قرنطینه کلانشهرها خواست اکثریت مردم است

حیدر علی عابدی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اینکه ممنوعیت خروج خودرو از استان‌‎های بزرگ به ویژه استان تهران باید در تاریخ 28 و 29 اسفندماه اعمال می‌‎شد تا از حجم سفرهای خطرآفرین کاسته می‎شد، تصریح کرد: اکثریت مردم موارد بهداشتی و ایمنی پیشگیری از کرونا رعایت می‌کنند لذا قرنطینه کامل استان‌های بزرگ خواست مردم است. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی…

قرنطینه کلانشهرها خواست اکثریت مردم است

حیدر علی عابدی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با تأکید بر اینکه ممنوعیت خروج خودرو از استان‌‎های بزرگ به ویژه استان تهران باید در تاریخ 28 و 29 اسفندماه اعمال می‌‎شد تا از حجم سفرهای خطرآفرین کاسته می‎شد، تصریح کرد: اکثریت مردم موارد بهداشتی و ایمنی پیشگیری از کرونا رعایت می‌کنند لذا قرنطینه کامل استان‌های بزرگ خواست مردم است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ابلاغیه امروز رئیس جمهور در خصوص ممنوعیت تردد تمام خودروها به استثنای خودروهای حامل سوخت و امدادی و خدماتی و امنیتی و انتظامی به خارج از استان تهران را مصوبه خوب اما در عین حال دیرهنگامی توصیف کرد و افزود: اگر این اقدامات به موقع اتخاذ می‌‎شد، امروز کادر درمانی ما اینچنین رو به فرسایش نبود.

وی ادامه داد: طی سه نوبت در نامه‌هایی جداگانه از جانب کمیسیون بهداشت، فراکسیون امید و جمعی از نمایندگان مجلس خطاب به رئیس جمهور درخواست اعمال محدودیت ترافیکی و قرنطینه شهرهای بزرگ را داشتیم ولی متأسفانه با اقلیتی که موارد بهداشتی را رعایت نمی‌‎کنند، هیچ برخوردی صورت نگرفت.

بسیاری از مردم به صدا و سیما توجهی ندارند

عابدی با بیان اینکه نباید تصور کرد که همه مردم گوش به فرمان صدا و سیما و مسئولان هستند که از طریق تلویزیون اطلاع رسانی می‌کنند، گفت: مسمومیت بر اثر مصرف الکل صنعتی خود بَیّن این مهم است که بسیاری از مردم به توصیه‌های صدا و سیما توجه نمی‎کنند. لذا حتی اگر اقلیتی به موارد بهداشتی توجه نکنند، هیچ راهی جز برخورد قهرآمیز وجود ندارد.

پذیرفتن مبتلا شدن 70 درصد مردم به کرونا خطای استراتژیک است

این نماینده مردم در مجلس درباره اظهار نظر اخیر رئیس جمهور که با استناد به اظهارات معاون وزیر بهداشت مبنی بر مبتلا شدن 70 درصد مردم به بیماری کرونا بود را خطرناک دانست و عنوان کرد: اگر رئیس جمهور چنین اصلی را پذیرفته باشد، در واقع پذیرفته است که اقتصاد کشور و اداره آن با اخلال مواجه می‎شود در حالیکه با همین محدودیت‌ها ما نباید اجازه دهیم چنین درصدی از جامعه به کرونا  مبتلا شوند.

وی تأکید کرد: امروز با تلاش محققان حوزه بهداشت و درمان کیت آزمایشی ویروس کرونا در داخل تولید شده و ما باید تلاش خود را دو چندان کرده و وقت بخریم تا واکسن این بیماری نیز کشف شود.

ستاد ملی مقابله با کرونا اختیار تام دارد/ ضرورت اعمال دو دوره 15 روزه قرنطینه

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی استفاده از مدل‌ مواجهه هنگ کنگ و کره جنوبی برای مواجهه با کرونا را مدل قابل قبولی دانست و اظهار کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا از مقام معظم رهبری مجوز دارد قوانین و مقررات جدید وضع کند و پیشنهاد می‌کنم حداقل طی دو دوره 15 روزه قرنطینه کامل در شهرها و استان‌های بزرگ صورت گیرد تا پیک بار بیمارستان‎ها کاهش پیدا کند./

پایان پیام

خودرو درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس   اخبار برگزیده
  

تذکر کرونایی کیهان : حسن روحانی نباید چراغ سبز نشان می داددر یک جمع‌بندی می‌توان این نتیجه را گرفت که، کشورها بسته به تخصص، امکانات و «ظرفیت»‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی که دارند، به جنگ این ویروس رفته و بعضا حتی از اهرم زور و خشونت نیز استفاده می‌کنند.
مثلث حسن روحانی ایران رئیس جمهور 

  

اگر یک ماه با قدرت عمل کنیم، می‌توانیم ویروس کرونا را زمین‌گیر کنیم/ انتقاد از غیبت نوبخت، رحمانی‌فضلی و نمکینائیب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر یک ماه با قدرت عمل کنیم، می‌توانیم ویروس کرونا را زمین‌گیر کنیم و با مشارکت همه مردم و به صورت عالمانه و دست به دست هم از بحران عبور کنیم.
ایلنا ماه مجلس شورای اسلامی نیروی انتظامی 

  

چرا بحران کرونا نقطه عطفی تاریخی است؟جان گری فیلسوف انگلیسی در نشریه «نیو استیتسمن» نوشت: «خیابان‌های متروکه دوباره پر خواهد شد و ما چشم در چشم هم خواهیم دوخت، اما احتمالا جهان با آنچه تصور می‌کردیم و در شرایط عادی می‌شناختیم، متفاوت خواهد بود. این اتفاق نه یک بحران که نقطه عطفی در تاریخ خواهد بود.»
۵۵ آنلاین درآمد دموکراسی تایوان 

