید شاهد بیکاری باشیم.

وی یکی از راه‌های توسعه گلستان را سرمایه گذاری در سواحل و اقتصاد دریا اعلام و اظهار کرد: صنعت گردشگری در گلستان باید فعال شود و ظرفیت دیگر هم مرز است که باید از آن بهره برداری کامل کرد.

رئیسی ادامه داد: اینجا مرز ترکمنستان و آسیای میانه است و باید این مرز برای صادرات فعال و کشور به آسیای میانه متصل شود.

وی نقش صادرات در گلستان را بسیار پایین دانست و گفت: واردات در کشورهای منطقه هزار میلیارد دلار است اما سهم ایران دو درصد است در حالی که می‌توان افزایش داد و صادرات را از 20 میلیارد دلار به 40 تا 50 میلیارد دلار رساند.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری حاشیه نشینی را از مشکلات جدی استان و شهر گرگان اعلام کرد و یادآور شد که روستاهای استان که هر کدام کارخانه تولیدی بودند فعال نیستند. و باعث مهاجرت شده است.

وی با بیان اینکه مشکلات کاشت، داشت و برداشت کشاورزان باید برطرف شود، گفت: خرید و فروش و تولید کشاورزی گلستان قابل پیش بینی نیست در حالی که شغل اصلی مردم کشاورزی است.

رئیسی ادامه داد: بندر ترکمن باید توسعه پیدا کند و طرح توسعه آن اجرایی شود و حتی یک روز هم نباید اجرای این بندر عقب بیفتد.

وی اضافه کرد: فعالان اقتصادی در استان باید حمایت و کمک عملی بشوند و راهکار آن هم پرداخت تسهیلات و حمایت حقوقی و قضائی برای کارآفرینان و تولید کنندگان ضروری است.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری تاکید کرد: جلوی تغییر کاربری‌های غیرمجاز و تخریب‌های محیط زیست باید جدی گرفته شود و حتی تغییر کاربری برای مسائل عامه هم باید ممنوع شود زیرا تخلف سازمانی بسیار بدتر از تخلفات فردی است.

رئیسی با تاکید بر اینکه باید راه را برای توسعه باز کنیم و در عین حال جلوی تخلفات را بگیریم، اضافه کرد: باید راه‌های قانونمند برای مردم باز شود.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم در کنار مردم بی اعتمادی‌ها از بین برود و گره‌ها و گله‌ها کنار برود و اعتماد بین مردم و دولت بازگردد.

رئیسی:فارس باید چهار راه ریلی باشد/ اجرای سند تحول کشور

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: فارس می‌تواند به عنوان قطب فرودگاهی و چهارراه ریلی در کشور فعالیت کند، از این رو زیرساخت‌های لازم باید در استان بیش از هر زمان دیگری تقویت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر جمعه در گفتگوی تلویزیونی با مردم فارس گفت: حضور در انتخابات نه تنها در سیاست گذاری داخلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است بلکه در جهان نیز حضور مردم در انتخابات می‌تواند اثرگذار باشد.

وی اضافه کرد: شرایط کرونا باعث شد امکان سفر به استان فارس فراهم نباشد این در حالی است که فارس جلوه گاه تمدن در ایران اسلامی است و استان فارس دریچه فرهنگ و تمدن ایران اسلامی برای معرفی این فرهنگ غنی به مردم جهان است.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: استان فارس در تمامی بخش‌های کشاورزی، خدمات و صنعت در کشور قطب بوده و فارس در حوزه گردشگری سلامت در جهان شگفتی آفریده است.

آیت الله رئیسی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی که باید در استان فارس در راستای توسعه هرچه بیشتر استان صورت بگیرد توجه به توسعه در این استان است. لازم به ذکر است که فارس دارای ویژگی‌ها و پتانسیل‌هایی است که اگر تمامی این ویژگی‌ها مورد بهره برداری قرار بگیرند آمارهای بیکاری در استان فارس به شدت کاهش خواهد یافت.

او افزود: فارس می‌تواند به عنوان قطب فرودگاهی و چهارراه ریلی در کشور فعالیت کند لذا زیرساخت‌های لازم باید در استان فارس بیش از هر زمان دیگری تقویت شود تا این مهم محقق گردد البته در این میان نباید حمایت از واحدهای کوچک و متوسط فراموش شود زیرا این بخش‌ها مولدان چرخه صنعت در استان هستند.

