ایلنا   |  ورزشی  |  

دیدار رئیس کمیته ملی المپیک ایران با معاون وزیر فرهنگ،آموزش و ورزش یونان و مسئول ورزش عمومی این کشور

روز گذشته دکتر سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با«لفتریز‌اوجناکر» معاون وزیر فرهنگ،آموزش و ورزش یونان، جانشین و مسئول ورزش عمومی این کشور دیدار و گفتگو و طرفین بر امضا تفاهم‌نامه ورزشی تاکید کردند.

دیدار رئیس کمیته ملی المپیک ایران با معاون وزیر فرهنگ،آموزش و ورزش یونان و مسئول ورزش عمومی این کشور

روز گذشته دکتر سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با«لفتریز‌اوجناکر» معاون وزیر فرهنگ،آموزش و ورزش یونان، جانشین و مسئول ورزش عمومی این کشور دیدار و گفتگو و طرفین بر امضا تفاهم‌نامه ورزشی تاکید کردند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ این نشست که به دلیل عدم حضور وزیر فرهنگ،آموزش و ورزش یونان در کشور با حضور دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و «لفتریزا وجناکر» معاون وزیر فرهنگ،آموزش و ورزش یونان و‌مسئول ورزش عمومی این کشور، احمد نادری سفیر ایران در یونان و فرید فتاحیان مدیر امور بین الملل کمیته ملی المپیک برگزار شد طرفین بر افزایش ارتباطات و امضا تفاهم‌نامه ورزشی تاکید کردند.

در ابتدای این نشست «اجوجناکر» معاون وزیر فرهنگ،آموزش و ورزش یونان و مسئول ورزش عمومی این کشور ضمن ابراز خوشحالی از سفر رئیس کمیته ملی المپیک ایران به یونان عنوان داشت این سفر می تواند سرآغازی بر گسترش همکاری‌های ورزشی بین دو کشور باشد.

سپس رئیس کمیته ملی المپیک ضمن اشاره به قدمت تاریخی دو کشور ایران و یونان بر لزوم مراودات بیشتر در حوزه ورزش اشاره کرد و گفت:بدون تردید دو‌کشور ایران و یونان می توانند در حوزه ورزش همکاری و تعامل خوبی با یکدیگر داشته باشند چرا که در برخی رشته ها جهت تقویت تیمهای ورزشی خود می توانیم در سه حوزه آموزشی، برگزاری اردوهای مشترک و تبادل مربی، کارشناس و استاد همکاری خوبی داشته باشیم تا ابتدا از طریق سفرای دو‌کشور تفاهم‌نامه ورزشی را آماده و پس از تایید نهایی ضمن دعوت از جنابعالی طی سفری به تهران شاهد امضا تفاهم‌نامه همکاری ورزشی بین دو کشور باشیم.

سپس معاون وزیر فرهنگ،آموزش و ورزش یونان و مسئول ورزش عمومی این کشور ابراز داشت:به نخست وزیر گفتم که با رئیس NOC ایران جلسه دارم و ایشان سلام گرم خود را به شما رساندند در واقع میزبانی از شما بزرگواران در دفتر پارلمان بخاطر دفاع از لایحه ورزشی بود که ارائه داده بودیم و امیدوارم بازدید خوبی هم از پارلمان داشته باشید از پیشنهاد امضا تفاهم‌نامه ورزشی بشدت استقبال می کنم ما می توانیم در سه حوزه پیشنهادی همکاری خوبی داشته‌ایم و ابتدا پیش نویس تفاهم‌نامه را از طریق سفرای خود ارسال کنیم همچنین همکاری در حوزه آموزشی یا اعزام دانشجو به یونان و یا مدرسین شما در ایران بسیار اثر بخش است و با تبادل مربی در رشته های ورزشی علاقه مندطرفین و برگزاری اردوهای مشترک در تهران و آتن می توانیم گامهای خوبی در این عرصه برداریم.

مسئول ورزش عمومی یونان خاطر نشان کرد: بعنوان مثال در رشته های مثل تنیس،رزمی و برخی رشته های دیگر می توانیم همکاری خوبی داشته باشیم امیدوارم از این ملاقات بهره لازم را ببریم به همین جهت پیشنهاد می کنم پس از تهیه لیستی از رشته‌ای مختلف ورزشی که می توانیم به یکدیگر کمک کنیم امضا آنرا ازطریق سفرای دو کشور پیگیری کنیم.