  

به قیمت خودرو در این روزها اطمینان نکنید (دلیل)در شرایط کنونی اقتصادی و شیوع ویروس کرونا، اگر هم فعالیت های اقتصادی آغاز شود به نظر نمی رسد افراد برای خرید و فروش خودرو مراجعه کنند و پیش‌بینی می‌شود این شرایط تا چند ماه آینده و ریشه کن شدن کامل این ویروس ادامه داشته باشد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

توضیحات سخنگوی دولت از جزئیات نامه روحانی به مقام معظم رهبریاقتصادنیوز: در حاشیه نشست امروز سخنگوی دولت، علی ربیعی به نحوه پاسخ مقام معظم رهبری به درخواست دولت برای برداشت از صندوق ذخیره ارزی پاسخ داد.
اقتصادنیوز سخنگوی دولت دولت درمان 

  

وقتی 70 درصد مردم کرونا بگیرند، اوضاع بهتر می شوددکتر مردانی، متخصص بیماری های عفونی می گوید: طبق تحقیقات، تا حدود یک سال دیگر 30 تا 70 درصد مردم جهان مبتلا می شوند و پس از بهبودی، مصونیت می یابند. پس از این مرحله، بیماری ناشی از کرونا نیز بصورت بیماری های شناخته شده ای مانند آنفلوآنزا یا سرماخوردگی در می آید.
مستقل‌آنلاین سرماخوردگی طلاق بهاره رهنما 

  

حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت عملکرد وزارت بهداشت را مثبت ارزیابی کرد اما در نقد تصمیمات رئیس جمهور گفت: نمیدانم آقای روحانی چه دل‌نگرانی‌هایی دارد که این تصمیمات را می‌گیرد.
نامه نیوز حسن روحانی دولت وزارت بهداشت 

  

زمان آغاز تولید خودرو در 2 خودروساز اصلی کشوربنابر آخرین اخبار رسیده از دو خودروساز بزرگ کشور، ایران خودرو و سایپا قصد دارند از هفته آینده تولید خود را از سر بگیرند، آن‌ هم در حالی که کشور هنوز در بحران ویروس کرونا قرار دارد و احتمال اوج‌گیری دوباره آن، منتفی نیست.
خودروتک تولید ایران خودرو خودرو 

  

کسانی که یارانه می گیرند 1میلیون به حسابشان واریز می شودرئیس جمهور: بیش از بیست و سه میلیون خانوار که یارانه دریافت می‌کنند مبلغ یک میلیون اعتبار به آن‌ها داده می‌شود و بازپرداخت آنها از همان یارانه و 24 ماهه خواهد بود که 25 هزار میلیارد برای آن قرار دادیم. 5 هزار میلیارد تومان در صندوق بیمه بیکاری قراردادیم تا به افرادی که دچار بیکاری می شوند پرداخت کنند. 13 هزار میلیارد هم به تولیدات وزارت بهداشت پرداخت می شود.
مستقل‌آنلاین یارانه وزارت بهداشت رئیس جمهور 

  

برخی می خواهند تعداد مبتلایان به کرونا در کشور افزایش یابدرئیس ستاد مقابله با کرونا تهران می گوید: مسئولین اداره‌ها به دورکاری و کاهش ساعت تمکین نمی‌کنند. متاسفانه تعدادی از افراد دستوراتی که به آنها ابلاغ می شود را نادیده می گیرند و کار خود را انجام می دهند. در چند روز گذشته تعداد مراجعین به بیمارستان ها افزایش یافته است.
مستقل‌آنلاین تهران دورکاری دولت 

  اخبار داغ
  

قله و دره تورم سال 98سرانجام‌ آمارهای بانک مرکزی از شاخص بهای مصرف‌کننده پس از 16 ماه وقفه، رویت شد. رئیس‌کل بانک مرکزی با هدف محاسبه میزان مهریه و خسارت تاخیر تادیه از سوی مراجع قضایی این اطلاعات را در اختیار قوه قضائیه قرار داده است. همین نامه موجب شد نرخ تورم بانک مرکزی پس از آبان 97 به روز شود...
۵۵ آنلاین تورم بانک مرکزی بانک 

  

رژیم صهیونیستی نگران است بیش از 80 سال عمر نکند/مبارزه با کرونا یک نبرد «انسانی» استدبیرکل حزب‌الله لبنان شامگاه سه شنبه (19 بهمن) در مورد نیمه شعبان، تحولات منطقه و این کشور سخنرانی ک
خبرفوری نماز ماه شعبان وبا 

  

برای مبارزه با کرونا، تمام تحریم‌های ضدانسانی آمریکا را لغو کنیدمجید تخت روانچی نماینده ایران در سازمان ملل در نامه ای خواهان لغو هرچه سریعتر تحریم‌های ضد بشری آمری
خبرفوری ایران مجید تخت روانچی سازمان ملل 

  

جزئیات نرخ تورم در سال 98+جدول و نموداراقتصادنیوز: سرانجام‌ آمارهای بانک مرکزی از شاخص بهای مصرف‌کننده پس از 16 ماه وقفه، رویت شد. رئیس‌کل بانک مرکزی با هدف محاسبه میزان مهریه و خسارت تاخیر تادیه از سوی مراجع قضایی این اطلاعات را در اختیار قوه قضائیه قرار داده است.
اقتصادنیوز نرخ ارز تورم جدول