وی در خصوص اهمیت روستاها نیز عنوان کرد: با توجه به ویژگی‌هایی که در روستاهای استان فارس وجود دارد و پتانسیل‌های 36 شهرستان استان، باید شرایط روستاها به گونه‌ای باشد که شاهد مهاجرت معکوس باشیم این در حالی است که با قطع دست دلالان بخش کشاورزی می‌توان زمینه تقویت زنجیره تولید در استان را نیز فراهم کرد.

آیت الله رئیسی در خصوص مسئله تنظیم بازار نیز اظهار کرد: در موضوع تنظیم بازار دولت نباید در بازار مداخله کند اما وظیفه ذاتی دولت نظارت بر فعالیت بنگاه‌های اقتصادی در بازار است از این رو دولت باید نظارت‌های خود را بر بازار افزایش دهد نه اینکه نسبت به مداخله در بازار اقدام کند.

دیدگاه این کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خصوص دریافت تسهیلات گفت: نباید افراد خاصی تمامی تسهیلات بانکی در کشور را دریافت کنند بلکه باید شاهد عدالت در پرداخت تسهیلات بانکی باشیم تا مشکلات موجود برای دریافت وام مسکن، ازدواج و تولید برطرف گردد.

او با اشاره به صادرات یادآور شد: فارس نقشی در صادرات منطقه‌ای ندارد این در حالی است که ظرفیت‌های موجود در استان فارس برای اینکه نقش پر رنگی در حوزه صادرات داشته باشد قابل توجه بوده و می‌تواند زمینه ساز شکوفایی اقتصاد کشور باشد.

وی به جوانان توصیه کرد: باید در انتخابات حضور پرشوری داشته باشیم تا بتوان نسبت به رفع ناامیدی ایجاد شده در جامعه اقدام کرد زیرا در صورت انتخاب شدن من به عنوان ریاست جمهور سند تحول کشور همچون سند تحول قوه قضائیه اجرایی خواهد شد.

آیت الله رئیسی:

حل اشتغال جوانان اردبیل با رفع موانع تولید/مشکل حقابه رفع می شود

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشور گفت: تمامی واحد های تولیدی راکد در استان اردبیل حمایت شده و با پیگیری و رفع موانع این واحد ها جوان بیکار در اردبیل نخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی که در برنامه تبلیغاتی استانی انتخابات در شبکه سبلان اردبیل سخن می‌گفت استان اردبیل را مهد بزرگان دینی و روحانیون بزرگی چون آیت الله مروج دانست و اظهار کرد: آیت الله مروج امام جمعه فقید این استان از عالمان بزرگ دینی در این شهر بود و هم اکنون نماینده ولی فقیه در استان آیت الله عاملی نیز به خوبی و با درایت سنگر معنوی این استان را با رهنمودهای ارزشمند خود برعهده دارد.

وی استان اردبیل را دارای زمینه‌های مهم علم و دانش در کشور عنوان کرد و افزود: دانشگاه‌ها و حوزه علمیه این استان با جوانان انقلابی و فرهیخته نوید روزهای بسیار پرشکوهی را برای کشور و این استان دارد و امیدواریم با برنامه ریزی های مناسب زمینه لازم برای توسعه علم در کنار صنعت در این استان فراهم شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشور استان اردبیل را یکی از قطب‌های مهم کشاورزی در کشور اعلام کرد و گفت: با تلاش مسئولین و جوانان توانمند این استان، هم اکنون 4 درصد محصولات کشاورزی از این استان تأمین و به بازار فروش عرضه می‌شود و این در حالی است که خاک حاصل خیز اردبیل توانایی افزایش چند برابری و توسعه کشاورزی در این استان را دارا است.

آیت الله رئیسی کیفیت تولید حبوبات، گندم، عسل و کالاهای اساسی در این استان را بسیار عالی توصیف کرد و افزود: زمین حاصل خیز دشت مغان سرمایه بسیار بزرگ این منطقه است که باید در جهت توسعه صنایع تبدیلی به کار گرفته شود.