وی افزود: از این ملاقات و دید مثبتی که دارید خوشحالم یونان کشور کوچکی است ، 43 فدراسیون ملی و 6000 سازمان غیر حرفه ای ورزشی دارد . قطعا مهم ترین فدراسیون ها فوتبال ، والیبال و دوومیدانی است و در سالهای اخیر تنیس هم اضافه شده است . وی خاطر نشان کرد:بعنوان مسئول ورزش عمومی کشور یونان فکر می کنم ظرفیت های گسترده ای وجود دارد که می توانیم تفاهم نامه امضا کنیم که البته این روند(بعد از امضا دو کمیته المپیک) توسط پارلمان باید تصویب شود . من عاشق فرهنگ کشور شما ایران هستم . هرگز تاکنون فرصت نداشتم از کشور شما دیدن کنم ولی امیدوارم این آرزوی کودکی من محقق شود و سپس دکتر صالحی از وی رسماً دعوت کردند در سپتامبر سالجاری به ایران سفر کنند.

کمیته ملی المپیک المپیک ایران   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

رشد 4 هزار واحدی شاخص کل بورس در ابتدای معاملات امروز 25 خرداددرابتدای معاملات امروز سه شنبه 25 خرادماه شاخص کل بورس با بیش از 4 هزار واحد رشد به عدد یک میلیون و 155 هزار واحدی رسید.
برنا شاخص 

  

بازدید سرزده رئیسی از تالار بورس +فیلمنامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز (سه‌شنبه) وارد تالار بورس تهران واقع در سعادت‌آباد شد.
فردا بورس تهران انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

هشدار به معامله گران ارز/ کاهش احتمال نوسان بزرگ قیمت دلاراقتصادنیوز: آیا قیمت دلار در بازار ارز به سرنوشت قیمت دلار در سال 92 و پس از انتخابات ریاست جمهوری دچار می شود؟
اقتصادنیوز ارز قیمت دلار 

  

حساس شدن بازارها به انتخابات/ 8 افزایش سرمایه جدید بورسی هااقتصادنیوز: بازارها همچنان در وضعیت انتظار به سر میبرند. هر چند که هر چه روز انتخابات نزدیک میشویم و مذاکرات وین هم فرسایشی میشود، خریداران بیشتری وضعیت خود را استحکام میبخشند.
اقتصادنیوز سرمایه وین 

  

رشد 3 هزار واحدی بورس امروز 25 خرداددر ابتدای معاملات امروز سه شنبه 25 خرداد بورس تهران با رشد 3 هزار واحدی آغاز به کار کرد.
برنا بورس تهران تهران کار 

  

ارتش برای مقابله با کرونا همه امکانات خود را پای‌ کار آوردمعاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: به درخواست وزارت بهداشت، ارتش برای مقابله با ویروس کرونا تمام امکانات خود را پای کار آورد و قول می‌دهیم که هر امکاناتی که بخواهند یا داشته باشیم در اختیار قرار دهیم تا مرحله تزریق واکسن به خوبی تمام شود.
ایلنا ارتش جمهوری اسلامی ایران ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

ابراهیم رئیسی به بورس رفت+ فیلمابراهیم رییسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری وارد تالار بورس شد.
اقتصادنیوز انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

آزمایش واکسن های کرونا بر روی کودکان آغاز شدکوبا اولین مرحله از آزمایش انسانی واکسن های تولید این کشور علیه کووید 19 را بر روی کودکان و نوجوانان آغاز کرد که داوطلبان طی یک طرح واکسیناسیون ناهمگن، دو دوز "سوبرانا 02" به علاوه یک دوز واکسن "سوبرانا پلاس" دریافت خواهند کرد.
برنا کودکان کوبا تولید 

  

جزئیات مهم از تزریق واکسن کرونا برای بیماران خاصرئیس مرکز پیوند وزارت بهداشت گفت: بیماران خاص برای تزریق واکسن کرونا باید به سامانه‌های وزارت بهداشت مراجعه کنند.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

انجام تست pcr از 26 هزار نفر در مبادی مرزی کشور/ قرنطینه‌ 68 مسافر مشکوک به کرونارییس سازمان امداد و نجات از قرنطینه 68 مسافر مشکوک از ابتدای طرح مراقبت بهداشتی و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در مبادی مرزی رسمی کشور خبر داد.
ایلنا درمان وزارت بهداشت آموزش 

  

صعود شاخص بر دوش لیدرهای بازار/ رشد 4300 واحدی بورس تهرانشاخص کل بورس تهران امروز سبزپوش شد و با صعود 4300 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 154 هزار واحد قرار گرفت
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران تهران 

  

دو نقطه حساس برای قیمت سکهسکه بازان اگر امروز شاهد ادامه افت دلار و اونس طلا باشند، فروش های خود را تا حمایت 10 میلیون و 500 هزار تومان بالا خواهند برد.
گسترش قیمت دلار اقتصاد 

  

اجرای طرح‌های فصلی در دوران کرونا موجب رونق کتابفروشی‌هاستمدیر کتابفروشی «گزینگ» در شهرستان مهاباد گفت: اجرای طرح‌های فصلی در دوران کرونا موجب رونق کتابفروشی‌هاست.
ایبنا کتابفروشی مهاباد