سینما کارنامه موفقی در روایت از تاریخ انقلاب نداشته است

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص کارنامه سینما در روایت موثر از تاریخ انقلاب گفت: در این زمینه نه ریل‌گذاری درستی صورت گرفته و نه هنرمندان و به خصوص اهالی سینما ورود جدی به این حوزه داشتند؛ معتقدم برخی تنگ‌نظری‌های حاکم مانع از آن شده که فیلم‌های خوبی برای معرفی انقلاب اسلامی ایران ارائه شود. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس…

سینما کارنامه موفقی در روایت از تاریخ انقلاب نداشته است

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درخصوص کارنامه سینما در روایت موثر از تاریخ انقلاب گفت: در این زمینه نه ریل‌گذاری درستی صورت گرفته و نه هنرمندان و به خصوص اهالی سینما ورود جدی به این حوزه داشتند؛ معتقدم برخی تنگ‌نظری‌های حاکم مانع از آن شده که فیلم‌های خوبی برای معرفی انقلاب اسلامی ایران ارائه شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: اکنون نسل دوم و سوم انقلاب، آگاهی لازم از چرایی انقلاب اسلامی و شرایط آن زمان ندارند؛ مگر در حد برخی تصاویر تلویزیون یا خاطره‌هایی از بزرگترها و در این بی‌خبری، گاه ممکن است ارزش‌ها و خدمات انقلاب به ضدارزش‌ها و خیانت‌ها تبدیل شود زیرا ما به عنوان مسئولان نتوانستیم به درستی آن را تبیین کنیم.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: حتی در عرصه فیلم مستند هم اثر قابل توجهی برای تبیین، تشریح و توصیف انقلاب اسلامی تهیه نشده و معتقدم در این حوزه نیز ضعف زیاد است؛ چه برسد به فیلم‌های داستانی سینمایی.

وی تاکید کرد: البته تاکنون چندین فیلم سینمایی ساخته شده ولی نمی‌تواند عظمت انقلاب را منتقل کند؛ در حالی که 40 سال زمان کمی نیست و هنرمندان و متولیان باید در این زمینه ورود می‌کردند.

ممیزی‌ها زیاد است

رییس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس درباره چرایی عدم ورود هنرمندان به ساخت اثر در این حوزه توضیح داد: یکی از دلایل، ممیزی‌های زیاد است؛ مثلا برخی افراد همچون آیت الله منتظری در قبل و حین انقلاب اسلامی و حتی سال‌هایی پس از آن از چهره‌های اصلی و بانفوذ بودند که حتی در وصیت‌نامه شهدا و شعارها نیز به ایشان اشاره می شد لذا نباید هنرمندان را مجبور به حذف تمام و کمال وی از تاریخ انقلاب کرد.

وی تاکید کرد: می‌توان بر اساس دریافت خود مواضع برخی افراد و چهره‌ها را نقد کرد ولی نمی‌توان و نباید آنها را به کل حذف کرد زیرا در این صورت روایتی صحیح و جامع از تاریخ انقلاب به مخاطب داده نخواهد شد.

کار به هنرمندان سپرده شود

مازنی گفت: مسئولان باید فضا را باز بگذارند و کار را به خود هنرمندان واگذار کنند تا با تشکیل نظامات صنفی همچون نظام صنفی کتاب، تئاتر، سینما، موسیقی و غیره تشخیص دهند چه چیزی درست است یا نادرست.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با ابراز امیدواری از اینکه سینمای موثرتر و موفق‌تری شکل گیرد، افزود: متاسفانه برخی تنگ‌نظری‌هایی بر فضای فیلمسازی حاکم شده که حتی آثار مستند نیز تمام واقعیت را بیان نمی‌کند یا آنان که به دنبال روایت واقعی هستند، فضایی برای کار پیدا نمی‌کنند./

پایان پیام

سینما تاریخ انقلاب انقلاب اسلامی ایران   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مرغ ارزان شد + جزئیاتمدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توزیع مرغ تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومانی قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار آزاد حدود 2 هزار تومان ارزان شده است.
خودروتک تنظیم بازار واردات بخش خصوصی 

  

هدیه با ارزش سردار «قاسم سلیمانی» به «آرین غلامی»«آرین غلامی»، قهرمان شطرنج ایران، از دیدارش با سردار قاسم سلیمانی، خبر داد.
برنا قاسم سلیمانی شطرنج ایران 

  

مشاور بشار اسد: اتحادیه عرب بدون سوریه بی ارزش استمشاور بشار اسد درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب گفت: هیچ مسئله جدیدی در این باره وجود ندارد. اتحادیه عرب بدون سوریه هیچ ارزشی ندارد. از رئیس پارلمان سوریه برای حضور در نشست‌های پارلمان عربی دعوت شده و این مسئله خوبی است...
انصاف‌نیوز مشاور بشار اسد اتحادیه عرب 

  

وزارت امور اقتصادی و دارایی در گزارشی پیش بینی کرد، حداکثر تورم در سال 97 بالغ بر 27.8 درصد و رشد اقتصادی در بدبینانه ترین حالت منفی 2.5 درصد است.
نامه نیوز وزارت امور اقتصادی و دارایی اقتصاد اقتصاد ایران 

  

دولت مقصر تورم افسار گسیخته امروز در کشور استعضو کمیسیون اقتصادی مجلس از ضعف تیم مدیریتی و اقتصادی دولت گفت و اظهار داشت: در تورم افسارگسیخته ای که در کشور ایجاد شده ، دولت مقصر است زیرا قطعا توان مهار آن را داشت اما موفق نبود.
تسنیم دولت تورم کمیسیون اقتصادی مجلس 

  

تشکیل بزرگ‌ترین پرونده تخلف ارزی در خراسان رضویمدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی از تشکیل بزرگ‌ترین پرونده تخلف ارزی در این استان با طرح شکایت 5 ب
خبرفوری تعزیرات بانک یورو 

  

مرغ 2 هزار تومان ارزان شدمدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توزیع مرغ تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومانی قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار آزاد حدود 2 هزار تومان ارزان شده است.
تسنیم تنظیم بازار واردات بخش خصوصی