حق آبه استان و فاضلاب شهری اردبیل در اولویت قرار خواهد گرفت

وی ضمن انتقاد از 1600 پروژه نیمه تمام در این استان بر روند تسریع و پایان این پروژه‌ها تاکید کرد و گفت: استان اردبیل علا رغم توسعه یافتگی در بسیاری از زمینه‌ها مشکلات گسترده ای دارد که ضروری است در این راستا تمامی پروژه‌های اولویت دار و مهم هر چه زودتر به اتمام رسیده و در اختیار مردم این استان قرار گیرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشور در ادامه به مشکل آب استان نیز اشاره کرد و افزود: ما در کشور با کمبود آب مواجه نیستیم بلکه با ضعف مدیریت و ناکارآمدی توسعه و یا توزیع آب روبرو هستیم که یکی از اولویت‌های اصلی ما در این استان حل مشکلات حق آبه و فاضلاب شهری خواهد بود.

آیت الله رئیسی از طرح توسعه و اصلاح جاده‌های مواصلاتی در استان اردبیل خبر داد و گفت: طرح چهار بانده کردن جاده‌های این استان به همراه افزایش ایمنی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

استان اردبیل به قطب مهم اقتصاد گردشگری کشور تبدیل خواهد شد

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشور را از مناطق مهم و مستعد گردشگری ایران توصیف کرد و گفت: قابلیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری در این استان موجب توسعه توریسم داخلی و خارجی خواهد شد و در نتیجه شاهد اشتغال جوانان در تمامی حوزه‌های گردشگری اردبیل خواهیم بود.

وی بر ایجاد حلقه اتصال کشاورزی، صنعت و گردشگری در راستای افزایش اشتغال جوانان اردبیل تاکید کرد و افزود: زمینه‌های مختلفی در راستای ایجاد صنایع تبدیلی حاصل از محصولات مختلف کشاورزی در اردبیل وجود دارد که باید ابتدا شناسایی و سپس در سریع‌ترین زمان وارد عرصه تولید شود.

آیت الله رئیسی به سفر خود به اردبیل و بازدید از کارخانه نیمه راکد سبلان پارچه نیز اشاره کرد و گفت: این کارخانه یک نمونه از هزاران کارخانه‌ای است که نیازمند توجه و حمایت است و اولویت اصلی ما راه اندازی مجدد تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی راکد در این استان است.

 

 

ایران زمین حوزه علمیه   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

بحران کرونا در مسکو، واکسیناسیون بدون توجه به سطح آنتی بادیمعاون شهردار مسکو پایتخت روسیه با اشاره به شیوع نوع دلتا ویروس کرونا در این شهر خواستار واکسیناسیون شهروندان بدون در نظر گرفتن سطح آنتی بادی شد.
اعتماد مسکو واکسیناسیون پایتخت 

  

روند بورس یک روز مانده به پایان بهاربرای پیش بینی بورس امروز یک‌شنبه 30 خرداد به روند بازار سهام در روز گذشته نگاه می‌کنیم.
۵۵ آنلاین بهار سهام انتخابات ریاست جمهوری 

  

شناسایی اولین کرونایی المپیک توکیواولین کرونایی المپیک توکیو شناسایی شد.
مملکت‌آنلاین المپیک بازی ژاپن 

  

بیشتر نهادهای فرهنگی بعد از شیوع کرونا با چالش مواجه شدند/ سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها منطبق بر فضای جامعه و دانشگاه تنظیم شده استمعاون فرهنگی سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها منطبق بر فضای جامعه، دانشگاه و منطبق بر واقعیت‌های عینی و باورهای دینی ما تنظیم شده و به نظرم میتواند مناسب باشد. در هر صورت اجرای آن موجب کمک برای بهتر شدن فضای دانشگاهی خواهد بود.
ایلنا فضای مجازی خبرنگار دانشجو 

  

شاخص کل و هم وزن بورس در دوگانگیشاخص کل بورس در نخستین ساعت معاملات و تا زمان تنظیم این خبر با رشد 2 هزار و 726 واحدی روبه‌رو شد.
گسترش شاخص خودرو نویسنده 

  

واکسیناسیون دز دوم کرونا فقط با دریافت پیامکرییس شبکه بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به ادامه روند واکسیناسیون کرونا در گروه‌های سنی بالای 70 سال تاکید کرد: تمام افرادی که منتظر دریافت دُز اول یا دوم واکسن کرونا هستند، پیامک دریافت خواهند کرد؛ بنابراین افراد پیش از دریافت پیامک به مراکز بهداشتی که کار تزریق واکسن را انجام می‌دهند، مراجعه نکنند.
گسترش واکسیناسیون پیامک وزارت بهداشت 

  

جلیلی هراسی در بازار ارز/ حس قیمت دلار به دولت بعدیاقتصادنیوز: برخی معامله گران از دیروز درباره کابیه بعدی گمانه زنی می کنند. وزیرخارجه دغدغه این گروه است زیرا انتخاب او می تواند بیانگر شکل سیاست خارجی باشد. گرچه برخی نگران انتخاب این وزیر هستند اما برخی نسبت به قیمت دلار در دولت سیزدهم خوش بین هستند.
اقتصادنیوز ارز قیمت دلار 

  

نیروهای افزایشی و کاهشی قیمت دلاردر بازار ارز امروز قیمت دلار با با سه احتمال افزایشی و دو احتمال نزولی روبرو است.
گسترش انتخابات ریاست جمهوری دولت ریاست جمهوری 

  

دوز دوم واکسیناسیون کرونا تنها با دریافت پیامکرییس شبکه بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به ادامه روند واکسیناسیون کرونا در گروه‌های سنی بالای 70 سال تاکید کرد: تمام افرادی که منتظر دریافت دُز اول یا دوم واکسن کرونا هستند، پیامک دریافت خواهند کرد؛ بنابراین افراد پیش از دریافت پیامک به مراکز بهداشتی که کار تزریق واکسن را انجام می‌دهند، مراجعه نکنند.
مثلث واکسیناسیون انتخابات ریاست جمهوری پیامک 

  

الگوی پساانتخاباتی بورس | راهبردهای اثرگذار دولت جدید بر بازار سهام کدامند؟همزمانی اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری با برخی خبرهای اثرگذار بر روند سوددهی شرکت‌ها سبب شد تا شاهد رشد 25/ 1 درصدی میانگین وزنی قیمت سهام باشیم. به این ترتیب مطابق با سنتی دیرینه، این بار نیز روز بعد از مهم‌ترین رویداد سیاسی کشور با سبزپوشی نماگرهای تالار شیشه‌ای همراه شد...
۵۵ آنلاین دولت دولت یازدهم دولت نهم 

  

رشد 6700 واحدی شاخص بورس/ شستا صف خرید شددر شروع معاملات بازار سرمایه شاخص کل بورس سبزپوش شد و با صعود 6700 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 168 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص سرمایه 

  

احتمال ورود محموله واکسن کرونا به کشور/ واکسیناسیون امدادگران و نجات گران هلال احمر ادامه داردسخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: احتمالا امروز نیز محموله ی دیگری از واکسن کرونا وارد کشور می شود، اما نوع و تعداد آن بعد از وارد شدن اعلام می شود.
برنا واکسیناسیون هلال احمر 

  

بورس امروز 30خرداد/ رشد 7 هزارواحدی بورسبورس تهران معاملات امروز را با رشد 7 هزار واحدی آغاز کرد.
برنا بورس تهران تهران 

  

بیماران قلبی با خیال آسوده واکسن کرونا تزریق کنندسلامت نیوز: رئیس انجمن قلب و عروق ایران گفت: بیماران قلبی با خیال آسوده می توانند واکسن کرونا را تزریق کنند و مشکلی برای آنها ایجاد نمی شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،فریدون نوحی افزود: بیماران قلبی همانند سایر افرادی که بیماری های زمینه ای مانند دیابت، کلیه و فشار خون دارند، باید سریعتر در برابر کرونا واکسینه شوند و عارضه ای حاد در آنها بوجود نخواهد آمد...
سلامت‌نیوز بیماری قلبی سلامت قلب 

  

بوک بیلدینگ مبنای عرضه اولیه در بورسفردین آقابزرگی-کارشناس بازارسرمایه
گسترش نویسنده بخش خصوصی تولید